26
مارس

Fairphone 2 5 ساله به اندروید 9 بروزرسانی می شود

سیستم عامل تقریباً سه ساله است ، اما هنوز هم خوب است که ببینیم چنین تلفن قدیمی پشتیبانی می شود.


Fairfone 2 طول عمر

یکی از نادیده گرفته شده ترین مواردی که در انتخاب تلفن هوشمند باید در نظر گرفت این است که تولید آن به چه روزرسانی برای دستگاه ادامه دارد.

Fairphone 2 برای اولین بار پنج سال پیش منتشر شد و این شرکت همچنان نسخه جدیدی از اندروید را به تلفن وارد می کند. این شرکت در وبلاگ خود اعلام کرد که قصد دارد اندروید 9 را در دستگاه معرفی کند. البته ، این آخرین نسخه از سیستم عامل تلفن همراه نیست ، اما هنوز هم خوب است که چنین تلفن قدیمی را به روز کنید و به روزرسانی کنید.

اندروید 9 در Fairphone 2

در حالی که به روزرسانی یک تلفن با سیستم عامل تقریباً سه ساله به نظر نمی رسد هنگامی که شما در نظر دارید Fairphone 2 را در دوران Android Lolipop راه اندازی کنید ، این به روز رسانی کمی نجیب تر به نظر می رسد.

اکثر تولیدکنندگان گوشی های هوشمند دو به روزرسانی مهم اندروید را برای دستگاه های خود ارائه می دهند (این کار معمولاً به مدت دو سال انجام می شود) ، بنابراین این امر چندان معمول نیست. گوگل تصمیم گرفته است پشتیبانی از دستگاه های خود را به سه سال افزایش دهد ، بنابراین این یک حرکت در مسیر درست است.

از این گذشته ، تنها شرکتی دیگر که مدت هاست به روزرسانی می کند ، اپل است ، اما این یک سیستم عامل کاملاً متفاوت است.

نگهداری از تلفن تا حدی با اندروید 9 به این معنی است که به جای اجرای نسخه ای فاز دار که گوشی را منسوخ می کند ، سیستم عاملی را که هنوز به طور رسمی توسط گوگل پشتیبانی می شود ، اجرا می کند. آخرین بولتن امنیتی گوگل برای اندروید هنوز شامل اصلاحات امنیتی برای اندروید 9 است ، بنابراین دارندگان Fairphone 2 می توانند از این راهکارهای امنیتی استفاده کرده و دستگاه های خود را قفل نگه دارند.

یکی از مشکلاتی که این گوشی هنگام آوردن اندروید 9 به دستگاه قدیمی خود با آن روبرو شد ، عدم پشتیبانی از پردازنده مرکزی بود. کوالکام مدت هاست که از اسنپدراگون 801 که با Fairphone 2 عرضه می شود ، استفاده کرده و این به این معنی است که دیگر پشتیبانی از چیپست را ارائه نمی دهد.

Fairphone این فشار را برای ادامه کار یک تلفن 5 ساله ایجاد کرد زیرا این شرکت به پایداری معتقد است. سخنگوی شرکت در یک پست وبلاگی گفت: “هرچه تلفن خود را بیشتر نگه دارید ، اثر محیطی آن کمتر می شود.” اگر مصرف کنندگان هر چند وقت یک بار گوشی های خود را دور نیندازند ، برای محیط زیست بهتر است ، دقیقاً همان چیزی که Fairphone امیدوار است به آن دست یابد.

این برای گوشی های Fairphone 3 و 3 Plus خوب است. اگر همان درمان را دریافت می کنند ، باید بسیاری از به روزرسانی های Android را نیز مشاهده کنند.

چه زمانی صاحبان Fairphone 2 اندروید 9 را دریافت می کنند؟

این شرکت گفت این به روزرسانی اکنون منتشر می شود و تا تاریخ 19 آوریل برای دستگاه های آن تکمیل می شود. اگر آن را در دستگاه خود نمی بینید ، باید صبور باشید ، زیرا این یک نسخه تدریجی است.


Fairphone 3 روی میز

Fairphone 3 یک قیمت مقرون به صرفه ، اخلاقی و پایدار است که باید داشته باشید

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.