21
ژوئن

6 روش برتر برای یادگیری یک زبان جدید با فناوری

امروزه ، این فناوری طیف گسترده ای از برنامه ها را پوشش می دهد ، برخی بیشتر بر نیازهای خاص متمرکز شده اند. با ارتباط بیشتر افراد در سراسر جهان ، یادگیری زبان بسیار مورد توجه است. هم نرم افزار و هم سخت افزار موجود است.

استفاده از فناوری در یادگیری و استفاده از زبانها می تواند کمک واقعی باشد. هنگام جستجوی ابزارهای کامل خود ، برنامه ها ، وب سایت ها و اسباب های پیشنهادی را مرور کنید یا از آنها به عنوان الهام استفاده کنید.

1. یادگیری موثر یک زبان جدید

بسته به اینکه چقدر می خواهید سریع یاد بگیرید و با چه فناوری احساس می کنید ، امکانات زیادی وجود دارد. به عنوان مثال ، می توانید با موسساتی مانند مرکز فرهنگی فرانسه در یک دوره آنلاین زبان زوم شرکت کنید.

https://www.youtube.com/watch؟v=N0QkQb797ok

برای رویکردی با شدت کمتر و روشی که می توانید با سرعت خود دنبال کنید ، Rosetta Stone یا برنامه های مشابه سطح بالا ممکن است مناسب تر باشند. این درس ها به صورت خودکار انجام می شوند ، اما هنوز هم می توانند مهارت های واقعی را به شما بیاموزند و تلفظ شما را اصلاح کنند.

سپس برنامه های گاه به گاه و گاه رایگان بیشتری برای بازی دارید. برخی بهتر از دیگران هستند ، بنابراین به تفاوت های بین بابل و دوولینگو توجه کنید. اینها می توانند روی اصول زبانی که انتخاب می کنید و میزان استفاده از آنها تأثیر بگذارند.

2. زبان تمرین کنید

حفظ زبان جدید دشوارتر از یادگیری آن است. تمرین منظم می تواند به شما در درک کلمات ، اصطلاحات ، لحن و موارد دیگر کمک کند. رعایت زمانبندی حتی یک مسئله مدیریت زمان است.

ابزارهایی که در بالا ذکر شد در اینجا به همان اندازه مفید هستند ، اما ابزارهایی را که دارای بیشترین ویژگی ها هستند مانند یادگیری زبان از طریق مکالمه یا ابزار برنامه ریزی همراه با هشدارها را انتخاب کنید. در این یادداشت ، آنچه را Mondly و Memrise ارائه می دهند کشف کنید.

برنامه خود را برنامه ریزی کنید

اگر کلاسهای آنلاین بصورت واقعی را ترجیح می دهید ، برای پیگیری برنامه خود ، از برنامه های تقویم مستقل استفاده کنید. می توانید هشدارها را برای هر کار در برنامه آموزشی روزانه خود تنظیم کنید.

3. با دوستان بین المللی ارتباط برقرار کنید

بهترین راه تمرین یک زبان ، صحبت با آن است. با اوج گیری اتصال جهانی ، هیچ محدودیتی برای انجمن های آنلاین موجود وجود ندارد که بتوانید مهارت های زبانی خود را آزمایش کنید.

Twitter ، LinkedIn و Clubhouse برای جمع آوری افرادی که به اشتراک زبان و سایر علایق مشترک علاقه مند هستند بسیار مناسب هستند. سپس می توانید در یک سیستم عامل با قابلیت تماس تصویری برای تجربه مستقیم تری ملاقات کنید.

مرتبط: سیستم عامل های رسانه های اجتماعی برای تأیید

اگر می خواهید یک راه حل تخصصی داشته باشید ، برنامه های موبایلی برای کمک به علاقه مندان زبان طراحی شده است. به عنوان مثال HelloTalk و Tandem ، از افراد به زبانهای بومی مختلف استقبال می كنند و ابزارهای ارتباط متنی ، صوتی و تصویری را ارائه می دهند تا بتوانند از یكدیگر صحبت كنند و یاد بگیرند.

با سیستم عامل هایی روبرو خواهید شد که به همان اندازه از مرورگر کار می کنند. Speaky شروع خوبی است که ارتباط با یک زبان خاص از هر دستگاهی را به راحتی امکان پذیر می کند ، خواه بخواهید مدتی صحبت کنید یا یک سوال سریع بپرسید.

4. ترجمه متن

فناوری علاوه بر آموزش نحوه صحبت و نوشتن به زبان جدید ، می تواند ابزارهای مفید دیگری را نیز در اختیار شما قرار دهد. ترجمه کار مهمی است که ممکن است به شما کمک کند ، به ویژه اگر تازه شروع به یادگیری یک زبان کرده اید.

برای مبتدیان ، هر پردازنده کلمه ای که سزاوار نمک باشد عملکرد متناظر آن را خواهد داشت. اولین قدم هوشمند این است که یاد بگیرید چگونه اسناد Word را با استفاده از همان نرم افزار و سایر سیستم عامل ها ، از Google Docs به Translate ترجمه کنید.

به یاد داشته باشید که بسیاری از این برنامه ها بی عیب و نقص نیستند. جزئیاتی وجود دارد که فقط افراد سطح بالا و نرم افزار احتمالاً آنها را جلب می کند. به عبارت دیگر ، بدون بررسی متن پس از آن ترجمه نکنید. حتی بهتر ، می توانید با کسی در برنامه تبادل زبان مورد علاقه خود مشورت کنید.

https://www.youtube.com/watch؟v=VRdGM8ZhVEA

وقتی نوبت به راه حل های تجاری می رسد ، بهتر است ابزارهای گران تر و قابل اطمینان تری انتخاب کنید. سیستم هایی مانند Memsource و XTM Cloud به اندازه کافی کارآمد هستند که در تلاش شما برای جلوگیری از اشتباهات شرم آور با مشتریان بین المللی به نظارت کافی نیاز ندارند.

5. سخنرانی را تفسیر کنید

فناوری تفسیر به همان اندازه متنوع است. برنامه هایی مانند SayHi Translate وجود دارند که می توانند گفتار را از 100 زبان به متن روی صفحه تلفن شما تبدیل کنند. این یک راه حل دیجیتالی ساده است که می تواند در هنگام سفر به کشورهای مختلف و بدون دانستن همه زبانها ، به شما اطمینان دهد.

همچنین ، نوع متفاوتی از نرم افزار را در نظر بگیرید که شما را به مفسران بی درنگ 24/7 متصل می کند. به عنوان مثال ، ترجمه های روزانه متخصصانی آماده و منتظر دارند كه در سراسر جهان برای تماس های چند زبانه از آنها كمك بگیرند.

حتی ابزارهایی وجود دارد که به طور خاص برای این کار طراحی شده اند. کسانی که برای کار به طور مکرر سفر می کنند ، به چیزی راحت نیاز دارند که بتوانند به سرعت برای پشتیبانی از تعاملات تنظیم کنند. نه تنها این ، بلکه از آنجا که هرکسی نمی تواند از خانه کار کند ، فشارهای بیشتری برای گزینه های بهداشت وجود دارد.

https://www.youtube.com/watch؟v=Sa6HlMOEXxY

نوآوری هایی مانند سفیر مترجم از آزمایشگاه های ویورلی برای پاسخگویی به تقاضا شدت یافته است. این سیستم با استفاده از میکروفون هایی که به گوش شما متصل می شوند و با یک دستگاه تلفن همراه همگام سازی می شوند تا آنچه را که این هدست می شنود به متن تبدیل کند.

سه تا چهار نفر می توانند بدون نیاز به مترجم واقعی در اتاق ، به راحتی از هم جدا شوند. اگر تلفن هوشمند یا رایانه لوحی خود را به صفحه نمایش بزرگتری متصل کنید ، می توانید چنین جلساتی را حتی بیشتر بهبود ببخشید. با استفاده از ابزارها و مراحل مناسب ، فناوری می تواند چنین ایده هایی را به واقعیت تبدیل کند.

6. پشتیبانی از اختلالات گفتاری

بعضی از افراد استفاده از کل زبان دشوار است ، چه رسد به اینکه چیزهای زیادی یاد بگیرند. این باعث می شود خدمات ارتباطات جایگزین و گسترده (AAC) بسیار باارزش باشند ، زیرا آنها عبارتها را در گفتار تفسیر می کنند – همچنین به زبانهای مختلف.

گفتار دستیار مثال خوبی از میزان ارتباطات یک برنامه AAC است. می توانید متن را وارد کنید یا انتخاب کنید. دکمه ها و عکس های شکلک نیز برای سهولت کار در دسترس هستند. حتی می توانید از این برنامه برای تماس های تلفنی و پست های شبکه های اجتماعی به 27 زبان استفاده کنید.

صنعت AAC ابزارهای خاص خود را ارائه می دهد. اگرچه به اندازه نرم افزارهای تلفن همراه زیبا و انعطاف پذیر نیست ، اما سیستمی مانند Hip Talk 12 می تواند 60 پیام پنج ثانیه ای را از طریق Enabling Devices ضبط کند. ابزاری مفید برای افراد دارای ناتوانی گفتاری سازگاری با زبان های مختلف است.

مرتبط: بهترین برنامه ها برای کمک به نابینایان و کم بینایان در پیمایش بهتر

خواه می خواهید زبان یاد بگیرید ، از آنها در محل کار یا زندگی روزمره خود استفاده کنید ، توسعه دهندگان گزینه های مختلفی را ارائه داده اند. اگر راه حل های ارزان و کاربردی را به فن آوری های فوق العاده یا بالعکس ترجیح می دهید ، باز هم موارد مورد نیاز خود را پیدا خواهید کرد.

به عنوان یک دانشجو ، برنامه ها و ابزارها تنها پشتیبانی شما نیستند. بسیاری از ترفندهای دیگر را پیدا خواهید کرد که به شما در یادگیری یک زبان یا توسعه زبان خود کمک می کنند.


یادگیری-زبان-اجتماعی
8 روش که رسانه های اجتماعی می توانند به شما در یادگیری یک زبان جدید کمک کنند

روش های مختلفی وجود دارد که می توانید از رسانه های اجتماعی برای کمک به شما در یادگیری زبان جدید استفاده کنید. در اینجا چند نکته وجود دارد …

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.