7
جولای

6 نوع هکر که باید در مورد آنها بدانید

برای محافظت از حریم خصوصی خود ، باید از حملات سایبری آگاه باشید و درباره آن اطلاعات کسب کنید. اما افراد پشت این حملات چه می شوند؟ هکرها اغلب با هم گروه می شوند ، اما انواع مختلفی وجود دارد.

شما در مورد همه هکرهای معمول با کلاه های رنگی شنیده اید: سفید ، سیاه ، خاکستری یا هر چیز دیگری که بپوشند. اما باید بدانید که آنها واقعاً چه تهدیدهایی را تهدید می کنند. این هکرها چه کسانی هستند؟

1. هکرهای ملی: مجرمان سایبری مشهور

اینها مجرمان سایبری هستند که توسط دولت ایالت پشتیبانی می شوند. احتمالاً حملات Solarwinds را شنیده اید. آنهایی که باعث پیشرفت گسترده شبکه شده و به هکرها اجازه می دهند هزاران سازمان در سراسر جهان ، از جمله بخشهایی از دولت ایالات متحده را کشف کنند.

مرتبط: حمله SolarWinds چیست؟ آیا من تحت تأثیر قرار گرفته ام؟

امنیت سایبری و کارشناسان اطلاعاتی ایالات متحده روسیه را به شدت مقصر این حمله سایبری می دانند. هکرها بدافزار خود را به SolarWinds ، شرکتی که یک پلت فرم نظارت بر عملکرد IT به نام Orion تولید می کند ، متصل کردند. هزاران شرکت در سراسر جهان از این نرم افزار استفاده می کنند و همه آنها از مارس تا ژوئن سال 2020 نرم افزار آلوده دریافت کردند.

اعتقاد بر این است که سرویس اطلاعات خارجی روسیه این حملات را انجام داده است. اما این همه ماجرا نیست. همچنین گروهی از هکرها وجود دارند که گمان می رود با دولت های کره شمالی و ایران مرتبط هستند.

2. جاسوسان شركت: سارقان تجارت

هکر تاریک ناشناس

جاسوسان شرکت ها هکرهایی هستند که برای سرقت انواع داده های مهم شرکت ها مانند برنامه های تجاری ، حق ثبت اختراعات شرکت ها ، داده های مالی ، قراردادها و موارد دیگر ، جاسوسی شرکتی را انجام می دهند.

یکی از محبوب ترین موارد جاسوسی شرکت ها باید Compulife – NAAIP باشد. در سال 2020 ، نرم افزار Compulife ، شرکت ادعا می کند که یکی از رقبای آن سیستم این شرکت را هک کرده و داده های خود را به سرقت برده است. شواهد تأیید می کند که NAAIP در واقع یک هکر را برای جاسوسی شرکت استخدام کرده است.

در پایان ، دادگاه بدوی حکم داد که هیچ جرمی رخ نداده است. اما دادگاه منطقه یازدهم با این اختلاف نظر مخالفت کرد و رای را لغو کرد.

اگر صاحب شرکتی در هر اندازه هستید ، باید بیمه نامه شرکت را با محافظت از داده های خود خریداری کنید.

3. Cryptojackers: تهدیدهای دو سر

Cryptojacking

اعتبار تصویر: آرتم اولشکو / Shutterstock.

Cryptojackers قدرت محاسبه و منابع کاربران را برای استخراج ارزهای رمزپایه می دزدد. در سال 2019 ، مک آفی از افزایش 4000 درصدی بدافزار ارز رمزنگاری شده خبر داد. این ترسناک است زیرا آنها از به خطر انداختن رایانه های شخصی و دستگاه های تلفن همراه به نفوذ به وب سایت های معروف و توزیع بدافزار برای هر کسی که از آنها بازدید می کند ، تبدیل می شوند.

Smominru ، یکی از برجسته ترین Cryptojackers ، متشکل از بیش از 520،000 دستگاه است که به صاحبان آن کمک کرده است در طی یک سال بیش از 3 میلیون دلار درآمد کسب کنند. این botnet cryptojacking از سال 2017 در اپیدمی جهانی باج افزار WannaCry مورد استفاده قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: Cryptojacking چیست و چگونه آن را پیدا می کنید؟

حال سوال این است که چگونه می توان خود را در برابر چنین هکرهایی محافظت کرد. در اینجا چند نکته وجود دارد:

  • همیشه مراقب تغییرات رفتار دستگاه خود باشید.
  • فقط از افزونه ها ، برنامه ها و افزودنی های شناخته شده و قابل اعتماد استفاده کنید.
  • قبل از بارگیری برنامه ، مطمئن شوید که به خوبی بررسی شده است ، به طور مرتب به روز می شود و بارگیری کافی دارد.

4. فعالان: فعالان عصر فنی

اینها کسانی هستند که از هک کردن برای اظهارنظر استفاده می کنند – سیاسی یا اجتماعی. این مجرمان اینترنتی لزوماً برای کسب درآمد عمل نمی کنند بلکه بیشتر برای ابراز مخالفت و س questionال یا تحریک دولت عمل می کنند.

یک نمونه مشهور از حمله هکتیویستی ، عملیات تونس در سال 2010 است. این زمانی بود که گروهی از هکرهای تونسی با استفاده از حملات DDoS در حمایت از جنبش های بهار عربی ، هشت وب سایت دولتی را از بین بردند.

اگر وابسته به دولت نیستید ، واقعاً نیازی نیست نگران این هکرها باشید.

5. Script-Kiddies: آماتورهای بی صلاحیت یا هکرهای خطرناک

بچه هکر

این هکرها آماتورهایی هستند که بیشتر به دلیل هیجان هک می کنند. اما آنها را سبک نگیرید.

همه ما یک سری حملات سایبری را به یاد می آوریم که صدها وب سایت را مجبور به آفلاین کردن در روز جمعه 2016 کرد. اعتقاد بر این است که “بچه بچه ها” پشت هک گسترده ای هستند که به آمازون ، توییتر و Reddit حمله کردند.

کارشناسان همچنین می گویند کودکانی که دارای فیلم نامه هستند ، غالباً با تحقیقات بی پروا و مصالحه در سیستم ، به طور ناخواسته به بزهکاران جدی کمک می کنند. در اینجا نحوه محافظت از خود در برابر آنها آورده شده است:

  • نرم افزار امنیتی خود را مرتباً به روز کنید.
  • بازدید سایت خود را به طور منظم پیگیری کنید.
  • از رمزهای عبور جعلی استفاده نکنید

6. استخدام گروه ها برای استخدام: آنها به شما سخت ضربه می زنند

بسیاری از گروه های هکر معروف در سراسر جهان وجود دارد که می توانند استخدام شوند. این گروه ها معمولاً از مدل RaaS (Ransomware-as-aa-service) پیروی می کنند که باج افزار را به همان روشی که سازندگان نرم افزار محصولات SaaS را اجاره می کنند ، اجاره می دهند.

یکی از این گروه ها که خبر ساز شد ، گروه رستگاری Darkside است. هکرها به Colonial Pipeline ، یک سیستم خط لوله آمریکایی که سوخت جت و بنزین را در سراسر ایالات متحده حمل می کرد ، حمله کردند. این حمله سایبری کل مدیریت تجهیزات خط لوله را تحت تأثیر قرار داده و بیش از 15 میلیارد دلار ضرر داشته است.

مرتبط: DarkSide Ransomware: چه کسی در پشت حمله خط لوله استعمار قرار داشت؟

تنها راه محافظت از خود در برابر چنین هکرهایی این است که از آفلاین بودن و محافظت از اطلاعات پشتیبان تهیه کنید.

از خود در برابر هکرها محافظت کنید

هک می تواند اختلالات بزرگی در عملیات روزمره ما ایجاد کند.

به همین ترتیب ، مشاغل و افراد برای کاهش تهدیدات سایبری به طور مرتب باید تمام نرم افزارها ، سیستم عامل ها ، برنامه ها و وب سایت های خود را به روز کنند. درک انواع مختلف هکرها و ایجاد انگیزه در آنها نیز راهی مناسب برای دور نگه داشتن مجرمان اینترنتی است.


ترفندهای YouTube
9 ترفند برای URL URL که باید بدانید

با این ترفندهای عالی URL YouTube که به شما امکان می دهد GIF ، فیلم و موارد دیگر بسازید ، می توانید از YouTube بیشتر بیاموزید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.