14
جولای

9 روش برای تنظیم سرعت پایین بارگیری در Chrome

Chrome یکی از سریعترین و پرکاربردترین مرورگرهای موجود در بازار است. با این حال ، ممکن است مواردی وجود داشته باشد که اشتباهات و مشکلات پنهان آن را کند می کند. پس از مرور این مقاله ، می توانید تعیین کنید اینترنت یا مرورگر شما سرعت بارگیری شما را کاهش می دهد.

نه تصحیحی که در این مقاله ارائه می دهیم ، درصورتی که سرعت بارگیری شما از سرعت معمول کمتر باشد ، می تواند به شما کمک کند.

ابتدا اتصال به اینترنت خود را بررسی کنید

ابتدا باید تأیید کنید که اتصال اینترنت کند دلیل سرعت پایین بارگیری شما نیست. بارگیری همان پرونده ها در مرورگر دیگر یا سیستم دیگری که به همان اتصال اینترنت متصل است ، این موضوع را تأیید می کند.

اگر سرعت بارگیری برای سایر لپ تاپ ها یا سایر مرورگرهای موجود در همان لپ تاپ نرمال باشد ، ممکن است مشکل از مرورگر Chrome شما باشد. در این صورت ، مراحل زیر را دنبال کنید تا مشکل را با سرعت پایین بارگیری Chrome برطرف کنید.

مرتبط: نحوه تست سرعت شبکه خانگی (و رمزگشایی نتایج)

1. هنگام بارگیری یک پرونده ، زبانه های استفاده نشده را ببندید

هر برگه باز در مرورگر شما برخی از منابع را مصرف می کند. هنگام باز کردن بسیاری از برگه ها و در حال بارگیری فایل ها ، Chrome منابع بسیار کمی برای استفاده دارد. بنابراین ، کمبود منابع RAM می تواند روند بارگیری را کند کند.

علاوه بر استفاده از RAM ، هر پارتیشن باز اینترنت را بارگیری می کند. با باز کردن برگه های بیشتر ، اینترنت کندتر می شود ، که منجر به بارگیری بیشتر پرونده ها می شود. زبانه های استفاده نشده را یکی یکی ببندید تا ببینید آیا در سرعت بارگیری تفاوتی وجود دارد.

2. VPN های مورد استفاده خود را خاموش کنید

Browsec VPN موجود در Chrome

گشت و گذار در اینترنت با VPN امنیت بیشتری دارد. با این حال ، اگر سرور VPN از شما بسیار دور باشد ، بسته داده بین شما و محل سرور بیشتر طول خواهد کشید. این باعث کاهش سرعت مرور و همچنین سرعت بارگیری Chrome می شود.

اطمینان حاصل کنید که حذف اتصال VPN سرعت بارگیری را بهبود می بخشد. با این حال ، این آدرس IP شما را نشان می دهد ، بنابراین مطمئن شوید که امنیت شما را به خطر نمی اندازد.

3. نسخه Chrome خود را به روز کنید

به روزرسانی های Chrome می توانند مشکلات پنهان را برطرف کرده و عملکرد آن را بهبود بخشند. اگر Chrome به آخرین نسخه به روز نشود ، سرعت بارگیری ممکن است کاهش یابد.

برای دیدن به روز بودن Chrome ، این مراحل را دنبال کنید.

 1. در گوشه بالا سمت راست ، کلیک کنید سه امتیاز.

 2. قابل اعتماد و متخصص راهنما> درباره Google Chrome.

نسخه نصب شده Google Chrome را بررسی کنید

اگر Chrome از قبل به روز باشد ، پیام “Google Chrome به روز است” را مشاهده خواهید کرد. در غیر این صورت ، آن را به روز کنید و دوباره پرونده را بارگیری کنید. برای جلوگیری از مواجهه با مشکل مشابه در آینده ، به روزرسانی خودکار را فعال کنید.

مرتبط: نحوه به روزرسانی Google Chrome

4- سایر دستگاهها را از همان اتصال اینترنت جدا کنید

داشتن اتصالات بیش از حد به همان اتصال اینترنتی می تواند سرعت بارگیری و مرور Chrome را کاهش دهد. اگر برای بارگیری پرونده ها از اتصال اینترنت مشترک Chrome استفاده می کنید ، از سایر کاربران بخواهید تا پایان بارگیری از دستگاه خود قطع شوند.

اگر دستگاه های خود را به همان اتصال اینترنت متصل کرده اید ، آنها را خاموش کنید تا سرعت بارگیری را ببینید یا خیر. برای بهبود قدرت سیگنال می توانید لپ تاپ را به روتر نزدیک کنید.

5. بارگیری موازی را فعال کنید

بارگیری موازی پرونده را به قطعات کوچکتر تقسیم کرده و همزمان بارگیری می کند. چندین لینک بارگیری باعث کاهش بار سرور می شود و همین امر روند بارگیری را تسریع می کند. Chrome پس از بارگیری ، به طور خودکار این بسته های کوچک را در بارگیری نهایی ترکیب می کند.

برای فعال کردن بارگیری های موازی در Chrome ، این مراحل را دنبال کنید:

 1. یک برگه جدید باز کنید.

 2. به قسمت پرچم های Chrome بروید.

 3. من به دنبال بارگیری موازی.

  بارگیری موازی را در پرچم های Chrome فعال کنید

 4. فعال سازی گزینه منوی کشویی
 5. راه اندازی مجدد یک بار مرورگر

اگر بر سرعت بارگیری تأثیر منفی دارد ، این ویژگی را غیرفعال کنید.

6. داده های مرور را پاک کنید

در صورت جمع شدن پرونده ها در مرورگر ، می توانند در هنگام بارگیری باعث سکته مغزی شوند. بنابراین ، پاک کردن کوکی ها می تواند به سرعت بارگیری کمک کند.

 1. مطبوعات CTRL + H.

 2. کلیک کنید داده های مرور را پاک کنید.

 3. همه گزینه ها ، از جمله کوکی ها و داده های ذخیره شده را انتخاب کنید.

 4. مطبوعات اطلاعات روشن.

داده های مرور Chrome را پاک کنید

با انجام این عمل همه نام های کاربری ، گذرواژه ها و سایر اطلاعات ذخیره شده حذف می شود. اگر می خواهید آن را دست نخورده نگه دارید ، می توانید در همان مرورگر Chrome یک حساب جدید بدون داده های حافظه پنهان یا کوکی های ذخیره شده ایجاد کنید.

7. برنامه های افزودنی را غیرفعال کنید

لیست برنامه های افزودنی نصب شده در Chrome

افزونه های Chrome همچنین می توانند در برخی موارد از بارگیری جلوگیری کنند. افزونه ها را یکی یکی خاموش کنید تا ببینید این موضوع چگونه روی سرعت بارگیری تأثیر می گذارد. غیرفعال کردن برنامه افزودنی خاص ممکن است سرعت بارگیری را افزایش دهد. در این صورت ، این برنامه افزودنی را برای همیشه از Chrome حذف کنید.

8- شتاب سخت افزار را در Chrome خاموش کنید

فرآیند شتاب سخت افزاری محاسبات گرافیکی بالا را به سخت افزاری مانند GPU منتقل می کند ، بنابراین پردازنده مجبور نیست که بار زیادی را تحمل کند. بیشتر اوقات باعث بهبود عملکرد مرورگرها و برنامه ها می شود.

با این حال ، این ممکن است سرعت بارگیری را کاهش دهد. اگر قبلاً روشن است ، آن را خاموش کرده و تأثیری در سرعت بارگیری مشاهده کنید. اگر خاموش کردن بارگیری باعث بیشتر شدن بارگیری شود ، دوباره آن را روشن کنید.

برای خاموش کردن شتاب سخت افزاری در Chrome ، مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات.

 2. به پایین بروید و به آن بروید تنظیمات پیشرفته.

  تنظیمات پیشرفته در Chrome

 3. در تنظیمات سیستم ، خاموش کنید Msgstr “در صورت وجود از شتاب سخت افزاری استفاده کنید”.

شتاب سخت افزاری را در Chrome خاموش کنید

9. بارگیری مدیر را نصب کنید

مدیر بارگیری به همان روش بارگیری موازی در Chrome کار می کند. هر قسمت از پرونده به طور جداگانه بارگیری می شود که استرس کمتری را بر روی سرور ایجاد می کند. تمام بارگیری ها با پهنای باند کامل و اتصالات متعدد انجام می شود.

با Internet Download Manager یک فایل نصب کنید

علاوه بر این ، پس از قطع اتصال ، باید فایل Chrome را از ابتدا بارگیری کنید. مدیران بارگیری قسمت بارگیری شده را ذخیره کرده و بارگیری را از جایی که اتصال قطع شده است از سر می گیرند.

محبوب ترین مدیر بارگیری برای سرعت بخشیدن به سرعت بارگیری IDM (Internet Download Manager) است.

دانلود: مدیر بارگیری اینترنت (ویندوز | مک)

مرتبط: خطای بارگیری شبکه Chrome را برطرف کنید

سرعت بارگیری مرورگر Chrome را افزایش دهید

تنظیمات فوق سرعت بارگیری Chrome را بهبود می بخشد. سرور که میزبان یک فایل خاص است ، اغلب با تاخیر در بارگیری ، مشکلاتی دارد. در این صورت ، تنظیمات فوق کمک چندانی نخواهد کرد.

برای حداکثر سرعت ، هر بار یک پرونده را بارگیری کنید و اگر مشکل سرعت پایین همچنان ادامه دارد ، به مرورگر دیگری بروید که سریعتر از Chrome پرونده ها را بارگیری کند.


مرورگرهای جدید - دسک تاپ - ویژگی های موبایل
5 گزینه برای مرور وب Chrome به روش های منحصر به فرد

Chrome ممکن است این روزها پادشاه مرورگرها باشد. اما این گزینه های Chrome کارها را متفاوت انجام می دهند و یک تجربه وب منحصر به فرد را ارائه می دهند.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.