27
آوریل

6 روش برای حل مشکل کلیک چپ بیاموزید کار نمی کند

بعضی اوقات ، حتی اگر موش قوی باشد ، کلیک چپ آن از کار می افتد. از آنجا که این قسمت از ماوس در کار با کامپیوتر کاربردهای زیادی دارد ، می تواند در کار شما اختلال ایجاد کند. راه حل هایی برای حل این مشکل وجود دارد. در این مقاله ، از Anzel Web ، ما 5 روش برای حل مشکل کلیک چپ ماوس را که به شما کار نمی کند ، آموزش می دهیم.

ایجاد و عیب یابی خرابی کلیک چپ در ویندوز 10 ، 8 و 7

؟ نحوه حل مشکل دکمه سمت چپ ماوس در ویندوز

اگر کلیک چپ ماوس نقض شود ، کار با لپ تاپ و رایانه عملاً غیرممکن می شود. استفاده از ماوس سرعت کار را بالا می برد. به دلیل استفاده بیش از حد از کلیک های سمت چپ ماوس ، این دکمه ممکن است گاهی اوقات به درستی کار نکند و از کار بیفتد. در این مقاله ، ما به شما یاد می دهیم که چگونه کلیک های چپ کلیک از Anzl Web را تنظیم کنید.

دکمه سمت چپ ماوس را با صفحه کلید تنظیم کنید

برای حل مشکل با کلیک چپ ماوس ، باید یک ماوس دیگر نیز داشته باشید تا بتوانید روش های مختلفی را در ویندوز اجرا کنید. اگر ماوس دیگری ندارید ، می توانید صفحه کلید را برای تنظیمات کلیک چپ به ماوس تبدیل کنید.

از فهرست “شروع” وارد صفحه کنترل شوید. روی Easy Access کلیک کنید. سپس روی Easy Access Center کلیک کنید.

استفاده از موس را کلیک کنید

5 روش برای حل مشکل با کلیک چپ بیاموزید کار نمی کند

در قسمت Keyboard Mouse Control گزینه Enable Mouse Keys را فعال کنید. سپس می توانید مکان نما را با صفحه کلید حرکت دهید:

7: بالا و چپ

8: بالا

9: بالا و راست

4 تا باقی مانده

6: خوب

1: پایین و چپ

2: پایین

3: پایین و راست

5 روش برای حل مشکل کلیک چپ را بیاموزید کار نمی کند

حال انتخاب کنید که کدام دکمه ماوس دکمه فعال باشد. اگر چپ را انتخاب کردید ، باید از / استفاده کنید. اگر مورد صحیحی را انتخاب کرده اید ، باید از آن استفاده کنید – و اگر هر دو را انتخاب کنید ، باید از * استفاده کنید.

اکنون برای کلیک بر روی مورد ، باید نشانگر ماوس را بر روی آن حرکت دهید و سپس 5 را نگه دارید / و فشار دهید.

برای کلیک راست روی مورد ، 5 را فشار دهید – و فشار دهید. دوبار کلیک کنید / و + را فشار دهید.

برای کشیدن ، مورد مورد نظر را انتخاب کنید و 0 را فشار دهید. برای رها کردن ، مکان مورد نظر را انتخاب کنید و (نقطه) را فشار دهید.

با ایجاد یک نمایه این مشکل را حل کنید که کلیک چپ کار نمی کند

توصیه می شود قبل از هر کاری دستگاه را دوباره راه اندازی کنید. ماوس را روی دستگاه دیگری آزمایش کنید. سپس ماوس دیگر را به کامپیوتر متصل کرده و ویندوز و سیستم را برای این کار بررسی کنید. زیرا ممکن است مشکلی در ماوس وجود داشته باشد. از طرف دیگر ، این ممکن است مشکلی برای سیستم شما باشد ، نه ماوس! حتی ممکن است پورت USB نیز مشکلی داشته باشد. سپس ماوس را به درگاه دیگری متصل کرده و امتحان کنید.

این ممکن است به دلیل کار نکردن کلیک چپ ماوس یا مشکل سیستم باشد. ابتدا باید این مورد را مشخص کنید. قبل از هر کاری سیستم را دوباره راه اندازی کنید ، این ممکن است مشکل را برطرف کند. سپس باید یک حساب کاربری موقت ایجاد کنید تا متوجه خرابی دکمه سمت چپ ماوس شوید.

5 روش برای حل مشکل با کلیک چپ بیاموزید کار نمی کند

برای این کار ، تنظیمات و سپس حسابها را باز کنید. اکنون به بخش خانواده و سایر کاربران بروید. سپس روی افزودن شخص دیگری به این رایانه کلیک کنید. در اینجا باید نام کاربری و داده خود را وارد کنید.

با ایجاد یک حساب جدید ، با کلیک چپ ماوس را برطرف کنید

وارد حساب جدید خود شوید. اگر مشکل کلیک چپ ماوس کار نکرد ، به این معنی است که مشکل از حساب اصلی شما است. اطلاعات خود را به یک حساب جدید منتقل کنید. شما حداقل به سه حساب نیاز دارید: یک حساب قدیمی ، یک حساب جدید و یک حساب اضافی.

به حساب اضافی خود بروید. File Explorer را باز کنید و مطمئن شوید که می توانید تمام پرونده ها و پوشه های پنهان و پرونده های محافظت شده سیستم عامل را مشاهده کنید. اگر نمی توانید این موارد را مشاهده کنید ، به پیش نمایش و سپس گزینه ها بروید. در این بخش ، به مرور بروید و تنظیمات را تغییر دهید.

حالا به درایو C بروید و وارد پوشه Users شوید. مشخصات شکسته را اینجا پیدا کنید. همه پرونده ها را انتخاب کنید به جز:

Ntuser.dat

Ntuser.dat.log

Ntuser.ini.

همه پرونده ها را کپی کرده و به آدرس زیر منتقل کنید:

C: کاربران [پروفایل کاربری جدید]

اکنون از حساب قبلی خارج شوید و وارد حساب جدید شوید. همه چیز را در اینجا بررسی کنید و اگر تمام اطلاعات موجود بود و همه چیز خوب است ، حساب خراب و قدیمی را حذف کنید.

با بررسی داده های خراب ویندوز ، مشکل کلیک چپ را حل کنید

5 روش برای حل مشکل با کلیک چپ بیاموزید کار نمی کند

اگر کلیک چپ جواب نداد ، احتمالاً مشکل از خود ویندوز است. برای آزمایش این فرد ، روی منوی شروع کلیک راست کرده و PowerShell را انتخاب کنید. اکنون باید System File Checker را اجرا کنید. sfc / scannow را تایپ کرده و Enter را فشار دهید. یکی از سه گزینه زیر نمایش داده می شود:

ویندوز هیچ نقض یکپارچگی را پیدا نکرد

Windows Resource Protection فایلهای خراب را پیدا کرد و آنها را تعمیر کرد

Windows Resource Protection فایلهای خراب را پیدا کرد اما نتوانست برخی (یا همه) آنها را ترمیم کند

اگر آخرین گزینه پیش روی شما قرار گرفت ، DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth را تایپ کنید و Enter را فشار دهید. PowerShell بارگیری مجدد تمام پرونده های آسیب دیده و مشکل ساز را انجام می دهد. این زمانبر است و باید منتظر بمانید تا انجام شود.

برای یادگیری روشهای دیگر برای حل این مشکل ، به آموزش نحوه غیرفعال کردن کلیک ماوس ویندوز و کار نکردن آن مراجعه کنید.

به دلیل گرفتگی دکمه های کلیک چپ ماوس

با فشار دادن کلیدهای صفحه کلید ممکن است کلیک چپ آسیب ببیند. برای آزمایش این موارد ، Ctrl ، Spacebar ، Shift و Zyra را فشار دهید ، زیرا وقتی یکی از کلیدهای صفحه کلید را فشار دهید ، کلیک چپ متفاوت عمل می کند.

اگر ماوس خود به خود کلیک کرد ، به شما توصیه می کنیم آموزش حل مسئله با AutoClick و دوبار کلیک با ماوس را بخوانید.

کلیک چپ به دلیل خرابی درایور کار نمی کند

دکمه سمت چپ ماوس را در Windows + R فشار دهید تا مشکل حل شود. در قسمت devmgmt.msc وارد کنید. مدیر دستگاه باز خواهد شد. به موشها و سایر دستگاههای اشاره بروید. کلید پیکان را در سمت راست صفحه کلید فشار دهید تا منو باز شود. سپس روی موس سازگار با HID کلیک راست کنید. اکنون روی Update Driver Software کلیک کنید.

5 روش برای حل مشکل با کلیک چپ بیاموزید کار نمی کند

در صفحه بعد ، جستجو به صورت خودکار برای نرم افزار درایور به روز شده را انتخاب کنید.

5 روش برای حل مشکل کلیک چپ بیاموزید کار نمی کند

این نوع به طور خودکار درایور ویندوز را به روز می کند. اگر مشکل برطرف نشد ، مجدداً روی موس سازگار با HID در Device Manager کلیک راست کرده و حذف نصب را انتخاب کنید.

5 روش برای حل مشکل با کلیک چپ بیاموزید کار نمی کند

سپس ماوس را از کامپیوتر جدا کرده و دوباره راه اندازی کنید. هنگامی که دستگاه به طور کامل راه اندازی شد ، ماوس را متصل کرده و منتظر نصب راننده شوید.

به دلیل حرکت دکمه ، مشکل کلیک چپ وجود دارد

ممکن است مکان هر دو کلیک تغییر کرده باشد. در ویندوز 10 ، به تنظیمات ، سپس دستگاهها و ماوس بروید. در قسمت Select your main button ، گزینه Left باید فعال شود. در ویندوز 7 ، به Control Panel و سپس Hardware and Sound and Mouse بروید. گزینه Switching Primary and Secondary Button نیازی به بررسی ندارد.

کلیک چپ کار نمی کند

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از Anzel Web نحوه رفع دکمه سمت چپ ماوس و حل مشکلات آن را توضیح دادیم. آیا مشکل کلیک چپ ماوس حل شده است؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.