9 روش بررسی و افزایش امنیت Gmail را بیاموزید

از آنجا که حساب Gmail شما برنامه های زیادی دارد و ایمیل های مهم و خصوصی برای آن ارسال می شود ، باید از امنیت آن آگاه باشید. روش های مختلفی برای افزایش امنیت جیمیل وجود دارد. در این مقاله ما 9 روش بررسی و افزایش امنیت جیمیل از Anzel Web را به شما آموزش می دهیم.

چگونه امنیت Gmail را افزایش دهم؟

؟ نحوه ایمن سازی حساب Gmail

کاربران از حساب Gmail خود در مکان های مختلف استفاده می کنند. بسیاری از افراد ایمیل مهم و محرمانه ای دارند که نباید فاش شود. در نتیجه ، حفظ آن همیشه مهم است تا کسی به حریم خصوصی شما دسترسی نداشته باشد. در این مقاله ، ما به شما می آموزیم که چگونه امنیت Gmail را از Anzel Web افزایش دهید.

با نحوه افزایش امنیت Gmail با احراز هویت دو مرحله ای آشنا شوید

برای افزایش امنیت Google Email می توانید از احراز هویت دو مرحله ای استفاده کنید. روی آرم موجود در حساب Google Chrome خود کلیک کنید. سپس روی Security در فهرست سمت چپ کلیک کنید. در سمت راست ، در بخش ورود و امنیت ، روی تأیید صحت دو مرحله ای کلیک کنید. در صفحه بعدی روی HOME کلیک کنید.

امنیت جیمیل را افزایش دهید

اکنون از شما خواسته می شود که به عنوان مرحله دوم ورود به حساب خود از تلفن خود استفاده کنید. این ویژگی Google Prompt نام دارد. اگر می خواهید این ویژگی را فعال کنید ، روی «اکنون امتحان کنید» کلیک کنید. Google کد تأیید را به تلفن شما ارسال می کند. اگر کد را دریافت نکردید ، روی «دستگاهتان را نمی بینم» ضربه بزنید؟ تلفن خود را کلیک کنید و اضافه کنید.

امنیت جیمیل را افزایش دهید

اگر نمی خواهید از این ویژگی استفاده کنید ، روی گزینه «عدم استفاده از درخواست» کلیک کنید. اگر می خواهید از شماره تلفن خود برای این کار استفاده کنید ، ابتدا روی گزینه دیگری کلیک کنید. سپس روی پیام نوشتاری یا تماس صوتی کلیک کنید. شماره را در قسمت Let’s set your phone راه اندازی کنیم. Google کد را به تلفن شما ارسال می کند. وارد آن شوید

امنیت جیمیل را افزایش دهید

با وارد کردن شماره تلفن و ایمیل دیگر ، Gmail من را بهبود ببخشید

همچنین می توانید از این روش برای افزایش حریم خصوصی و امنیت جیمیل استفاده کنید. روی نماد حساب Gmail در Google Chrome کلیک کنید. سپس روی مدیریت حساب Google خود کلیک کنید. اکنون بر روی Security در سمت راست و راه هایی که می توانیم تأیید کنیم شما هستید کلیک کنید ، روی Recovery Email کلیک کنید.

امنیت جیمیل را افزایش دهید

روی افزودن نامه بازیابی ایمیل کلیک کنید. سپس ایمیل دیگر خود را وارد کرده و بر روی انجام شد ضربه بزنید.

امنیت جیمیل را افزایش دهید

همچنین می توانید شماره تلفن خود را در همان قسمت وارد کنید. برای بازیابی روی تلفن کلیک کنید. سپس گزینه ADD RECOVERY PHONE را کلیک کرده و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. سپس NEXT را فشار دهید. Google از شما می خواهد شماره خود را تأیید کنید.

امنیت جیمیل را افزایش دهید

برای تغییر شماره تلفن Gmail خود ، در مورد 2 روش تغییر شماره تلفن Gmail در رایانه و تلفن خود بخوانید.

برای ویرایش ایمیل و شماره تلفن خود در این بخش ، فقط روی نماد مداد مانند کلیک کنید.

آموزش حذف دستگاه Gmail

وقتی با هر دستگاهی به سیستم حساب ایمیل خود وارد می شوید و تأیید می کنید که به حساب شما دسترسی دارد ، هرکسی که با آن دستگاه کار می کند می تواند وارد حساب Gmail شما شود. برای حذف و بررسی دستگاه های مرتبط با Gmail خود ، روی نماد مرورگر خود کلیک کنید. سپس روی مدیریت حساب Google خود کلیک کنید. ورود و امنیت را وارد کنید. روی برنامه ها با دسترسی حساب به سمت چپ کلیک کنید. سپس روی APPLICATION MANAGEMENT کلیک کنید.

امنیت جیمیل را افزایش دهید

در این بخش می توانید لیستی از دستگاه هایی را که به حساب شما دسترسی دارند مشاهده کنید. همچنین می توانید تاریخ و زمان استفاده از ایمیل خود را در این دستگاه مشاهده کنید. برای حذف هر دستگاه ، روی REMOVE ACCESS کلیک کنید. به یاد داشته باشید هر دستگاهی را که نمی شناسید حذف کنید. در برخی موارد ، گزینه ها ممکن است متفاوت باشد.

امنیت جیمیل را افزایش دهید

در برخی موارد ، باید روی دستگاه کلیک کنید و سپس روی «من این دستگاه را نمی شناسم» کلیک کنید. در پنجره باز شده ، روی Exit Device کلیک کنید.

امنیت جیمیل را افزایش دهید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد راه های دیگر برای جلوگیری از دسترسی به سایر دستگاه های Gmail ، 6 روش برای جلوگیری از دسترسی به دستگاه های مربوط به Gmail در Android ، iPhone و PC را بخوانید.

با حذف دسترسی به برنامه های ناامن ، امنیت Gmail را بررسی کنید

بیشتر برنامه ها و سایت ها در ابتدای سرویس از شما ایمیل می خواهند. برخی از این موارد نامشخص است. برای استفاده از این برنامه ها بهتر است ایمیل دیگری ایجاد کنید که فقط مخصوص این برنامه ها باشد. برای محدود کردن این دسترسی ، وارد حساب Gmail خود شوید ، سپس روی مدیریت حساب Google خود ضربه بزنید. حالا وارد Login و Security شوید. سپس روی Applications with Account Access کلیک چپ کنید. اکنون علامت فعال کردن برنامه های کم امنیت را در سمت راست بردارید.

امنیت جیمیل را افزایش دهید

با بررسی رویدادها ، امنیت ایمیل Google را بهبود ببخشید

برای افزایش امنیت ایمیل های Google ، با بررسی Events به قسمت Login and Security بروید. سپس روی Device Activity and Security Events کلیک چپ کنید. شما دو بخش اخیر رویدادهای امنیتی و دستگاه های اخیراً استفاده شده را مشاهده خواهید کرد. نگاهی به این دو بخش بیندازید. به عنوان مثال ، برای دسترسی ناشناخته به دستگاه و استفاده از ایمیل خود از کشور دیگر ، این دو زبانه را بررسی کنید.

امنیت جیمیل را افزایش دهید

برای دیدن اطلاعات كامل در مورد دستگاهها و فعالیتهای آنها ، روی EVENT OVERVIEW و DEVICE BESTVIEW کلیک کنید. اگر هیچ یک از اینها توسط شما انجام نشده است ، روی نه کلیک کنید ، من نبودم.

امنیت جیمیل را افزایش دهید

حریم خصوصی و امنیت Gmail با بررسی تنظیمات آن

اگر با حل این مشکلات اکنون امنیت خود را حفظ کرده اید ، ممکن است بخواهید تنظیمات Gmail خود را بررسی کنید. وارد Gmail شوید. سپس روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید.

امنیت جیمیل را افزایش دهید

در بخش عمومی ، موارد زیر را بررسی کنید:

اطمینان حاصل کنید که قسمت Signature جعلی نیست و پیوند یا متن بی نامی وجود ندارد.

امنیت جیمیل را افزایش دهید

پاسخ تعطیلات باید طبق درخواست شما روشن یا خاموش شود. این بخش به حالتی که قبلاً مشخص کرده اید باز می گردد. محتوای آن نیز باید صحیح باشد.

امنیت جیمیل را افزایش دهید

اکنون موارد زیر را در تب Accounts and Import بررسی کنید:

در قسمت ارسال نامه ، همه ایمیل ها باید برای شما باشد و نباید نامه الکترونیکی ناشناسی وجود داشته باشد.

امنیت جیمیل را افزایش دهید

همه ایمیل های موجود در قسمت بررسی نامه از حساب های دیگر نیز باید برای شما باشد. مگر اینکه حساب وی را بدون اجازه شخص دیگری بررسی کنید و آدرس این حساب را در این بخش مشاهده نکنید!

در بخش اعطای حساب خود ، همه ایمیل ها باید برای شما آشنا باشند و اگر حساب دیگری دیدید که نمی شناسید ، به این معنی است که شخصی از حساب شما استفاده می کند. برای حذف آن روی Delete کلیک کنید.

در بخش فیلترها و آدرس های مسدود شده ، موارد زیر را بررسی کنید:

امنیت جیمیل را افزایش دهید

در قسمت فیلترهای ایمیل نباید فیلتری وجود داشته باشد که با آن آشنایی نداشته باشید. در این صورت ، فوراً آن را حذف کنید.

بخش ایمیلهای مسدود شده باید فقط حاوی آدرسهایی باشد که خودتان آنها را مسدود کرده اید.

در بخش Forwarding و POP / IMAP ، موارد زیر را بررسی کنید:

امنیت جیمیل را افزایش دهید

در برگه Forwarding مطمئن شوید که ایمیل های شما فقط به حساب هایی که با آنها آشنا هستید منتقل می شوند.

بخش بارگیری POP نباید بدون اطلاع شما فعال باشد.

تب IMAP Access بدون اطلاع شما فعال نمی شود.

بیاموزید که چگونه با مسدود کردن و گزارش ایمیل های ناشناس ، امنیت Gmail را افزایش دهید

برای افزایش امنیت Google Email می توانید ایمیل های ناشناس را مسدود کنید. برای این کار وارد Gmail شوید و روی ایمیل مشکوک کلیک کنید. سپس بر روی منوی سه نقطه کلیک کنید. حال گزینه Block را انتخاب کنید. دیگر از این حساب ایمیل دریافت نخواهید کرد.

امنیت جیمیل را افزایش دهید

بعضی اوقات ایمیل های اسپم زیادی دریافت می کنید که ممکن است آزار دهنده باشد. می توانید این ایمیل ها را گزارش دهید. فقط نامه های ناخواسته و مشکوک را باز کنید. بر روی منوی سه نقطه ای کلیک کنید و گزارش فیشینگ یا گزارش هرزنامه را بر اساس نوع ایمیل ارسال شده انتخاب کنید.

امنیت جیمیل را افزایش دهید

برای بررسی سایر روش های بررسی امنیت جیمیل ، بخوانید: آیا جیمیل هک شده است؟ Gmail Security Check را بخوانید.

نکات برجسته ای که برای بهبود حریم خصوصی و امنیت Gmail مهم هستند

برای بهبود حریم خصوصی و امنیت جیمیل ، بهتر است دستگاه های خود را قفل کنید تا هیچ کس نتواند به تلفن یا دستگاه شما دسترسی پیدا کند. نوع قفل بسته به مدل دستگاه شما متفاوت است. می توانید مدل های تلفن ، رایانه لوحی و دستگاه خود را جستجو کرده و نحوه قفل کردن آنها را بخوانید.

نکته دیگر این است که همیشه مرورگر خود را به روز کنید. برای این کار بهتر است به وب سایت رسمی مرورگر خود بروید. اگر به روزرسانی وجود دارد ، می توانید آن را در آنجا پیدا کنید.

همچنین بهتر است سیستم عامل خود را به روز کنید و از آخرین نسخه آن استفاده کنید.

بیاموزید که چگونه با تغییر رمز ورود خود امنیت Gmail را افزایش دهید

برای افزایش امنیت جیمیل ، یک رمز عبور قوی برای آن تعیین کنید. رمز نباید شامل تاریخ تولد و و باشد و باید ترکیبی از حروف ، اعداد و علائم باشد. البته رمز عبوری تنظیم کنید که فراموش نکنید.

برای یادگیری نحوه تغییر گذرواژه Gmail خود ، فیلم آموزش 5 روش تغییر رمز Gmail را در تلفن و رایانه خود مشاهده کنید.

امنیت جیمیل را افزایش دهید

علاوه بر این ، می توانید برای دریافت پیام هنگام دریافت هشدار گذرواژه ، افزونه Chrome Password Alert را نصب کنید و به راحتی می توانید گذرواژه خود را تغییر دهید تا امنیت Gmail افزایش یابد.

نکته مهم دیگر این است که رمز ورود خود را به شخص دیگری ندهید. همچنین ، روی پیوندهای مشکوکی که از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود ، کلیک نکنید.

با حذف افزونه های مشکوک ، ایمیل Google را بهبود ببخشید

برای افزایش امنیت Google Email ، بهتر است پسوندهای مشکوک Chrome را حذف کنید. Google Chrome را باز کنید. سپس بر روی منوی نقطه کلیک کنید. اکنون More Tools را انتخاب کنید. سپس بر روی Extensions کلیک کنید.

امنیت جیمیل را افزایش دهید

سپس موردی را که می خواهید برای افزایش امنیت Gmail حذف کنید پیدا کنید و روی حذف کلیک کنید. اگر این افزونه در نوار ابزار مرورگر است ، فقط روی آن کلیک راست کرده و حذف از Chrome را انتخاب کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از Anzel Web ، نحوه افزایش امنیت Gmail را به شما آموزش دادیم. پیشنهاد ما این است که همه روش ها را برای ایمن تر بودن انجام دهید. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید