20
جولای

6 روش موثر برای از بین بردن صدای ماشین هنگام ضبط یاد بگیرید

دستگاه های سر و صدا صرفه جویی در خودرو می تواند بسیار آزار دهنده باشد. مخصوصاً وقتی می خواهید چند ساعت رانندگی کنید و در جاده به رادیو یا موسیقی گوش دهید. صدا از طریق کابل های برق به بلندگوهای اتومبیل شما ارسال می شود. در همین حال ، سیگنال های دریافت شده از دستگاه های دیگر مانند خطوط برق می توانند سیستم صوتی خودرو را دچار مشکل کنند. در این مقاله ما 6 روش موثر برای از بین بردن سر و صدا هنگام ضبط اتومبیل از Anzel Web به شما آموزش می دهیم.

کاهش صدا در سیستم صوتی اتومبیل

؟ چگونه می توان از وجود صدای استاتیک در ستون های اتومبیل خلاص شد

هر چیزی که بتواند یک میدان الکتریکی ایجاد کند ، می تواند باعث ایجاد صدا در ماشین شود. چیزهای زیادی در خود ماشین وجود دارد که می تواند زمینه های الکتریکی ایجاد کند ، مواردی مانند برف پاک کن شیشه جلو اتومبیل ، دینام و … این دستگاه ها سطوح مختلفی از نویز استاتیک را ایجاد می کنند. روش های مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد. در این مقاله نحوه دستیابی به نویز ضبط ماشین از Anzel Web را توضیح خواهیم داد. برای اطلاعات بیشتر تماشا کنید.

چگونه صدای ضبط شده ماشین را بگیریم؟ علت را شناسایی کنید

قبل از انجام هر کاری ، باید علت ایجاد صدا در سیستم صوتی خودرو را پیدا کنید. دلایل مختلفی برای این صداها وجود دارد. این نویز ممکن است به دلیل تخریب سیگنال در اثر تداخل فرکانس رادیویی باشد. به طور کلی ، یک کابل آنتن بدون محافظ یا سیم که بیش از حد به آنتن نزدیک باشد باعث ایجاد تداخل الکترومغناطیسی می شود. گاهی اوقات مشکل از رادیو یا لوازم جانبی آن است.

کابل های PCA متصل به اجزای صوتی خودرو می تواند یکی دیگر از دلایل ایجاد صدا باشد. برای تشخیص این موضوع ، باید آنها را از تقویت کننده جدا کنید. پس از قطع کابل ها ، هر دو طرف کابل اتصال را به پریزهای ورودی چپ و راست اپلیکاتور خود متصل کنید. سپس هم موتور و هم سیستم صوتی را روشن کنید. در صورت از بین رفتن صدا ، کابل ها را دوباره به اپلیکاتور وصل کرده و آنها را از گیرنده جدا کنید.

چگونه می توان صدای ضبط شده ماشین را گرفت؟

اگر هنوز صدا می شنوید ، کابل های اتصال شما نویز ایجاد می کنند. در این حالت سعی کنید این کابل ها را با فاصله 40 تا 45 سانتی متر از سیم برق جدا کنید. البته ممکن است لازم باشد یک کابل اتصال جدید خریداری کنید. از کابل های ارزان RCA استفاده نکنید. زیرا این کابل ها عایق و رسانایی لازم برای انحراف سر و صدا در بدنه فلزی خودرو را ندارند.

توجه داشته باشید که میزان نویز ساکن دریافت شده توسط دستگاه تا حد زیادی به اندازه ناحیه حلقه بستگی دارد. هرچه مدار کوچکتر باشد سر و صدای کمتری دریافت خواهید کرد.

اگر سر و صدا از کابل نباشد ، احتمالاً توسط آنتن ایجاد می شود. برای عیب یابی کابلهای اتصال را به آمپلی فایر وصل کنید. سپس آنتن را از برق بکشید. اگر صدا از بین رفت ، صدا خفه کن آنتن را بگیرید. اگر حتی پس از خاموش شدن آنتن نویز ادامه پیدا کند ، ممکن است مشکل از تقویت کننده اصلی باشد. بهتر است کابل ضخیم تری تهیه کنید.

کاهش صدا در سیستم صوتی اتومبیل و رادیو

کاهش صدا در سیستم صوتی اتومبیل

اگر این صدا را فقط هنگام پخش رادیو می شنوید ، مشکل از آنتن ، تنظیم کننده یا منبع خارجی است. اگر هنگام حرکت اتومبیل نویز کم یا زیاد شود ، در بعضی جاها سر و صدا وجود ندارد و در بعضی دیگر سر و صدا بیشتر است ، این یک مشکل خارجی است. در این حالت ، مشکل از آنتن رادیویی در این مکان است و شما کاری در این مورد انجام نداده اید.

به عنوان مثال ممکن است در ارتفاعات سر و صدا داشته باشید اما مشکلی در وسط شهر وجود ندارد. در این حالت ، کابل اتصال زمین را بررسی کنید. برای این کار باید سیم ها را پیدا کنید. در نتیجه ، شما باید درپوش ماژول را بردارید ، صفحه داشبورد را بردارید و سیم ها را پیدا کنید. در صورت شل بودن اتصالات یا زنگ زدگی و خوردگی ، باید سیم ها را تمیز کرده یا در صورت لزوم آنها را تعویض کنید. دستگاه ها باید قوی باشند تا آنتن به درستی کار کند.

بهتر است آنتن رادیویی خودرو را خاموش کنید تا ببینید آیا هنوز سر و صدا وجود دارد یا خیر. گاهی تکان دادن آنتن و جابجایی آن می تواند مشکل را برطرف کند. اگر آنتن خراب است ، بهتر است آن را تعویض کنید.

ممکن است مشکلی در تقویت کننده وجود داشته باشد. در این حالت باید سیم ها را جدا کرده و همه چیز را بدون اتصال سیم بررسی کنید. همچنین ببینید که آیا نویز سیستم هنگام تنگی نفس ایجاد می شود یا خیر.

در ادامه روشهای حذف صدا و سر و صدا از سوابق خودرو را توضیح خواهیم داد و راه حلی برای موارد ذکر شده ارائه خواهیم داد.

هنگام خاموش کردن گیرنده از داشبورد ، هنگام ضبط صدا را از ماشین خارج کنید

چگونه صدای ضبط شده ماشین را بگیریم؟

این ممکن است به دلیل نویز استاتیک ناشی از خود سیستم باشد. این نویز ساکن را تابش می نامند. هنگام پخش CD ، گیرنده را از پنل خارج کنید. اگر پس از آن نویز برداشته شود ، نویز ساکن در سیستم صوتی اتومبیل شما ایجاد می شود. در این حالت می توانید از فیلم محافظ مغناطیسی برای حذف نویز از بلندگوهای اتومبیل استفاده کنید. این فویل از پشت گیرنده محافظت می کند. به عنوان مثال ، اجازه نمی دهد اجزایی مانند ساعت اتومبیل شما که می تواند باعث ایجاد صدا شود ، تأثیر قابل توجهی بر روی این قسمت داشته باشد.

با خاموش کردن سیستم صوتی و قطع سیم های بلندگو ، صدای تقویت کننده را از بین ببرید

ضبط دستگاه ضبط صدا

در بیشتر موارد ، نویز استاتیک از طریق سیم های بلندگو منتقل می شود. سیستم صوتی را خاموش کنید تا سیم ها را آزمایش کنید و از این طریق سر و صدای نوار ضبط ماشین را بردارید. سپس سیم بلندگو را از اپلیکاتور جدا کنید. حالا ماشین خود را روشن کنید. اگر سر و صدا ادامه پیدا کند ، احتمالاً از طریق سیم ها سرازیر می شود. حالا سیم ها را دوباره وارد کنید یا با فویل محافظ از آنها محافظت کنید. در آخر اطمینان حاصل کنید که سیم های بلندگو کاملاً نصب شده اند و هیچ شکافی در سیم ها وجود ندارد.

اگر سیستم صوتی اتومبیل شما فلش را نمی خواند ، عیب یابی مشکلات حافظه فلش را در ضبط کننده ماشین بخوانید.

با بررسی دینام و باتری خودرو صدای ضبط شده خودرو را اصلاح کنید

اگر سیم ها را برای حذف صدای ضبط شده از ماشین تعمیر کرده اید و هنوز صدا وجود دارد ، ممکن است مشکلی در سیستم برق خودرو وجود داشته باشد. در این حالت باید باتری ماشین را با بنزین پر کنید. اگر با این کار مشکلی حل نشد ، از یک مکانیک بخواهید دینام و باتری ماشین را بررسی کند. اگر ماشین شما قدیمی است و مدت زیادی است که از آن استفاده نمی کنید ، احتمالاً سر و صدا به دلیل احتراق است.

برای تشخیص این موضوع باید به اصوات توجه کنید. این صدا با سرعت تغییر می کند. در این حالت باید از هسته های کربنی محافظت شده و سیم پیچ استفاده کنید. از درپوش توزیع نیز استفاده کنید. اگر سر و صدا ادامه پیدا کند ، ممکن است سیستم اشتعال اتومبیل شما مشکلی داشته باشد و اتصال زمین آسیب ببیند. اگر رابط کاربری ضعیفی باشد ، این مشکل را به عناصر دیگری مانند هود ، تهویه هوا و سیستم اگزوز منتقل می کند.

برای یادگیری نحوه اتصال تلفن به ضبط بلوتوث ، نحوه اتصال تلفن به بلوتوث به ضبط ماشین را بخوانید.

صدای ضبط کننده ماشین را با فیلتر صوتی تنظیم کنید

اگر مشکل از صدای موتور باشد ، فقط هنگام روشن بودن موتور آن را خواهید شنید. میزان صدا نیز بسته به دور موتور متفاوت است. در این حالت ، مشکل احتمالاً دینام است. دور آن معمولاً با دور موتور متفاوت است. بیشتر نویزهای ساکن معمولاً به دلیل اتصالات ضعیف زمین ایجاد می شوند. در صورت ایجاد سر و صدا ، این سیم باید به فلز برهنه متصل شود. گاهی اوقات با نصب فیلتر نویز می توان این مشکل را برطرف کرد.

صدای ضبط کننده ماشین را تنظیم کنید

همچنین می توانید تقویت کننده ماشین را با استفاده از پایه پلاستیکی یا سوار از شاسی خودرو جدا کنید. زیرا تقویت کننده نباید در تماس با قسمت فلزی باشد. اگر این کار نکرد ، از کابل اتصال دیگری استفاده کنید. در صورت ادامه صدا ، اگر موتور در حال کار یا خاموش است ، باید به دنبال دلایل دیگر صدا باشید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله ، ما به شما یاد می دهیم که چگونه صدای ضبط ماشین را از Anzel Web حذف کنید. برای حل این مشکل از کدام روش استفاده کردید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.