26
آوریل

8 نکته اساسی برای مبتدیان

ورود به دنیای هنر دیجیتال ممکن است شرم آور به نظر برسد ، اما شما چیزی از ترس ندارید. قطعاً یک چیز وجود دارد که شما می توانید با پریدن در آن به بهترین وجه یاد بگیرید. اما اگر به شدت به دنبال نکات سطح ابتدایی هستید ، در اینجا مجموعه نهایی نکات ما برای مبتدیانی است که می خواهند در ایجاد هنر دیجیتال مشارکت داشته باشند.

این راهنما با این فرض که شما قبلاً درک کرده اید که هنر دیجیتال چیست و برای ایجاد ابزارهای شخصی خود به چه ابزارهایی نیاز دارید ، نوشته شده است.

نمادهای برنامه های خلاقانه مختلف ، مانند Photoshop ، CSP ، Krita ، Blender ، 3DS Max و ZBrush

همانطور که احتمالاً قبلاً می دانید ، تنها یک راه برای ایجاد هنر دیجیتال وجود دارد. کتابخانه عظیمی از نرم افزارهای خلاق ، چه به صورت پولی و چه به صورت رایگان وجود دارد. شما ممکن است قبلاً آنچه را می خواهید استفاده کنید انتخاب کرده اید ، اما ارزش آن را دارد که حداقل همه گزینه های موجود را امتحان کنید.

چندین دلیل خوب برای انجام این کار وجود دارد. به عنوان مثال ، هرچه بیشتر یاد بگیرید ، یادگیری بیشتر آسان تر می شود. اکثر ویرایشگران تصویر دارای تعداد انگشت شماری از ابزارها و ویژگی های مشترک مانند لایه بندی ، چرخش ، برش ، ورق زدن ، انتخاب رنگ ، سطل پر کردن و موارد دیگر هستند. دانستن اینکه آنها چگونه در یک برنامه کار می کنند معمولاً بدان معناست که شما می دانید چگونه در برنامه های دیگر هم کار می کنند.

اشنایی با بیشترین فضاهای کاری ممکن است ضرری نداشته باشد. تیم های مختلف غالباً روش های مختلفی برای رسیدن به هدف دارند ، این به معنای استفاده از ابزارهای مختلف است. این به شما کمک می کند تا یک هنرمند همه کاره باشید.

مرتبط: کریتا در مقابل GIMP: کدام گزینه فتوشاپ بهترین است؟

2. فضای کاری خود را سفارشی کنید

میانبرهای صفحه کلید فتوشاپ را تغییر دهید

بیاموزید که چگونه هر فضایی را برای خود راحت تر کنید. ابزارها را دوباره مرتب کنید ، منوها را مرتب کرده و با تمام تنظیمات / تنظیمات موجود ترکیب کنید. چیزی که اغلب مختص هر هنرمند است ، میانبرهای صفحه کلید است.

احتمالاً می خواهید میانبرهای جهانی را همانطور که هست نگه دارید (مانند Ctrl + درجه سانتیگراد برای یک کپی یا Ctrl + V برای قرار دادن) ، اما اگر ابزار یا ویژگی هایی وجود دارد که شما اغلب از آنها استفاده می کنید ، می توانید با تعیین یک کلید برای آنها در زمان زیادی صرفه جویی کنید.

این یک کار کوچکی است که می توانید در ابتدای هنر دیجیتال خود انجام دهید و باعث صرفه جویی در وقت شما می شود. در نهایت ، حافظه عضلانی با استفاده مکرر شروع به کار می کند و کارهایی که برای شما مدتی طول می کشید ، به یک چالش تبدیل می شوند.

3. لایه ها و پرونده های خود را به درستی نامگذاری کنید

نامگذاری لایه ها در برنامه های خلاقانه

وقتی در منطقه هستید ، یک اثر هنری دیجیتال فقط با پنج لایه می تواند به طور ناگهانی و فقط نیم ساعت بعد 50 لایه داشته باشد. سپس ، هنگامی که شما نیاز به بازگشت و ویرایش چیزی دارید ، نمی توانید پیدا کنید که آن را روی چه لایه ای رنگ کرده اید.

خود را با مشکل نجات دهید: در حین کار لایه های خود را نام ببرید. بعضی از برنامه ها دارای سیستم های سازمانی پیشرفته تری هستند که شامل گروه های لایه / پوشه یا برچسب هایی با کد رنگی نیز می شوند. به شرطی که بفهمید هر یک از آنها چه چیزی دارد ، هیچ راهی درست یا غلطی برای سازماندهی لایه های شما وجود ندارد.

همین ایده برای پرونده هایی که در رایانه خود ذخیره می کنید اعمال می شود. همه ما قبلاً این گناه را انجام داده ایم: ما چیزی به نام “artwork_revised_final_v2.psd” را ذخیره کردیم. هنگام ذخیره کردن ، فکر می کنید فقط یک یا دو پرونده به این روش ذخیره خواهید شد ، اما به زودی با یک پوشه کامل از آنها خواهید یافت .

4. بوم را برگردانید یا مدل خود را از تمام زوایا مشاهده کنید

مردی که روی بوم نقاشی می کشد

بعضی اوقات ، وقتی واقعاً از یک منظر یا یک زاویه به یک اثر هنری خیره می شوید ، چشمان شما با آن سازگار می شوند. آنقدر به تماشای آن عادت کرده اید که کمبودهای آن برای شما کمتر مشهود می شود.

با چرخاندن بوم دائمی (هنگام کار در 2 بعدی) یا چرخاندن مدل (هنگام کار در حالت سه بعدی) هنگام کار ، با این پدیده به طور فعال مبارزه کنید. ممکن است فقط چیزی را ببینید که بخواهید اصلاح یا تنظیم کنید که از دید قبلی شما دیده نشده است.

5. قالب های پرونده خود را بشناسید

طراحی روی کامپیوتر

اگر بهترین راه برای حفظ آن را نداشته باشید ، تمام زحماتی که برای کارهای هنری شگفت انگیز دیجیتالی خود کشیده اید بی فایده خواهد بود. هر قالب پرونده مزایا و معایب خود را دارد ، به این معنی که اشکال مختلفی از کار وجود دارد که به بهترین شکل ذخیره یا نمایش داده می شوند.

تصویرگرهای دیجیتالی 2 بعدی احتمالاً با فرمت های فایل JPG ، PNG و GIF بهتر آشنا هستند. عکاسان اغلب با تصاویر JPG و RAW کار می کنند ، در حالی که هنرمندان 3D می توانند کارهای خود را به عنوان یک فایل OBJ یا FBX ذخیره کنند. اکثر برنامه ها دارای فرمت های سفارشی نیز هستند که برای آنها بهترین بار را دارند یا به شما امکان می دهند به راحتی تغییر دهید.

مرتبط: بدانید چه موقع از قالب قالب استفاده کنید: PNG در مقابل JPG ، DOC در مقابل PDF ، MP3 در مقابل FLAC

6. مراقب دردهای بدن باشید

زن کمردرد را تجربه می کند

اگر مچ دست یا کمر شما از کار شما درد می کند ، احتمالاً این سیگنالی از بدن شما است که به شما می گوید نفس بکشید. جذب شدن در کار آسان است ، به ویژه هنگامی که الهام گرفته یا مصمم هستید ، اما به بدن خود گوش دهید.

استراحت کنید. از بین صندلی بلند شوید و بین جلسات کار پیاده روی یا کشش کنید. وقتی زمان بازگشت به کار فرا رسید ، سعی کنید حالت بدنی خوبی داشته باشید. هنگام کشیدن یا استفاده از ماوس ، از محورهای باقی مانده دست (مانند آرنج یا شانه) استفاده کنید تا فشار مچ دست خود را کاهش دهید.

حتی اگر ساعت ها پشت میز کار باشید ، ممکن است سرمایه گذاری روی یک صندلی کار با کیفیت ، زیربغل یا پد ماوس با قرار دادن مچ دست را در نظر بگیرید.

7. از كمال فكر كنيد

https://www.youtube.com/watch؟v=NvbMC9Q4z2I

اغلب اتفاق می افتد که هنرمندان جدید دیجیتال برای مدت زمان بسیار بسیار طولانی روی یک اثر هنری استثنایی کار می کنند. آنها فکر می کنند ، “من یک مبتدی هستم تا بتوانم برای این کار وقت بگذارم.” و گرچه این تا حدی درست است ، کمال گرایی یک مشکل واقعی است که هنرمندان را در همه جا آزار می دهد و از ایجاد هرچه بیشتر هنر جلوگیری می کند.

شما با تمرین چیزی را بهبود می بخشید – با انجام آن بارها و بارها. اگر در مرحله ابدیت در همان مرحله باقی بمانید ، هرگز به این مرحله از تکرار آگاهانه و معنی دار نخواهید رسید.

بدانید چه موقع بعید است یک کار هنری خیلی بهتر شود (حتی اگر باید وقت و تلاش بیشتری بگذارید) و چه زمانی باید به کار بعدی بروید.

8- غالباً تمرین کنید و انتقاد سازنده را بپذیرید

طراحی با یک تبلت گرافیکی

مردم همیشه سریع ترین راه برای پیشرفت یک مهارت را می خواهند و مهم نیست که چه چیزی در مورد آن بحث شود ، پاسخ یکسان است. همه چیز درباره تمرین و تأثیر انتقاد سازنده ای است که توسط بینندگان و سایر هنرمندان به شما داده شده است. هنر دیجیتال نیز از این قاعده مستثنی نیست.

هنرمندان شگفت انگیز درست از دروازه شگفت انگیز نیستند. آنها با سخت کوشی ، کار و فداکاری به درخشش رسیدند. این تمرین ممکن است در واقع عالی نباشد ، اما مطمئناً به شما کمک می کند تا به آنچه که اگر اصلاً تمرین نکنید نزدیک شوید.

و بله ، مسلماً شنیدن هر انتقادی ممکن است گاهی صدمه بزند. شاید شما قلب و روح خود را در یک اثر هنری ریخته اید و در عوض انتقادات شدید فرموله شده ای دریافت کرده اید. اما این کلمات (البته موقتاً دردناک) برای کمک به پیشرفت شما هستند ، بنابراین ببینید برای گوش دادن به آنها چه کاری می توانید انجام دهید.

هرکسی می تواند هنر دیجیتال بسازد

هنر دیجیتال در تمام اشکال آن – از طراحی کامپیوتری و مدل سازی سه بعدی گرفته تا عکاسی و سایر موارد – برای همه آزاد است.

اگر در حال حاضر یک هنرمند سنتی هستید ، انتقال به کار در فضای دیجیتال خیلی دشوار نیست. اگر به طور کلی با هنر تازه کار هستید ، سبکی و راحتی فناوری به روند خلاقیت یادگیری اصول را بسیار آسان می کند.


برنامه های اساسی آیفون برای هر طراح گرافیک
5 برنامه اساسی آیفون برای هر طراح گرافیک

اگر شما یک طراح گرافیک هستید یا فقط به کارهای خلاقانه علاقه دارید ، این برنامه های آیفون ارزش افزودن به تلفن شما را دارند.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.