26
مه

ARM از معماری جدید پردازنده Armv9 رونمایی کرد که به کامپیوترها ، لپ تاپ ها و تلفن های هوشمند نیرو می دهد

Cortex-X2 ، Cortex-A710 و Cortex-A510 قدرت پردازش قابل توجهی را ارائه می دهند.


عملکرد آرم با دست

پردازنده پرچمدار جدید ARM ، ARM Cortex-X2 ، قرار است چیزی بیش از تلفن های هوشمند و سایر دستگاه های قابل حمل را تأمین کند. این شرکت فاش کرده است که آخرین پردازنده های آن همچنین مغز رایانه ها و لپ تاپ های مجهز به ARM خواهد بود ، امیدوار است که گزینه پردازنده ارزان قیمت و در عین حال قدرتمندی را به تولیدکنندگان و توسعه دهندگان ارائه دهد.

ARM از پرچمدار پردازنده Cortex-X2 Armv9 Cortex رونمایی کرد

ARM برای اولین بار معماری جدید Armv9 خود را در اواخر مارس 2021 اعلام کرد ، اولین ارتقا major عمده معماری از سازنده سخت افزار در حدود یک دهه گذشته. طراحی جدید پردازنده هیجان زیادی ایجاد کرده است ، هدف ARM این است که پردازنده ها را در همه چیز از تلفن های هوشمند گرفته تا لپ تاپ ها و حتی دسکتاپ ها قرار دهد.

اکنون ، با رونمایی رسمی از جدیدترین پردازنده Cortex-X2 جدید و پیشرفته آن در وبلاگ رسمی ARM ، به تصویری محکم از جهش عملکرد بین نسل سخت افزار دست یافته ایم.

  • Cortex-X2 از سال 2020 جانشین Cortex-X1 است و بخشی از برنامه طراحی سفارشی ARM است. نتیجه کلیدی Cortex-X2 افزایش 16 درصدی بهره وری در مقایسه با نسل قبلی است. Cortex-X2 در حال تبدیل شدن به “کارآمدترین” پردازنده ARM ARM است و برخی پیشرفت های اساسی را در عملکرد کلی دستگاه های قابل حمل ایجاد می کند.

  • به همین ترتیب روش جدیدی نیز وجود دارد Cortex-A710 که جنبه اصلی جدید “بزرگ” مارک طراحی ARM big.LITTLE است. A710 به طور قابل توجهی بهبود یافته تا 30 درصد بهره وری انرژی بهتر و حدود 10 درصد عملکرد در Cortex-A78 2020 را فراهم می کند.

  • سرانجام ، یک به روزرسانی مهم دیگر برای هسته “LITTLE” وجود دارد. جدید Cortex-A510 اولین ارتقا significant قابل توجه هسته کوچک است که باید در مقایسه با Cortex-A55 ، که در سال 2017 راه اندازی شد ، 35 درصد افزایش عملکرد داشته باشد.

بنابراین همه اینها واقعاً به چه معناست؟

خوب ، به طور خلاصه ، پردازنده های ARM پول بسیار بیشتری را برای پول شما تحویل می دهند. اکثر تولیدکنندگان بزرگ تلفن های هوشمند و تبلت ها از طراحی پردازنده های ARM در سخت افزار شاخص خود استفاده می کنند ، بنابراین با ورود معماری جدید به بازار می توانید انتظار سودهای کلانی را داشته باشید.

مرتبط: پردازنده ARM چیست؟ تمام آنچه نیاز است بدانید

انتظار لپ تاپ های بیشتری با ARM داشته باشید

ARM همچنین در حال بررسی بازار لپ تاپ است.

در سال گذشته ، شاهد تحرک بزرگی در بازار لپ تاپ برای هر دو ویندوز و لپ تاپ های کروم هستیم که مبتنی بر فناوری Arm هستند. این محرک برای بهره وری در بازار لپ تاپ در Cortex-X2 منعکس شده است ، که قادر به 40٪ بهبود عملکرد تک رشته ای در مقایسه با لپ تاپ های اصلی برای سال 2020 است.

با داشتن اعدادی از این دست و احتمال کارآمدتر بودن سخت افزار راه انداز ، انتظار می رود به زودی تعداد بیشتری لپ تاپ و Chromebook مجهز به ARM را مشاهده کنید.

مرتبط: مایکروسافت طراحی تراشه داخلی را با پردازنده های ARM پیاده سازی می کند

تنها نکته منفی این است که چه مدت ممکن است منتظر بمانیم تا پردازنده های جدید ARM وارد بازار شوند. با ادامه کمبود نیمه هادی های مducثر بر تولید جهانی CPU ، به نظر می رسد که 2022 اولین چیزی است که در سخت افزار جدید مشاهده خواهیم کرد. این نشان می دهد که کمبود تراشه جهانی رو به کاهش است و تولید همچنان رو به افزایش است.


ویندوز -10 سریعتر
14 روش برای سریعتر کردن ویندوز 10 و بهبود عملکرد

کار سریعتر ویندوز 10 کار سختی نیست. در اینجا چند روش برای بهبود سرعت و عملکرد ویندوز 10 آورده شده است.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.