رفتن به نوشته‌ها

Apple TV 4K جدید به HomePod شما اجازه می دهد همه صدا را از تلویزیون خارج کند

Apple TV 4K جدید می تواند با پخش صدا از طریق HomePod شما ، تمام صدای حاصل از تلویزیون HDMI ARC یا eARC را هدایت کند.


نسل دوم Apple TV 4K

Apple TV 4K جدید توانایی دریافت صدای با کیفیت بالا از تلویزیونی را دارد که از فناوری ARC یا eARC پشتیبانی می کند و می تواند صدا را از بلندگوهای HomePod پخش کند.

Apple TV 4K می تواند منابع صوتی تلویزیون را از طریق دستگاه های خانگی شما پخش کند

نسل دوم Apple TV 4K می تواند به طور خودکار هر منبع صوتی متصل به تلویزیون سازگار را به سمت HomePod شما هدایت کند. این بدان معنی است که می توانید سرانجام از HomePod خود برای بازی ها استفاده کنید ، مشروط بر اینکه کنسول بازی شما به یک تلویزیون سازگار با ARC متصل باشد.

این ویژگی در حال حاضر در مرحله بتا است.

به نسل دوم Apple TV ، یک یا چند اسپیکر HomePod و یک تلویزیون پشتیبانی از HDMI ARC یا eARC نیاز دارد (باید دارای برچسب “ARC” در کنار درگاه HDMI تلویزیون باشد). شاید لازم باشد ARC ، eARC یا HDMI-CEC را به صورت دستی در تنظیمات tvOS فعال کنید.

یک سند پشتیبانی در وب سایت اپل می گوید بلندگوهای کوچک HomePod پشتیبانی نمی شوند.

نحوه پیکربندی ARC یا eARC در Apple TV

قبل از پیکربندی HDMI ARC یا eARC ، حتماً با استفاده از دستورالعمل های اپل ، صدای سینمای خانگی را با HomePod و Apple TV 4K تنظیم کنید.

با این کار ، به تنظیمات> فیلم و صدا> خروجی صدای پیش فرض در Apple TV خود و مطمئن شوید که HomePod شما در زیر انتخاب شده است خروجی صوتی پیش فرض. سپس انتخاب کنید پخش صوتی تلویزیون زیر کانال صوتی معکوس (بتا).

و این همه!

مرتبط: کانال بازگشت صدا (ARC) چیست؟

Apple TV HD و Apple TV 4K به شما امکان می دهند بلندگوی HomePod یا جفت استریو را به عنوان خروجی پیش فرض برای تمام صداهایی که از خود تلویزیون Apple می آید تنظیم کنید (به tvOS 14.2 نیاز دارد). این اساساً HomePods شما را به بلندگوهای سینمای خانگی Apple TV شما تبدیل می کند.

و به لطف ویژگی های صوتی رایانه ای اپل ، HomePod (تنظیمات) شما با این روش می تواند Dolby Atmos و سایر استانداردهای صدای فراگیر را هنگام تماشای فیلم در تلویزیون Apple شما نمایش دهد و یک منظره مصنوعی فراگیر ایجاد کند.

درباره ARC و eARC بیشتر بگویید

ERC یا Audio Return Channel یک فناوری است که اجازه می دهد همه منابع صوتی متصل به تلویزیون سازگار به همان مکان هدایت شوند ، مهم نیست که از کجا آمده باشند. از یک پورت HDMI برای پردازش همه صدا از و به دستگاه استفاده می کند.

مرتبط: بهترین تلویزیون های بازی HDMI 2.1

با استفاده از ERC می توانید کارهایی مانند اتصال یک نوار صوتی به یک ورودی HDMI در تلویزیون خود و پخش صوتی از همه دستگاه های متصل به تلویزیون به طور خودکار از طریق آن نوار صدا.

eARC یا Enhanced Audio Return Channel یک نسخه بهبودیافته از استاندارد ARC است که سوئیچینگ صوتی 5.1 کاناله را با پشتیبانی از فن آوری های صدای فراگیر جدیدتر مانند Dolby Atmos ، DTS: X و دیگران اضافه می کند.

eARC به عنوان بخشی از مشخصات HDMI 2.1 ارائه شد. به عبارت دیگر ، برای بهره مندی بیشتر از eARC ، به پشتیبانی HDMI 2.1 در دستگاه های خود نیاز دارید.


نسل دوم Apple TV 4K
Old vs New Apple TV 4K: آیا این ارتقا ارزش دارد؟

اپل سرانجام Apple TV 4K جدیدی را منتشر کرد ، اما آیا ارزش آن را دارد که از نسل اول آن را ارتقا دهید؟

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید