13
ژوئن

EA هک شد ، داده های سرقت شده به ارزش 780 گیگابایت

یکی دیگر از شرکت های بزرگ بازی سازی امنیت خود را به خطر انداخته است.


آرم EA روی یک ساختمان

توسعه دهنده و ناشر بازی های ویدیویی EA بیش از 450 میلیون بازیکن ثبت شده در سراسر جهان دارد و درآمد خالص GAAP 5.5 میلیارد دلاری را برای مالی سال 2020 منتشر کرد. متأسفانه شبکه او به خطر افتاده است.

EA قربانی نقض داده می شود

همانطور که VICE برای اولین بار گزارش داد ، هکرها در Electronic Arts (EA) نفوذ کرده اند. آنها حدود 780 گیگابایت داده از جمله کد سرور منطبق برای FIFA 21 و کد منبع موتور Frostbite خود بازی را به سرقت بردند.

سایر اطلاعات سرقتی شامل کیت های توسعه نرم افزار (SDK) ، ابزارهای رفع اشکال و کلیدهای API است.

در بیانیه ای ، سخنگوی EA گفت که این شرکت به عنوان بخشی از این تحقیقات جنایی در حال انجام است که به طور فعال با مقامات اجرای قانون و دیگر کارشناسان در حال کار است.

ما در حال بررسی نفوذ اخیر در شبکه خود هستیم که مقدار محدودی از کد منبع بازی و ابزارهای مربوطه را به سرقت برده است. دسترسی به داده های پخش کننده وجود ندارد و هیچ دلیلی نداریم که باور کنیم خطری در حفظ حریم خصوصی بازیکن وجود دارد. ما قبلاً از زمان حادثه پیشرفت های امنیتی داشته ایم و انتظار نداریم هیچ تاثیری در بازی ها یا تجارت ما داشته باشد.

در حالی که کمی نفس راحت است و هیچ داده ای در مورد بازیکنان ندارد ، اما برای EA خوشایند نیست. گزارش شده است که داده ها در یک فروم هک زیرزمینی فروخته می شوند – برخی از صفحات برای عموم قابل مشاهده نیستند.

برنامه نویسی سرور کد

Bleeping Computer ادعا می کند که هکرها داده ها را 28 میلیون دلار ارزیابی کردند و به مشتریان تبلیغ کردند که اطلاعات هک شده و “بهره برداری کامل از تمام خدمات EA” را دریافت می کنند.

هکرها همچنین می گویند فقط به پیشنهادهای جدی یک “نماینده” توجه خواهند کرد[utation] اعضای “(احتمالاً کاربرانی که هیچ یک از قوانین انجمن را نقض نکرده اند).

کد منبع چیست؟

کد منبع هر مجموعه متن قابل خواندن توسط انسان است که به زبان برنامه نویسی خاصی نوشته شده است. این اساس یک برنامه یا وب سایت است ، زیرا قوانین و عملکردهای آن را به گونه ای تعریف می کند که درک آن از کد محصول نهایی آسان تر است.

https://www.youtube.com/watch؟v=exUCyp8PbD4

نام بزرگ دیگری در Gaming Hacked

در مورد EA ، یک بازیگر بد می تواند به طور فرضی از کد منبع Frostbite برای مهندسی مجدد برخی از قطعات آن استفاده کند. Frostbite به عنوان پایه بسیاری از بازی ها در بزرگترین امتیازات شرکت از جمله FIFA ، Battlefield و Star Wars استفاده شده است.

EA آخرین غول بازی است که با نقض داده ها روبرو شده است. در نوامبر 2020 ، Capcom مورد حمله باج افزار قرار گرفت که صدها هزار گیمر را تحت تأثیر قرار داد. وقتی کپکام از پرداخت دیه خودداری کرد ، داده ها علنی شد و منجر به شکایت یک عکاس از این شرکت به دلیل استفاده از تصاویر آن شد.

اگر اخیراً یک چیز مشخص شده است ، این است که چنین شرکت های بزرگ بازی سازی واقعاً باید امنیت خود را افزایش دهند. به هر حال ، موفقیت آنها به طور خودکار اهدافی را بر پشت خود قرار می دهد – اهدافی که مجرمان اینترنتی از شلیک به آنها بیش از این خوشحال هستند.


Xbox Game Pass و EA Play
نحوه استفاده از EA Play با Xbox Game Pass برای رایانه

مجبور کردن EA Play به کار با Xbox Game Pass روندی آسان است. در اینجا کارهایی است که باید برای استفاده از آن در رایانه انجام دهید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.