بلاگ

7 بهترین وب سایت برای یافتن اطلاعات علمی آنلاین

البته وقتی درس می خوانید ، ابتدا اطلاعات لازم را در کلاس درس می آموزید. اما غالباً یافتن منابع اضافی برای درک بهتر محتوا می تواند مفید باشد.

بنابراین کجا می توانید آنلاین باشید تا به شما در یادگیری کمک کند؟ در اینجا هفت بهترین منبع آنلاین وجود دارد که به شما کمک می کند در دوره خود A + بگیرید.

بسیاری از این وب سایت میزبانی وب برای سرگرمی استفاده می کنند. اما آنچه ممکن است ندانید این است که در اینجا می توانید اطلاعات و درس های زیادی کسب کنید. از ریاضیات و علوم گرفته تا علوم اجتماعی و انسانی ، می توانید فیلم های مفید بسیاری پیدا کنید که موضوعات منتخب را بیشتر توضیح می دهد.

اگر علاقه مند به یادگیری موضوعات جدید هستید ، می توانید از کانال هایی مانند TED-Ed ، CrashCourse و CGP Grey دیدن کنید. اما اگر به دنبال چیزی خاص هستید ، می توانید چندین کانال را پیدا کنید که به موضوعات تخصصی در موضوعات خاص می پردازند.

مطالب مرتبط: نکات و ترفندهایی که شما را تبدیل به یک نینجا یوتیوب می کند

همچنین می توانید از نوار جستجو برای جستجوی کلمات کلیدی استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید درباره مشتقات ریاضی بیاموزید ، این عبارت را در جستجوی YouTube وارد کنید و برخی از نتایج را پیدا خواهید کرد که اصول اولیه را توضیح می دهد.

تصویر صفحه Google Scholar

در گذشته ، وقتی استاد شما به شما یک کار تحقیقاتی می داد ، اولین ایستگاه شما کتابخانه مدرسه بود. با این حال ، شما به منابع موجود در این کتابخانه محدود می شوید.

اما اگر از Google Scholar استفاده می کنید ، می توانید از موتور جستجوی قدرتمند Google برای پیدا کردن تمام اطلاعات مورد نیاز خود بدون هیچ محدودیتی استفاده کنید. نتایج را در زمینه ها و رشته های مختلف باز می گرداند.

می توانید مقالات علمی ، پایان نامه ها ، خلاصه مقالات و سایر منابع را از منابع معتبر مانند نشریات دانشگاهی ، محافل حرفه ای و دانشگاه ها پیدا کنید.

این ابزار همچنین از استانداردهای تحقیقاتی برای ارزیابی ارتباط نتایج استفاده می کند. آنها محتوای سند ، ناشر ، نویسندگان و منابع را مرور می کنند تا از نتایج قابل اطمینان اطمینان حاصل شود.

صفحه اصلی ویکی پدیا

بسیاری از معلمان ، اساتید و دانشگاهیان اخم می کنند که از ویکی پدیا به عنوان منبع تحقیق استفاده می کنند. این به دلیل منبع باز بودن آن است ، جایی که هرکسی می تواند محتوای آن را بدون توجه به شرایط خود ویرایش کند.

و اگرچه این درست است ، ویکی پدیا نقطه شروع خوبی برای تحقیقات اولیه است. می توانید از این وب سایت برای جستجوی اطلاعات و سپس بررسی منابع نویسنده استفاده کنید. وقتی روی گزارشی کلیک می کنید و می بینید که از یک منبع معتبر تهیه شده است ، می دانید که قرار دادن آن در ادبیات تحقیقاتی شما بی خطر است.

مطالب مرتبط: هر آنچه باید درباره ویکی پدیا بدانید

همچنین می توانید از ویکی پدیا برای یافتن اطلاعات بیشتر برای توسعه تحقیقات خود استفاده کنید. با کلیک روی پیوندها در اکثر صفحات ویکی ، می توانید از آن برای یافتن رویدادها ، شخصیت ها ، موضوعات و موارد دیگر استفاده کنید.

صفحه اصلی Coursera

یادگیری دیگر محدود به کلاس درس نیست. اگرچه ممکن است مدرسه شما برنامه درسی خاصی را برای سال تحصیلی دنبال کند ، اما می توانید با یادگیری موارد موردنظر خود آن را تکمیل کنید. اگر نمی توانید هزینه کلاس های اضافی را بپردازید ، می توانید بسیاری از درس های Coursera رایگان را بیابید.

بیش از 200 دانشگاه و شرکت این وب سایت را نگهداری می کنند و می توانید دوره های بیشتری را برای بهبود تحصیل خود بگذرانید. این سایت به هنرهای یادگیری ماشینی و موارد دیگر از موسسات معروف مانند استنفورد و ییل ، ​​درس هنر ارائه می دهد.

و اگر این برای شما کافی نیست ، حتی می توانید در پروژه های هدایت شده ، تخصص ها ، گواهینامه های حرفه ای ثبت نام کرده و مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد کسب کنید. این بستر آموزشی به شما چیزهای جدیدی یاد می دهد ، اما می تواند زندگی شما را نیز به سمت بهتر تغییر دهد.

5. کتابخانه الکترونیکی محلی شما

کتابخانه محلی

بسیاری ممکن است کتابخانه ها را م institutionsسساتی منسوخ بدانند که اطلاعات را فقط به صورت چاپی ذخیره و به اشتراک می گذارند. با این حال ، این نمی تواند بیشتر از حقیقت باشد. بسیاری از کتابخانه ها خدمات آنلاین را به خدمات خود اضافه کرده اند. اگرچه هنوز می توانید یک کتاب را به صورت فیزیکی از آنها وام بگیرید ، اما در حال حاضر کتابهای بیشتری را ارائه می دهند.

برخی از کتابخانه ها دارای حساب هایی هستند که دسترسی به مجلات دانشگاهی پولی ، منابع دانشگاه های دیگر و حتی آرشیو روزنامه های آنلاین را امکان پذیر می کند. همچنین ممکن است کتابخانه ها به سختی رسانه هایی را در سرورهای محلی خود ذخیره کنند که به شما امکان می دهد هنگام استفاده از رایانه آنها را بارگیری کنید.

اما بهترین بخش این است که اکنون می توانید کتابخانه هایی را پیدا کنید که حضور آنلاین دارند. اگر عضو کتابخانه ای هستید که این را ارائه می دهد ، می توانید به میلیون ها کتاب در وب سایت یا برنامه آنها دسترسی پیدا کنید. برای لذت بردن از مجموعه کتابخانه نیازی به حضور فیزیکی در کتابخانه نیست.

با این حال ، باید توجه داشته باشید که همه کتابخانه ها این را ارائه نمی دهند. از کتابخانه خود دیدن کنید و از آنها بپرسید که آیا این سرویس را ارائه می دهند یا خیر تا بدانید آیا می توانید وب سایت را بررسی کنید.

حذف صفحه اصلی

اگر هنگام انجام نظرسنجی بارها و بارها از دیوارهای پرداختی ناامید می شوید ، به Unpaywall نگاه کنید. این وب سایت یک پایگاه داده باز با بیش از 29 میلیون مقاله علمی است. آنچه این وب سایت انجام می دهد این است که در اینترنت به دنبال نسخه های رایگان و منبع باز از تحقیقات مورد نیاز خود می باشد.

بهترین بخش این است که یک افزونه Chrome در دسترس است. اگر این افزونه را نصب کرده اید ، در صورت برخورد با دیوار پرداخت ، یک برگه سبز به طور خودکار ظاهر می شود. سپس می توانید روی آن کلیک کنید و به طور خودکار به یک نسخه رایگان از آنچه نیاز دارید هدایت می شوید.

گاهی اوقات ممکن است مدتی طول بکشد تا آخرین تحقیقات موجود برای Unpaywall موجود باشد. با این حال ، اگر از این اطلاعات برای پیدا کردن اطلاعات برای حمایت از پروژه مدرسه خود استفاده می کنید ، باید بیش از حد کافی باشد تا بتوانید آنچه را که نیاز دارید به شما ارائه دهد.

7. مستقیماً از محقق بپرسید

یکی از کم ارزش ترین راهها برای به دست آوردن اطلاعات این است که مستقیماً از محقق بپرسید. هنگام خواندن مقالات علمی منتشر شده توسط دانشگاه های برجسته ، می توانید آدرس ایمیل نویسندگان را جستجو کنید.

دانشگاهیان دوست دارند آموخته های خود را به اشتراک بگذارند ، به ویژه اگر شما به عنوان یک دانش آموز شناخته شده و اطلاعات مورد نیاز خود را مشخص کنید. این امر به ویژه در صورتی تأمین می شود که محقق با کمک های بلاعوض تأمین شود – این بدان معناست که کار آنها در حوزه عمومی است و می تواند با هر کسی به اشتراک گذاشته شود.

آموزش خارج از مدرسه

اینترنت به مردم امکان می دهد داده ها را فوراً در سراسر جهان به اشتراک بگذارند – مرزها و ساختمانها دیگر یادگیری شما را محدود نمی کند. اکنون می توانید تقریباً در مورد همه چیز به صورت آنلاین اطلاعات پیدا کنید ، به شرطی که بدانید کجا باید نگاه کنید.

می توانید از این ابزارها استفاده کنید ، خواه دانش آموز مقطع ابتدایی باشید یا داوطلب دکتری. بنابراین ، اگر به دنبال ریاضی A + هستید یا منابع پایان نامه خود را پیدا می کنید ، می توانید تمام منابع لازم را در نوک انگشتان خود پیدا کنید.


ویژگی های تحقیق توییتر
6 راه برای استفاده از توییتر به عنوان یک ابزار تحقیق

توییتر مفیدتر از لیاقت مردم است. و در این مقاله نحوه استفاده از توییتر برای تحقیق را به شما نشان خواهیم داد.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید