رفتن به نوشته‌ها

6 روش برای رفع خطای SSD شناخته نشده در ویندوز 10

درایوهای دیسک سخت (SSD) نسبت به درایوهای سخت مغناطیسی سنتی دارای مزایای زیادی هستند ، به همین دلیل بسیاری از افراد در حال ارتقا به بهترین راه حل ذخیره سازی هستند.

SSD ها یک مشکل مشترک دارند که توسط سیستم عامل ویندوز شناخته نمی شوند. در این صورت ممکن است SSD شما ظاهر نشود این رایانه ، File Explorer، و مدیریت دیسک، گرچه به درستی به رایانه متصل است.

این مشکل به ویژه هنگام تنظیم SSD می تواند مشکل ساز باشد. برای یادگیری نحوه رفع مشکل تشخیص SSD در ویندوز 10 ، ادامه مطلب را بخوانید.

1. بررسی کنید که BIOS SSD را تشخیص می دهد

قبل از شروع اصلاحات احتمالی ، می خواهید مطمئن شوید که SSD شما به درستی متصل شده و توسط BIOS (سیستم اصلی ورودی / خروجی) شناخته شده است. BIOS برنامه ای است که کامپیوتر شما را بوت می کند. این برنامه همچنین وظایف اساسی بین سیستم عامل و بسیاری از دستگاه های متصل را کنترل می کند.

برای باز کردن منوی BIOS در رایانه ، معمولاً باید کلید عملکرد صحیح را درست هنگام بارگیری رایانه فشار دهید. کلید خاص مورد نیاز ممکن است از سازنده ای به سازنده دیگر متفاوت باشد.

به عنوان مثال ، در رایانه دل ، باید دکمه F2 را فشار دهید همانطور که آرم دل ظاهر می شود. می توانید برای یافتن دکمه عملکرد صحیح ، برای دستیابی به منوی BIOS برای رایانه خاص خود ، جستجوی اینترنتی را انجام دهید.

پس از ورود به فهرست BIOS ، جستجو کنید کفش منو را بررسی کنید و بررسی کنید که SSD در آنجا لیست شده است یا خیر. اگر SSD در آن لیست شده است ، می توانید راه حل های زیر را امتحان کنید. اگر منوی BIOS SSD شما را تشخیص نمی دهد ، ممکن است در سخت افزار معیوب مشکلی داشته باشید یا ممکن است لازم باشد تنظیمات کنترل کننده SATA را در منوی BIOS پیکربندی کنید.

مرتبط: SSD در برابر HDD: کدام دستگاه ذخیره سازی را باید انتخاب کنید؟

2. تنظیمات SSD را پیکربندی کنید

اگر SSD در فهرست BIOS موجود نباشد ، ممکن است لازم باشد دوباره تنظیمات SSD را پیکربندی کنید. کنترلر SATA رابط سخت افزاری است که مادربرد را به هارد دیسک متصل می کند. اگر BIOS SSD را تشخیص نداد ، می توانید حالت کنترل کننده SATA را تغییر دهید.

منوی BIOS از سازنده به سازنده دیگر متفاوت است ، بنابراین سعی کنید تنظیمات مشابه را در منوی BIOS مخصوص سازنده جستجو کنید.

برای پیکربندی تنظیمات کنترل کننده SATA:

 1. رایانه خود را مجدداً راه اندازی کرده و با فشار دادن کلید عملکرد مربوطه وارد منوی BIOS شوید.

 2. قابل اعتماد و متخصص گزینه های ذخیره سازی> سریال ATA> پیکربندی SATA یا تنظیمات مشابه

 3. انتخاب کنید حالت سازگاری IDE.

 4. تغییرات را ذخیره کرده و رایانه خود را دوباره راه اندازی کنید.

اکنون BIOS شما باید SSD را تشخیص دهد و پس از راه اندازی ویندوز 10 می توانید از آن استفاده کنید.

3. SSD مقداردهی اولیه نشده است

پس از دریافت SSD جدید ، باید آن را برای استفاده در ویندوز 10 مقداردهی اولیه کنید. SSD غیر اولیه در جستجوگر فایل یا مدیریت دیسک سودمندی

مدیریت دیسک

اگر هنوز SSD را اولیه نکرده اید ، می توانید در چند مرحله این کار را انجام دهید:

 1. من به دنبال مدیریت دیسک در نوار جستجو در منوی شروع ، بهترین گزینه را کلیک راست کرده و انتخاب کنید به عنوان مدیر اجرا کنید.

 2. روی SSD که شناسایی نشده کلیک راست کرده و انتخاب کنید دیسک را اولیه کنید.

 3. که در دیسک را اولیه کنید جعبه گفتگو ، SSD مورد نظر برای شروع را انتخاب کرده و سبک پارتیشن را انتخاب کنید.

 4. کلیک باشه برای شروع فرایند مقدار دهی اولیه دیسک.

 5. پس از اتمام مرحله 4، برگشت به مدیریت دیسک، روی SSD کلیک راست کنید میزان صدا و انتخاب کنید یک حجم ساده جدید.

 6. برای تنظیم میزان صدای SSD و حرف درایو ، دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

مرتبط: نحوه انتقال ویندوز از HDD به SSD برای بهبود عملکرد

پس از مقداردهی اولیه SSD ، توصیه می کنیم کامپیوتر خود را مجدداً راه اندازی کنید تا تغییرات به درستی انجام شود. بعد از راه اندازی مجدد ویندوز 10 باید SSD را شناسایی کند و می توانید از طریق آن به آن دسترسی پیدا کنید جستجوگر فایل.

4- درایورهای کنترل کننده حافظه را به روز کنید

قبل از اقدام به تعمیرات اساسی ، باید از به روز بودن درایورهای کنترل کننده ذخیره سازی اطمینان حاصل کنیم. یک درایور منسوخ شده می تواند باعث سو mal عملکرد دستگاه ها شود و ممکن است باعث شود ویندوز SSD را تشخیص ندهد.

مدیر دستگاه Windows

برای به روزرسانی درایورهای کنترل کننده حافظه:

 1. راه افتادن مدیریت دستگاه از جانب شروع کنید منو.

 2. نگاه کن کنترل کننده های ذخیره سازی و گروه را گسترش دهید.

 3. روی کنترل کننده حافظه راست کلیک کرده و کلیک کنید درایور را به روز کنید.

 4. انتخاب کنید به دنبال نرم افزار درایور به روز شده خودکار باشید.

ویندوز به طور خودکار تمام به روزرسانی های موجود را نصب می کند. سپس می توانید رایانه خود را مجدداً راه اندازی کرده و آن را باز کنید جستجوگر فایل یا مدیریت دیسک ابزاری برای بررسی اینکه آیا ویندوز 10 از قبل SSD را تشخیص داده است یا خیر.

5. مشکلات حافظه شناسایی SSD را حل کنید

اغلب ، مشکلات حافظه در ویندوز از شناسایی SSD جلوگیری می کند. تشخیص حافظه ویندوز این ابزار می تواند مشکلات معیوب RAM و هارد دیسک را شناسایی و رفع کند. می توانید شروع کنید تشخیص حافظه ویندوز ابزار به شرح زیر است:

 1. من به دنبال تشخیص حافظه ویندوز که در شروع کنید ، کلیک راست بهترین مسابقهو کلیک کنید به عنوان مدیر اجرا کنید.

 2. کار ذخیره نشده خود را ذخیره کرده و انتخاب کنید اکنون دوباره راه اندازی کنید و مشکلات را بررسی کنید (توصیه می شود).

ابزار تشخیص حافظه ویندوز

رایانه شما اکنون دوباره راه اندازی می شود و تست تشخیصی به طور خودکار شروع می شود. آزمون چند دقیقه طول خواهد کشید. پس از اتمام ، رایانه شما بطور خودکار راه اندازی شده و نتایج آزمون را نمایش می دهد.

سپس می توانید باز کنید مدیریت دیسک یا جستجوگر فایل برای بررسی اینکه آیا SSD اکنون توسط ویندوز 10 شناسایی شده است یا خیر. سپس می توانید SSD را از ابتدا مقدار دهی کنید مدیریت دیسک همانطور که در بالا توضیح داده شد.

6. حرف درایو را اختصاص دهید یا تغییر دهید

یک دلیل رایج که Windows 10 SSD را تشخیص نمی دهد ، حرف درایو متناقض یا گم شده است. با تغییر یا اختصاص نامه درایو جدید به SSD می توانید به سرعت این مسئله را حل کنید مدیریت دیسک سودمندی

برای تغییر حرف درایو SSD:

 1. من به دنبال مدیریت دیسک در نوار جستجو در منوی شروع ، بهترین گزینه را کلیک راست کرده و انتخاب کنید به عنوان مدیر اجرا کنید.

 2. روی SSD کلیک راست کرده و انتخاب کنید حرف و مسیر دستگاه را تغییر دهید.

 3. کلیک اضافه کردن اگر نامه درایو وجود ندارد ، یا تغییر دادن برای تغییر حرف درایو موجود

 4. حرف جدید درایو را از فهرست کشویی انتخاب کرده و کلیک کنید باشه برای تغییر ایجاد شود.

پس از انجام مراحل بالا ، می توانید رایانه خود را دوباره راه اندازی کنید و ویندوز 10 SSD را تشخیص می دهد. سپس می توانید از طریق طریق به SSD دسترسی پیدا کنید جستجوگر فایل.

ویندوز 10 موفق به شناسایی SSD نشد

SSD ها به سرعت جایگزین هارد دیسک ها می شوند ، اما مشکلات خود را دارند. اگر SSD جدید شما توسط ویندوز 10 شناسایی نشده باشد ، ممکن است به سادگی یک مشکل نرم افزاری باشد که با ابزار مدیریت دیسک قابل رفع است. امیدواریم اصلاحات فوق در حل مشکل شما کمک کند. ”

در صورت ادامه مشکل ، شما می توانید برای راه اندازی و راه اندازی SSD به یک تکنسین مجاز مراجعه کنید.


هشدار ssd
5 علامت هشدار SSD شما در معرض خرابی و خرابی است

آیا نگران هستید که SSD شما خراب شود و آسیب ببیند و تمام داده های خود را با خود ببرید؟ به دنبال این علائم هشدار دهنده باشید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید