1
جولای

6 موردی که باید برای ایمن نگه داشتن تلفن هوشمند خود به روز کنید

اگر تلفن هوشمند دارید ، احتمالاً روزانه از آن برای وب گردی ، پرداخت هزینه ، تماشای فیلم و کارهای دیگر استفاده خواهید کرد. بنابراین ، حفظ امنیت دستگاه شما یک کار مهم است.

در حالی که اکثر تلفن های هوشمند و رایانه های لوحی توسط Android یا iOS تأمین می شوند ، یک روش معمول برای ایمن نگه داشتن آنها وجود دارد – به روزرسانی نرم افزارها و برنامه ها.

اما دقیقاً چه چیزی را باید تماشا کنید؟ در اینجا مواردی وجود دارد که برای حفظ امنیت سیستم عامل خود باید به روز نگه دارید.

1. سیستم عامل خود را به روز کنید

به روزرسانی موبایل

با هر تلفن هوشمند مدرن ، حداقل باید انتظار دو سال بروزرسانی سیستم را داشته باشید.

اگر به روزرسانی دریافت نمی کنید ، با دستگاه قدیمی موافقت کرده اید یا سازنده به روزرسانی ارائه نکرده است.

تلفن های اندرویدی معمولاً ارائه می دهند به روز رسانی سه تا چهار ساله، با 1-2 بار نسخه اصلی و نسخه به روزرسانی امنیتی برای بقیه دوره.

و با دستگاه های iOS می توانید با خیال راحت انتظار داشته باشید چهار تا پنج سال به روزرسانی نرم افزار برای نسخه های جدیدتر iOS.

اگرچه از پشتیبانی نرم افزاری مناسبی برای هر نوع تلفن هوشمندی برخوردار هستید ، برای محافظت از آن باید مرتباً دستگاه همراه خود را به روز کنید. حتی اگر یک به روزرسانی جزئی باشد ، ممکن است چند پیشرفت برای محافظت از تلفن هوشمند شما در زیر کاپوت وجود داشته باشد.

برخی ترجیح می دهند بعداً به روزرسانی ها را نصب کنند یا کلاً آنها را نادیده بگیرند – احتمالاً به این دلیل که از بروزرسانی نرم افزار جدید خوششان نمی آید یا نمی خواهند با اشکالات و خرابی های آزار دهنده روبرو شوند. این دلیل خوبی است ، اما هرچه بیشتر منتظر بمانید امنیت تلفن خود را به خطر می اندازید.

بنابراین ، شما باید اولویت را به روزرسانی سیستم عامل تلفن هوشمند (یا رایانه لوحی) خود اختصاص داده و در اسرع وقت آن را پیاده سازی کنید.

2. برنامه مرورگر را به روز کنید

بروزرسانی مرورگر موبایل

هر بار که اتصال دستگاه را باز می کنید ، از مرورگر وب نصب شده بر روی تلفن خود استفاده کنید.

اگر از یک مرورگر وب تلفن همراه بدون امنیت استفاده می کنید ، ممکن است فعالیت مرور شما در برابر حملات مخرب آسیب پذیر باشد.

حتی اگر می دانید چه کاری انجام می دهید ، به روزرسانی نکردن برنامه مرورگر شما می تواند به مهاجمان کمک کند تا از همه آسیب پذیری های شناخته شده استفاده کنند تا راه شما را در سیستم شما فریب دهند.

بنابراین ، مهم است که همیشه در صورت وجود ، برای مرورگر وب خود یک به روزرسانی نصب کنید.

3. برنامه بانکداری و پرداخت ها را به روز کنید

شما می توانید چندین برنامه در کیف پول تلفن خود داشته باشید تا بتوانید خرید کنید ، وجوه خود را واریز کنید یا در صورت لزوم آنها را برداشت کنید.

فراموش نکنیم که شما احتمالاً یک برنامه بانکی یا یک برنامه بودجه برای مدیریت امور مالی خود نیز دارید.

بسیاری ترجیح می دهند بعداً به روزرسانی های موجود برای این برنامه ها را اعمال کنند ، زیرا این امر می تواند تجربه بانکی یا پرداختی شما را مختل کند.

مرتبط: برنامه های مفید برای مدیریت پول شما

اگرچه همه چیز باید کار کند ، حتی اگر آنها را به روز نکنید ، این یک تهدید جدی امنیتی است.

به روزرسانی آنها به آخرین نسخه موجود ، از محافظت شما به خوبی اطمینان می دهد.

4. برنامه صفحه کلید را به روز کنید

بسیاری از کاربران تلفن های هوشمند برای محافظت از حریم خصوصی و امنیت از نقش برنامه های صفحه کلید غفلت می کنند.

با توجه به اینکه هرگونه اطلاعاتی را با این صفحه کلید وارد می کنید ، انتخاب یک برنامه کاربردی صفحه کلید مهم است. بنابراین به روزرسانی های منظم نیز باید بخشی از برنامه معمول شما باشد.

اگر از iOS استفاده می کنید ، ممکن است برای صفحه کلید پیش فرض اپل به روزرسانی پیدا نکنید – همه اصلاحات امنیتی برای این امر بخشی از به روزرسانی های سیستم است.

5. برنامه های Office Suite را به روز کنید

نرم افزار دفتر موبایل

اسناد دیگر فقط به دسک تاپ محدود نمی شوند. بسیاری از برنامه های مجموعه اداری برای Android و iOS وجود دارد.

ممکن است اسنادی که به آنها دسترسی دارید بی ضرر به نظر برسند ، اما یکی از راه های توزیع بدافزار است. همچنین ، هنگامی که به اسناد حساس دسترسی پیدا می کنید ، هرگونه حریم خصوصی در برنامه مشاهده کننده اسناد می تواند نگران کننده باشد.

برای ایمن بودن ، همیشه جدیدترین به روزرسانی ها را در برنامه های اداری نصب شده روی دستگاه خود اعمال کنید.

6. برنامه های امنیتی را به روز کنید

برنامه های امنیتی تلفن های هوشمند دقیقاً محبوب نیستند ، اما در مقابله با انواع حملات مخرب به شما کمک می کنند. در حقیقت ، ممکن است بپرسید که آیا هنوز به برنامه های آنتی ویروس برای Android و iOS نیاز دارید یا خیر. شما قطعاً این کار را می کنید.

شما می توانید یکی را نصب کنید ، اما همچنین باید آن را به روز نگه دارید.

به روزرسانی های برنامه های امنیتی و نرم افزار آنتی ویروس به شناسایی آخرین تهدیدها کمک می کند – بنابراین بدافزار در گوشی هوشمند شما مورد توجه قرار نمی گیرد.

مرتبط: 6 بهترین برنامه آنتی ویروس برای اندروید

بنابراین ، مهم است که برنامه های امنیتی را نیز به روز کنید.

همیشه به روز رسانی نرم افزار ایده خوبی است

همیشه بهتر است که همه چیز را به روز نگه دارید ، اما بله ، برخورد با اشکال و خرابی با به روزرسانی مداوم اجتناب ناپذیر است.

برای محافظت از دستگاه خود ، باید با به روزرسانی ها یک جهش ایمان داشته باشید. در پایان ، ارزش آن را خواهد داشت.


نماد فروشگاه سیب
5 دلیل امنیت دستگاه های اپل نسبت به اندروید بیشتر است

اپل به دلیل اقدامات امنیتی قوی شناخته شده است ، اما چرا؟ این شرکت واقعاً برای مراقبت از دستگاه های شما چه کاری انجام می دهد؟

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.