قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / اخبار / چگونه تاریخ در متن فایل های ورد را به صورت خودکار بروز نگه داریم ؟

چگونه تاریخ در متن فایل های ورد را به صورت خودکار بروز نگه داریم ؟

شما میتوانید به راحتی در سند ورد خود تاریخ جاری را نمایش دهید ولی اگر بخواهید تنها ماه و سال در فایل شما ذکر شود چه میکنید ؟ با ما همراه باشید زیرا امروز قصد داریم نحوه ایجاد یک فیلد رشته ای سفارشی برای تاریخ را به شما آموزش دهیم تا بتوانید تاریخ با فرمت موردنظر را در سندتان قید کرده که به صورت خودکار نیز قابل بروزرسانی می باشد.

EXrozblog.comEX

چگونه تاریخ در متن فایل های ورد را به صورت خودکار بروز نگه داریم ؟

شما میتوانید به راحتی در سند ورد خود تاریخ جاری را نمایش دهید ولی اگر بخواهید تنها ماه و سال در فایل شما ذکر شود چه میکنید ؟ با ما همراه باشید زیرا امروز قصد داریم نحوه ایجاد یک فیلد رشته ای سفارشی برای تاریخ را به شما آموزش دهیم تا بتوانید تاریخ با فرمت موردنظر را در سندتان قید کرده که به صورت خودکار نیز قابل بروزرسانی می باشد.

بروزرسانی خودکار ماه و سال جاری در متن فایل های Word

Insert the Current Month and Year in a Word Document That Automatically Updates

شما در نرم افزار ورد آفیس به راحتی میتوانید تاریخ و زمان جاری را در سند خود درج کنید. از طریق تب Insert و گزینه Date & Time میتوانید تاریخ جاری را با توجه به فرمت های موجود در لیست در سند خود قید نمایید. همچنین میتوانید فرمت سفارشی برای تاریخ ها ایجاد کنید تا فرمت مورد نظر از این پس در لیست فرمت تاریخ ها دیده شود که ما این مورد را به صورت تخصصی قبلا آموزش داده ایم از این رو توصیه میکنیم۱۰ قابلیت کمتر شناخته شده برنامه های مایکروسافت آفیسرا بخوانید.با این وجود اگر نمیخواهیداز این امکان ورد استفاده کنید پیشنهاد ما این است که در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

از آنجایی که راه حل ذکر شده در بالا برای اضافه کردن فرمت تاریخ مورد نظرتان ممکن است کمی پیچیده و زمان بر باشد و شما فقطمیخواهید ماه و سال جاری را در سند خود درج کنید که امکان بروزرسانی هم داشته باشد می بایست فیلد سفارشی برای تاریخ ایجاد کنید تا در زمان های مقرر آپدیت شود. ما در زیر ترفندی ساده برایبروزرسانیو ایجاد فیلد سفارشی تاریخ در سند ورد به شما آموزش خواهیم داد. با این وجود اگر تازه از نرم افزار مایکروسافت ورداستفاده میکنید، میتوانید۱۱ قابلیت پنهان Microsoft Word که کار را برای شما آسان میکنددر پست قبلی انزل وب مطالعه فرمایید.

مراحل ایجاد فیلد سفارشی تاریخ با قابلیت آپدیت خودکار در ورود :

در مرحله اول برای اضافه کردن فیلد سفارشی تاریخ از روی کیبوردCtrl+F9 را با هم بفشارید. بعد از اینکار یک جفت پرانتز برای شما باز خواهد شد. دقت داشته باشید که این یک پرانتز معمولی نیست و شما نباید برای اینکار از پرانتز معمولی روی کیبورد استفاده کنید بلکه تنها باید از کلید میانبرCtrl+F9 برای ساخت فیلد سفارشی استفاده نمایید.

ما قصد داریم ماه و سال را داخل پرانتز با فرمت دلخواه خودمان قید کنیم. برای اینکار شما میتوانید از فرمتی که در زیر نوشته شده استفاده کنید. در فرمت زیرMMMM وYYYY برای ذکر ماه و سال تاریخ جاری می باشد. عبارت زیر را کپی کرده و داخل پرانتز وارد کنید.

"date @ "MMMM YYYY

عد از وارد کردن فرمت بالا مانند تصویر، کلمه“Update” قابل مشاهده خواهد بود. بر روی آن کلیک کنید تا تاریخ را براساس ماه و سال جاری ببینید. همچنین میتوانید از کلید میانبرF9 روی کیبورد استفاده کنیدتا تاریخ را مانند اسکرین شات زیر مشاهده نمایید.اگر این فرمت از نمایش تاریخ را نمی پسندید میتوانید از فرمت های دیگر استفاده کردهو بین فرمت های مختلف سوییچ کنید. در زیر ما لیستی از فرمت های قابل نمایش را برای شما ذکر میکنیم که میتوانید از آنها بهره ببرید.

M : استفاده از تنها یک M بزرگ در فرمت تاریخ ، عدد ماه را بدون صفر برای شما نمایش میدهد. (مثلا برای ماه August عدد ۸ را نشان خواهد داد)

MM : استفاده ازMM در فرمت تاریخ ، عدد ماه را به همراه صفر نمایش میدهد. (مثلا برای ماه August عدد ۰۸ را نشان خواهد داد)

MMM : استفاده ازMMM در فرمت تاریخ ، نام ماه را به صورت اختصاری برای شمانمایش میدهد.(مثلا برای ماه August عبارتAugرا نشان خواهد داد)

MMMM : و استفاده ازMMMM در فرمت تاریخ مانند آموزش ما ، نام کامل ماه را نمایش میدهد.

YY : استفاده ازYY در فرمت تاریخ ، دو رقم آخر سال را به شما نمایش میدهد.(مثلا برای سال ۲۰۱۶ عدد۱۶ و برای سال ۱۳۹۵ عدد ۹۵را نشان خواهد داد)

YYYY : و استفاده ازYYYY در فرمت تاریخ مانند آموزش ما ، نام کامل سال را نمایش میدهد.

حال اگر میخواهید براساس موارد ذکر شده در بالا ، تاریخ را براساس فرمت دلخواه خود تغییر دهید بر روی فیلد موردنظر کلیک راست کنید و گزینه“Toggle Field Codes” را انتخاب کنید تا فرمت تاریخ برای شما نمایش داده شود حال تغییرات لازم را انجام داده تا به فرمت دلخواه خود برسید.

شما همچنین میتوانید برای ماه و سال دو فیلد جداگانه بسازید. این حالت برای زمانی که شما نیاز دارید هر کدام را در بخشی از سند خود قید کنید مفید خواهد بود. مثلا برای مشاهده ماه جاری میتوانید عبارتdate @MMMM و برای مشاهده سال جاری عبارتdate @YYYY را داخل پرانتز تایپ کنید. توجه داشتید باشید زمانی که تنها میخواهید ماه یا سال در فیلد برای شما نمایش داده شود نیازی به قرار دادن ” ” (دابل کوتیشن) نیست.

البته شما قادر خواهید بودبه روش دیگری نیز اینکار را انجام دهید یعنی قبل از اینکه فیلد سفارشی خود را ایجاد و فرمت تاریخ را در آن تایپ کنید. میتوانید عکس این عمل را انجام دهید، یعنی ابتدا فرمت تاریخ مورد نظر را در سند ورد خود واردکنید (مثلا ”date @ “MMMM YYYY) سپس کل عبارت را انتخاب کردهو حالCtrl+F9 را از روی کیبورد با هم نگه دارید. خواهید دید که عبارت تایپ شده تبدیل به فیلد سفارشی می شود.

و از این پس برای بروز رسانی و آپدیت خودکار تاریخ ها، هربار سند خود را باز کردید فقط کافی است کل متن موجود در سند ورد را باCtrl+A انتخاب کنید و سپس F9 را بزنید تا تمام فیلدهای تاریخ موجود به تاریخ فعلی بروز شود. اگر از این فیلد سفارشی تاریخدر هدر ، فوتر ،text box و یا نوت های ورد استفاده کرده اید باید توجه داشته که می بایستوارد قسمت مربوطه شده ( هدر ، فوتر یا تکس باکس مربوطه را انتخاب کرده ) و سپس F9 را بزنید تا بروز رسانی تاریخ انجام گردد.

تجربه و نظرشما ؟

شما جهتایجاد فیلد سفارسی برای تاریخ و موارد دیگر در سند ورد چه کار میکنید ؟ اگر شما هم ترفند خاصی در این زمینه می شناسید،نظرات خود را در در اینپستبا ما به اشتراک بگذارید.

درباره ی admin

موسس مجموعه همیار اینستا و پی سی آموزش

مطلب پیشنهادی

مچ بند هوشمند فیت بیت Charge 4 معرفی شد؛ ظاهر آشنا اما مجهز به GPS

فیت بیت از مچ بند هوشمند Charge 4 رونمایی کرده که در ظاهر بسیار شبیه …

دیدگاهتان را بنویسید