رفتن به نوشته‌ها

Google Play Protect وقتی بدافزار را شناسایی می کند ، مکیده می شود

بله ، شما نیاز به محافظت از دستگاه Android خود دارید. نه ، Play Protect کافی نیست.


android av تست عملکرد برای شکست

یک گزارش AV-TEST نشان داد که Google Play Protect ، محافظت داخلی Android در برابر بدافزارها و سایر موارد ناخوشایند ، استاندارد نیست. AV-TEST آزمایشگاه پیشرو در جهان برای آزمایش برنامه های آنتی ویروس و آنتی ویروس است که محصولات محبوب را برای محافظت در برابر لیست جامع بدافزارها و ویروس ها آزمایش می کند.

Google Play Protect بیش از دو سوم بیش از 20000 برنامه مخرب را شناسایی می کند ، که منجر به AV-TEST می شود و امتیاز محافظت کننده 0.0 و قابلیت استفاده 0.0 را ارائه می دهد.

Google Play Protect: پایین پشته امنیتی Android

نتایج AV-TEST Google Play Protect را در 15 راه حل امنیتی اندرویدی مورد آزمایش قرار داده است. با حداکثر 18 امتیاز ارائه شده در سه بخش آزمایشی “امنیت” ، “عملکرد” ​​و “قابلیت استفاده” ، Google Play Protect تنها 6.0 را جمع آوری کرد – 10 امتیاز کامل از گزینه بعدی ، Ikarus.

به گفته گوگل ، این محافظت همیشه فعال است و به طور خودکار هر برنامه را در دستگاه ارزیابی می کند. اما آزمایش استقامت نشان داد که این سرویس امنیت بسیار خوبی را ارائه نمی دهد: هر برنامه امنیتی دیگری حفاظت بهتری از Google Play Protect ارائه می دهد.

AV-TEST هر یک از ابزارهای آنتی ویروس را در برابر بیش از 20000 برنامه مخرب قرار می دهد. در آزمایش استقامت ، که از ژانویه تا ژوئن 2021 انجام شد ، سه دور آزمون وجود داشت. هر آزمایش شامل 3000 نمونه بدافزار تازه شناسایی شده در یک آزمایش زمان واقعی ، همراه با مجموعه ای از برنامه های مخرب با استفاده از نمونه های بدافزار در گردش به مدت چهار هفته بود.

نتایج تست av-test 2021 برای اندروید

Google Play Protect 68.8 درصد از نمونه های بدافزار زمان واقعی و 76.7 درصد از نمونه های مرجع بدافزار را شناسایی کرده است.

علاوه بر این ، AV-TEST حدود 10،000 برنامه بی خطر Play Store را روی هر دستگاه نصب می کند تا هرگونه مثبت کاذب را تشخیص دهد. باز هم ، Google Play Protect به انتهای شمع رسید و 70 برنامه بی ضرر را به عنوان بدافزار علامت گذاری کرد.

مطالب مرتبط: بهترین سایت ها برای بارگیری ایمن APK برای Android

آیا Google Play Protect فایده ای ندارد؟

با توجه به آزمایش گسترده شش ماهه AV-TEST ، Google Play Protect زیاد نیست. اجازه دادن به هزاران برنامه مخرب برای محافظت از آن بد است. علاوه بر این ، این امر نباید برای Google تعجب آور باشد ، زیرا Play Protect آخرین آلو را در نسخه AV-TEST برای همان آزمایش 2020 به پایان رسانده است.

بهبود صفر سالانه موسیقی را به گوش کاربران Android نمی رساند. Google محافظت یکپارچه را به عنوان تنها محافظتی که برای دستگاه Android شما نیاز دارید تبلیغ می کند ، اما این آزمایشات داستان کاملاً دیگری را روایت می کند.

مرتبط: آیا به برنامه های آنتی ویروس در اندروید نیاز دارید؟ آیفون چطور؟

بهترین برنامه امنیتی برای اندروید چیست؟

در آزمایش 2021 ، 9 برنامه آنتی ویروس برای Android حداکثر 18 امتیاز را کسب کردند:

  • Avast

  • AVG

  • بیت دیفندر

  • F-Secure

  • G داده ها

  • کسپرسکی

  • مک آفی

  • NortonLifeLock

  • ترند میکرو

چهار برنامه اضافی 17 یا بیشتر امتیاز کسب کردند ، نشان می دهد که Android دارای بالاترین کیفیت برنامه های امنیتی موجود است – شما فقط باید بیرون بروید و آنها را پیدا کنید.


تصویری که دستگاهی را با لوگوی نرم افزار Google play نشان می دهد
آیا فروشگاه Google Play ایمن است؟

Android به خوبی از شما در برابر برنامه های مخرب محافظت می کند ، اما شما هنوز هم باید از برخی تهدیدات آگاه باشید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید