12
آوریل

9 روش برای رفع خطای چاپگر Windows بیاموزید توجه

نصب و راه اندازی چاپگرهای ذخیره شده با درایورهای ویژه آسان تر شده است و دیگر هیچ عارضه ای از گذشته وجود ندارد. با این حال ، گاهی اوقات با اشتباهاتی روبرو می شویم که مشخص نیست مشکل دقیقاً در کجاست و چه کاری باید انجام دهیم. یکی از رایج ترین خطاهای چاپگر این است که چاپگر نیاز به توجه دارد. در این مقاله ، ما 9 روش برای حل توجه خطای چاپگر ویندوز مورد نیاز Anzel Web را به شما آموزش خواهیم داد.

توجه لازم را بر روی چاپگرهای Windows 10، 8 و 7 تنظیم کنید

؟ چگونه خطای مورد نیاز توجه چاپگر را اصلاح کنیم

یکی از رایج ترین خطاهای مربوط به ویندوز ، خطای مورد نیاز برای توجه چاپگر است. این خطا به دلایل مختلفی رخ می دهد و از چند طریق قابل رفع است. در این مقاله ما به شما می آموزیم که چگونه مشکل چاپگر مورد نیاز چاپگر را حل کنید. برای اطلاعات بیشتر تماشا کنید.

مشکل چاپگر Canon را بردارید احتیاط لازم برای چاپگر و با بررسی سخت افزار

قبل از هر کاری برای رفع توجه خطای چاپگر Windows ، بهتر است به سراغ عناصر سخت افزاری بروید. صفحه ممکن است باز باشد ، فاقد برگه باشد یا چسب خورده باشد.

ارور توجه به چاپگر لازم است

به طور کلی ، در چنین مواردی ، چاپگر خطایی را به شما نشان می دهد. برخی دارای چراغ خطا و برخی دیگر دارای زنگ خطر هستند. اگر مطمئن هستید کاغذ گیر نکرده و صفحه باز نیست ، درگاه ها را بررسی کنید. ممکن است در اتصال پورت ها مشکلی وجود داشته باشد.

اگر مشکلی در گیر کردن کاغذ دارید ، به راهنمای عیب یابی چاپگر و اسکنر کاغذ فشرده مراجعه کنید تا با نحوه پاک کردن آن آشنا شوید.

با بررسی محل ذخیره جوهر ، مشکل توجه چاپگر را برطرف کنید

گاهی اوقات پیام خطای چاپگر توجه به دلیل مشکلات کارتریج جوهر است. حتما این قسمت را از نظر جوهر کافی بررسی کنید. همچنین جوهر را به خوبی بمالید.

ارور توجه به چاپگر لازم است

پس از قرار دادن کارتریج ، درب آن را جدا کنید. همچنین از یک کارتریج برای مدل چاپگر خود استفاده کنید. اگر جوهر خراب است ، آن را تعویض کنید. در برخی مواقع هنگام بارگیری کارتریج خطایی رخ می دهد و امکان پر کردن مجدد آن وجود ندارد. در این موارد باید از متخصص کمک بگیرید.

احتیاط با چاپ یک برگ به عنوان آزمایش خطا لازم است

می توانید برای عیب یابی و درک علت خطای هشدار چاپگر ، یک برگه را به عنوان آزمایشی چاپ کنید. چاپگر را از سیستم جدا کنید. سپس به دنبال یک دکمه یا روش چاپ برگه آزمون بگردید.

برخی از چاپگرها دکمه تست دارند و با ضربه زدن روی آن می توانید برگه آزمون را چاپ کنید. در برخی موارد دیگر ، روش های دیگری برای انجام این کار وجود دارد. برای اطلاع از این موضوع ، کتابچه راهنمای چاپگر خود را بخوانید یا برای آزمایش در اینترنت جستجو کنید.

اگر چاپگر چیزی چاپ نمی کند ، مشکلی در ویندوز 10 وجود ندارد و چاپگر به درستی کار نمی کند. اگر برگه تست چاپ شده باشد ، مشکل از ویندوز 10 است که به شما آموزش می دهد چگونه آن را برطرف کنید.

عیب یابی چاپگر از قسمت عیب یابی به ویندوز 10 نیاز دارد

برای رفع مشکل با توجه به چاپگر ویندوز 10 ، از بخش عیب یابی به تنظیمات بروید یا WIN + I را فشار دهید سپس به Update & Security بروید.

ارور توجه به چاپگر لازم است

برگه عیب یابی را انتخاب کنید. سپس بر روی ابزار پیشرفته عیب یابی کلیک کرده و Start the printer troubleshooter را انتخاب کنید.

ارور توجه به چاپگر لازم است

این بخش مشکلات احتمالی و راه حل های آنها را نشان می دهد که برای کاوش و حل آنها باید روی “درخواست” کلیک کنید.

برای حل مشکل غیر چاپگر ، به راهنمای عیب یابی چاپ و غیر چاپ در ویندوز 10 ، 8 و 7 مراجعه کنید.

توجه مورد نیاز چاپگر را با سرویس Spooler تنظیم کنید

خدمات spooler به چاپگر کمک می کند تا روند چاپ را کامل کند. اگر چاپگر متوقف شود یا به درستی کار نکند ، توجه لازم به نظر می رسد. برای عیب یابی چاپگر ، Win + R را فشار دهید.

ارور توجه به چاپگر لازم است

سپس در قسمت service.msc تایپ کرده و Enter را فشار دهید. سرویس چاپ را پیدا کرده و روی آن کلیک راست کنید. گزینه Restart را انتخاب کنید. چاپگر را خاموش کرده و سپس دوباره به آن وصل کنید. در آخر ، یک ورق چاپ کنید.

با نصب مجدد چاپگر ، مشکل توجه چاپگر را برطرف کنید

می توانید چاپگر را برداشته و دوباره نصب کنید تا در صورت لزوم پیام خطای توجه چاپگر را برطرف کنید. به طور کلی ، دستگاه چاپگر به طور خودکار در سیستم نصب می شود ، اما ممکن است هنگام نصب مشکلاتی وجود داشته باشد و روند کار کامل نباشد. برای این کار ، به تنظیمات بروید یا Win + I را فشار دهید.

ارور توجه به چاپگر لازم است

سپس به زبانه دستگاه ها بروید و چاپگرها و اسکنرها را انتخاب کنید. روی نام چاپگر خود کلیک کنید و سپس روی حذف دستگاه کلیک کنید. سپس چاپگر را از سیستم جدا کنید. چاپگر را خاموش کنید. ویندوز 10 را مجدداً راه اندازی کنید. سپس چاپگر را دوباره روشن کرده و به رایانه متصل کرده و اجازه دهید روی سیستم نصب شود. حتماً یک آدرس IP ثابت برای چاپگر خود ارائه دهید.

با به روزرسانی درایورها و ویندوز ، مشکلی را که در چاپگر موردنیاز دارید برطرف کنید

راه دیگر برای عیب یابی چاپگر احتیاط چاپگر HP همچنان به روزرسانی درایور است. بهترین کار این است که به وب سایت شرکت چاپ خود بروید و به دنبال مدل آن بگردید و به روزرسانی درایور را از آن سایت بارگیری کنید.

ارور توجه به چاپگر لازم است

روش دیگر نصب یک برنامه رابط مانند DriverFix است. در صورت نیاز به بروزرسانی درایورها ، این برنامه برای شما اعلانی ارسال می کند. همچنین می توانید درایورها را با چند کلیک به صورت خودکار به روز کنید.

همچنین بهتر است ویندوز را به روز کنید. بعد از رفتن به Update and Security ، روی Check for Updates کلیک کنید.

ارور توجه به چاپگر لازم است

اگر به روزرسانی وجود دارد ، آن را به روز کنید. به روزرسانی ویندوز 10 مدتی طول خواهد کشید ، اما بسیاری از مشکلات و اشکالات برطرف خواهد شد. در آخر ، سیستم را مجدداً راه اندازی کنید تا تغییرات در بروزرسانی اعمال شود.

ارور توجه به چاپگر لازم است

با تغییر مرورگر توجه لازم را به چاپگر برطرف کنید

برخی از کاربران هنگام چاپ صفحه مرورگر پیغام خطای Printer توجه دریافت می کنند. به عنوان مثال ، وقتی می خواهند صفحه ای را از مرورگر Google Chrome چاپ کنند ، با این خطا روبرو می شوند. در این حالت بهتر است صفحه را در مرورگر دیگری باز کنید.

ارور توجه به چاپگر لازم است

با غیرفعال کردن حالت محافظت شده در اینترنت اکسپلورر ، خطای توجه چاپگر ویندوز را برطرف کنید

حالت محافظت شده در اینترنت اکسپلورر نصب شده است تا کامپیوتر شما را در برابر ویروس ها و بدافزارها محافظت کند. بعضی اوقات این حالت نرم افزارهای سالم و مفیدی را نیز هدف قرار می دهد و اجازه نمی دهد در سیستم شما فعال شود.

برای حل این مشکل با چاپگر ، Internet Explorer را باز کنید. روی Tools کلیک کنید و Internet را انتخاب کنید. حالا به Security رفته و گزینه Enable Protected Mode را غیرفعال کنید.

ارور توجه به چاپگر لازم است

در آخر روی Apply کلیک کنید و OK را بزنید. حالا مرورگر خود را ببندید و روی نماد آن راست کلیک کنید. گزینه Run as administrator را انتخاب کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از Anzel Web ، ما به شما آموزش دادیم که چگونه مشکل نیاز به توجه به چاپگر HP و پ R را حل کنید. برای اصلاح این خطا از چه روشی استفاده کردید؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.