رفتن به نوشته‌ها

MediaTek تراشه های موبایل بیشتری نسبت به کوالکام در سال 2020 ارسال کرده است

در حالی که کوالکام بیشتر یک نام خانوادگی است ، مدیاتک موفق شد تراشه های بیشتری را در سال 2020 تحویل دهد.


تراشه MediaTek

وقتی به جنگ CPU فکر می کنید ، احتمالاً به فضای Intel و AMD در فضای رایانه فکر می کنید. اما نبرد دیگری بین کوالکام و مدیاتک در جریان است که به همان اندازه مهم است.

در حالی که بیشتر مردم فکر می کنند کوالکام به عنوان شرکتی در پشت برخی از بهترین تراشه های شاخص بازار قرار دارد ، مدیاتک در واقع موفق شد تراشه های موبایل بیشتری نسبت به کوالکام در سال 2020 تحویل دهد ، که بسیار چشمگیر است.

بر اساس گزارشی از Omdia (نیاز به اشتراک) ، MediaTek در سال 2020 به طور سالانه 48 درصد رشد مضحکی داشته و در مجموع به 352 میلیون واحد ارسال شده رسیده است. در طرف دیگر نبرد ، کوالکام 18٪ نسبت به سال گذشته سقوط کرد و مجموع محموله های خود را به 319 میلیون واحد رساند.

اگرچه این تعداد کوالکام به هیچ وجه کم نیست ، اما کاهش تحویل در طول سال هیچگاه برای شرکت مثبت نیست.

یک دلیل بزرگ برای رشد مدیاتک این است که شرکت ها و شیائومی و هواوی به دلیل محدودیت های اعمال شده توسط دولت ترامپ ، نتوانسته اند از تراشه های کوالکام استفاده کنند. از آنجا که آنها مجبور بودند تجارت تلفن های هوشمند خود را ادامه دهند ، مجبور شدند به دنبال تراشه های فروشنده دیگری باشند که با MediaTek روبرو شده باشد.

این یعنی چی؟

برای شما ، به عنوان یک مصرف کننده ، این احتمالاً معنای دیگری جز جنگ بین Intel و AMD ندارد. در پایان روز ، رقابت بهتر می شود و اگر سازندگان چیپست های موبایل در نبرد سختی باشند ، در نهایت تراشه های بهتری برای گوشی های خود خواهیم گرفت.


درباره نویسنده

.

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید