30
آگوست

8 بستر وام دهی غیر متمرکز برتر

DeFi ، مخفف تأمین مالی غیر متمرکز ، خدمات و محصولات مالی موجود برای دارندگان ارزهای رمزنگاری شده را توصیف می کند.

DeFi دارای تعدادی ویژگی غیر متعارف است که آن را برای جامعه رمزنگاری جذاب می کند ، مانند دسترسی به خدمات مالی بدون نیاز به شناسایی شخصی. DeFi همچنین از نظر نحوه عملکرد با بانکداری معمولی متفاوت است – هیچ شرکت مرکزی دارایی هایی را که کاربران بر روی پلتفرم خود واریز می کنند کنترل نمی کند. در عوض ، DeFi برای ارائه خدمات مالی به قراردادهای هوشمند قابل برنامه ریزی متکی است.

برای پیدا کردن بهترین سیستم عامل های DeFi که ما به شما امکان می دهیم به خدمات مالی با دارایی های رمزنگاری شده خود دسترسی پیدا کنید ، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

1. CREAM Finance

کرم تامین مالی پلت فرم defi

CREAM Finance ، مخفف Crypto Rules Everything Around Me ، یک پلتفرم منبع باز DeFi است که به دارندگان ارزهای رمزنگاری شده اجازه می دهد به خدمات مالی دسترسی پیدا کنند. CREAM یک بلاگ چین آگنوستیک است و روی Ethereum ، Fantom و Binance Smart Chain کار می کند.

کاربران می توانند حداکثر 40 ارز رمزنگاری شده پشتیبانی شده در CREAM را وام گرفته و وام بگیرند و نرخ بهره ای مشابه حساب بانکی سنتی دریافت کنند. CREAM غیرمجاز است ، بنابراین برای همه وام ها و وام ها هیچگونه چک هویت یا کارت اعتباری مورد نیاز نیست.

مطالب مرتبط: معایب و مزایای معاملات ارزهای رمزنگاری شده

هنگامی که دارایی های رمزنگاری شده خود را در CREAM وام می گیرید یا سپرده گذاری می کنید ، یک crToken به نمایندگی از دارایی خود دریافت می کنید که سود آن را دریافت می کند. نرخ بهره ای که از دارایی های سپرده گذاری به دست می آورید بستگی به عرضه و تقاضای آن دارایی خاص دارد.

CREAM همچنین توکن مدیریت CREAM مختص خود را بر روی بلاک چین اتریوم دارد. هنگامی که کاربران با CREAM Finance از طریق اعتبار و استقراض در ارتباط هستند ، نشانه های CREAM را دریافت می کنند. دارندگان نشانه های CREAM دارای حقوق ویژه ای هستند و می توانند برای تأثیر بر جهت پلتفرم ، مانند اینکه کدام ارزهای رمزنگاری شده جدید باید به این پلتفرم اضافه شوند ، رای دهند.

2. 88 کیلومتر در ساعت

سکوی Demph 88 مایل در ساعت

88 مایل در ساعت یک پلت فرم DeFi است که به کاربران امکان می دهد دارایی های ارز رمزنگاری شده را سپرده گذاری کرده و با نرخ بهره ثابت بهره دریافت کنند. 88 مایل در ساعت با سایر پلتفرم های DeFi تفاوت دارد و به مشتریان فرصت خرید اوراق قرضه با نرخ شناور را می دهد.

88 مایل در ساعت سپرده ها را در چندین سکه و توکن ثابت دریافت می کند. یک سپرده به مجموعه سپرده اضافه می شود و کاربران یک نشان غیر قابل تعویض دریافت می کنند که نشان دهنده سپرده اولیه خود است. پس از اتمام دوره اعتبار ، مصرف کنندگان می توانند سپرده اولیه و سود حاصل از آن را با نرخ بهره ثابت برداشت کنند.

مطالب مرتبط: ارز رمزنگاری شده پایدار چیست؟

کاربران همچنین می توانند با تعامل با سرعت 88 مایل بر ساعت ، مانند سپرده گذاری دارایی ها در ارز رمزنگاری شده یا خرید اوراق قرضه با نرخ شناور ، توکن MPH را به دست آورند. علاوه بر این ، دارندگان MPH حق رأی دارند و می توانند بر مسیر حرکت شده با سرعت 88 مایل در ساعت تأثیر بگذارند.

3. Aave

سکوی aave defi

Aave یک پلتفرم منبع باز DeFi است که در آن کاربران می توانند دارایی ها را در بیش از 20 ارز رمزنگاری شده واریز و وام بگیرند.

سپرده گذاران می توانند بر اساس تقاضای بازار برای ارزهای رمزپایه ای که در Aave سپرده گذاری می کنند ، درآمد غیر فعال داشته باشند. سپرده گذاران همچنین می توانند از سرمایه گذاری خود به عنوان وثیقه برای قرض گرفتن سایر دارایی های نرخ بهره ثابت یا متغیر استفاده کنند.

نوآورترین سرویس Aave اعتبارهای فلش آن است ، یک مفهوم منحصر به فرد در فضای DeFi. وام های فوری به کاربران امکان می دهد بدون ارائه وثیقه ، دارایی وام بگیرند. ویژگی منحصر به فرد دیگر Aave به کاربران اجازه می دهد در هر زمان دارایی یا وثیقه سپرده شده خود را با دارایی پشتیبانی شده دیگری مبادله کنند.

Aave دارای علامت مدیریت خاص خود ، AAVE است. دارندگان AAVE حق رأی دارند و می توانند با رای دادن به پیشنهادات بهبود Aave در دستورالعمل های Aave مشارکت کنند.

4. ظاهراً

پلت فرم شرطی defi

نیتیوشنال به دارندگان ارزهای رمزنگاری شده اجازه می دهد تا دارایی های خود را برای مدت معینی با نرخ بهره ثابت وام بگیرند. سیستم Notional توسط نشانه های fCash آنها کار می کند.

دارندگان ارزهای رمزنگاری شده می توانند دارایی های نرخ ثابت خود را با خرید یک توکن fCash ، که در آینده در تاریخ مشخصی بازخرید می شود ، در اختیار نقدینگی Notional قرار دهند.

به طور مشابه ، مشتریانی که می خواهند با نرخ بهره ثابت وام بگیرند ، می توانند پس از واریز وثیقه ، توکن fCash را برای ارزهای رمزنگاری شده بفروشند. وام گیرندگان باید مبلغ ثابت بدهی خود را در تاریخ معینی در آینده بازپرداخت کنند.

دارندگان ارزهای رمزنگاری شده همچنین می توانند با سپرده گذاری دارایی های خود در مخازن نقدینگی معمولی ، به عنوان ارائه دهندگان نقدینگی عمل کنند. وقتی وام دهندگان یا وام گیرندگان ارزهای رمزنگاری شده و نشانه های fCash خود را مبادله می کنند ، ارائه دهندگان نقدینگی سودآوری می برند.

مطالب مرتبط: قراردادهای هوشمند چیست؟

5. منحنی

پلت فرم منحنی

Curve خدمات مبادله غیرمتمرکز (DEX) را برای دارندگان سکه پایدار در شبکه اتریوم ارائه می دهد. جذاب ترین ویژگی های منحنی هزینه های پایین و الگوریتم لغزش کم است.

علاوه بر معاملات پایدار ، مصرف کنندگان می توانند دارایی های خود را در مخازن نقدینگی منحنی واریز کنند تا درآمد غیرفعال کسب کنند. ارائه دهندگان نقدینگی می توانند تعدادی سکه پایدار مختلف و همچنین بیت کوین توکن را واریز کنند.

Curve همچنین توکن مدیریت CRV خود را دارد که به ارائه دهندگان نقدینگی Curve تعلق می گیرد. این بدان معناست که شما به عنوان یک تامین کننده نقدینگی این فرصت را دارید که با رای دادن بر جهت پلتفرم تأثیر بگذارید.

6. ترکیب

پلت فرم پیچیده دفی

کامپوند یک پلتفرم منبع باز DeFi است که هدف آن شبیه سازی از تجربه بانکداری سنتی بدون محدودیت و ناکارآمدی است. تعامل با کامپوند آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کیف پول رمزنگاری شده خود را متصل کنید.

مطالب مرتبط: بهترین نمونه کارها ارزهای رمزنگاری شده: گزینه های مقایسه شده برای رایانه های رومیزی ، دستگاه های تلفن همراه و سخت افزار

مصرف کنندگان این فرصت را دارند که دارایی های خود را با ارزهای رمزنگاری شده در Compound با نرخ بهره متغیر ، جذاب تر از آنچه که یک بانک سنتی ارائه می دهد ، واریز کنند. به محض واریز وجه ، سود شروع به جمع شدن می کند. کاربران می توانند سپرده اولیه و سود تعهدی خود را در هر زمان برداشت کنند. کاربران همچنین می توانند با ایجاد وثیقه دارایی های رمزنگاری شده را از Compound وام بگیرند.

کامپوند علائم مدیریتی خود را دارد ، COMP. توکن های COMP بین کاربرانی که دارایی را در Compound قرض یا سپرده گذاری می کنند ، توزیع می شود و دارندگان می توانند برای اعمال تغییرات در پلتفرم پیشنهاد و رای دهند.

7. MakerDAO

پلت فرم makerdao defi

MakerDAO یک پلت فرم منبع باز DeFi است که به کاربران اجازه می دهد در عوض وثیقه ارزهای رمزنگاری شده ، دیگ بخار پایدار Maker ، Dai را دریافت کنند.

برای دریافت Dai ، کاربران ابتدا باید وثیقه ارزهای رمزنگاری شده خود را در Maker Vault واریز کنند. میزان Dai که یک کاربر دریافت می کند بستگی به میزان وثیقه او و نسبت وثیقه برای آن دارایی رمزنگاری شده خاص دارد. دارندگان دای همچنین می توانند با واریز توکن های خود در یک قرارداد پس انداز دای ، سود دریافت کنند.

MKR یک توکن مدیریتی Maker است که می توان آن را از طریق مبادله ارزهای رمزپایه مانند Uniswap یا شرکت در یکی از مزایده های پروتکل به دست آورد. دارندگان MKR می توانند با رای دادن به تغییرات پیشنهادی و ارائه پیشنهاداتی که برای رای گیری در نظر گرفته می شوند ، بر جهت پلتفرم تأثیر بگذارند. توکن های MKR همچنین نقش بازسازی سرمایه را ایفا می کنند ، که دارندگان را تشویق می کند تا پروتکل را با مسئولیت پذیری مدیریت کنند.

8. حذف

حذف پلت فرم defi

Uniswap یک مبادله منبع باز غیر متمرکز در شبکه اتریوم است. Uniswap برای دسترسی به خدمات مالی آنها نیازی به بررسی هویت ندارد ، تنها چیزی که نیاز دارید یک کیف پول اتریوم است و کار شما تمام شده است.

مطالب مرتبط: سبد ارزهای رمزنگاری شده چیست؟

علاوه بر ارائه خدمات DEX برای توکن های پشتیبانی شده ، کاربران همچنین می توانند با واریز دارایی های خود در یکی از منابع نقدینگی Uniswap درآمد کسب کنند. ارائه دهندگان نقدینگی می توانند وجوه خود را در هر زمان ، علاوه بر درآمد به دست آمده ، بازخرید کنند.

Uniswap دارای رمز مدیریت خاص خود ، UNI است که به کاربران اجازه می دهد با رای دادن به پیشنهادات ، پروتکل را مدیریت کنند.

ابتدا تحقیقات خود را انجام دهید

تامین مالی غیر متمرکز یکی دیگر از راههای هیجان انگیز برای رشد دنیای رمزنگاری است.

اگر تصمیم دارید از پلتفرم DeFi استفاده کنید ، در مورد پلتفرمی که مد نظر دارید عمیقا تحقیق کنید. معمولاً اسناد و مدارک فنی همراه با وب سایت های اکثر سیستم عامل های DeFi وجود دارد که نحوه عملکرد این پلت فرم را توضیح می دهد.

پلتفرم های Defi معمولاً قراردادهای هوشمند خود را برای ممیزی های متعدد به شرکت های امنیتی ارسال می کنند. هدف این ممیزی تشخیص آسیب پذیری ها و خطاها در کد قرارداد هوشمند و افزایش اعتماد مصرف کننده به پلت فرم DeFi است.


سکه های بیت کوین روی لپ تاپ
10 برنامه کاربردی ارز رمزنگاری شده برای مبتدیان

ورود رمزنگاری ممکن است دلهره آور به نظر برسد ، اما اگر از یکی از این برنامه ها استفاده کنید ، راحت تر است.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده