4
مه

9 ویژگی جدید در Excel برای شبکه برای افزایش بهره وری شما

اگرچه Microsoft Excel برای رایانه های شخصی یکی از قدرتمندترین صفحات گسترده موجود است ، اما نسخه وب آن کمی عقب است. به همین دلیل برخی از ما هنگام کار بر روی داده های مشترک ، رقیب آن ، Google Sheets را ترجیح می دهیم.

با این حال ، مهندسان مایکروسافت از این موضوع آگاه هستند. بنابراین ، آنها همیشه اکسل را برای شبکه به روز و بهبود می بخشند. بنابراین کاربرانی که از برنامه وب رایگان استفاده می کنند می توانند لذت ببرند. وقتی نوبت به روزرسانی می رسد ، آنها پشت سر نمی گذارند.

بیایید نگاهی به نه به روزرسانی آنلاین اکسل بیندازیم که به شما در بهبود عملکرد صفحه گسترده شما کمک می کنند.

1. فرمول ها را نشان دهید و پنهان کنید

قبل و بعد از مشاهده فرمول ها پس از استفاده از دکمه Show Formula

این ویژگی جدید به نام فرمول ها را نشان دهید، اگر خطای غیرمنتظره ای در داده های خود دارید ، یک روش عالی برای بررسی صفحه گسترده شما است. با کلیک روی دکمه زیر فرمول ها> نمایش فرمول ها، می توانید تجزیه هر سلول را مشاهده کنید.

این مورد به ویژه اگر از یک سری فرمول در سلولهای مختلف استفاده کنید بسیار مفید است. همچنین می توانید از آن برای بررسی اینکه داده هایی که مشاهده می کنید متغیر است یا مقداری که از اطلاعات موجود گرفته شده است استفاده کنید.

2. تغییر اندازه جداول

تغییر اندازه جداول در MS Excel برای شبکه

صفحات گسترده یک روش عالی برای سازماندهی حجم عظیمی از داده ها به قطعات قابل تشخیص است. به عنوان مثال ، به جای تایپ کردن = sum (A1: C78) ، می توانید از = sum (TableName) استفاده کنید تا تمام مقادیر را به یک مجموعه داده اضافه کنید.

پیش از این ، به محض ایجاد جدول ، نمی توانستید ردیف ها و ستون های مرتبط با آن را تغییر دهید. اما این ویژگی جدید که می توانید در آن پیدا کنید طراحی جدول> تغییر اندازه جدول هنگام انتخاب جدول ، به شما امکان می دهد مجموعه داده را حتی پس از ایجاد جدول ویرایش کنید.

این یک افزودنی عالی برای عملکرد جدول است ، زیرا اکنون می توانیم هنگام افزودن یا کم کردن داده ها ، آنها را به سادگی ویرایش کنیم. قبل از آن ، شما مجبور بودید برچسب جدول را حذف کنید ، و سپس وقتی نیاز به تغییر سلولهای پوشیده شده دارید ، یک برچسب جدید ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه ایجاد یک جدول خلاصه در اکسل

3. متن را به ستون تبدیل کنید

جادوگر برای تبدیل متن به اطلاعات ستون

متن در ستون ها Wizard یکی از قدرتمندترین و موثرترین ابزارها در Microsoft Excel است. این می تواند با اختصاص دادن هر مقدار جدا شده توسط یک بخش ، نقطه ویرگول ، ویرگول ، فاصله ، یا سایر نویسه های سفارشی ، یک ستون سفارشی ، به شما کمک کند رشته های داده را به اطلاعات مفید تبدیل کنید.

این مورد به ویژه اگر داده هایی مانند ورودی فرم را بارگیری کرده و سپس آنها را به مقادیر مفید و متفاوت تبدیل کرده اید ، بسیار مفید است. به جای تبدیل دستی آنها ، می توانید از این ویژگی برای انجام خودکار آن برای خود استفاده کنید – به طور بالقوه صرفه جویی در دقیقه ، اگر نه ساعت کار.

4. تابع LET

عملکرد LET در اکسل

اگر قصد دارید چندین بار از عملکرد یا توابع مشابه در فرمول خود استفاده کنید ، تابع LET می تواند با صرف نام بردن از این توابع به عنوان متغیر ، در صرفه جویی در تلاش و جلوگیری از اشتباهات کمک کند.

به عنوان مثال در فرمول:

= IF (شابک (فیلتر (A2: D8؛ A2: A8 = F1))؛ “-“؛ FILTER (A2: D8؛ A2: A8 = F1))

متوجه خواهید شد که ما از نحو استفاده کرده ایم فیلتر (A2: D8؛ A2: A8 = F1) دو برابر. بنابراین به جای دو بار استفاده از فرمول FILTER ، می توانیم این را بنویسیم:

= LET (filterRange؛ FILTER (A2: D8؛ A2: A8 = F1)؛ IF (ISBLANK (filterRange)؛ “-“؛ filterRange))

اگر می خواهید دامنه عملکرد فیلتر کردن خود را تغییر دهید ، تنها کاری که باید انجام دهید ویرایش قسمت اول دستور LET است و تغییراتی که ایجاد کرده اید در کل فرمول منعکس می شود. این عالی است ، خصوصاً اگر از دستورات IF زیادی برای تقطیر داده ها استفاده می کنید.

مرتبط: نحوه استفاده از تابع تبدیل در اکسل

5- گزینه های منطقه ای خود را تنظیم کنید

محلی را در اکسل تنظیم کنید

بعضی اوقات باید بسته به موقعیت مکانی و داده هایی که با آنها کار می کنید گزینه های منطقه ای خود را تغییر دهید. به عنوان مثال ، شما ممکن است یک عشایر دیجیتال در جنوب شرقی آسیا باشید که در حال کار بر روی یک پروژه مستقر در شمال اروپا هستید.

قابل درک است ، شما می خواهید قالب های داده شما آنچه را که روی آن کار می کنید منعکس کند. از آنجا که شما از اکسل مبتنی بر وب استفاده می کنید ، ممکن است Windows 10 Setup Local اعمال نشود.

برای تغییر نمایشگر فعلی ، به قسمت بروید صفحه اصلی> قالب شماره> تعداد قالب های بیشتر …

سپس زیر دسته بندی، برو جلو و انتخاب کن تاریخ. زیر محلی (مکان) منوی کشویی ، مکانی را که برای شما مناسب است انتخاب کنید و بررسی کنید این محلی را به عنوان قالب منطقه ای مورد نظر خود تنظیم کنید جعبه مطبوعات باشه.

پس از تنظیم ، مرورگر شما تازه می شود و قالب صفحه گسترده شما صفحه جدید شما را منعکس می کند.

6. روبان های ساده شده

نوار اکسل ساده شده

در حالی که بسیاری از نوار فرمان جدیدی که مایکروسافت در سال 2007 معرفی کرده است را دوست دارند. فضای کمی از صفحه گسترده شما را اشغال می کند. با غلبه تلفن های هوشمند ، تبلت ها و سایر دستگاه های دارای صفحه نمایش کوچکتر ، املاک و مستغلات روی صفحه نمایش به یک مشکل تبدیل می شوند.

برای دیدن سلولهای بیشتر در صفحه گسترده خود ، فشار دهید پیکان رو به بالا در گوشه پایین سمت راست نوار قرار دهید. شما یک نوار ساده دریافت خواهید کرد که ضمن حفظ قابلیت استفاده و عملکرد ، باعث صرفه جویی در فضا می شود.

منوی لمسی برای استفاده آسان تر

مایکروسافت با گسترش روزافزون صفحه های لمسی ، نه تنها در دستگاه های تلفن همراه بلکه در لپ تاپ ها ، منوی زمینه مبتنی بر لمس را در اکسل معرفی کرد. با در دسترس قرار دادن رایج ترین دستورات در نوک انگشتان خود ، اکنون می توانید به طور م touchثر از صفحه لمسی خود با برنامه صفحه گسترده استفاده کنید.

نظرات را به اکسل اضافه کنید

اگر با یک تیم کار می کنید ، اکنون می توانید مستقیماً در مورد سلول یا گروه هایی از سلول نظر دهید. با کلیک راست بر روی زبانه ای که می خواهید در مورد آن نظر دهید و کلیک کنید نظر جدید، اکنون می توانید مکالمه کنید ، یادداشت و دستورالعمل بگذارید ، یا حتی نامه های عاشقانه را به راحتی و سریع بنویسید.

جعبه های یادداشت در گوشه بالا سمت راست یک علامت بنفش دارند. با نگه داشتن نشانگر ماوس بر روی آن ، می توانید نظرات پیوست شده به سلول ها را ببینید و حتی مستقیماً به آن پاسخ دهید.

ذکر در نظرات در Excel برای وب

پس از بررسی نظرات ، مایکروسافت این ویژگی عالی را در نظر گرفته است ، جایی که می توانید از همکاران در جعبه نظرات نام ببرید یا حتی آن را به آنها اختصاص دهید.

تمام کارهایی که باید انجام دهید به جای ارسال ایمیل برای همکار خود برای تغییر در صفحه گسترده ، مطمئن شوید که آنها به همان پرونده دسترسی دارند و سپس آنها را در بخش نظرات مانند type @ و سپس چند حرف اول آنها ذکر کنید. نام. نمایه های مربوطه ظاهر می شوند و تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که یک پروفایل مناسب را انتخاب کنید.

حتی می توانید این مرحله را جلوتر بردارید و نظر را به عنوان یک وظیفه تعیین کنید. وقتی از شخصی در نظرات نام بردید ، کادر را علامت بزنید اختصاص دادنMention بیرون خواهد آمد. با علامت زدن این گزینه ، فرد ایمیلی دریافت می کند که جایزه را به او اعلام می کند. آنها همچنین خواهند دید که وظیفه آنها در تفسیر تعیین شده است.

این ویژگی اطمینان می دهد که هیچ یک از اعضای تیم کار مهمی را از دست نخواهند داد ، حتی اگر فقط از نسخه وب اکسل استفاده کنید.

در مورد عملکرد به روز باشید

Microsoft Excel برای شبکه به طور مداوم به روز می شود. این امر به آنها امکان می دهد تا از رقابت جلوتر باشند زیرا Google Sheets نیز قدرتمندتر می شود.

شما اکسل یا Sheets را ترجیح می دهید ، برنده نهایی در این رقابت بین دو غول نرم افزار ما کاربران نهایی هستیم. ما یک برنامه وب قدرتمندتر داریم که می تواند روزی با نرم افزار دسک تاپ رقابت کند – و این برنامه رایگان است!


قدرت الگوها
10 الگوی قدرتمند برای مدیریت ردیابی پروژه اکسل

بهترین الگوهای مدیریت پروژه رایگان هستند. برای ردیابی هر پروژه ، این الگوهای اصلی صفحه گسترده Microsoft Excel را دریافت کنید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.