7
جولای

7 پروژه DIY چالش برانگیز اما عالی برای تحریک خلاقیت کودک شما

آیا در خانه با فرزندان خود گیر کرده اید و کاری ندارید؟ در این صورت ، این هفت پروژه چالش برانگیز اما عالی DIY راهی سرگرم کننده برای درگیر کردن بچه هایتان است و راهی عالی برای ارتباط با آنها است. آنها همچنین راهی مطمئن برای ایجاد خلاقیت در کودکان شما و معرفی آنها به دنیای جالب رباتیک هستند.

1. قطار آردوینو برای کودکان

https://www.youtube.com/watch؟v=cSrAcch6dgw

مجموعه ای از قطارها نه تنها سرگرمی برای کودکان فراهم می کند. همچنین بازی خلاقانه را تشویق می کند و حتی به بهبود هماهنگی چشم و دست کمک می کند. پروژه قطار Arduino DIY با کودک شما فرصتی برای اتصال به شما فراهم می کند ، آنها را به فکر فرو می برد و انرژی بیشتری را در کار می گذارد.

میکروکنترلر را برنامه ریزی کرده و با نصب منبع تغذیه روی خط اصلی و مسیر ، طرح را ایجاد کنید. با استفاده از نجارهای عایق در محل اتصال مسیر ، هر دو مسیر را عایق بندی کنید. سپس صفحه درایور را روی برد نصب کنید و مراقب باشید پایه ها خم نشوند. سیمها و پیکانهای برق مسیر را به محافظ موتور وصل کنید. سپر انبساط را نیز روی آن نصب کنید.

اکنون سه مسیر سنسور طرح خود را به صفحه انبساط متصل کنید ، قطار خود را روی سایدینگ قرار دهید ، اتصال برق آردوینو را به منبع تغذیه 12 ولت متصل کنید ، آن را روشن کرده و در حالی که کودک شما از هیجان بالا و پایین می پرد ، صدا را تماشا کنید. حتی می توانید تعداد پیکان های بیشتر و قطارهای بیشتری به آن اضافه کنید تا باعث لذت بیشتر شما و کوچولوتان شود.

مرتبط: آردوینو چیست؟

2. یک ربات آردوینو را خزش کنید

https://www.youtube.com/watch؟v=6XYuVOC2kuA

با ساخت یک ربات خزنده آردوینو فرزند خود را با دنیای ربات های در حال راه رفتن و نحوه کار آنها آشنا کنید. پس از پایان کار ، می توانید با استفاده از برنامه بلوتوث Android آن را از طریق تلفن هوشمند یا رایانه لوحی خود کنترل کنید.

شما با اتصال سرووها به پاهای خود با موجودات چاپ شده سه بعدی و محکم کردن آنها با پیچ های نصب ، شروع خواهید کرد. پاها را به پایه وصل کنید ، اطمینان حاصل کنید که قاب سروو زانو به سمت داخل است تا پاهای رباتیک راست و چپ را مشخص کند.

با استفاده از پیچ های نصب شده ، صفحه موتورسیکلت را بر روی پایه قرار دهید. سنسور اولتراسونیک را در پوسته نصب کنید ، یک باتری 6 ولت وصل کنید و اجازه دهید سیم برق تا گوشه پایین سمت چپ گسترش یابد.

آخرین نسخه از فایل طرح ربات آردوینو را پیدا کرده و در صفحه خود بارگذاری کنید. باتری ها را اضافه کنید و ربات خود را تغذیه کنید. برنامه ربات کوچک را از فروشگاه Google play بارگیری کنید ، سازنده را کالیبره کنید تا طبق دستور شما رفتار کند و از ساعتها سرگرم کننده رباتیک با کودک خود لذت ببرید.

اگر بچه های شما این پروژه را دوست دارند ، مطمئناً دوست دارند پروژه های هیجان انگیز آردوینو را امتحان کنند.

3. لرزش در خانه

https://www.youtube.com/watch؟v=DL4GjPj8EdU

گرچه تلو تلو خوردن از قدرت تصمیم گیری یک ربات عملکردی برخوردار نیست ، اما می تواند حرکت کند ، برقصد و بیش از همه ، این یک پروژه سرگرم کننده DIY مربوط به مینی منوی شما است. حدود بیست دقیقه طول می کشد و بسیار ارزان است.

هر شکلی را که برای بدن و سر تکان خود می خواهید از مقوا جدا کنید (از فرزندان خود پیشنهاد دهید). اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای موتور و نگهدارنده باتری وجود دارد. پنج پایه چوب پنبه را در قسمت زیرین تکان و چشمان مه آلود به سر خود بچسبانید.

نگهدارنده باتری را به بدنه تکان دهید. با چسب سخاوتمندانه رفتار کنید ، زیرا تمام نوساناتی که بعداً انجام خواهد داد باعث از بین رفتن برخی قطعات می شود. سیم های نگهدارنده باتری را به پایه موتور لحیم کنید ، باتری ها را وارد کنید و تکان خوردن شما آماده می شود.

این یک تکان ساده خانگی است ، به این معنی که برای روشن و خاموش کردن آن باید باتری ها را جدا کنید. اگر می خواهید ، می توانید یک سوئیچ از پیش ساخته شده را برای عملکرد بی دردسر اضافه کنید.

4. بازی LCD خود را بسازید

https://www.youtube.com/watch؟v=P97DJQUtKKU

با کوک شدن در کوچه حافظه ، کودک خود را با دنیای جذاب بازی های LCD آشنا کنید و این پروژه DIY را با خود همراه کنید.

برای اتصال سیگنال های 5 ولت و GND آردوینو به ترتیب به ردیف های قرمز و سیاه مدل ها ، یک کابل اتصال بلند وصل کنید. اکنون هدر نوری 16 پین نمایشگر LCD خود را به ماژول وصل کنید. با این مرحله مراقب باشید ، زیرا تمام سیگنال های الکتریکی کنترل کننده صفحه بازی LCD شما از اینجا عبور می کنند.

با استفاده از کابلهای اتصال کوتاه ، GND و LED را به ردیف سیاه رنگ جدول خود متصل کنید و سپس پین VCC را به ردیف قرمز وصل کنید. سیم های قرمز و قهوه ای رنگ مقاومت را خم کرده و آنها را بین انتهای مثبت LED و ردیف قرمز روی برد متصل کنید. کابلهای اتصال طولانی تر را وصل کنید و اتصالات باقیمانده را به آردوینو برقرار کنید.

دکمه را نزدیک انتهای سمت چپ صفحه LCD خود قرار دهید تا دو پایه بالایی آن به ردیف سیاه صفحه مدل وصل شود و پایه دیگر دو پایه را به آردوینو وصل کند. پس از کامل شدن سخت افزار ، آردوینو را برنامه ریزی کرده و تست کنید.

اگر این پروژه را با موفقیت به پایان برسانید ، می توانید کودک خود را با سایر پروژه های DIY کمی پیچیده اما هیجان انگیز مناسب برای کودکان آشنا کنید.

5. دزدگیر کوله پشتی

https://www.youtube.com/watch؟v=SWqe4L3AAvU

آیا از ربودن وسایل فرزندتان از کیفتان خسته شده اید؟ اگر پاسخ مثبت است ، این پروژه کوله پشتی DIY مشکل را حل می کند و راهی عالی برای تحریک خلاقیت آنها خواهد بود.

HC-SR04 ، زنگ اخبار ، اتصالات زن ، شیار DIP و نگهدارنده سکه را به صفحه مناسب بچسبانید. چسب داغ هر پنج کلید را با هم چسب زده و از اتصال ایمن آنها اطمینان حاصل کنید. سوئیچ را با اتصال سیم GND به ترمینال بالا یا پایین ، بی خیال متناوب برای ایجاد الگو وصل کنید و سپس سیم دیگری را به ترمینال های مرکزی وصل کنید.

دو سیم را به یک اتصال نر 2.54 میلی متری و سپس چسب حرارتی وصل کنید تا سیم های شل شده محکم شود. اکنون HC-SR04 ، LED ، کلید ایمنی ، زنگ اخبار و منبع تغذیه را به میکروکنترلر Arduino لحیم کنید. در آخر ، کد را بارگذاری کنید و زنگ هشدار کوله پشتی را که به تازگی طراحی شده است ، برای فرزند خود آزمایش کنید.

6. خط آردوینو ، ربات بعدی

https://www.youtube.com/watch؟v=QAkmBtT7aLc

همانطور که از نامش پیداست ، خطی که به دنبال یک ربات می رود می تواند یک خط از پیش تعیین شده روی زمین را تشخیص و دنبال کند. این یک اسباب بازی عالی و کلاسیک مانند ماشین برای کودکان شما می سازد و ساخت آن به طرز شگفت انگیزی آسان است.

با اتصال سپر موتور به آردوینو شروع کنید و سپس قسمت حاصل را به همراه نگهدارنده باتری روی شاسی ثابت کنید.

سپس سنسورهای مجاورت IR را در جلو و در هر دو گوشه نصب کنید و مطمئن شوید که رو به پایین هستند. سنسور مجاورت سمت چپ باید به Arduino وصل شود: VCC به 5v ، Gnd به Gnd و Out به A4 ، در حالی که سمت راست به همان روش متصل است ، به جز سیم خروجی متصل به A5 به جای A4.

سوئیچ را نصب کنید ، موتور را به نمایشگر متصل کرده و صفحه را به آردوینو بچرخانید. نگهدارنده باتری را با استفاده از یک سوئیچ به صفحه موتور متصل کنید ، کد Arduino را بارگذاری کنید و ربات زیر خط آماده استفاده شود.

7. بازوی رباتیک قابل برنامه ریزی

https://www.youtube.com/watch؟v=EHt2pr1zHdQ

بازوی رباتیک می تواند چسبیده ، بچرخد و حتی جوش بخورد و یکی از عالی ترین پروژه های DIY برای به چالش کشیدن خلاقیت کودکان شماست. برای این پروژه ، میکروکنترلر آردوینو سرو موتورهایی را کنترل می کند که به عنوان اتصالات بازوی رباتیک قابل برنامه ریزی عمل می کنند.

یک سرو موتور را در وسط تخته خود بچسبانید (می توانید از هر سطح صاف و پایدار دیگری استفاده کنید) و از وجود 180 عدد مطمئن شوید0درجه چرخش درجه یک تکه مقوا کوچک روی سروو اول قرار دهید و سرووی دوم را روی آن بچسبانید. به همین ترتیب مطمئن شوید که فضای کافی برای چرخش وجود دارد.

یک مقوا کوچک (3cmx11cm) برش دهید ، یک سوراخ مستطیل شکل ایجاد کنید و موتور سروو سوم را در آن قرار دهید. یک مقوا مشابه برش بزنید و برای نصب چهارمین سروو همان روند را دنبال کنید. تنظیمات را به پایه وصل کرده و اقدام به ساخت قلاب برای بازوی رباتیک کنید.

دو تکه مقوا به اندازه 1cmx7cmx4cmx5cm برش بزنید و آنها را بهم بچسبانید. قطعه حاصل را به پایه سوار کرده و زنجیر را به صفحه مدل وصل کنید. کد را اجرا کنید و یک بازوی رباتیک قابل برنامه ریزی کاملاً کاربردی خواهید داشت که از عناصر به راحتی قابل دسترسی ساخته شده است.

انفجارها

یک بعد از ظهر با فرزندانتان نباید به هرج و مرج تبدیل شود. اگر یکی از هفت پروژه DIY چالش برانگیز اما عالی را که در بالا می خوانید ، امتحان کنید و برای شما و آنها مفید باشد. اکثر آنها به موضوعاتی که به راحتی قابل دسترسی هستند نیاز دارند و اگرچه برنامه نویسی دارند ، اما این چیزی است که شما می توانید با دانش پایه کامپیوتر از عهده آن برآیید. از تجربه کردنشان لذت ببرید.


پروژه های فنی خود را برای کودکان بسازید
10 پروژه عالی STEM برای نگه داشتن بچه های شما در این تابستان

در این تابستان بچه های خود را با این پروژه های عالی STEM برای همه سطح مهارت ها متمرکز کنید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.