1
سپتامبر

MATE Desktop 1.26 با پشتیبانی از Wayland و دیگران منتشر شد

آخرین نسخه دسکتاپ MATE با پشتیبانی از Wayland و چندین ویژگی جدید منتشر شده است.


MATE Desktop 1.26 با پشتیبانی wayland منتشر شد

MATE یک محیط رومیزی قوی است که بدون محدودیت عملکرد ، تجربه بصری دلپذیری را ارائه می دهد. این ادامه GNOME 2 است و به طور قابل توجهی سریعتر از GNOME یا KDE است. این ویژگی MATE را برای افرادی که از لینوکس بر روی سخت افزارهای قدیمی استفاده می کنند ، انتخابی عالی می کند.

توسعه دهندگان اخیراً MATE Desktop 1.26 ، آخرین نسخه پایدار این محیط دسکتاپ را منتشر کردند. این برنامه بیش از 18 ماه در حال توسعه بوده و سرانجام با چندین ویژگی جدید وارد بازار شده است.

چه چیزی در MATE Desktop 1.26 جدید است؟

MATE 1.26 برخی از ویژگی های جدید هیجان انگیز را ارائه می دهد ، مانند پشتیبانی Wayland برای بسیاری از اجزا ، از جمله Atril ، Terminal ، System Monitor و ویرایشگر متن pluma. Wayland پروتکل نمایش آینده است و انتقال MATE به آن یک امتیاز بزرگ محسوب می شود.

این نسخه همچنین قابلیت های جدیدی را به بسیاری از برنامه های کاربردی فضای کاربر اضافه می کند. به عنوان مثال ، pluma در حال حاضر دارای یک مینی نقشه است که نمای کلی سریع مطالب را ارائه می دهد. و مدل جدید پس زمینه وب می تواند فوراً آن را به یک صفحه نوشتار تبدیل کند. علاوه بر این ، افزودن افزونه های pluma به کاربران امکان می دهد ویرایشگر متن مورد علاقه لینوکس خود را به یک IDE کامل تبدیل کنند.

همسر ویرایشگر متن

پانل اعلانات از پیوندها پشتیبانی می کند و یک پیوند جدید ارائه می دهد مزاحم نشوید اپلت علاوه بر این ، مینیاتورهای پنجره ها تردتر از قبل هستند ، زیرا اکنون به صورت سطوح قاهره به تصویر کشیده شده اند.

مدیر فایل پیش فرض MATE ، Caja ، از نشانه گذاری و قالب بندی دستگاه ها مستقیماً از منوی زمینه پشتیبانی می کند. علاوه بر این ، مدیر بایگانی Engrampa از فرمت های EPUB و ARC پشتیبانی می کند.

دوست pdf خواننده

از نظر بهبود سیستم ، Power Manager اکنون به کاربران امکان می دهد صفحه کلیدها را کم نور کنند. بعلاوه ، مدیر پنجره مارکو وقتی پنجره های کوچک شده را به موقعیت اصلی خود بازگرداند ، دقیق تر شد. مرکز کنترل همچنین سفارشی سازی بهتر پنجره ها را با گزینه های بیشتر ارائه می دهد.

مرکز مدیریت شریک

تجربه لینوکس خود را با MATE Desktop 1.26 احیا کنید

MATE 1.26 از نظر تجربه و عملکرد کاربر پیشرفت های چشمگیری را ارائه می دهد. این به ویژه برای کسانی مناسب است که می خواهند توزیع مدرن لینوکس را بر روی سخت افزارهای قدیمی اجرا کنند. بنابراین اگر سیستم فعلی شما در تلاش برای جستجوی منابع Windows نیست ، به جای آن به توزیع مبتنی بر MATE بروید.


لوگوی ویندوز تحت لینوکس
آیا زمان تغییر سیستم عامل لینوکس فرا نرسیده است؟ 12 دلیل برای ترک ویندوز

مطمئن نیستید که آیا نیاز به ارتقا از ویندوز به لینوکس دارید؟ این دلایل می تواند به شما در تصمیم گیری نهایی کمک کند.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده