12
جولای

6 علت باد گرم در کولرهای گازی و آبی و نحوه از بین بردن آن را مطالعه کنید

در روزهای گرم تابستان ، تنها چیزی که می تواند ما را از شر گرما نجات دهد ، تهویه هوا است. هرچه درجه حرارت بیشتر و گرما بیشتر باشد ، فشار بیشتر بر روی کولرهای گازی بیشتر می شود. شاید متوجه شده باشید که کولر گازی شما به جای خنک شدن فضا ، گرم می شود. در این مقاله از انزل وب به بررسی علت گرم شدن باد در کولرهای گازی و آبی و چگونگی از بین بردن آن خواهیم پرداخت.

دلیل وزش باد گرم تهویه مطبوع و آب است

؟ چرا کولر گازی هوای گرم را می وزد

تصور کنید هوا بسیار گرم است و کولر را روشن می کنید و با باد گرم روبرو می شوید. هر چقدر صبر کنید کولر خنک نمی شود. دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد. در این مقاله از Anzel Web به دلیل تورم نشدن کولر گازی خواهیم پرداخت. برای اطلاعات بیشتر تماشا کنید.

چرا کولر گرم می شود؟ فیلترها و اپراتورهای کثیف

چرا کولر گرم می شود؟

این ممکن است به دلیل باد گرم کولر آبی کثیف باشد. از هر نوع کولر گازی که بخواهید ، یک فیلتر کثیف می تواند بر عملکرد آنها تأثیر سو بگذارد. گرفتگی فیلتر جریان هوا را کاهش می دهد. حتماً فیلتر را قبل از گرم شدن هوا و روشن شدن کولر تمیز کنید. اگر فیلتر بسیار کثیف است ، می توانید آن را تعویض کنید. اگر کولر گازی دائما روشن است و حیوانات خانگی دارید ، باید به طور دوره ای فیلتر را تمیز کنید و بیشتر مراقب باشید. بهتر است هر 60 روز آن را بررسی کنید. نور فیلتر را مسدود کنید ، نور باید به خوبی از آن عبور کند. اپراتور همچنین می تواند کثیف باشد که با تعویض فیلتر این مشکل برطرف می شود.

برای یادگیری نحوه تمیز کردن کولر و پارتیشن ، فیلم آموزش تمیز کردن کولر و … را بخوانید.

چرا کولر گازی هوای سرد را دم نمی کند؟ به دلیل آفتاب مستقیم و گیاهان

چرا کولر گازی هوای سرد را دم نمی کند؟

نور مستقیم خورشید همچنین می تواند باعث گرم شدن کولر و آب شود. اگر کولر گازی شما در مکانی قرار دارد که نور مستقیم خورشید را دریافت می کند ، باید بیشتر کار کند تا فضای داخلی را خنک کند. بهتر است آن را به مکان دیگری منتقل کنید ، جایی که سایه دار باشد. در غیر این صورت باید از سایبان استفاده شود. در مقابل موتور خنک کننده نباید حداکثر یک تا یک و نیم متر پوشش گیاهی وجود داشته باشد. علاوه بر این ، اگر درختی را در نزدیکی کولر بکارید ، باید از موتور بالا دو متر فاصله داشته باشد.

هوای گرم نیز ممکن است وارد شود. اگر اطراف کولر گازی باز باشد ، هوای گرم وارد ساختمان می شود. کولر خود را محکم ببندید. تا باد گرم وارد نشود و باد سرد خارج نشود. کولرهای جدید دارای عایق هستند و این عایق برای جلوگیری از ورود هوای گرم در اطراف صفحه اصلی قرار گرفته است. با این حال بهتر است کولر گازی را با نوار مخصوص به خوبی عایق بندی کنید.

همچنین ، ممکن است بدنه کولر به درستی در جای خود قرار نگیرد. اگر هنگام روشن شدن کولر گازی لرزش می شنوید ، این به دلیل این مشکل است. وقتی کولر گازی به درستی نصب نشده باشد ، می تواند فشار زیادی را تحمل کند. در نتیجه ، باد گرم می وزد. کولر را به خوبی درون شیر قرار دهید و آن را محکم کنید.

هوای گرم بر روی کولر گازی سامسونگ و به لطف ترموستات

هوای گرم روی کولر گازی سامسونگ

ابتدا اطمینان حاصل کنید که کولر گازی گرم نشده است. برخی از سیستم های تهویه مطبوع دارای تنظیمات گرمایشی نیز هستند. این ممکن است به دلیل وزش باد ترموستات روی ترموستات باشد. با استفاده از یک ترموستات هوشمند می توانید دما را بهتر کنترل کنید. ترموستات نباید در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار گیرد زیرا ممکن است دما را به غلط نشان دهد. دمای مناسب ترموستات در تابستان بین 24 تا 26 است. اگر ترموستات کولر گازی شما اتوماتیک باشد ، بسیار بهتر است زیرا تعیین می کند که چه موقع باد بیشتر می وزد و چه مقدار استراحت کند.

اگر ترموستات و فیلتر مشکلی ندارند ، ممکن است مشکل کمپرسور باشد. برای بررسی این موضوع باید به دنبال کمک حرفه ای باشید.

چرا کولر گرم می شود؟ به دلیل گرفتگی لوله ها و آسیب دیدن ملافه ها

دلیل خنک شدن باد با هوای گرم

ممکن است علت گرم شدن آب در کولر آبی ، گرفتگی لوله باشد. اگر لوله ها مسدود شوند ، مسدود می شوند. بنابراین ، آنها نمی توانند آب کافی برای نابینایان دریافت کنند. اگر می توان لوله ها را تمیز کرد ، برای حذف مقیاس از متخصص کمک بگیرید. در غیر این صورت باید لوله های آسیب دیده را تعویض کنید. اگر آب مناسب به کولر نرسد به دینام کولر آسیب می زند.

آب باید به طور مساوی روی ملافه ریخته شود و ملافه باید به طور یکنواخت مرطوب باشد. بستر ممکن است آسیب دیده و لجن به آنها نفوذ کرده باشد. این باعث دمیدن هوا و در نتیجه انتقال هوای گرم به کولر می شود.

فضای زیاد به دلیل وزش باد با تهویه مطبوع گرم

علت وزش باد گرم

دلیل گرم بودن کولر گازی و آبی ممکن است متناسب نبودن فضای آن با فضای داخلی باشد. اگر کولر گازی کوچک و فضا بزرگ باشد ، نمی تواند در همه جا خنک شود و فشار داده می شود. هنگام خرید کولر گازی حتما به ناحیه و قدرت باد کولر دقت کنید. به عنوان مثال برای فضای 10 تا 15 متری باید از کولر با ظرفیت 1900 استفاده شود.برای فضای 40 تا 65 متری باید از کولرهای آبی با ظرفیت 3500 استفاده شود.

قبل از خرید کولر گازی ، دستورالعمل خرید کولر گازی اسپلیت و … را بخوانید.

کمبود مبرد و فریون (کولر گازی) به دلیل گرم شدن باد کولرهای آبی و گازی

علت وزش باد گرم

دلیل گرم بودن باد در کولرهای گازی پنجره ها و … ممکن است کمبود مبرد و فریون باشد. تهویه نیاز به مبرد مناسب برای خنک سازی دارد. نشت فریون و کمبود آن می تواند هوای سرد را کاهش دهد. اگر در قسمت های مختلف کولر گازی متوجه یخ شدید ، به این معنی است که مبرد موجود در کولر گازی کافی نیست. می توانید مبرد را شارژ کنید. ما به شما پیشنهاد می کنیم برای این کار از متخصصان کمک بگیرید.

توجه: برای تعمیر قسمت های مختلف کولر حتماً از یک متخصص کمک بگیرید. تعمیر برخی قطعات مانند شارژ مبرد حساس است.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله ، ما از انزل وب به مشکل خنک سازی تهویه مطبوع پرداختیم و روش های حل این مشکلات را بررسی کردیم. چرا کولر گازی شما گرم می شود؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.