قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / اخبار / افزایش سرعت کار با مرورگر ها از طریق حرکات موس

افزایش سرعت کار با مرورگر ها از طریق حرکات موس

افزایش سرعت کار با مرورگر ها از طریق حرکات موس

یکی از نیاز افرادی که مجبور هستند زمان زیادی در روز را در وب سپریکنند، سریع انجام دادن برخی کارهای روتین و مرور سریع وب سایت ها است. اگر شما هم از جمله این افراد هستید و نمیخواهید برای سرعت بخشیدن به کارها میانبرهای صفحه کلید را به یاد داشته باشید ، امروز ما را همراهی کنید زیرا قصد داریم نحوهافزایش سرعت کار با مرورگر های فایرفاکس ، گوگل کروم ، اپرا ، سافاری و ادج از طریق حرکات موس (mouse gestures) را به شما آموزش دهیم.

EXrozblog.comEX

افزایش سرعت کار با مرورگر ها از طریق حرکات موس

یکی از نیاز افرادی که مجبور هستند زمان زیادی در روز را در وب سپریکنند، سریع انجام دادن برخی کارهای روتین و مرور سریع وب سایت ها است. اگر شما هم از جمله این افراد هستید و نمیخواهید برای سرعت بخشیدن به کارها میانبرهای صفحه کلید را به یاد داشته باشید ، امروز ما را همراهی کنید زیرا قصد داریم نحوهافزایش سرعت کار با مرورگر های فایرفاکس ، گوگل کروم ، اپرا ، سافاری و ادج از طریق حرکات موس (mouse gestures) را به شما آموزش دهیم.

افزایش حرکات و قابلیت های موس در مرورگرهای کروم ، فایرفاکس ، ادج

Browse Faster and Better with using Mouse Gestures in Chrome, Firefox, Edge

همانندکلید های میانبر ترکیبی مرورگر هااستفاده از موس و همچنین حرکات سریع آن طرفداران زیادی دارد. ترفندها و آموزش هایی که امروز در انزل وب برای شما آماده کرده ایم به شما کمک میکند تا گردش کار سریع تری در مرور مطالب و انجام کارها در تمامی مرورگرها داشته باشید. ایجاد حرکات اضافی با موس به شما کمک میکند تا درباز کردن لینک ها، دستکاری زبانه ها، ذخیره تصاویر، و غیره با کمترین زمان و بالاترین سرعت به بهترین نحو کارهای خود را انجام دهید. امروزبه شما چگونگیاستفاده سریعتر از حرکات موس در مرورگر مورد علاقه تان را آموزش میدهیم.

اضافه کردن فرمان های حرکتی موس در مرورگر کروم (Google Chrome )

اضافه کردن حرکات بیشتر و افزایش دامنه حرکتی موس باعث بالا رفتن سرعت کار شما خواهد شد. برای اینکار افزونهcrxMouse Chrome Gesturesرا در مرورگر کروم خود نصب کنید. به محض اینکه شما افزونه مورد نظر را بر روی مرورگر کروم خود نصب کردید، قادر خواهید بود مجموعه پیشرفته ای از تنظیمات موس را مشاهده کنید. اگر فکر میکنید این تنظیمات شما را گیج میکندجای نگرانی نخواهد بود چون نیاز به هیچ گونه تغییری نیست و تنها میتوانید تنظیمات را مشاهده و بررسی کنید. برای راحت تر شدن کار شما ، در زیر برخی تنظیمات مهم را آموزش خواهیم داد.

crx-settings-640x360

شما میتوانید از بخش Settings > Mouse Gestures > More مشاهده کنید که دکمه موس سمت راست ( کلیک راست ) برای افزایش حرکات و سرعت موس به صورت پیش فرض انتخاب شده است. برای دیدن نحوه عملکرد آن بر روی صفحه نمایش کلیک راست کرده وdrag کنید سپس در همین حالت ابتدا موس را به سمت بالا و بعدبه سمت پایین بکشید. در تصویر زیر مشخص می باشد که بعد از انجام اینکار یک پنجره ی راهنما برای شما باز شده که ذکر میکند با انجام این تکنیک ، صفحه مورد نظرReload خواهد شد. شما میتوانید از این پس با انجام این حرکت بر روی صفحه دلخواه خود در مرورگر کروم صفحه جاری را رفرش کنید. این گوشه ای از امکاناتی بود که این افزونه در اختیار شما قرار میدهد تا بتوانید کارهای خود را با سرعت هرچه تمام تر با استفاده از موس انجام دهید.

crx-mouse-gesture-640x450

بخش بعدی که در این افزونه برای شما بررسی خواهیم کرد سوییچ کردن بینتب های بازدر مرورگر با استفاده از موس می باشد. برای اینکار به ترتیب وارد بخشSettings > Wheel Gestures شوید. خواهید دید گزینهTab list تیک خورده و فعال می باشد. شما میتوانید تعیین کنید با انجام چه حرکتی از موس بتوانید بین تب های مختلف در مرورگر کروم سوییچ کنید. به صورت پیش فرض گزینهhold down the right mouse button انتخاب شده است. برای تست کردن این قابلیت ، بر روی صفحه نمایش کلیک راست کرده و با استفاده از چرخ دنده وسط موس ابتدا اسکرول را بالا برده و سپس پایین بیاورید. با انجام این حرکت یک پنجرهجدید در مرورگر کروم برای شما قابل مشاهدهخواهد بود که از طریق آن میتوانید بین تب های مختلف در مرورگر سوییچ کنید.

crx-wheel-gesture-640x440

همچنین می توانید تنظیمات سفارشی به این افزونه اضافه کنید تا بتوانید حرکات موس را برای خودتان سفارشی ، راحت تر و سریع تر کنید. برای اینکار وارد بخشSettings > Mouse Gestures > New در تنظیمات شوید. در این بخش شما میتوانید تنظیمات پیشرفته را مشاهده و بررسی کرده و همچنین میتوانید از سیستم تشخیص حرکات که در گوشی ها استفاده می شود نیز بهره ببرید.

اگر با این افزونه دچار مشکل هستید و قادر نیستید آن را بر روی مرورگر خود نصب کنید و یا برای شما خیلی پیچیده است، میتوانید از افزونه های مشابه ولی ساده ترsmartUp GesturesیاminiGesturesبر روی مرورگر کروم خود استفاده کنید.

در نظر داشته باشید اگر این افزونه درChrome Web Store و یا صفحات داخلی کروم مانندchrome://settings کار نمی کند به این دلیل نیست که افزونه دچار مشکل است بلکه این به دلیل امنیت مرورگر کروم بوده که اجازه استفاده از این قابلیت را در صفحه تنظیمات خود نمی دهد.

افزایش قابلیت ها و سرعت کار با موس در مرورگر فایر فاکس (Firefox )

برای افزایش حرکات و بالا بردن سرعت کار خود با موس ،افزونهFireGesturesکه یکی از محبوب ترین افزونه های فایر فاکس است را توصیه میکنیم. با استفاده از این ابزار می توانید با کمک طیف گسترده ای از دستورات از طریق کلید های موس ، چرخ دنده موس و کلیدهای فشرده سرعت کار خود را بالا ببرید. همچنین در سیستم های عامل های مک شما میتوانید با استفاده از کلیک ۳ انگشتی و یا ۴ انگشتی برای پیکربندی این افزونه استفاده کنید.

fire-gestures-prefs-640x460

همان طور که در تصویر بالا مشخص است شما می توانید از مسیر Tools > Add-ons > FireGestures > Preferences > Mapping وارد بخش تنظیمات افزونه شده و در آنجا حرکات موس را به میل خود تغییر دهید. شما میتوانید تعیین کنید کدام دکمه موس برای انجام قابلیت های بیشتر انتخاب شود و یا برای سوییچ کردن بین تب های باز از کدام حرکت موس استفاده شود و در نهایت این افزونه به شما اجازه میدهدفانکشن های اختصاصیبه آن اضافه کنید. برای مشاهده اسکریپت هایبیشتر این افزونه بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

و اگر این افزونه را مناسب فایرفاکس خود نمیدانید، میتوانید از افزونه یAll-in-one Gesturesبا همین قابلیت ها بهره ببرید ولی متاسفانه به دلیل قدیمی بودن این افزونه از طرف ما توصیه نمیشودو در آخر اگر بازهم این دو افزونه مورد رضایت شما واقع نشد، میتوانید افزونهMouse Gestures Suiteرا تست کنید.

سفارشی سازی حرکات موس در مرورگر اپرا (Opera )

یکی از بخش های جذاب مرورگر اپرا این است که برای افزایش قابلیت ها و حرکات موس در این مرورگر نیاز به نصب افزونه ی خاصی نیست و شما میتوانید از مسیر زیرPreferences > Browser > Shortcuts به بخش شورت کدها مراجعه کرده و گزینهEnable mouse gestures را تیک زده و فعال کنید. شما با کلیک بر رویLearn more میتوانید اطلاعات بیشتری در مورد این قابلیت کسب کنید.

opera-mouse-gestures-640x230

همچنین گزینه ی دیگری که در بالا به چشم میخوردrocker gestures است که شما میتوانید آن را فعال کنید. این قابلیت به شما کمک میکند تا با کلیک های متناوب بین دکمه های چپ و راست موس بتوانید به عقب برگشته و تب ها و صفحات بسته شده را چک کنید و آنها را مرور نمایید.

ولی اگر با تمام صحبت های بالا شما نیاز به تنظیمات و قابلیت های بیشتری در استفاده از موس در مرورگر اپرا دارید، میتوانید از افزونهDownload Chrome Extensionبرای مرورگر اپرا استفاده کنید. با استفاده از این ابزارشما می توانید افزونه مورد نظرتان را از طریق گوگل استور به اپرا اضافه کنید که ما توصیه میکنیم همان افزونهcrxMouse Chrome Gestures که برای کروم در بالا معرفی کردیم را نصب کنید. در بخش توضیحات افزونه Download Chrome Extensionنوشته شدهبعد از اینکه وارد صفحه افزونه مورد نظر در گوگل استور شدید و گزینه install را زدید صبر کنید تا اپرا چک کند که آیا این پسوند به مرورگر اپرا همخوانی دارد یا خیر. در صورتی که این افزونه مورد نظر با مرورگر اپرا همخوانی داشت، این افزونه نصب خواهد شد و شما میتوانید از همان قابلیت های crxMouse Chrome Gestures در اپرا نیز استفاده کنید ولی اگر پسوند افزونه با ورژن مرورگر اپرا شما همخوانی نداشت میتوانید افزونه مورد نظر خود را در مرورگر کروم با استفاده از آموزشی که اخیرا در انزل وب منتشر شده در اپرا وارد کنید. برای اینکارآموزشدانلود و ذخیره کردن افزونه های مرورگر گوگل کرومرا مطالعه فرمایید.

افزایش دامنه حرکات موس در سافاری (Safari )

در مرورگر سافاری هم شما برای استفاده از برخی قابلیت های ساده موس نیاز به نصب افزونه خاصی ندارید، تنها وارد بخشSystem Preferences > Mouse در macOS شده و تحت تنظیمات موجود در این بخش میتوانید حرکات موس را در این مرورگر سفارشی سازی کنید. همچنین برای انجام تنظیمات پیشرفته تر وارد بخشMagic Mouse در سافاری شوید و یا میتوانید افزونهBetterTouchToolرا بر روی مک خود نصب کنید.

افزایش سرعت و دستور های حرکتی موس در مرورگر مایکروسافت ادج (Microsoft Edge )

بالاخره مایکروسافت با مرورگر جدید خود یعنی ادج قابلیت اضافه کردن افزونه رابهکاربران خود میدهد. شما میتوانید برای افزایش حرکات و قابلیت های موس در مرورگر مایکروسافت ادج ،افزونهMouse Gesturesرا نصب کنید.

edge-mouse-gestures-640x320

بعد از نصب این افزونه ؛ برای مشاهده حرکات در دسترس شما که توسط این افزونه ایجاد شده است می بایست کلیک راست کرده و نگه دارید و سپس با درگ کردن یک شکل تصادفی بکشید تا پیش نمایشی از قابلیت های اضافه شده موس برای شما نمایش داده شود. برای مشاهده تنظیمات این افزونه بر رویمنویMore actions در مرورگر ادج کلیک کرده و سپس بر روی آیکون این افزونه کلیک نماییدتا تنظیمات بیشتر برای شما نمایش داده شود.

Edge-Mouse-Gestures-Overview

اگر بعد از نصب متوجه شدید این افزونه کار نمیکند می بایست تب جاریخود را ببندید و در یک تب جدید مجددا امتحان کنید و یا اینکه صفحه جاری خود را رفرش کنید. همچنین در نظر داشته باشید این افزونه زمانی که حالتReading view در مرورگر ادج را فعال کرده باشید کار نخواهد کرد.

درباره ی admin

موسس مجموعه همیار اینستا و پی سی آموزش

مطلب پیشنهادی

هزینه گازسوز کردن خودروهای بنزینی چقدر است؟

براساس آمار و ارقام در حدود نیمی از ظرفیت سوخت رسانی جایگاه های CNG در …

دیدگاهتان را بنویسید