25
ژوئن

OneDrive چیست؟ راهنمای خدمات ذخیره سازی Microsoft Microsoft

OneDrive مایکروسافت یکی از اصلی ترین سرویس های ذخیره سازی ابر است. OneDrive می تواند به شما امکان انجام بسیاری از کارها را بدهد ، اما این تنها در صورت درک محصول امکان پذیر است.

در اینجا همه مواردی که باید درباره Microsoft OneDrive بدانید آورده شده است.

OneDrive چیست؟

OneDrive یک راه حل ذخیره سازی ابری از طرف مایکروسافت است. به کاربران امکان می دهد تا انواع مختلف فایلها را در ابر ذخیره کنند ، از اسناد گرفته تا عکسها گرفته تا فیلم و صدا ، امکان دسترسی و اشتراک گذاری آسان تر.

با OneDrive می توانید با افراد دیگر همکاری کنید ، از چندین دستگاه به پرونده های خود دسترسی پیدا کنید و همیشه مطمئن شوید که از پرونده های خود یک نسخه پشتیبان تهیه کرده اید ، حتی اگر دستگاه خود را قالب بندی کنید. بدتر اینکه دستگاه شما خراب یا دزدیده شود.

Microsoft OneDrive هنگام باز کردن حساب Microsoft ، 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان ارائه می دهد. برای گیگابایت بیشتر ، شما باید هزینه اشتراک Microsoft 365 را (با تغییر نام تجاری Office 365 در سال 2020) پرداخت کنید ، که علاوه بر مجوز دسترسی به برنامه های Office ، 1 ترابایت فضای ذخیره سازی OneDrive را ارائه می دهد.

Microsoft OneDrive چگونه کار می کند؟

اولین مراحل با OneDrive کاملاً واضح است. تمام آنچه شما نیاز دارید یک حساب Microsoft است. و اگر قبلاً حساب Microsoft دارید ، OneDrive نیز دارید. اما در غیر این صورت ، به account.microsoft.com/account بروید > یک حساب Microsoft ایجاد کنید و برای ثبت نام دستورالعمل ها را دنبال کنید. پس از پایان کار ، 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان خواهید داشت.

نصب برنامه OneDrive در دستگاه های شما دسترسی به فضای ذخیره سازی ابری شما را آسان تر می کند. در ویندوز 10 ، ویندوز RT 8.1 و ویندوز 8.1 نیازی به بارگیری برنامه ندارید زیرا از قبل داخلی است. برای Mac ، Android (مگر اینکه Samsung Galaxy ندارید) و iPhone ، باید برنامه را بارگیری کنید. متناوباً ، می توانید از نصب برنامه صرف نظر کرده و به OneDrive از طریق شبکه دسترسی پیدا کنید.

اگر از ویندوز 10 استفاده می کنید ، استفاده از Microsoft OneDrive آسان تر است زیرا در سیستم عامل موجود است. با باز کردن File Explorer و انتخاب OneDrive از نوار ناوبری سمت چپ ، می توانید به OneDrive دسترسی پیدا کنید. اما برای راحتی کار ، باید حساب Microsoft خود را به ویندوز 10 پیوند دهید.

با این وجود می توانید برنامه ویژه OneDrive را از فروشگاه مایکروسافت بارگیری کنید. در برنامه OneDrive ، می توانید با استفاده از نوار ناوبری تراز سمت چپ ، پرونده های خود را پیمایش کنید ، که دسترسی سریع به عکس ها ، فایل های مشترک ، پرونده های من ، اخیر و حذف شده ها را ارائه می دهد

نحوه تنظیم Personal Vault در OneDrive

عکس از ویژگی OneDrive Personal Vault

OneDrive امنیت اضافی را با یک گاوصندوق شخصی رمزگذاری شده داخلی برای اسناد محرمانه شما مانند سوابق مالیاتی و اطلاعات خودرو فراهم می کند. گاوصندوق دارای محافظت اضافی با بازرسی دو مرحله ای است و پس از 20 دقیقه (به طور پیش فرض) ، 1 ساعت ، 2 ساعت یا 4 ساعت بی تحرکی به طور خودکار قفل می شود.

 1. انتخاب کنید طاق شخصی در حساب OneDrive خود قرار دهید.

 2. ضربه زدن مورد بعدی و دستورالعمل ها را برای تأیید هویت خود و انجام تنظیمات دنبال کنید.

نحوه انتخاب پوشه های OneDrive با دسترسی محلی

از File Explorer OneDrive به شما یک مرور سریع از پرونده ها و پوشه های خود می دهد. مایکروسافت به شما امکان می دهد پوشه های OneDrive را انتخاب کنید که فکر می کنید باید در File Explorer به راحتی در دسترس باشند.

منوی پنجره OneDrive ویندوز 10

 1. روی نماد OneDrive در نوار وظیفه کلیک راست کنید.

 2. انتخاب کنید راهنما و تنظیمات> تنظیمات از پنجره بازشو

 3. کلیک حساب از فهرست بالا ، سپس را انتخاب کنید پوشه ها را انتخاب کنید.

 4. پوشه های مورد علاقه خود را برای نمایش محلی انتخاب کنید و فشار دهید باشه برای حفظ.

پوشه های قابل دسترسی محلی را در OneDrive انتخاب کنید

دانلود: OneDrive برای ویندوز مک | اندروید | آیفون

نحوه بارگذاری پرونده ها و پوشه ها در OneDrive

ماهیت اصلی OneDrive ذخیره فایل های خود در فضای ابری است تا بتوانید از همه دستگاه های خود به آنها دسترسی داشته باشید. به دو روش مختلف می توانید پرونده ها را در OneDrive بارگذاری کنید. ساده ترین راه کشیدن و رها کردن پرونده ها و پوشه های خود در پوشه OneDrive است. پوشه OneDrive را می توانید در پنجره پیمایش در File Explorer در Windows و Mac Finder در Mac پیدا کنید.

همچنین می توانید از داخلی استفاده کنید بارگذاری تابع. ما از وب OneDrive برای این راهنما استفاده خواهیم کرد ، اما تجربه مشابهی را در برنامه ویژه خواهید یافت.

پرونده ها و پوشه ها را در OneDrive بارگذاری کنید

 1. OneDrive را باز کنید.

 2. انتخاب کنید بارگذاری از منوی بالا

 3. انتخاب کنید فایل ها اگر می خواهید پرونده های جداگانه را بارگذاری کنید و پوشه برای بارگذاری کل پوشه

 4. پرونده یا پوشه مورد نظر جهت بارگذاری را از دستگاه خود انتخاب کرده و انتخاب کنید باز کن یا پوشه ای را انتخاب کنید.

پرونده ها را در OneDrive بارگذاری کنید

پرونده های شما در OneDrive بارگذاری می شوند.

مرتبط: هر مسیر سریعی که برای برنامه Microsoft OneDrive Windows 10 نیاز دارید

چگونه می توان به طور خودکار از پرونده های OneDrive خود در کامپیوتر پشتیبان تهیه کرد

از ویژگی همگام سازی خودکار پلت فرم استفاده کنید تا درد ناشی از بارگذاری دستی پرونده ها و پوشه ها در OneDrive را در خود حفظ کنید.

در اینجا چگونگی پشتیبان گیری و همگام سازی خودکار پرونده های خود با OneDrive آورده شده است.

تنظیم پشتیبان OneDrive خود را مدیریت کنید

 1. روی نماد OneDrive در نوار وظیفه کلیک راست کنید.

 2. انتخاب کنید راهنما و تنظیمات از پنجره بازشو

 3. کلیک تنظیمات> پشتیبان گیری> مدیریت پشتیبان گیری.

 4. از جانب پشتیبان گیری از پوشه را مدیریت کنید بازشو ، از پوشه هایی که می خواهید به صورت خودکار در OneDrive پشتیبان تهیه شوند ، انتخاب کنید. می توانید به صورت خودکار از پوشه دسک تاپ ، اسناد یا تصاویر پشتیبان تهیه کنید.

 5. انتخاب کنید پشتیبان گیری را شروع کنید.

همگام سازی پوشه OneDrive را به صورت خودکار مدیریت کنید

توجه کن به پس از انتخاب ، مکانی در OneDrive باقی مانده استبنابراین فضای ذخیره سازی ابری شما تمام نمی شود. OneDrive تا زمانی که به اینترنت متصل باشید به طور خودکار از پوشه های انتخاب شده با این تنظیم نسخه پشتیبان تهیه می کند.

چگونه اسناد Office Apps را در OneDrive ذخیره کنیم

اگر بخشی از اکوسیستم گسترده مایکروسافت هستید و از برنامه های عملکردی این شرکت مانند Word ، Excel و PowerPoint استفاده می کنید ، می توانید فایل ها را مستقیماً در OneDrive ذخیره کنید.

پس از باز شدن سند ، روی ضربه بزنید پرونده> ذخیره کنید یا ذخیره به عنوان> OneDrive و یکی از پوشه های نمایش داده شده را انتخاب کنید.

یک سند Word را در OneDrive ذخیره کنید

برای باز کردن پرونده ذخیره شده در OneDrive ، برنامه مناسب دفتر خود را باز کنید ، انتخاب کنید باز کن از نوار پیمایش > OneDrive. پوشه ای را که فایل در آن ذخیره شده است انتخاب کنید ، سپس پرونده را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. اگر با مشکلی روبرو شدید ، اگر نتوانید پرونده ها را باز کنید ، راه حلهایی برای رفع OneDrive وجود دارد.

نکاتی برای مدیریت پرونده ها و پوشه های خود در OneDrive

برای سهولت در جستجوی پرونده ها در ابر OneDrive ، باید پرونده ها و پوشه های خود را مرتب کنید. می توانید این کار را با ایجاد پوشه ها و انتقال پرونده ها به مکان های مناسب برای دسترسی آسان تر انجام دهید.

ضربه زدن جدید > پوشه، پوشه خود را نامگذاری کرده و انتخاب کنید ايجاد كردن برای ایجاد یک پوشه جدید با کلیک راست و انتخاب ، پرونده ها را به پوشه ها منتقل یا کپی کنید انتقال به یا کپی در.

به OneDrive بروید یا آن را کپی کنید

سپس از پنجره گفتگوی بازشو پوشه مقصد را انتخاب کنید ، سپس روی ضربه بزنید یک کپی یا سکته. همچنین می توانید پوشه ها و پرونده هایی برای حذف ایجاد کنید.

نحوه به اشتراک گذاری پرونده ها و پوشه ها از OneDrive

اشتراک فایل ها از OneDrive دشوار است. این چگونه است.

گزینه های اشتراک فایل و پوشه OneDrive

 1. ابتدا روی پرونده یا پوشه موردنظر برای اشتراک گذاری راست کلیک کنید.

 2. انتخاب کنید عنوان از منوی بازشو

 3. آدرس ایمیل گیرنده (ها) را وارد کنید.

 4. با ضربه زدن روی فلش رو به پایین با قلم ، مجوزهای دسترسی را تنظیم کنید. انتخاب کنید که گیرنده فقط به مشاهده یا ویرایش سند نیاز دارد.

 5. سپس انتخاب کنید تنظیمات اتصال برای تنظیمات اشتراکی اضافی می توانید سند را برای هر کسی که دارای پیوند است یا فقط افراد خاص در دسترس قرار دهید. اگر بخواهید تنظیمات خود را انجام دهید ، به اشتراک Microsoft 365 نیاز خواهید داشت مدت اعتبار اتصال یا به رمز ورود دسترسی پیدا کنید.

 6. ضربه زدن درخواست دادن برای ذخیره تنظیمات

 7. در صورت تمایل پیامی را برای همراه کردن پرونده یا پوشه وارد کنید.

 8. انتخاب کنید ارسال برای به اشتراک گذاشتن سند / پوشه. شما هم می توانید پیوند را کپی کنید برای به اشتراک گذاشتن مستقیم لینک

تنظیمات اشتراک اتصال در OneDrive

با Microsoft OneDrive آشنا شوید

OneDrive یکی از سه سرویس برتر ذخیره سازی ابری سفارشی است. با توجه به پیوندهای نزدیک آن با Office 365 ، دانستن نحوه پیمایش OneDrive برای نتایج بهتر ضروری است. این مقاله به س ،ال “OneDrive چیست” پاسخ می دهد و اصول آن را به شما ارائه می دهد.


اکوسیستم اداری-آپارتمانی
6 راه برای دریافت مجوز رایگان Microsoft Office

دریافت مجوزهای رایگان Microsoft Office دشوار است ، اما وجود دارد. در اینجا نحوه استفاده رایگان از Microsoft Office آورده شده است.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.