13
آگوست

7 بهترین سایت با فعالیت های فضایی برای آشنایی بچه ها با جهان

نمی دانید چگونه می توانید کنجکاوی فرزند خود را به بهترین شکل ممکن تغذیه کنید؟ فضا می تواند پاسخگو باشد.

کودکان می توانند ساعت ها آسمان را تماشا کنند ، گویی تلاش می کنند تا به رازهای جهان پاسخ دهند. والدین می توانند با معرفی آنها در علم نجوم از طریق فعالیت های مربوط به فضا ، این کنجکاوی را هدایت کنند.

این سایت های محبوب به کودک شما امکان می دهد تا به صورت مجازی فضا را کاوش کند ، خلاقیت خود را افزایش داده و عزت نفس خود را افزایش دهد (حتی اگر به دنبال شغل در این زمینه نیستند).

فضای ESA برای کودکان

آژانس فضایی اروپا بستر ویژه ای برای کودکان دارد. رابط کاربری مملو از فعالیت ها و بازی های هیجان انگیز است که کودک شما از آن لذت خواهد برد.

یک فعالیت جالب ساخت یک سفینه فضایی کاغذی (با دستورالعمل های آسان) است. فقط باید قیچی و چسب به کودک خود بدهید. این پورتال همچنین دارای بازی هایی مانند Clean Space ، Spacecraft Assemble ، Space Memory Game ، Milky Way Match و بسیاری دیگر است.

فرزند شما می تواند در مسابقات مختلف از آثار هنری گرفته تا مدلینگ و موارد دیگر شرکت کند. برندگان آثار خود را در گالری فضایی آژانس فضایی اروپا دریافت می کنند.

به طور کلی ، کل پلتفرم بر هدایت صحیح کنجکاوی کودک و آوردن علاقه مندان به فضا به او تمرکز دارد.

Astropedia-maps-globes-2

با ابتکار مرکز تحقیقات USGS برای زمین شناسی ، Astropedia بایگانی محصولات نقشه برداری و داده های سیاره ای است. فرزند شما می تواند نحوه نقشه برداری از یک سیاره را با استفاده از ابزارهای پورتال بیاموزد.

ابزارهای دیگری مانند نامگذاری سیاره ای و PILOT (ابزار مکان یابی تصویر سیاره ای) وجود دارد که می تواند به فرزند شما کمک کند کاوش در فضای مجازی خود را جالب تر و سرگرم کننده تر کند.

jpl-education-for-children

آزمایشگاه پیشرانش جت که از ناسا پشتیبانی می کند ، تعدادی فعالیت شگفت انگیز برای جوانان کنجکاو دارد. این پورتال برای کودک شما ایده آل است تا بتواند تکنیک های علوم فضایی را به شیوه ای آسان و سرگرم کننده از طریق پروژه ها و ابزارهای خود درک کند.

فرزند شما می تواند کارهایی مانند بالن اکتشافی سیاره ای ، دهانه ماه ، کاوشگر مقوایی و بسیاری دیگر از مدل ها و پروژه های مربوط به فضا را انجام دهد.

JPL همچنین گاه به گاه مسابقات را برای ایجاد انگیزه در دوستداران فضای کوچک خود ترتیب می دهد.

مطالب مرتبط: سایت ناسا زمین ، فضا و علوم

سایت فضایی ناسا

Space Space یکی دیگر از بسترهای جالب است که در آن فرزند شما می تواند شگفتی های فضا را به شیوه ای آینده نگر بیاموزد. پایگاه دانش با فعالیت های متنوعی منحصر به فرد است که فرزند شما را همزمان مشغول و پربار نگه می دارد.

این سایت به گونه ای طراحی شده است که با بخش اختصاصی مسابقه ها ، پازل ها و بازی ها ، اکتشافات فضایی را جذاب تر کند. برخی از بازی های سرگرم کننده ، از جمله رنگ آمیزی جهان و نوشتن یک داستان ماجراجویی عجیب ، برای بهبود تصمیم گیری و دانش فضایی کودکان طراحی شده است.

سایت جامعه سیاره ای

این سایت دارای یک انگیزه واحد است تا بتواند نژاد بشر به جایگاه خود در فضا پی ببرد. انجمن سیاره ای دارای یک بخش ویژه برای کودکان است که پر از فیلم های جالب و تصاویر فضایی خنک است. فعالیت های سرگرم کننده به کودک شما کمک می کند تا خارج از چارچوب فکر کند و چیزها را به صورت عملی یاد بگیرد.

برخی از فعالیت های خانگی این پرتال ، مانند زندگی در جهان های دیگر ، مدیریت سفینه فضایی ، و خیلی گرم یا خیلی سرد در فضا ، به اندازه کافی قدرتمند هستند که کودک شما را به یادگیری فضایی علاقه مند می کند.

آزمایشگاه فراخورشیدی نوا

پورتال جالب دیگر NOVA Labs است که از شرکت کنندگان در سراسر جهان دعوت می کند تا با استفاده از داده های علمی واقعی ، در پروژه های تحقیقاتی شرکت کنند. پروژه ها از پیش بینی طوفان های خورشیدی تا طراحی مولکول های RNA متغیر است. جالب به نظر می رسد ، درست است؟

این پلت فرم دیجیتالی داوطلبان را در زمینه های تحقیقاتی فعال با پایگاه دانش غنی و فیلم های آموزنده درگیر می کند و آنها را هنگام پاسخ به سوالات علمی یا طراحی راه حل برای مشکلات علمی موجود راهنمایی می کند. به عنوان بخشی از این تحقیق ، کودک شما تمایل پیدا می کند که مانند یک دانشمند فکر کند.

با ایجاد حساب کاربری در پرتال ، فرزند شما می تواند پیشرفت خود را هنگام تماشای فیلم ها و شرکت در فعالیت ها و بازی ها کنترل کند. این سایت همچنین فرصت هایی مانند بورسیه تحصیلی ، کارآموزی و مسابقات علمی – مخصوصاً برای نوجوانان – ارائه می دهد تا آنها را در پلت فرم فعال نگه دارد.

NOVA Labs قصد دارد با پروژه های متنوع خود تحقیقات معتبر را در ذهن جوانان ترویج دهد.

مطالب مرتبط: بهترین برنامه های نجومی برای لذت بردن از آسمان شب

وب سایت Zooniverse

این سایت به منظور ارائه دانش عملی از دانش فضایی فرزند شما طراحی شده است. Zooniverse از همه – صرف نظر از گروه سنی آنها – دعوت می کند تا با استفاده از داده های علمی معتبر در تحقیقات علمی واقعی مشارکت کنند. این پلتفرم شاهد تلاش داوطلبان آنها برای تبدیل شدن به نتایج قابل توجه در قالب مقالات علمی منتشر شده و حتی کشفیات علمی بوده است.

نحوه انجام تحقیقات انسان محور توسط Zooniverse واقعاً جالب است. هرکسی که داوطلبانه در پروژه ای شرکت می کند می تواند با تیم تحقیقاتی مرتبط ارتباط برقرار کند. فرزند شما می تواند به تمام داده های معتبر جمع آوری شده توسط محققان – مانند تصاویر کهکشان های دور – دسترسی داشته باشد و با پاسخ دادن به سوالات ساده ، به تحقیقات کمک کند.

همچنین گزینه ای وجود دارد که در آن هرکس می تواند پروژه خود را با کمک سازنده پروژه Zooniverse شروع کرده و از داوطلبان دعوت کند تا به جستجوی آنها بپیوندند. همه اینها ممکن است کمی پیچیده به نظر برسند ، اما تحقیق در سایت باعث می شود که فرزند شما آموزنده و تعاملی به نظر برسد.

اجازه دهید فرزندان شما شگفتی های فضا را کشف کنند!

کنجکاوی کلید خلاقیت است و چه چیز دیگری بیش از فضای بی نهایت می تواند کنجکاوی را برانگیزد. آشنایی کودک با وسعت فضای زیبا اما گیج کننده در سنین پایین می تواند دید وسیع تری از زندگی به او بدهد و توانایی تصمیم گیری او را تا حد زیادی بهبود بخشد.

وقتی به ستارگان و کهکشان نگاه می کنید ، احساس می کنید که نه فقط از قطعه ای از زمین ، بلکه از منظومه شمسی هستید. ” (کالپانا چائولا)

اگر فکر می کنید فرزند شما برای درک عرفای فضا بسیار کوچک است ، مطمئناً سایت های فوق نظر شما را تغییر خواهند داد. علاوه بر آشنایی آنها با این بسترهای شگفت انگیز آنلاین ، می توانید آنها را تشویق کنید تا به فعالیت هایی مانند مشاهده ستاره ، خواندن کتاب های نجوم و بازدید از سیاره های شهر بپردازند.


space-apps-sites-featured
5 سایت اختصاصی برای دوستداران فضا و نجوم

اگر مجذوب فضا هستید ، این سایت ها به شما کمک می کنند تا فضا را مانند قبل کاوش کنید و به شما کمک می کند تا در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده