قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / اخبار / تحلیل تعرفه های اینترنت نامحدود؛ نامحدود با محدودیت‌های عجیب!

تحلیل تعرفه های اینترنت نامحدود؛ نامحدود با محدودیت‌های عجیب!

دیروز بود که پس از کش و قوس فراوانتعرفه‌های اینترنت نامحدود اعلام شد. کاربران پس از اعلام این خبر و مشاهده تعرفه‌‌ های موجود انتقادهای فراوانی را به آن وارد کردند. می‌توان گفت تمام انتقادهای آن‌ها به جا و درست بوده است. در ادامه باپی سی آموزشهمراه باشید تا به صورت مختصر این موضوع را بررسی کنیم.

EXrozblog.comEX

دیروز بود که پس از کش و قوس فراوانتعرفه‌های اینترنت نامحدود اعلام شد. کاربران پس از اعلام این خبر و مشاهده تعرفه‌‌ های موجود انتقادهای فراوانی را به آن وارد کردند. می‌توان گفت تمام انتقادهای آن‌ها به جا و درست بوده است. در ادامه بادیجی‌ روهمراه باشید تا به صورت مختصر این موضوع را بررسی کنیم.

در اکثر کشورها کلمه نامحدود به معنای استفاده به اندازه دلخواه و بدون محدودیت است. متاسفانه دیروز دیدیم که این واژه معنای دیگری هم دارد! نامحدود یعنی همان محدودیت‌های قدیمی حجم اینترنت، ولی با نامی جدید، غیر از این است؟!

در ابتدا نگاهی به تعرفه‌های اعلام شده بیاندازیم:

تحلیل تعرفه های اینترنت نامحدود؛ نامحدود با محدودیت‌های عجیب!

همانطور که می‌دانید ترافیک بین‌المللی منظور استفاده از سایت‌های خارجی است که اکثر ما در طول روز از برخی از آنان برای کارهای مختلف از جمله دانلود فایل، مرور خبرها و … استفاده می‌کنیم. البته سایت های فارسی زبان زیادی هم در ایران در سرورهای خارجی میزبانی می شوند! در جدول می‌بینیم که حجم در نظر گرفته شده برای ترافیک بین ‌المللی بسیار پایین و محدود در نظر گرفته شده است.

اما بحث دیگر مربوط به سقف مصرف اینترنت داخلی می‌باشد. این حجم نیز در مقایسه با استفاده بسیاری از کاربران و خانواده‌ها از سایت‌های ایرانی کم به نظر می‌رسد.

اکثر مردم با شنیدن خبر واگذاری اینترنت نامحدود و کنار گذاشته شدن خرید حجمی اینترنت خوشحال شدند. اما این خوشحالی تنها برای چند روز پایدار بود و متوجه شدیم که همان سناریو قبلی تکرار خواهد شد.

بهتر نبود نامی به غیر از اینترنت نامحدود برای آن در نظر گرفته شود؟!

بد نیست بدانید در اکثر کشورهای دنیا اینترنت‌ ADSL به صورت نامحدود و با قیمت‌های بسیار پایین عرضه می‌شوند و تنها تفاوت در سرعت است. از همین رو در بسیاری از مکان ها از جمله رستوران ها، هتل ها و .. شما می توانید به راحتی و به رایگان از اینترنت وای فای استفاده کنید بدون اینکه صاحب اینترنت نگران حجم مصرفی اینترنت کاربران باشد! اما فعلا قرار است نام اینترنت نامحدود در ایران به اجرا در آید و احتمالا در سالیان بعد باید منتظر کاهش قیمت‌ها و استفاده از اینترنت نامحدود واقعی باشیم!

نظر شما در مورد تعرفه‌های اعلام شده چیست؟

منبع : دیجی رو

درباره ی admin

موسس مجموعه همیار اینستا و پی سی آموزش

مطلب پیشنهادی

مچ بند هوشمند فیت بیت Charge 4 معرفی شد؛ ظاهر آشنا اما مجهز به GPS

فیت بیت از مچ بند هوشمند Charge 4 رونمایی کرده که در ظاهر بسیار شبیه …

دیدگاهتان را بنویسید