20
مه

Apple Exec تأیید می کند که بدافزار macOS قبلاً به سطوح غیرقابل قبولی رسیده است

محافظت در برابر انفجار MacOS یکی از روشهای برجسته کردن مزایای سیستم عامل iOS است.


ویدئوی رویداد اپل در اکتبر 2020 که نشان می دهد کریگ فدری ، معاون ارشد مهندسی نرم افزار ، درب M1 MacBook Air را باز می کند

مهندس ارشد نرم افزار اپل با انتقاد از مدل امنیتی macOS ، آنرا با نرم افزارهای iOS و iPadOS که قدرت آیفون و آیپد را دارد مقایسه کرد.

اپل macOS را زیر اتوبوس می اندازد

این اظهار نظر توسط مهندس ارشد نرم افزار اپل ، کریگ فدریگی ، هنگام شهادت وی در جریان دادخواست علیه سازنده بازی های Fortnite Epic Games ، که علیه اپل از طریق فروشگاه App تنظیم شده بود ، بیان شد.

فدریگی در پاسخ به س Judال قاضی ایوان گونزالس راجرز که چرا اپل اجازه می دهد فروشگاه های متعدد برنامه در Mac ، اما نه در iPhone و iPad اجازه دهید ، خاطرنشان کرد که در نتیجه این تصمیم ، سیستم عامل Mac بیشتر در معرض بدافزار است.

[Multiple app stores are] “این به طور منظم در Mac اجرا می شود. امروز ما در Mac سطحی از بدافزار داریم که به نظر ما قابل قبول نیست.

وی افزود که 130 نوع بدافزار macOS بین ماه مه 2020 تا مه 2021 حداقل 300000 Mac را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار داده است. برای مقایسه ، سیستم عامل iOS “تاکنون توانسته است از وضعیت بدافزار” پیشی بگیرد. وی همچنین افزود: “جامعه امنیتی به خوبی می داند که اندروید با بدافزار مشكل دارد.”

The Verge بهترین نقل از شهادت او را ثبت کرد.

Mac از همان ابتدا بخشی از سیستم هایی بوده است که انتظار می رود شما بتوانید از هرجایی نرم افزار دریافت کنید – می توانید آن را به دیسک فلاپی به یکی از دوستان خود منتقل کرده و آن را اجرا کنید ، این بخشی از انتظار است. کاربران Mac همچنین انتظار برخی از انعطاف پذیری ها را دارند ، که برای کاری که انجام می دهند مفید است. برخی از آنها توسعه دهنده نرم افزار هستند ، برخی دیگر از افراد حرفه ای هستند که با ابزارهای منحصر به فرد خود کار می کنند و دارای این قدرت بخشی از آن هستند.

در iOS برای مقایسه ، اپل از تکنیک هایی مانند sandbox و امنیت پلت فرم سخت افزاری تعبیه شده برای محدود کردن برنامه های مجاز استفاده می کند.

امنیت iOS را فعال کنید

فدریگی در ادامه با اشاره به اینکه سیستم عامل iOS “یک نوار محافظت از مشتری به شدت بالاتر” ایجاد کرده است ، افزود: “امروز مک با آن نوار مطابقت ندارد.”

این قطعاً یک نظر ویژه برای یک مدیر ارشد شرکت اپل است که مستقیماً به تیم کوک گزارش می دهد. آیا ممکن است فدریگی برای تبلیغات امنیت App Store و سیستم عامل iOS به عمد macOS را زیر اتوبوس سفارشی بیندازد؟

مرتبط: نحوه بارگیری برنامه ها از فروشگاه App ایالات متحده در هر منطقه

ما هرگز نخواهیم فهمید که مطمئناً چنین صدایی می آید.

اپل همیشه از انحصاری بودن فروشگاه App دفاع کرده است و استدلال می کند که اجازه دادن به فروشگاه های متعدد آیفون باعث کاهش امنیت پلتفرم و نقض حریم خصوصی مشتریان آن می شود. وی گفت: “کاربران IOS فقط به دریافت برنامه ها همیشه عادت کرده اند.”

وی در توصیف پلت فرم macOS به استعاره زیر از اتومبیل متوسل شد:

من فکر می کنم مثل اینکه Mac ماشین است — می توانید آن را از جاده خارج کنید ، اگر بخواهید ، می توانید هر کجا که بخواهید رانندگی کنید. و این به عنوان یک راننده به وجود می آید ، شما باید آموزش ببینید ، مسئولیت خاصی در انجام این کار وجود دارد ، اما این همان چیزی است که شما می خواستید بخرید. شما می خواستید ماشین بخرید. با استفاده از iOS ، ما قادر به ایجاد چیزی هستیم که کودکان – جهنم ، حتی نوزادان – بتوانند با دستگاه iOS کار کنند و در آن ایمن باشند. این یک محصول واقعاً متفاوت است.

و اینکه آیا macOS بی خطر است:

در صورت عملکرد صحیح ایمن ، شبیه به این ماشین. اگر می دانید چگونه ماشین رانندگی کنید و از قوانین جاده ای پیروی کنید و بسیار مراقب هستید ، بله. اگر این کار را نکرده اید — من چند نفر از اعضای خانواده داشتم که برخی از بدافزارها را در Mac خود پیدا کردند. اما در پایان ، من فکر می کنم Mac می تواند با خیال راحت کار کند.

برخلاف iOS ، فدریگی گفت: باز كردن پلتفرم iOS برای فروشگاه های شخص ثالث به معنای این است كه می توان كاربران را به سمت “بارگیری نرم افزارهای نامناسب از منابع غیر معتبر كه هدف بدافزارها هستند” راهنمایی كرد.


عفونت-مک
5 راه آسان برای آلوده کردن Mac خود به بدافزار

بدافزار قطعاً می تواند بر دستگاههای Mac تأثیر بگذارد! از انجام این اشتباهات خودداری کنید ، در غیر این صورت در نهایت Mac خود را آلوده خواهید کرد.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.