3
ژوئن

8 روش برای تعمیر دستگاه های جداگانه در ویندوز را بیاموزید

بعضی اوقات ممکن است سیستم شما نتواند دیسک سخت جدیدی را که ارائه داده اید ، تشخیص دهد. البته این مشکل می تواند در مورد هارد دیسک های قدیمی نیز وجود داشته باشد. در این حالت ، با خطای تخصیص نیافته روبرو خواهید شد و نمی توانید اطلاعات دیسک سخت را مشاهده کرده یا داده های جدیدی وارد کنید. در این مقاله از Anzel Web ما 8 روش برای حل مشکل دستگاه جدا نشده در ویندوز را به شما آموزش خواهیم داد.

با هارد دیسک های داخلی و خارجی تخصیص نیافته مشکل را برطرف کنید

؟ نحوه رفع مشکلات هارد دیسک جدا نشده در ویندوز

خطای تخصیص نیافته معمولاً هنگام نصب دیسک سخت جدید روی سیستم رخ می دهد. گاهی اوقات این مشکل ممکن است برای هارد دیسک فعلی شما اتفاق بیفتد. دلیل اصلی این خطا این است که فضای دیسک سخت اختصاص نیافته و برای هیچ پارتیشنی در نظر گرفته نشده است. در این مقاله ما به شما می آموزیم که چگونه مشکل دیسک سخت خارجی و دیسک سختی را که توسط Anzel Web بوت نمی شود حل کنید. برای اطلاعات بیشتر تماشا کنید.

چه عواملی باعث ایجاد هارددیسک اختصاصی نشده است؟

قبل از عیب یابی دستگاه جدا نشده ، بهتر است علت این خطا را بدانید.

  • در فایل سیستم ویندوز خطایی رخ می دهد و خراب می شود
  • خرابی هارد دیسک از نظر جسمی و جسمی
  • منسوخ شدن دیسک سخت
  • ویروس دیسک سخت و بدافزار
  • حذف نامناسب هارد دیسک و نصب نادرست آن
  • جدایی نادرست

دلایل دیگری نیز وجود دارد ، اما اینها دلایل عمده این مشکل هستند.

با مدیریت دیسک ها درایو اختصاص نیافته را بردارید

Win + X را فشار دهید تا مشکل با دیسک سخت خارجی تخصیص نیافته حل شود. Disk Management را انتخاب کنید.

8 روش برای تعمیر دیسک اختصاص نیافته در ویندوز را بیاموزید

روی قسمت خالی صفحه باز شده کلیک راست کنید. سپس New Sample Volume را انتخاب کنید.

8 روش برای تعمیر دیسک اختصاص نیافته در ویندوز را بیاموزید

اندازه جدید را مشخص کرده و نامه ای را برای دستگاه ها انتخاب کنید. اکنون می توانید دستگاه را قالب بندی کنید. اگر هارد دیسک جدیدی دارید ، حتماً آن را فرمت کنید و با گزینه تنظیمات زیر Format this volume را انتخاب کنید. اگر اطلاعاتی در مورد دستگاه خود دارید ، گزینه Do not format this volume را انتخاب کنید.

8 روش برای تعمیر دیسک اختصاص نیافته در ویندوز را بیاموزید

توجه داشته باشید که این روش داده ها را از دیسک سخت شما پاک می کند. اگر دیسک سخت جدید دارید ، این روش را با خیال راحت اجرا کنید.

یک مشکل پارتیشن خط فرمان غیر اختصاصی را حل کنید

برای حل مشکل دیسک سخت تخصیص نیافته ، روی منوی Start کلیک کنید و به دنبال cmd بگردید. در عوض ، می توانید Win + X را فشار دهید. روی Command Prompt کلیک کنید. سپس diskpart را در پنجره Command Prompt تایپ کرده و Enter را فشار دهید. حجم لیست را وارد کنید و Enter را فشار دهید. نامه ای برای دستگاه های خود انتخاب کنید. حجم را انتخاب کنید z. البته حرف دستگاه خود را به جای z وارد کنید. دستورات زیر را وارد کنید:

صدا را پاک کنید

حجم لیست

سپس ENTER را فشار دهید. در اینجا DiskPart باید یک جلد جدید ایجاد کند.

8 روش برای تعمیر دستگاه های تخصیص نیافته در ویندوز را بیاموزید

اگر این روش جواب نداد ، آن را به صورت دستی انجام دهید. دستورات زیر را در پنجره Command Prompt تایپ کرده و Enter را فشار دهید:

ولوم z را انتخاب کنید (حرف درایو را به جای z وارد کنید)

صدا را پاک کنید

جایگزینی حجم را حذف کنید

بر روی دکمه Win کلیک کنید و به دنبال مدیریت دیسک بگردید. سپس روی ایجاد و قالب بندی پارتیشن های دیسک سخت کلیک کنید. روی دیسک سخت جدا نشده راست کلیک کنید. سپس New Simple Volume را انتخاب کرده و Next را بزنید. با تنظیمات زیر قالب این حجم را انتخاب کنید. فایل سیستم NTFS و اندازه پارتیشن پیش فرض را تغییر دهید. برچسب حجم را نام ببرید. کادر انتخاب Execute Quick Format را انتخاب کنید و سپس روی Next کلیک کنید. روی پایان کلیک کنید.

اگر این کار را با دقت انجام ندهید ، ممکن است اطلاعات مربوط به دستگاه خود را از دست بدهید. اگر هارد دیسک شما جدید است و هیچ اطلاعاتی در مورد آن وجود ندارد ، برای رفع خطای Unallocated با خیال راحت این کار را انجام دهید.

با دستور CHKDSK مشکلی را با Flash تخصیص نیافته برطرف کرد

روی منوی Start کلیک کنید تا فضای اختصاصی را برطرف کنید. سپس به دنبال cmd بگردید. روی Command Prompt کلیک راست کرده و Run as administrator را انتخاب کنید. در پنجره خط فرمان ، chkdsk z: / f / r / x را تایپ کنید ، و سپس ENTER را فشار دهید.

8 روش برای تعمیر دیسک اختصاص نیافته در ویندوز را بیاموزید

در دستور بالا ، حرف Unallocated Hard Drive را به جای z وارد کنید.

/ F: این گزینه برای اشکال زدایی دیسک استفاده می شود.

/ R: این گزینه به chkdsk می گوید که بخشهای آسیب دیده یا بد بخشها را پیدا کرده و هرگونه اطلاعات خواندنی را از آنها بازیابی کند. مشابه دستور F / وقتی اسکن مشخص نشده باشد.

/ X: این گزینه همان / F است و در صورت لزوم میزان صدا را خاموش می کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این دستورالعمل ، آموزش کامل کار با دستور CHKDSK برای تعمیر هارد دیسک و غیره را بخوانید.

چگونه یک دستگاه غیر اختصاصی را فعال کنم؟ با به روزرسانی دستگاه

8 روش برای تعمیر دستگاه های جداگانه در ویندوز را بیاموزید

کلید Windows + + کلید ترکیبی R را فشار دهید تا مشکل دیسک سخت داخلی تخصیص نیافته حل شود. سپس diskmgmt.msc را تایپ کرده و OK را کلیک کنید. درایوهای دیسک را لمس کنید. سپس روی دستگاه کلیک راست کرده و Update Driver Software را انتخاب کنید.

8 روش برای تعمیر دیسک اختصاص نیافته در ویندوز را بیاموزید

برای جستجوی خودکار نرم افزار درایور به روز شده کلیک کنید و مراحل لازم را دنبال کنید.

8 روش برای تعمیر دستگاه های جداگانه در ویندوز را بیاموزید

در آخر ، سیستم را مجدداً راه اندازی کنید.

اگر بعد از روشن کردن رایانه هنوز نتوانستید دستگاه خود را ببینید ، به جای Update Driver Software برای حذف نصب دستگاه روی حذف نصب کلیک کنید. سپس روی نماد اسکن برای تغییرات سخت افزاری کلیک کنید. با این کار دستگاه دوباره نصب می شود.

8 روش برای تعمیر دستگاه های جداگانه در ویندوز را بیاموزید

اگر ویندوز روی سیستم شما نمی تواند SSD را شناسایی کند ، آموزش چگونگی تشخیص SDD در ویندوز را بخوانید.

با تغییر حروف درایو فضای آزاد را تبدیل کنید

Disk Management را باز کنید تا مسئله عدم اختصاص درایو و تبدیل فضای آزاد در درایو حل شود. سپس دستگاهی را که نمی توانید مشاهده کنید پیدا کنید. روی آن کلیک راست کرده و Change drive name and path را انتخاب کنید.

8 روش برای تعمیر دستگاه های تخصیص نیافته در ویندوز را بیاموزید

تغییر را کلیک کنید. سپس نامه مورد نظر را وارد کرده و تأیید را کلیک کنید.

8 روش برای تعمیر دستگاه های تخصیص نیافته در ویندوز را بیاموزید

برای حل مسئله نصب ویندوز بر روی درایو حالت جامد ، به نحوه حل مسئله عدم نصب ویندوز 10 ، 8 و 7 بر روی درایو حالت جامد مراجعه کنید.

نرم افزار بازیابی پارتیشن Remo را بارگیری کنید

شما می توانید از برنامه Remo برای بازیابی دستگاه پاک شده در ویندوز 10 ، 8 و … استفاده کنید. همچنین نسخه Mac این برنامه وجود دارد. با استفاده از این برنامه می توانید پارتیشن های تخصیص نیافته را تبدیل کنید ، مشکلات دستگاه جدید را برطرف کنید ، داده های دستگاه های تخصیص نیافته را بازیابی کنید.

نرم افزار بازیابی پارتیشن اختصاص نیافته: دستیار پارتیشن AOMEI

برای تقسیم دستگاه تخصیص نیافته می توانید از دستیار پارتیشن AOMEI استفاده کنید. با استفاده از این برنامه می توانید با خیال راحت سایر خطاهای هارد دیسک را برطرف کنید. در عین حال ، نگران اطلاعات و داده های موجود در هارد دیسک خود نباشید.

نرم افزار بازیابی پارتیشن با فرمت EaseUS را بارگیری کنید

برنامه دیگری که می توانید برای حل مشکل قطعه جدا نشده یا کل دیسک سخت از آن استفاده کنید EaseUS نام دارد. شما می توانید از این برنامه در ویندوز 10 ، 8 و 7 استفاده کنید. از دیگر مزایای این برنامه این است که شما نگران حذف داده ها روی هارد دیسک خود نخواهید بود.

نسخه کامل این برنامه ها را می توانید از سرویس های ایرانی بارگیری کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از Anzel Web ، به دلیل عدم شناسایی رایانه سخت دیسک سخت توسط کامپیوتر پرداختیم و یاد گرفتیم که چگونه مشکل را با درایو فلش و دیسک سخت تخصیص نیافته حل کنیم. چگونه این مشکل را حل کردید؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.