19
مارس

Manjaro Linux 21 Ornara RC1 با GNOME ، Xfce و KDE Plasma اینجا است

تاکنون ، سال 2021 برای لینوکس روی دسک تاپ خوب نبود. ویندوز 10 به یک سیستم عامل بسیار عالی رسیده است و فروش رایانه به لطف بیماری همه گیر در حال رشد است. در همین حال ، انتقال اپل به ARM برای macOS به طرز حیرت انگیزی پیش رفته است. به عبارت دیگر ، در واقع هیچ اقدام اشتباهی از طرف اپل یا مایکروسافت برای کمک به لینوکس در سودآوری قسمت جلوی دسک تاپ وجود ندارد

جامعه لینوکس همچنان ادامه دارد ، اما با وجود رکود عمومی ، سیستم عامل های جامدی که از هسته منبع باز استفاده می کنند هنوز پشتیبانی می شوند. یکی از محبوب ترین توزیع های لینوکس این روزها مبتنی بر Arch Manjaro است و امروز اولین نامزد نسخه آینده ارائه می شود. Manjaro Linux 21 RC1 ، با نام رمز “Ornara” ، از هسته 5.10 LTS استفاده می کند و می توانید بلافاصله با GNOME 3.38 ، KDE Plasma 5.21 یا Xfce 4.16 انتخاب کنید ، بارگیری کنید.

“ما خوشحالیم که نامزد آزاد شده خود را برای Manjaro Linux 21.0 منتشر کردیم ، به نام Ornara. آخرین نسخه نیبیا در ژانویه بود و چیزهای زیادی بین این نسخه ها تغییر کرده است. ما یکبار از برنامه ISO اولیه خود برای نصب اولیه Gnome استفاده نکردیم. امتحان خوب بود ، اما بررسی ها به طور کلی چندان خوب نبودند. از آنجا که ما ISO های OEM اختیاری برای تولیدکنندگان خود نیز داریم ، نیازی به مطالعات بیشتر GIS نمی بینیم. “تیم توسعه Manjaro می گوید.

توسعه دهندگان ادامه می دهند: “نصب کننده Calamares ما همچنین پیشرفت های زیادی دریافت کرده است. از جمله اینکه ، کالامارس در حال حاضر جدول زبانهایی با بهترین حدس برای هر کشور دارد و وقتی GeoIP فعال می شود ، به طور پیش فرض به طور خودکار زبان آن کشور را انتخاب می کند – البته کاربر می تواند زبان دیگری را انتخاب کند . “بهترین حدس” بر اساس داده های یونیکد / ایزو است که گاهی اوقات جای سوال دارد. Calamares همچنین جدولی با “بهترین حدس” صفحه کلید ارائه می دهد که امکان ورود به زبان مادری را فراهم می کند. با این حال ، نام های کاربری و رمزهای عبور باید در US-ASCII باشد. “

آیا شما آماده نصب یکی از بهترین توزیع های لینوکس بر روی کره زمین هستید؟ اکنون می توانید ISO از Manjaro 21 “Ornara” را از اینجا بارگیری کنید. اگر خالص ترین تجربه Manjaro را می خواهید – همانطور که توسعه دهندگان قصد دارند – باید نسخه Xfce را دریافت کنید. با این اوصاف ، پیشنهاد می کنم هر دو نسخه GNOME و KDE Plasma را امتحان کنید. فقط بخاطر داشته باشید که این یک نرم افزار پیش از انتشار است ، بنابراین ممکن است خطاهایی وجود داشته باشد که منجر به از دست رفتن اطلاعات شود.

اعتبار عکس: پاول کاپیش / شاتر استوک