رفتن به نوشته‌ها

NVIDIA پشتیبانی از کارت های گرافیک قدیمی خود را رد می کند

انویدیا درایورهای گرافیکی برای پردازنده های گرافیکی GTX 600 و 700 را در سری بلوک های خردکن قرار داده است.


ویژگی آرم nvidia

انویدیا به زودی پشتیبانی درایور برخی از پردازنده های گرافیکی قدیمی خود را بارگیری می کند ، از جمله کارت های گرافیک GeForce GTX 600 و 700 سری ساخته شده بر اساس معماری کپلر.

انویدیا GTX 600 و 700 در راه است

طبق گفته Phoronix ، که اسناد داده های Nvidia Cvida را بررسی کرد ، درایورهای گرافیکی R470 در آینده آخرین نسخه هایی هستند که از سری GTX 600 و 700 پشتیبانی می کنند.

این پیشرفت بر روی کارتهای گرافیک با پردازنده های گرافیکی فوق الذکر ساخته شده بر اساس معماری Keviler انویدیا تأثیر می گذارد. کارتهای گرافیک با استفاده از فناوریهای Maxwell و Pascal تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت ، و این مورد همچنین در نسخه Maxwell GTX 750 و نسخه Ti آن اعمال می شود.

دستگاه های منتشر شده پس از 470 فقط از پردازنده های گرافیکی مبتنی بر Maxwell و جدیدتر پشتیبانی می کنند.

آیا گیمرها باید نگران باشند؟

این پیشرفت بر روی لشکر گیمرهایی که از کارت های گرافیک Nvidia اخیر استفاده می کنند تأثیر نخواهد گذاشت. با این حال ، ممکن است کسانی که از رایانه های قدیمی مجهز به یکی از پردازنده های گرافیکی فوق الذکر استفاده می کنند ، بخواهند به فکر ارتقا رایانه قدیمی زنگ زده خود باشند. هر چطور به آن نگاه کنید ، انویدیا با درایور بعدی R470 پشتیبانی از پردازنده های گرافیکی کپلر را واقعاً از بین می برد.

مرتبط: نحوه نصب درایورهای Nvidia در اوبونتو

هر شاخه از درایورهای انویدیا معمولاً چندین ماهه است و درایورهای گرافیکی R470 در آینده آخرین نسخه هایی برای پشتیبانی از پردازنده های گرافیکی GTX 600 و 700 مبتنی بر کپلر خواهند بود. آخرین نسخه درایورهای انویدیا ، درایورهای سری R465 نسخه 466.47 است.

به طور خلاصه ، هنگامی که درایورهای R470 جدید در عرض چند هفته وارد می شوند ، کارت گرافیک های GeForce ، Quadro یا Tesla شما بر اساس کپلر به کار معمول خود ادامه می دهند.

خانواده بعدی رانندگان انویدیا در دست توسعه است

اما هنگامی که Nvidia در چند ماه دیگر به خانواده بعدی رانندگان منتقل می شود ، این GPU ها با به روزرسانی های کمتری پشتیبانی می شوند – پردازنده های گرافیکی GTX 600 و 700 همچنان به کار خود ادامه می دهند ، اما از این پس نباید انتظار ویژگی های جدید یا بهبود عملکرد را داشته باشید. .

از نظر پایداری و رفع اشکال ، در صورت کشف نقاط ضعف عمده در آینده ، مشتریان می توانند بر روی انویدیا حساب باز کنند تا اصلاحات سریع برای GPU های GTX 600 و 700 را منتشر کند.

در سال 2025 بیایید ، اما انویدیا انتشار اصلاحات امنیتی برای پردازنده های گرافیکی فوق را متوقف می کند.


سخت افزار nvidia-graphics
GeForce Experience چیست؟ ویژگی ها و مزایای اصلی را توضیح داد

در اینجا آنچه شما باید در مورد GeForce Experience بدانید ، چه کاری انجام می دهد و اینکه آیا آن بهتر از کنترل پنل Nvidia است.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید