25
مه

8 روش برای حل مشکل عدم راه اندازی و عدم شناسایی هارد دیسک SSD در ویندوز 10 و 8 و 7 بیاموزید

اگر یک SSD جدید برای رایانه یا لپ تاپ خود خریداری کرده اید اما هنگام نصب ویندوز ، مدیریت دیسک یا File Explorer نمی توانید آن را ببینید ، دلیل این است که SSD شناسایی نشده است. در چنین مواردی ، روش های مختلفی وجود دارد که می توانید مشکل SSD غیر قابل بوت را برطرف کنید. ما در این مقاله از Anzel Web به شما 8 روش حل مشکل عدم راه اندازی و عدم شناسایی هارد دیسک SSD در ویندوز 10 و 8 و 7 را آموزش می دهیم.

با نحوه حذف SDD در ویندوز آشنا شوید

؟ نحوه رفع خطای SSD که در ویندوز شناخته نشده است

اگر در شناسایی SSD خود مشکلی دارید ، روش های مختلفی برای رفع آن وجود دارد. با توجه به اینکه برخی از این تصمیمات مراحل حیاتی دارند ، باید آنها را با دقت انجام دهید. علاوه بر این ، بسته به نوع و مدل دستگاه شما مراحل ممکن است کمی متفاوت باشد. در این مقاله از Anzl Web به روش هایی برای حل مشکل عدم شناسایی هارد SSD خواهیم پرداخت. برای اطلاعات بیشتر تماشا کنید.

توجه داشته باشید که با بسیاری از روش های زیر ، داده های SSD شما از بین می رود ، بنابراین اگر این مهم است ، حتماً از داده های دیسک سخت خود در سیستم دیگری پشتیبان تهیه کنید.

مشکل عدم شناسایی SSD در BIOS را حل کنید

کامپیوتر خود را خاموش کنید تا مشکل عدم شناسایی SSD در BIOS برطرف شود. سپس ، هنگام روشن شدن ، کلید F2 یا F11 را مرتباً فشار دهید تا صفحه BIOS ظاهر شود. البته ممکن است این دکمه بسته به مدل رایانه شما متفاوت باشد. بنابراین بهتر است نوع و مدل رایانه خود را در اینترنت جستجو کرده و دکمه BIOS آن را پیدا کنید.

در این بخش ، منوی Boot را پیدا کنید. اگر می توانید SSD خود را در اینجا پیدا کنید ، مراحل زیر را دنبال کنید. در غیر این صورت ، این ممکن است یک مشکل سخت افزاری باشد یا نیاز به تأیید SSD در تنظیمات کنترل کننده SATA داشته باشد.

کنترل کننده SATA سخت افزاری است که مادربرد را به هارد دیسک متصل می کند. اگر BIOS SSD را تشخیص نداد ، باید حالت کنترل کننده SATA را تغییر دهید. اطلاعات این بخش نیز بسته به مدل دستگاه متفاوت است ، اما این مراحل تقریباً یکسان هستند.

برای انجام این کار ، پس از راه اندازی BIOS به Storage Options> Serial ATA> SATA Configuration یا موارد دیگر بروید. سپس حالت سازگاری IDE را انتخاب کنید. تغییرات را ذخیره کرده و سیستم را مجدداً راه اندازی کنید.

با تنظیم مجدد BIOS ، مشکل نصب ویندوز بر روی درایو حالت جامد را برطرف کنید

SSD باید تنها حافظه متصل به مادربرد باشد. همچنین ، SSD باید به درگاه SATA 0 مادربرد متصل شود. در غیر این صورت ، باید آن را دوباره تنظیم کنید.

برای حل مشکل ناآگاهی از هارد SSD ، رایانه را راه اندازی مجدد کرده و کلید Shift را در حالت روشن نگه دارید. صفحه Advanced Troubleshooting Options باز می شود. به عیب یابی> گزینه های پیشرفته بروید و تنظیمات میان افزار UEFI را انتخاب کنید.

اکنون اجازه دهید سیستم دوباره راه اندازی شود. در ضمن ، منوی Setup را در Startup مشاهده خواهید کرد. در این بخش ، به دنبال دکمه Reset یا مشابه آن بگردید. اکنون در تب پیکربندی ، تنظیمات ، گزینه ها یا موارد مشابه ، روی دکمه Enable BIOS Default کلیک کنید. سپس Yes را کلیک کنید. سپس از Advanced Settings خارج شوید و سیستم خود را روشن کنید.

با 8 روش برای حل مشکل عدم شروع و شناسایی SSD در ویندوز 10 و 8 و 7 آشنا شوید

اگر شک دارید که هارد دیسک کامپیوتر شما سوخته است یا خیر ، مقاله علائم سوختن هارد دیسک و لپ تاپ رایانه را بخوانید.

مشكل SSD هنگام فعال شدن بارگیری نمی شود میراث در بایوس

برای جلوگیری از راه اندازی SSD با فعال کردن Legacy در BIOS ، ابتدا رایانه خود را خاموش کنید. سپس ، وقتی روشن شد ، دکمه BIOS را مطابق با مدل رایانه خود فشار دهید. سپس به تب Boot بروید. با فشار دادن Enter گزینه UEFI / BIOS Boot Mode را انتخاب کنید. نشانگر را به حالت راه اندازی Legacy منتقل کرده و Enter را فشار دهید. حالا از BIOS خارج شوید و سیستم خود را روشن کنید.

با 8 روش برای حل مشکل عدم شروع و شناسایی SSD در ویندوز 10 و 8 و 7 آشنا شوید

برای یادگیری نحوه نصب SSD در رایانه ، آموزش کامل فیلم نصب هارد دیسک یا SSD را در رایانه یا لپ تاپ بخوانید.

حل مشکل SSD با مدیریت دیسک

روی منوی Start کلیک کنید تا مشکل شناسایی SSD برطرف شود. سپس به دنبال Disk Management بگردید. روی آن کلیک راست کرده و سپس روی Run as administrator کلیک کنید. SSD مورد نظر را پیدا کرده و روی آن کلیک راست کنید. مقداردهی اولیه دیسک را انتخاب کنید. در پنجره Initialize Disk ، SSD مورد نظر را کلیک کرده و پارتیشن را ایجاد کنید. تأیید را کلیک کنید. پس از این فرآیند ، به پنجره Disk Management برگردید. روی SSD Volume راست کلیک کرده و New Simple Volume را انتخاب کنید. اکنون اقدامات لازم را انجام دهید. سپس سیستم خود را دوباره راه اندازی کنید. اکنون می توانید آن را در File Explorer مشاهده کنید.

8 روش برای حل مشکل عدم راه اندازی و عدم شناسایی هارد دیسک SSD در ویندوز 10 و 8 و 7 بیاموزید

روش دیگر اینست که Win + R را بگیرید و diskmgmt.msc را در چاقو وارد کنید. سپس Enter را فشار دهید. دستگاه خود را در لیست SSD پیدا کنید و روی آن کلیک کنید. سپس بر روی آن کلیک راست کرده و Initialize Disk را انتخاب کنید. بین Bootable (MBR) یا Storage Storage (GPT) یکی را انتخاب کرده و OK را کلیک کنید. بر روی اندازه SSD HDD خود راست کلیک کرده و New Simple Volume را انتخاب کنید. فضای مورد نیاز را انتخاب کنید. در پنجره Format Partition ، NTFS را انتخاب کنید. سپس مراحل لازم را دنبال کنید.

حل کردن با به روزرسانی درایورهای کنترل کننده حافظه ، عدم اطلاع از SSD مشکل دارید

برای حل مشکل عدم شناسایی SSD از این طریق ، از منوی “Start” مدیر دستگاه را باز کنید. سپس کنترل کننده های ذخیره سازی را پیدا کرده و روی آن کلیک راست کنید. اکنون Driver Update را انتخاب کرده و Search Automatic for Driver Update را کلیک کنید. منتظر بمانید تا فرآیند به روزرسانی کامل شود. سپس سیستم خود را دوباره راه اندازی کنید. پس از روشن کردن رایانه ، به File Explorer رفته و SSD را بررسی کنید.

با 8 روش برای حل مشکل عدم شروع و شناسایی SSD در ویندوز 10 و 8 و 7 آشنا شوید

مشکل نخواندن SSD با تشخیص حافظه ویندوز

برای حل مشکلی با SSD که از این طریق بارگیری نمی شود ، به منوی Start بروید و به دنبال Windows Memory Diagnostic باشید. سپس کلیک راست کرده و گزینه Run as administrator را کلیک کنید. همه کارهایی را که انجام داده اید پس انداز کنید. سپس در پنجره باز شده ، روی Restart Now کلیک کنید و مشکلات را بررسی کنید (توصیه می شود). منتظر بمانید تا مراحل آزمون کامل شود. سپس رایانه روشن می شود. به Disk Management یا File Explorer بروید و SSD را بررسی کنید.

با 8 روش برای حل مشکل عدم شروع و عدم شناسایی SSD در ویندوز 10 و 8 و 7 آشنا شوید

مشکلی را که ویندوز با SSD SSD راه اندازی نمی کند با Drive Letter برطرف کنید

برای حل این مسئله که ویندوز با Drive Letter در SSD راه اندازی نمی شود ، از فهرست شروع به دنبال Disk Management بگردید. روی آن راست کلیک کنید و سپس روی Run as administrator کلیک کنید. روی SSD کلیک راست کرده و Change drive name and path را انتخاب کنید. اگر نامه درایو وجود ندارد ، روی افزودن و در صورت وجود روی تغییر کلیک کنید. از منوی باز شده ، روی New Drive Letter کلیک کنید و گزینه Ok را انتخاب کنید تا تغییرات اعمال شود. سپس سیستم را مجدداً راه اندازی کنید.

برای شرکت در تست سلامت هارد ، 15 روش برای تست سرعت و سلامت لپ تاپ و هارد کامپیوتر را بخوانید.

با حذف مشکل عدم مطالعه SSD پارتیشن رزرو شده سیستماتیک

قبل از این کار از تمام اطلاعات خود پشتیبان تهیه کنید. برای حل مسئله عدم خواندن درایو حالت جامد با حذف پارتیشن رزرو شده سیستم ، کلید Windows + X را فشار داده و گزینه Disk Management را انتخاب کنید.

با 8 روش حل مشکل عدم راه اندازی و شناسایی نشدن هارد SSD در ویندوز 10 و 8 و 7 آشنا شوید

پارتیشن سیستم را روی دیسک سخت قدیمی پیدا کنید. سپس آن را حذف کنید. اگر این روش جواب نداد ، باید دیسک سخت را قالب بندی کنید. برای این کار بر روی هارد دیسک راست کلیک کرده و Format را انتخاب کنید. سپس مراحل لازم را دنبال کنید.

با 8 روش برای حل مشکل عدم شروع و شناسایی SSD در ویندوز 10 و 8 و 7 آشنا شوید

روش های دیگری برای به روزرسانی این روش وجود دارد مانند به روزرسانی BIOS ، نصب مجدد ویندوز 10 و آزمایش هارد دیسک بر روی سیستم دیگر. در نتیجه ، بهتر است این روش ها را به یک متخصص بسپارید.

اگر ویندوز شما دیسک سخت خارجی را تشخیص نمی دهد ، برای حل این مشکل ، مقاله “بارگیری یا شناسایی دیسک سخت خارجی در ویندوز 7 ، 8 و 10 را بخوانید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از Anzel Web ، نحوه حل مشکل تشخیص دیسک سخت SSD در BIOS و ویندوز را به شما آموزش دادیم. برای حل این مشکل از کدام یک از این روش ها استفاده کرده اید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.