20
جولای

7 وب سایت عالی برای یافتن آمار

تجزیه و تحلیل داده ها به شما کمک می کند بینش ها را کشف کرده و از زاویه ای جدید مسائل را مشاهده کنید. آمار همچنین به نظر شما اعتبار می بخشد. اما یافتن آمار مربوط به سایت شما می تواند پیچیده و زمان بر باشد.

برای کمک به شما در یافتن سریع آمار ، در این مقاله هفت منبع قابل اعتماد برای دسترسی به آمار به روز شده در موضوعات مختلف ذکر شده است.

آمار صفحه

از قیمت نفت در دهه 1960 گرفته تا پربازدیدترین بازی های رایانه ای ، می توانید آماری از همه چیز زیر آفتاب استاتیستا پیدا کنید. پایگاه داده گسترده آن شامل آماری است که بیش از 170 صنعت و 150 کشور را پوشش می دهد.

Statista خود این نظرسنجی را انجام نمی دهد ، اما به شرکای داده خود اجازه می دهد تا آماری را در سیستم عامل خود منتشر کنند. علاوه بر آمار ، پیش بینی ها ، اینفوگرافی ها ، نظرسنجی ها ، پرونده ها ، پیش بینی ها و گزارش های بازار را نیز منتشر می کند. تحقیقات و گزارش های قابل اعتماد اغلب منجر به Statista می شوند.

برای یافتن مرتبط ترین نتایج ، می توانید نتایج را بر اساس ارتباط و مکان دلخواه مرتب کنید. Statista به شما امکان می دهد داده ها را در قالب های مختلف از جمله XLS و PPT بارگیری کنید. می توانید آمار را مستقیماً نقل قول کنید ، نقاط داده نمودار را تنظیم کنید و اطلاعات را چاپ کنید.

اگرچه Statista یک طرح رایگان ارائه می دهد ، اما فقط به شما امکان دسترسی به داده های محدود را می دهد. بنابراین ، اگر واقعاً می خواهید حقایق و ارقام قابل اطمینان و به روز را بدست آورید ، ارزش دارد که در یک برنامه پرداخت شده مشترک شوید.

عکس وب سایت gallup

گالوپ یک شرکت تجزیه و تحلیل مستقر در واشنگتن است که خود اطلاعات را جمع آوری می کند. سپس آماری را به صورت مقاله و پادکست منتشر می کند.

این تحقیق نظرسنجی هایی را انجام می دهد و اطلاعات افکار عمومی را بیش از 160 کشور جهان پوشش می دهد. گالوپ از سیاست و تجارت گرفته تا جامعه و آموزش ، آمار دست اول را در مورد طیف گسترده ای از موضوعات ارائه می دهد.

وبلاگ Gallup داده های خام را به مقالات قابل هضم تقسیم می کند که می توانید آنها را استناد کرده و به اشتراک بگذارید. گالوپ در پادکست خود رهبران اندیشه از صنایع مختلف را به سمت اشتراک نظرات خود سوق می دهد. با Gallup Vault می توانید در مورد رویدادهای مهم تاریخی با افکار عمومی آشنا شوید.

مقدار قابل توجهی از داده ها در وب سایت Gallup رایگان و در دسترس عموم است. اما برای دسترسی به مجموعه داده های تجزیه و تحلیل و مقایسه ، باید در Gallup Analytics مشترک شوید.

عکس صفحه وب سایت تحقیقات پیو

Pew Research یک بستر اطلاعاتی شناخته شده و قابل اعتماد است که به عنوان مخزن واقعیت غیرحزبی توصیف می شود. Pew Research مانند Gallup ، نظرسنجی ها و تحقیقات را انجام می دهد و اطلاعات دست اول را منتشر می کند. اگرچه این کار عمدتا بر روی سیاست ، جمعیت شناسی ، روندها و موضوعات اجتماعی متمرکز است ، اما می توانید در مورد موضوعات دیگر نیز آماری پیدا کنید.

وب سایت Pew Research ابزار و منابع مختلفی برای یافتن و تحلیل داده ها دارد. به شما امکان می دهد مجموعه داده ها را از مطالعات تجزیه و تحلیل ثانویه خود بارگیری کنید. از طریق عملکرد جستجوی پرسشنامه ، می توانید نتایج نظرسنجی های عمومی مختلفی را که از سال 1989 انجام شده است ، بیابید. علاوه بر این ، می توانید مقالات کوتاه و مبتنی بر واقعیت را در مورد موضوعات مختلف در صفحه قرائت کوتاه بخوانید.

برای انتشارات و مطبوعات ، Pew Research منبع یافتن داده ها و آمارها است.

عکس صفحه وب سایت data.gov

Data.gov برای تأمین شفافیت و توسعه داده شده است ، پروژه ای از دولت فدرال ایالات متحده است که داده های آزاد را منتشر می کند. به عنوان بخشی از این پروژه ، آژانس های فدرال اطلاعات خود را در دسترس عموم قرار می دهند ، البته حریم خصوصی و امنیت را در ذهن دارند.

از آنجا که این یک وب سایت دولتی است ، شما می توانید آماری در مورد جمعیت شناسی ، اقتصاد ، مسائل اجتماعی و شاخص های توسعه پیدا کنید. Data.gov دارای چندین ابزار داده است که به شما امکان ارزیابی و تجزیه و تحلیل آمار را می دهد. علاوه بر این ، منابعی برای توسعه مهارت ها ، مطالعات موردی و مسابقات داده وجود دارد.

برای یافتن آمار ، کلید واژه را در نوار جستجو وارد کنید تا فهرست داده های آن را جستجو کنید. سپس می توانید نتایج را بر اساس مکان (در ایالات متحده) ، برچسب ها ، قالب ، انواع مجموعه داده ها ، ناشران ، میزها و موارد دیگر فیلتر کنید.

اگر به دنبال آخرین اطلاعات هستید ، نتایج را با سفارش تاریخ اضافه می شود.

مرتبط: برنامه های جالب و بزرگ داده ارائه شده توسط دولت ایالات متحده

عکس صفحه وب سایت دفتر آماری سازمان ملل متحد

سازمان ملل متحد دپارتمان آماری خاص خود را دارد که اطلاعات را از منابع مختلف جمع آوری کرده و در دسترس عموم قرار می دهد. تمرکز آن انتشار اطلاعات جمعیتی برای کشورهای عضو است. در وب سایت می توانید آماری در مورد اقتصاد ، محیط زیست ، اهداف توسعه پایدار و مسائل اجتماعی پیدا کنید.

بخش آماری سازمان ملل علاوه بر انتشار داده ها ، استانداردهایی را برای فعالیتهای آماری تعیین می کند و به اعضای خود در بهبود بخشهای آماری کمک می کند.

برای جستجوی آمار از 32 پایگاه داده و 60 میلیون پرونده نیز می توانید به وب سایت داده های سازمان ملل مراجعه کنید. ابزار جستجوی پیشرفته آن به شما امکان می دهد آماری از کشورها ، مناطق ، تاریخ ها و موضوعات خاص را پیدا کنید.

بخش آمار سازمان ملل متحد شاید مطمئن ترین منبع آماری جمعیتی باشد.

تصویری از وب سایت google data explorer عمومی

محقق داده عمومی Google دقیقاً همان کاری را که در کادر می گوید انجام می دهد – این امکان را برای شما فراهم می کند تا در مورد اطلاعات در دسترس عموم تحقیق کنید. این آمار از منابع مختلفی از جمله بانک جهانی ، دانشگاه دنور ، دفتر سرشماری ایالات متحده و غیره جمع آوری می کند.

این ابزار به شما امکان می دهد بین معیارها و مجموعه داده ها یکی را انتخاب کنید. علاوه بر این ، بهترین بخش در مورد Public Data Explorer این است که به شما امکان می دهد تجسم داده ها را به صورت نمودارهای تعاملی خطوط ، میله ها ، حباب ها و نقشه ها ایجاد کنید. همچنین می توانید مجموعه داده خود را در این ابزار پیش نمایش بارگذاری کنید.

مرتبط: Google Public Data Explorer: آمار جالب را با نمودارهای متحرک کاوش کنید

اگر نمی توانید آمار مربوطه را در اینجا پیدا کنید ، می توانید از جستجوی جستجوی Google نیز استفاده کنید. این کار به همان روش جستجوی عادی گوگل کار می کند ، اما نتایج فقط شامل آمار است. یک جستجوی واحد آماری از چندین منبع را نشان می دهد ، از جمله مواردی که در بالا بحث شد. به این ترتیب ، لازم نیست هر وب سایت را به صورت جداگانه جستجو کنید.

گوگل بزرگترین موتور جستجو است ، شما می توانید انتظار داشته باشید که داده های اینجا به روز شده و قابل اعتماد باشند.

عکس صفحه وب سایت knoema

Knoema یک پلت فرم جذاب باز داده برای کشف ، مدیریت و تجسم داده ها است. این آمار از صدها منبع معتبر ، عمدتاً آژانس های دولتی ، ادارات سازمان ملل و سازمان های غیردولتی جمع آوری می کند.

Knoema شامل سیاست ، اقتصاد ، حمل و نقل ، آموزش ، جرم ، انرژی ، محیط زیست ، جمعیت و موارد دیگر است. شما همچنین می توانید براساس کشورها بر اساس شاخص های مختلف مانند سرانه تولید ناخالص داخلی رتبه بندی کنید.

علاوه بر داده های خام ، Knoema پیش نمایش داده ها و مقالات را در وبلاگ Insights خود منتشر می کند. برای تجزیه و تحلیل بیشتر می توانید مجموعه داده های کامل را در صفحه DataBulletin بیابید.

Knoema سه برنامه دارد: رایگان ، حرفه ای و شرکتی. در بیشتر موارد ، یک طرح رایگان کافی است ، زیرا به شما امکان می دهد از طریق ابزار جستجوی هوشمند به یک پایگاه داده غول پیکر دسترسی پیدا کنید.

تبدیل داده ها به فرم قابل هضم

با استفاده از این وب سایت ها می توانید به سرعت آمار مربوط به هر موضوعی را پیدا کرده و نظر خود را در مورد واقعیت ها پشتیبانی کنید. اگرچه داده های سخت برای تحقیق و تجزیه و تحلیل مفید است ، اما درک آن برای اکثر مردم دشوار است.

بنابراین ، اگر می خواهید از آمار در ارائه ها ، مقالات یا گزارش ها استفاده کنید ، همیشه ایده خوبی است که داده های خود را تجسم کنید تا درک آن آسان تر باشد.


عنوان برای تجسم داده ها
5 ابزار تجسم داده رایگان برای تجسم داده ها در عرض چند دقیقه

خود این اطلاعات بی فایده است. این ابزارهای تجسم داده بدون کد به شما کمک می کند تا تمام داده های خود را به صورت رایگان درک کنید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.