رفتن به نوشته‌ها

7 ویژگی که مایکروسافت از ویندوز 11 حذف می کند

ویندوز 11 بالاخره اینجا است و همانطور که احتمالاً شنیده اید بسیار شگفت آور است. طراحی مجدد دسک تاپ زیبا ، ویژگی های جدید چند وظیفه ای ، یکپارچه سازی برنامه اندروید و موارد دیگر در ویندوز 11 در انتظار شماست.

البته ، ما می دانیم که چه ویژگی های جدیدی به جدیدترین سیستم عامل مایکروسافت اضافه می شود ، اما احتمالاً شما تعجب می کنید. چه ویژگی هایی از ویندوز 10 به نظر می رسد؟ امروز ما ویندوز 11 را بررسی کرده و تمام ویژگی های حذف شده را کامپایل می کنیم.

1. اینترنت اکسپلورر

مایکروسافت سرانجام تیتانیوم اینترنت اکسپلورر را یک بار در ویندوز 11 حذف خواهد کرد. پیش از این ، مایکروسافت اعلام کرد که پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر را برای Windows 10 20H2 و بعد از آن در سال 2022 متوقف می کند. با این حال ، اگر هنوز از Windows 8 / 8.1 استفاده می کنید ، قادر خواهید بود برای استفاده از مرورگر قدیمی مایکروسافت.

شروع حالت کودکان و نوجوانان Microsoft Edge

مرتبط: Microsoft Edge در مقابل Google Chrome: کدام یک بهترین مرورگر است

ما همچنین شاهد تکامل Microsoft Edge در ویندوز 10 هستیم ، از جایگزینی غم انگیز اینترنت اکسپلورر قدیمی تا نتایج بهتر از Google Chrome در ویندوز 10. اج به یک اوج قابل توجه رسید. اگرچه ویندوز 11 رسماً اینترنت اکسپلورر را به عنوان یک مرورگر جداگانه در بر نخواهد گرفت ، اما همچنان به عنوان بخشی از حالت IE در Microsoft Edge در دسترس خواهد بود.

2. کورتانا

مایکروسافت هرگز نتوانست به چشم اندازی که برای کورتانا داشت دست یابد و با ویندوز 11 مایکروسافت سرانجام تحمیل کورتانا به کاربران خود را متوقف می کند. با این حال ، اگر نمی خواهید رنج شنیدن صدای آزار دهنده کورتانا هنگام نصب ویندوز 11 را تکرار کنید ، دعای شما مستجاب می شود.

کورتانا روی لپ تاپ

ویندوز 11 دیگر کورتانا را در اولین بار بوت قرار نمی دهد یا نماد Cortana را در نوار وظیفه سنجاق می کند. با این حال ، این برنامه همچنان به عنوان یک برنامه جداگانه برای ویندوز ، با عملکردی مشابه برنامه Windows 10 Cortana ، در دسترس خواهد بود.

3. حالت قرص

اگر کاربر دسک تاپ هستید ، احتمالاً حتی در مورد حالت تبلت چیزی نشنیده اید. با این حال ، هنگامی که در رایانه لوحی ویندوز فعال شوید ، حالت رایانه لوحی رابط کاربری ویندوز 10 را تغییر می دهد تا کاربر پسندتر شود.

مرتبط: بهترین ویژگی های عملکرد در به روزرسانی جدید ویندوز 11

در حالی که حالت رایانه لوحی به طور رسمی برای ویندوز 11 منسوخ شده است ، مایکروسافت تأیید کرده است که شامل عملکرد و قابلیت های بهبود یافته برای دستگاه های صفحه کلید بدون لمس در ویندوز 11 است.

4. شرایط سریع

در ویندوز 10 ، وضعیت سریع به شما امکان می دهد اعلان های آینده از برنامه های انتخاب شده را مستقیماً در صفحه قفل مشاهده کنید. متأسفانه ، مایکروسافت اعلام کرده است که ویندوز 11 دیگر دیگر Quick Status نخواهد داشت. با این حال ، ما انتظار داریم که ابزارکهای دسک تاپ در ویندوز 11 بازگردند تا عملکردی مشابه Quick Quick حذف شده داشته باشند.

اعتبار تصویر: مایکروسافت

منوی Start در ویندوز 10 بسیار پویا و سازگار است. با این حال ، این مورد در ویندوز 11 وجود ندارد (حداقل در حال حاضر).

مایکروسافت منوی Start را به مرکز دسک تاپ ویندوز 11 شما منتقل کرده است ، اگرچه می توانید آن را منتقل کنید. علاوه بر این ، نمی توانید اندازه منوی شروع Windows 11 را تنظیم کنید ، و در حال حاضر تنها راه برای تغییر اندازه نوار وظیفه ، تنظیم رجیستری ویندوز است.

اما همچنان می توانید برنامه ها و وب سایت ها را مستقیماً در منوی شروع درست کنید.

کاشی های زنده

علاوه بر این ، Live Tiles در آخرین نسخه ویندوز 11 نیز منسوخ شده است. نام پوشه های گروه و برنامه نیز حذف شده است. باز هم انتظار می رود ابزارک ها و سایر برنامه های ثابت جای آنها را بگیرند.

6. تغییرات در نوار وظیفه

ویندوز 11 تغییرات زیادی در رابط کاربری کلی ایجاد می کند و نوار وظیفه دوباره طراحی شده یک نسخه قابل توجه است. نوار وظیفه اکنون فقط می تواند روی صفحه قرار گیرد و نماد People نیز برداشته شده است. برنامه های منفرد نیز دیگر نمی توانند نوار وظیفه را شخصی سازی کنند و برخی از آیکون های سینی سیستم ویندوز 10 دیگر در ویندوز 11 ظاهر نمی شوند.

7. برنامه های پیش فرض حذف شده است

مایکروسافت همچنین اعلام کرد که نمایشگر 3D ، OneNote برای ویندوز 10 ، Paint 3D و Skype دیگر از قبل روی ویندوز 11 نصب نمی شوند ، در عوض ، این کاربران می توانند این برنامه ها را از طریق Store بارگیری کنند. این برنامه های پیش فرض همچنان در اختیار کاربرانی قرار می گیرد که از ویندوز 10 به روزرسانی می کنند.

ویژگی های ویندوز 11 حذف شده است

ویندوز 11 بالاخره اینجا است و ما نمی توانیم منتظر بمانیم تا به طور معمول از آخرین سیستم عامل مایکروسافت استفاده کنیم. هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که ما در مورد ویندوز 11 نمی دانیم ، اما ما از دیدن نحوه عملکرد آن در سال های آینده بسیار هیجان زده هستیم.

اعتبار تصویر: مایکروسافت


ویژگی تصویر پس زمینه پارچه ای برای آرم ویندوز 11
رایانه خود را با این تصاویر پس زمینه جذاب برای ویندوز 11 ادویه کنید

هنوز نمی توانید وارد ویندوز 11 شوید؟ با این زمینه های عالی دسک تاپ ، به سیستم عامل جدید سلام کنید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید