5
آوریل

Microsoft Edge به عنوان سومین مرورگر محبوب دسک تاپ از فایرفاکس جلوتر است

طبق آمار StatCounter ، Edge اکنون محبوب تر از Firefox است. فقط


Edge مقام سوم را به خود اختصاص داده است

از زمانی که مایکروسافت اج به پایگاه کد Chromium روی آورده است ، از محبوبیت مجدد زیادی برخوردار است و از برخی ویژگی های شگفت انگیز جدید برخوردار است. مایکروسافت اج اکنون موزیلا فایرفاکس را از جایگاه سوم حذف کرده و همچنان محبوبیت خود را کسب می کند.

ادعای جدید معروفیت Microsoft Edge

Statcounter در سکوت آنچه مرورگرها برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنند را تجزیه و تحلیل می کند و نتایج را برای مدتی به صورت نمودار ارائه می دهد. برای اولین بار ، Statcounter اعلام کرد که استفاده از Microsoft Edge در سراسر جهان از Firefox پیشی گرفته است.

مایکروسافت اج در ماه های اخیر با افزودن ویژگی های جدید و بهبود عملکرد ، مبارزه ای باورنکردنی را پشت سر گذاشته است. در همان زمان ، به نظر می رسد Firefox کاربران خونریزی می کند ، در طول یک سال فقط بیش از 1٪ از کل کاربران مرورگر را از دست می دهد.

ترکیب این دو گرایش باعث شد Microsoft Edge از Firefox پیشی بگیرد. هنوز خیلی نزدیک است. در زمان نوشتن مقاله ، مایکروسافت اج 8.03٪ از سهم کل را در اختیار دارد ، در حالی که 7.95٪ از Firefox. با این وجود ، اگر هر دو مرورگر روند فعلی را ادامه دهند ، باید با گذشت ماه ها این اختلاف را افزایش دهید.

اگرچه این خبر نشانه خوبی برای مایکروسافت خواهد بود ، اما جای تعجب ندارد. از اوایل نوامبر سال 2020 ، مایکروسافت اج از بازار فایرفاکس پیشی گرفت. این شکاف تا امروز ادامه دارد.

اکنون به نظر می رسد روندی که در ایالات متحده مشاهده کردیم اکنون بر بازار جهانی تأثیر می گذارد. اگر مایکروسافت اج به ادامه این مسیر ادامه دهد ، موقعیت خود را به عنوان سومین مرورگر پرکاربرد در سراسر جهان تثبیت می کند.

چرا افراد بیشتری از Microsoft Edge استفاده می کنند؟

این خبر ممکن است برخی را غافلگیر کند ، زیرا در سال های اخیر مایکروسافت از محبوبیت زیادی در مرورگرهای خود برخوردار نبوده است. در حالی که اینترنت اکسپلورر زمانی در اینترنت گشت و گذار می کرد ، سرانجام توسط Chrome و Firefox از آن پیشی گرفت تا اینکه به یک مسخره در دنیای مرورگرها تبدیل شد.

مایکروسافت با ایجاد یک مرورگر جدید به نام Edge سعی در بازگشت به بازی داشت. با این حال ، این مرورگر هنوز از رقبای خود عقب مانده بود و نتوانست ضربه ای را که غول فناوری از Redmont انتظار داشت ، به دست آورد.

سپس مایکروسافت طرح جدیدی را امتحان کرد. با حرکتی که ایده “اگر نمی توانید آنها را شکست دهید ، به آنها بپیوندید” را بپذیرید ، مایکروسافت در ژانویه 2020 نسخه Edge مبتنی بر Chromium را منتشر کرد. این نسخه جدید بهترین بیت های کروم را که محبوب ترین آنها است ، به کار گرفت. مرورگر در اینترنت.

به همین ترتیب ، مردم یادداشت مایکروسافت اج را شروع کردند و بیشتر اوقات از آن استفاده می کردند. مایکروسافت با اضافه کردن ویژگی های خارق العاده جدید مانند یک ابزار مقایسه قیمت داخلی ، به این نوع پاسخ داد و حرکت را ادامه داد.

مرتبط: ابزار خرید Microsoft Edge اینجاست و حتی بهتر از قبل است

سرانجام ، به نقطه ای رسید که مایکروسافت Edge اصلی را که اکنون Legacy Edge نامیده می شود ، آب گرفت. اکنون مایکروسافت تمام تراشه های خود را روی Chromium Edge جدید قرار داده و نتایج تاکنون امیدوار کننده به نظر می رسند.

در آستانه یک چیز عالی

مایکروسافت اج طی چند ماه گذشته وعده های زیادی را نشان داده است و اکنون برنامه های این غول نرم افزار در حال تحقق هستند. باید ببینیم که آیا Edge می تواند برتری خود را نسبت به Firefox حفظ کند یا خیر و این برای شرط بندی های درون بازی Mozilla به چه معناست؟

س bigال اصلی این است که مایکروسافت اج چگونه در مقابل بزرگترین رقیب خود کروم ایستادگی می کند؟ ما اخیراً این دو را با هم مقایسه کردیم و نتیجه گرفتیم که Edge در حال حاضر گزینه بهتری برای ویندوز 10 است.

اعتبار تصویر: Albert999 / Shutterstock.com


درباره نویسنده

.