رفتن به نوشته‌ها

8 دلیل برای خرید کنسول های بازی قدیمی

همیشه تمایل به خرید جدیدترین کنسول های بازی وجود دارد. و این قابل درک است – شما آخرین سخت افزار ، ویژگی ها و البته بازی ها را می خواهید. با این حال ، کنسول های جدیدتر نباید نسخه های قبلی خود را منسوخ کنند.

اگر یک کنسول بازی یا کنسول های نسل قبلی را از دست داده اید ، به همین دلیل باید روی آنها سرمایه گذاری کنید.

1. هر کنسول فضای مخصوص خود را اشغال می کند

تصویر کنسول PS1

هنگامی که جدیدترین کنسول را خریداری می کنید ، احتمال خوبی وجود دارد که آن را به عنوان یک ارتقاء نسبت به نسخه قبلی و قدیمی تر مشاهده کنید. با این حال ، ممکن است این بهترین راه برای نگاه به مسائل نباشد.

به جای مشاهده کنسول های جدید به عنوان “ارتقاء” و کنسول های قدیمی به عنوان “ارتقاء” ، ممکن است مشاهده هر کنسول به عنوان عنصر منحصر به فرد خود غنی تر باشد.

به عنوان مثال ، اگر قصد دارید PS5 دریافت کنید ، می توانید آن را به عنوان یک ارتقاء – مثلاً – PS3 خود مشاهده کنید. اما هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید روی هر دو کنسول بازی کنید و از هرکدام به شیوه خود لذت ببرید – PS3 زیبایی ، کتابخانه بازی ، ویژگی ها و ویژگی های خاص خود را دارد. می توانید از هر دو کنسول یک مقدار پیدا کنید.

این امر هرچه بیشتر به عقب برمی گردید آشکارتر می شود. کنسول های بازی یکپارچهسازی با سیستم شب و روز از هم جدا هستند و به زودی خواهید دید که هر کنسول بازی یکپارچهسازی با سیستمعامل تجربه منحصر به فردی را ارائه می دهد.

مطالب مرتبط: چرا باید تا پایان سال 2021 جستجوی PS5 را متوقف کنید

2. کنسول های قدیمی می توانند تجربه صمیمی تری را به شما ارائه دهند

تصویری از کنسول Sega Dreamcast

با هر نسل از کنسول ها ، کنسول ها به دستگاههای سرگرمی همه در یک تبدیل می شوند که قادر به پخش یا پخش فیلم ، برنامه های تلویزیونی و موسیقی ، وب گردی و بسته بندی مجموعه ای از خدمات برای تکمیل بازی های شما مانند PlayStation Now یا Xbox Game Pass هستند. به

اما چندی پیش ، مواقعی وجود داشت که کنسول های بازی … فقط بازی می کردند.

اگرچه ممکن است در ابتدا محدود کننده به نظر برسد ، اما به این معنی است که می توانید با کنسول های قدیمی تجربه بازی صمیمی تری پیدا کنید. می توانید بدون اطلاع دیگری به طور کامل بر بازی ها تمرکز کنید ، یا از طریق رابط کاربری (UI) طراحی شده برای بازی ها و سایر خدمات حرکت کنید.

با استفاده از دستگاه های مدرن که راه های بیشتری برای جلب توجه شما پیدا می کنند ، فقط راه اندازی کنسول و بازی بدون هیچ گونه مزاحم می تواند طراوت آور باشد.

3. همیشه لازم نیست با کنسول های قدیمی آنلاین باشید

عکس رنگ گیمبوی

شاید متوجه شده باشید که وقتی بازی دیجیتالی را بارگیری می کنید ، برای انجام بازی موردنظر به اتصال آنلاین نیاز دارید. حتی برای یک بازیکن با صفر یا حداقل ویژگی های چند نفره.

این نوع حفاظت از داده ها ، “مدیریت حقوق دیجیتال دائمی (DRM)” نامیده می شود ، در بازی ها و اکثر مکانهای سرگرمی دیگر متداول شده است. اگرچه این اقدامی برای جلوگیری از دزدی دریایی است ، اما هنوز باعث ناراحتی نمی شود که شما همیشه برای بازی های خود به اتصال اینترنت نیاز دارید ، حتی زمانی که آنلاین بازی نمی کنید.

کنسول های قدیمی این مشکل را ندارند ، عمدتا به این دلیل که بازی های دیجیتالی کمتر هستند یا وجود ندارند (به استثنای بازی های رایانه ای). از آنجا که اکثر بازی های کنسول های قبلی فیزیکی بودند ، الزام همیشه آنلاین بودن مانعی نیست که شما مرتباً آن را پیدا کنید.

مطالب مرتبط: Microsoft PlayReady DRM چیست و چگونه کار می کند؟

4. بازیهای قدیمی بیشتر شبیه خرید یکبار مصرف خواهند بود

عکس PS2 با مجموعه ای از بازی ها

دیدن بازی های مدرن که نیاز به به روزرسانی های متعدد ، از جمله وصله یک روزه ، یا همراه با کارت های فصلی ، محتوای قابل بارگیری (DLC) و خریدهای درون بازی از طریق تراکنش های خرد ، غیر معمول نیست.

اگرچه این ممکن است مثبت به نظر برسد ، اما اغلب می تواند به این معنی باشد که اکثر بازی ها با محتوایی که به طور هدفمند قطع شده و توسط paywall کنار گذاشته می شود ، خراب ، اشکال دار یا هر دو شروع می شود. مانند DRM ، این عملی است که متاسفانه اکنون در بازی ها متداول است.

بازی های منتشر شده قبل از پایان فصل ، DLC و معاملات خرد به یک عنصر کلیدی تبدیل شدند ، آنها کارهای بزرگی انجام دادند. شما یک بازی کامل دارید ، نیمی از بازی را با بقیه برچسب “DLC” ندارید. شما می توانید محتوا را از طریق جادوی گیم پلی ، به جای از طریق paywall باز کنید.

حتی برای بازی های قدیمی که نیاز به DLC و فاصله های فصلی دارند ، می توانید “نسخه کامل / GOTY” بازی ای را انتخاب کنید که باید بیشترین (اگر نه همه) محتوا را داشته باشد و باید م theثرترین نسخه این بازی باشد.

از یکپارچهسازی با سیستمعامل تا چند سال ، بازیهای قدیمی تر از نسخه های فعلی کاملتر هستند.

5. کنسول های قدیمی نوستالژی و جذابیت خاص خود را دارند

عکس دستگاه های بازی از Sega

همانطور که بحث کردیم ، هر کنسول فضای مخصوص خود را اشغال می کند. و با توجه به آن ، هر کس جذابیت و ارزش نوستالژیک خود را دارد.

شاید PS2 خود را فروخته اید و آن روزهایی را که در کودکی یا در دانشکده با دوستان خود بازی کرده اید از دست داده اید. یا شاید شما هرگز فرصتی نداشته اید که یک کنسول یکپارچهسازی با سیستمعامل را امتحان کنید و بخواهید ببینید که موضوع چیست. ارزش این را دارد که برای تهیه کنسول قدیمی فقط به این دلایل وقت بگذارید.

کنسول های قدیمی به شما این امکان را می دهند که لحظه ای را به گونه ای ثبت کنید که کنسول های بازی مدرن یکپارچهسازی با آن بازی نکنند.

6. کنسول های قدیمی و بازی های آنها احتمالاً هزینه کمتری خواهند داشت

اگر یک یا دو نسل به عقب برگردید ، تعجب خواهید کرد که ببینید چقدر کنسول ها و بازی های آنها ارزان تر از نسخه های مدرن است.

بیایید چند نکته را حذف کنیم: برخی از کنسول ها و بازی ها به دلیل محدودیت هایی که دارند و یافتن سهام آنها ممکن است هزینه زیادی داشته باشد. بنابراین در این مورد ، کنسول های قدیمی و بازی های آنها هزینه بیشتری نسبت به کنسول های مدرن خواهند داشت. علاوه بر این ، اگر می خواهید یک کنسول قدیمی و کاملاً جدید بخرید ، این می تواند منجر به قیمت بالایی شود – زیرا بسیار نادر هستند.

با این وجود ، اغلب باید بازی ها و کنسول های قدیمی تر را در فروشگاه های قدیمی یا دست دوم بسیار ارزان تر پیدا کنید. و با افزایش قیمت بازی های مدرن به 70 دلار ، اگر تصمیم بگیرید چند نسل قبل بازی کنید ، ارزش پول بیشتری خواهید داشت.

7. کنسول های قدیمی کتابخانه بازی منحصر به فرد خود را خواهند داشت

هر کنسول دارای کتابخانه بازی منحصر به فرد خود است.

اگرچه می توانید دسته ای از بازی های قدیمی را بر روی کنسول های نسل فعلی با بارگیری دیجیتالی انتخاب کنید ، اما هر عنوان از نسل گذشته برای خرید در دسترس نخواهد بود و همچنین این نسخه های دیجیتالی دقیقاً مانند گذشته ظاهر و بازی نمی کنند.

برخی ممکن است استدلال کنند که این بهتر است ، زیرا این بازی ها در حال حاضر دارای یک لیفت صورت مدرن هستند که کاملاً معتبر است. اما اگر می خواهید از کتابخانه های بازی گسترده بر روی چندین کنسول لذت ببرید ، بهترین راه این است که انتخاب کنید با کدام کنسول شروع به کار کنید و در آن شیرجه بزنید.

8. هیچ فشاری برای خرید جدیدترین بازی ها وجود ندارد

بازی های جدید ، کنسول های جدید ، ویژگی های جدید. همه آنها یک چیز را تغذیه می کنند: مفصل ران.

در حالی که می توانید از پیش بینی و هیجان یک بازی یا کنسول جدید در بالا لذت ببرید ، یکی از اشکالات اصلی تبلیغات و تقاضا ترس از دست دادن است (FOMO): شما باید آخرین Call of Duty یا FIFA را بازی کنید یا بازی Horizon Forbidden West را انجام دهید. در لحظه ای که او بیرون آمد

کنسول های قدیمی این فشار را از بین می برند و به شما این امکان را می دهند که از کنسول و بازی های آن به همان شکلی که هستند لذت ببرید.

شما می توانید آنچه را که می خواهید بازی کنید و زمانی که می خواهید بازی کنید را انتخاب کنید ، بدون این ترس یا فشار غیر منطقی که شما را مجبور به تصمیم گیری عجولانه کند. این به شما امکان می دهد از هر بازی با سرعت دلخواه خود لذت ببرید.

هر نسل از کنسول بازی ارزش کاوش دارد

اگر می خواهید یک کنسول جدید بخرید ، دلایل زیادی وجود دارد که به یکی از نسل قبلی نگاه کنید. علاوه بر نسل های منحصر به فرد بازی ها ، از جذابیت و تجربه منحصر به فردی که هر کنسول به ارمغان می آورد قدردانی خواهید کرد. و با این کار درک و درک بهتری از بازی ها کسب خواهید کرد.

در هر نسل از کنسول ها چیز خاصی وجود دارد و ارزش وقت گذاشتن را دارد تا ببینید هر کدام چه چیزی را ارائه می دهند.


تصویر دو کنترلر پلی استیشن 4 و یک کنترلر Wii در لوازم جانبی فرمان
نسل بازی های ویدئویی چیست و چرا از آنها استفاده می کنیم؟

از ظهور بازی ویدیویی اتفاقات زیادی افتاده است. اینگونه است که ما این مراحل را به نسل تقسیم می کنیم.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید