23
آگوست

8 بهترین توزیع لینوکس برای نفوذ

هنگامی که صحبت از آزمایشات نفوذ و پزشکی قانونی دیجیتال می شود ، کاربران لینوکس دارای تعدادی سیستم عامل رایگان هستند. دنیای هک های اخلاقی همچنان در حال تکامل است ، که احتمالاً یکی از دلایلی است که باعث جذب بسیاری از افراد به این حوزه های حسابرسی می شود.

چندین توزیع و نرم افزار لینوکس برای تحقیقات قانونی ، هک اخلاقی و آزمایش نفوذ برای این منظور در دسترس است. اگر شما یک کاربر لینوکس پیشرفته هستید که می خواهید عضلات مغزی خود را گسترش دهید و قدرت خود را به دست آورید ، وقت آن است که برخی از این توزیع های لینوکس مربوط به امنیت سایبری را بررسی کنید.

Kali-Linux-1

ریشه لینوکس کالی در دبیان است و یکی از محبوب ترین و پیشرفته ترین توزیع های تست نفوذ است. این سیستم عامل در دو نسخه 32 و 64 بیتی موجود است. کاربرانی که می خواهند سیستم عامل را امتحان کنند می توانند فایل های ISO و تصاویر مجازی را برای لینوکس کالی بارگیری کنند.

کالی یک سیستم عامل منبع باز است که توسط Offensive Security پشتیبانی می شود. این سیستم عامل بیش از 350 ابزار را در دسته های زیر ارائه می دهد:

  • مهندسی معکوس

  • حملات بی سیم و سخت افزاری

  • تجزیه و تحلیل آسیب پذیری

  • جمع آوری اطلاعات

  • خفگی و تقلب

  • تست و گزارش استرس

مطالب مرتبط: نحوه نصب Kali Linux بر روی ایستگاه کاری VMware

ArchStrike-1

ArchStrike ، یک توزیع لینوکس مرتبط با امنیت مبتنی بر Arch Linux ، به طور گسترده ای توسط متخصصان امنیت سایبری استفاده می شود.

ریشه در Arch Linux دارد و در بحث مدیریت بسته ، گزینه های وسیعی را ارائه می دهد. سهولت نصب و حذف بسته های موجود این سیستم عامل را برای کاربران نهایی یکپارچه می کند.

در این سیستم بیش از 5000 ابزار مربوط به بهره برداری ، مهندسی اجتماعی ، کلاهبرداری ، بدافزار ، نیروی وحشیانه ، شبکه ، پزشکی قانونی ، DDoS و شمارش وجود دارد.

DemonLinux-interface-1

Demon Linux ، همانطور که از نامش پیداست ، یک سیستم عامل مبتنی بر لینوکس است که اغلب برای هک اخلاقی استفاده می شود. علیرغم موضوع تاریک ، این توزیع کننده سبک و آسان برای استفاده برای متخصصان امنیتی است. سادگی واقعی آن مطرح می شود ، زیرا می توانید هر برنامه ای را با یک کلید باز کنید.

علاوه بر این ، Demon Linux شامل یک طرح بارانداز ساده است که بدون زحمت کار می کند. کاربران می توانند دسکتاپ را ذخیره کرده و به راحتی از نوار منوی میانبر عکس های صفحه را بگیرند.

سایبورگ-هاوک -1

Cyborg Hawk یک توزیع مبتنی بر اوبونتو است که بیش از 750 ابزار منبع باز را در خود جای داده است. اگر از طرفداران اوبونتو هستید ، این سیستم عامل به شما لذت می دهد.

Cyborg Hawk در لیست امنیت شبکه و رتبه بندی سیستم عامل ها بسیار بالا است. مطمئن باشید که حتی می توانید آزمایشات دقیقی در زمینه امنیت تلفن همراه و زیرساخت های بی سیم درون این سیستم عامل انجام دهید.

برعکس ، او ممکن است به خوبی کالی نباشد. با این حال ، او کار خود را به خوبی انجام می دهد.

برخی از ویژگی ها عبارتند از:

  • دسترسی به 750+ ابزار تست نفوذ.

  • از آنجا که یک توزیع کننده لینوکس منبع باز است ، استفاده از آن رایگان است و حتی می توانید از آن به عنوان یک سیستم عامل زنده استفاده کنید.

  • برخی از خدمات شامل ، به عنوان مثال ، تست های استرس ، ابزارهای عملیاتی ، مهندسی معکوس ، امنیت تلفن همراه و بی سیم و موارد دیگر است.

  • Cyborg Hawk یک سیستم عامل قابل اعتماد ، پایدار و قابل اعتماد است که دارای مخزن نرم افزار خاص خود است.

صندوق عقب-رایانه رومیزی

BackBox یک سیستم عامل اوبونتو منبع باز است که به سرعت به یکی از محبوب ترین نام ها در جهان هک های اخلاقی تبدیل شده است.

علاوه بر این ، ابزار تجزیه و تحلیل شبکه را در اختیار کاربران قرار می دهد که در دنیای آزمایش نفوذ بسیار مفید است. BackBox دارای 70 ابزار است. قبل از شروع هر گونه ابزار ، مطمئن شوید که ابزاری را که قصد استفاده از آن را دارید ، درک کرده اید. در غیر این صورت ، ممکن است در پیچ و خم دستورات گم شوید.

برخی از ابزارهای رایج از پیش نصب شده شامل Metasploit ، SQLmap ، Aircrack-ng ، Nmap ، Scapy ، w3af و Wireshark و بسیاری دیگر است.

Parrot-OS-Linux-1

Parrot Security مبتنی بر Debian به طور خاص برای متخصصان امنیت ، کاربران با حریم خصوصی و توسعه دهندگان طراحی شده است. این مخزن کد خود را از دبیان به ارث می برد و با همکاری CAINE توسعه یافته است. از مرورگرهای حریم خصوصی و نرم افزارهای رمزنگاری مانند I2P و Tor پشتیبانی می کند.

Parrot Security ، به عنوان یک سیستم عامل ، دارای زرادخانه ای کامل از ابزارهای امنیت فناوری اطلاعات و پزشکی قانونی دیجیتال است. شما حتی می توانید برنامه های خود را توسعه داده و حریم خصوصی خود را هنگام وب گردی حفظ کنید. طوطی دارای میز کار MATE (پیش فرض) است و سلیقه های متفاوتی را در اختیار کاربران نهایی قرار می دهد.

طوطی به طور مرتب به روز می شود ، کاملاً محافظت می شود و کاملاً در ماسه سنگ قرار دارد. از آنجا که منبع باز است ، می توانید به راحتی کد منبع را مشاهده کرده و آن را مطابق نیاز خود سفارشی کنید.

مطالب مرتبط: تست نفوذ چیست و چگونه امنیت شبکه را بهبود می بخشد؟

caine10-desktop-1

یک محیط تحقیق به کمک رایانه ، که بیشتر با نام CAINE شناخته می شود ، یک توزیع کننده معروف و محبوب لینوکس است که یک منو و رابط گرافیکی کاربرپسند ارائه می دهد. ریشه لینوکس CAINE در اوبونتو است و یک بازیگر اصلی در دنیای پزشکی قانونی است.

رابط گرافیکی CAINE یک محیط پزشکی قانونی کامل را ارائه می دهد که می توانید با ابزارهای نرم افزاری موجود ادغام کنید. اگر به دنبال یک گزارش منظم و منظم هستید تا در تحقیقات بهتر به شما کمک کند و ارتباط با تیم خود را تشویق کنید ، CAINE باید اولین انتخاب شما باشد.

برخی از ابزارهای رایج پزشکی قانونی در این سیستم عامل عبارتند از Autopsy ، The Sleuth Kit ، Wireshark ، PhotoRec ، fsstat ، RegRipper و tinfoleak.

Pentoo یک سیستم عامل منبع باز مبتنی بر لینوکس است که در معماری 32 بیتی و 64 بیتی موجود است. اگر در گذشته از Gentoo Linux استفاده کرده اید ، نصب و استفاده از Pentoo نسبتاً آسان است.

Pentoo با UEFI کامل ارائه می شود و به خوبی مجهز به UNetbootin است ، یک نرم افزار پشتیبانی از بوت امن. به لطف عملکرد بوت زنده سیستم عامل ، می توانید آن را مستقیماً از درایو فلش USB بوت کنید.

این توزیع با Xfce به عنوان دسکتاپ پیش فرض ارائه می شود. Xfce یک دسکتاپ سبک وزن و قابل اعتماد است و گزینه های سفارشی سازی زیادی را ارائه می دهد. برخی از دسته های اضافی ابزارها شامل سوء استفاده ، افراد سیگاری MitM ، پزشکی قانونی ، کراکرها و پایگاه داده است. همچنین یک سری برنامه های کاربردی حیاتی را ارائه می دهد که شامل GPGPU ، OpenCL ، CUDA ، John the Ripper و Hashcat است.

تست نفوذ را با بهترین توزیع های لینوکس بیاموزید

بسیاری از سیستم عامل های تست نفوذ منبع باز برای آزمایش پزشکی قانونی در دسترس هستند. هر سیستم عامل برای بارگیری رایگان است و سفارشی سازی های بیشماری را برای کاربران نهایی ارائه می دهد.

اگرچه این سیستم عامل ها در نگاه اول پیچیده به نظر می رسند ، اما از قسمت های مختلف مورد نیاز در آزمایشات پزشکی قانونی چشم انداز پرنده ای را ارائه می دهند. اگر در دنیای آزمایشات پزشکی قانونی مبتدی هستید ، وقت آن است که قبل از استفاده از ابزارهای پیچیده کمی تحقیق کنید.


توزیع لینوکس برای کاربران قوی
6 بهترین توزیع لینوکس برای کاربران قوی در سال 2021

آیا از سیستم عامل های ساده و کاربر پسند خسته شده اید؟ این شش توزیع لینوکس را که مخصوص کاربران پیشرفته است ، امتحان کنید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده