بلاگ

Google Chrome ویژگی های جدیدی برای افزایش بهره وری شما دریافت می کند

ویژگی Link to highlight اکنون در Chrome برای دسک تاپ و Android توزیع شده است.


Chrome برای Android برای نصب PWA یک رابط کاربری جدید دریافت می کند

Google برخی از ویژگیهای عملکرد جدید Chrome را اعلام کرده و آخرین پیشرفتهای عملکردی را که در مرورگر ایجاد کرده برجسته کرده است. این پیشرفت ها شامل مدیریت بهتر PDF ، اشتراک آسانتر پیوندهای متنی پررنگ و موارد دیگر است.

Google برای کمک به کاهش مصرف منابع مرورگر ، به زودی برگه های تاشو را باز می کند.

Google ویژگی جدید “پیوند به موارد برجسته” را در Chrome اضافه کرده است که اشتراک تصاویر برجسته و به اشتراک گذاشتن متن مورد نظر خود را با دوستان یا همکارانتان آسان می کند.

فقط متن را در یک صفحه وب برجسته کنید و سپس روی آن کلیک راست کرده و انتخاب کنید پیوند را برای برجسته سازی کپی کنید گزینه. سپس باز کردن پیوند به طور خودکار یکی را به بخش متن برجسته شده در صفحه وب می برد. ویژگی Link to highlight در Chrome برای دسک تاپ و اندروید راه اندازی شده است و به زودی به iOS ارتقا می یابد.

مرتبط: Microsoft Edge در مقابل Google Chrome: بهترین مرورگر 2021؟

بهبود ویژگی های PDF

مدیریت PDF PDF همچنین در حال بهبود است. یک نوار کناری جدید وجود دارد که به شما امکان می دهد تمام صفحات PDF را به صورت عکس کوچک مشاهده کرده و به صفحه خاصی بروید. همچنین یک حالت ارائه جدید وجود دارد که تمام نوار ابزارهای حواس پرتی را پنهان می کند.

سایر پیشرفت های PDF که به Chrome وارد می شوند شامل نمای دو صفحه ای و یک نوار ابزار برتر به روز شده با دسترسی به اقدامات PDF معمولاً مانند مقیاس گذاری ، ذخیره ، چاپ و موارد دیگر هستند.

دوباره گروههای برگه را با یک کلیک در Chrome باز کنید

وقتی Windows Chrome را ارائه یا به اشتراک می گذارید ، مرورگر به طور خودکار همه اعلان ها را بی صدا می کند تا همه حواس او را پرت کند. همچنین با اتمام ارائه ، آنها به طور خودکار روشن می شوند.

اکنون می توانید Chrome windows را نامگذاری کنید تا به شما کمک کند بین پنجره های مختلف باز تفاوت بیشتری ایجاد کنید.

گوگل اخیراً Chrome 90 را برای دسک تاپ با ویژگی های امنیتی جدید ، پشتیبانی از رمزگذار AV1 و موارد دیگر راه اندازی کرده است.

مرتبط: نحوه مدیریت گروههای برگه در Google Chrome

بخش را برای گروههای فروپاشیده شده مسدود کنید

Google به زودی انجماد برگه ها را برای گروه های فروپاشیده در Chrome آغاز می کند. این به مرورگر اجازه می دهد تا از حافظه و استفاده از پردازنده در پارتیشن های گروه بندی شده که کوچک شده و استفاده نشده اند ، کاسته و عملکرد رایانه شما را بهبود بخشد. این ویژگی ابتدا به مجموعه بتا Chrome تبدیل خواهد شد ، بنابراین هنوز مدتی تا رسیدن آن به کانال پایدار باقی مانده است.

Google در پست وبلاگ خود ، آخرین پیشرفت های عملکردی را که در Chrome ایجاد کرده نیز برجسته کرده است. وی ادعا می کند که این پیشرفت ها منجر به کاهش مصرف CPU تا 35٪ و حداکثر 1.25 ساعت دوام باتری در Mac شده است ، همچنین Chrome برای Windows و سایر سیستم عامل ها نیز نتایج مشابهی را نشان می دهد. مرورگر اکنون از حافظه کارآمدتر است و می تواند تا 100 مگابایت در هر پارتیشن بازیابی کند.


کوکی-کروم -3
همه آنچه درباره سیاست کوکی های جدید Google Chrome باید بدانید

Google Chrome کوکی های شخص ثالث را که فعالیت های آنلاین شما را ردیابی می کنند حذف می کند. به همین دلیل می تواند چیز بدی باشد.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.

دیدگاهتان را بنویسید