5
ژوئن

6 روش برای باز کردن مدیریت دیسک در ویندوز 10 |

برخلاف هارد دیسک های اکسترنال ، شما نمی توانید فقط یک حافظه داخلی جدید را به برق متصل کرده و بلافاصله از آن در رایانه ویندوز استفاده کنید. شما باید مراحل اولیه را طی کنید که نیاز به اتکا به برنامه ای به نام مدیریت دیسک دارید.

اکثر کاربران ویندوز فقط در هنگام پیکربندی دستگاه های داخلی جدید یا مدیریت دستگاه های موجود خود به مدیریت دیسک دسترسی دارند. بنابراین اگر با آن آشنا نباشید قابل درک است. در اینجا شش روش مختلف برای باز کردن مدیریت دیسک در ویندوز 10 آورده شده است.

Windows Disk Management چیست؟

Disk Management یک ابزار داخلی است که به شما امکان می دهد کارهای مربوط به ذخیره سازی پیشرفته مانند ایجاد یا قالب بندی یک پارتیشن دیسک سخت ، تغییر اندازه پارتیشن با گسترش یا کاهش میزان صدا و موارد دیگر را انجام دهید.

به زبان ساده ، هنگامی که به طور فیزیکی درایو داخلی جدیدی را به رایانه خود متصل می کنید ، این یک دیسک بدون فضای اختصاص داده شده در ویندوز است ، بنابراین در File Explorer ظاهر نمی شود.

برای ایجاد یک پارتیشن دیسک سخت می توانید از Disk Management استفاده کنید تا درایو جدید در سیستم عامل قابل استفاده باشد.

برنامه مدیریت دیسک

1. به دنبال مدیریت دیسک در ویندوز باشید

ویژگی جستجو در ویندوز 10 به شما امکان می دهد هر برنامه ای را در رایانه خود ، بدون توجه به جایی که ذخیره شده است ، باز کنید. همچنین می توانید از آن برای اجرای یک برنامه داخلی مانند Disk Management استفاده کنید. با این حال ، نتایج جستجو می تواند بسیاری از افراد را گیج کند ، زیرا مدیریت دیسک مستقیماً در اینجا نشان داده نمی شود. بنابراین بیایید این را روشن کنیم:

  1. وقتی می نویسید مدیریت دیسک در نوار جستجو در منوی شروع به نتیجه غیرمستقیم می رسید. اما این واقعاً نتیجه درستی است و تنها کاری که باید انجام دهید کلیک بر روی آن است پارتیشن های دیسک سخت را ایجاد و قالب بندی کنید برای شروع ابزار مدیریت دیسک.

  2. متناوباً ، می توانید وارد شوید diskmgmt.msc در نوار جستجو در فهرست شروع برای دستیابی به نتیجه مستقیم تر. با کلیک بر روی بهترین مسابقه ، به سادگی شما را به مدیریت دیسک می رساند.

هر دو کلمه کلیدی جستجو تقریباً همان کار را انجام می دهند. اگرچه در نتیجه شما مدیریت دیسک را دریافت نمی کنید ، اما بهترین تطبیق هنوز برنامه ای است که برای راه اندازی یا مدیریت دستگاه های خود نیاز دارید.

اگرچه ممکن است روش جستجو در بین کاربران محبوب باشد ، راه اندازی Disk Management از منوی میانبر آسان ترین راه برای باز کردن ابزار مدیریت دیسک در ویندوز است. بهترین قسمت؟ شما حتی نیازی به استفاده از صفحه کلید خود ندارید که برخلاف هر روش دیگری در این لیست نیست.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که بر روی آرم ویندوز در گوشه پایین سمت راست کلیک راست کرده و سپس آن را انتخاب کنید مدیریت دیسک از منوی زمینه

Disk Management را از فهرست میانبر باز کنید

این خیلی آسان بود ، مگر نه؟ اکنون با باز شدن برنامه ، می توانید درایو جدید را با فضای دیسک اختصاص نیافته مشاهده کنید.

3. برای باز کردن مدیریت دیسک ، از کادر محاوره ای Run استفاده کنید

همانطور که از نامش مشخص است ، کادر محاوره ای اجرای به شما امکان می دهد هر برنامه ای را در رایانه ویندوز خود باز کنید ، به شرط آنکه مسیر کامل پرونده را بشناسید.

همچنین می توانید با وارد کردن نام فایل ، هر فایل اجرایی ذخیره شده در پوشه C: Windows را اجرا کنید. اگر دقیقاً بدانید از چه دستوراتی استفاده می کنید ، این می تواند یک ابزار عملکرد عالی باشد. در اینجا ما فقط بر روی دستوری تمرکز خواهیم کرد که برای باز کردن ابزار مدیریت دیسک باید وارد کنید.

برای باز کردن پنجره دستور Run ، باید کلیک کنید Windows Key + R. حالا بنویس diskmgmt.msc ، و برای شروع مدیریت دیسک کلید Enter را فشار دهید.

با استفاده از دستور Run ، Disk Management را باز کنید

اگر مشغول صفحه کلید هستید و نمی خواهید موس خود را لمس کنید ، این روش برای باز کردن مدیریت دیسک ترجیح داده می شود.

4. Disk Control را از صفحه کنترل باز کنید

اگر مدتی کاربر ویندوز بوده اید ، احتمالاً از قبل با کنترل پنل آشنا شده اید. در غیر این صورت ، این تنها مقصد رایانه ویندوزی شماست که همه برنامه های مهم سیستم در آن قرار دارند.

صفحه کنترل عمدتا برای تغییر تنظیمات سیستم ، پیکربندی شبکه ، مدیریت دستگاهها ، حسابهای کاربری و موارد دیگر استفاده می شود. برای دسترسی به مدیریت دیسک از صفحه کنترل ، به سادگی این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

  1. در نوار جستجو در فهرست شروع ، تایپ کنید صفحه کنترل و بهترین تطبیق را انتخاب کنید.

  2. وقتی صفحه کنترل باز شد ، را انتخاب کنید سیستم و امنیت.

  3. سپس باید به انتهای منو بروید. زیر ابزار اداری، گزینه های زیادی برای درایوهای دیسک مشاهده خواهید کرد. کلیک کنید پارتیشن های دیسک سخت را ایجاد و قالب بندی کنید برای باز کردن مدیریت دیسک.

با کلیک روی ابزارهای اداری اشتباه نکنید ، زیرا در عوض File Explorer باز می شود.

5. دسترسی به مدیریت دیسک در مدیریت کامپیوتر

برنامه مدیریت کامپیوتر شامل تمام ابزارهای مدیریت ویندوز است. در نگاه اول ، بسیار شبیه به صفحه کنترل است اما ساده تر است. نکته جالب در مورد این روش این است که ابزار مدیریت دیسک می تواند در خود برنامه موجود باشد. آنچه شما باید انجام دهید در اینجا است:

با استفاده از جستجوی ویندوز ، برنامه مدیریت کامپیوتر را پیدا و اجرا کنید. در پنجره سمت چپ ، هنگام گسترش ذخیره سازی دسته بندی ، خواهید دید مدیریت دیسک. فقط کافیست روی آن کلیک کنید تا به پنل بعدی کنسول دسترسی پیدا کنید.

مدیریت دیسک کنترل شده توسط رایانه را باز کنید

اگر شخصی هستید که دوست ندارید دسک تاپ خود را با ویندوزهای زیاد شلوغ کنید ، مطمئناً برای باز کردن مدیریت دیسک ترجیح می دهید از برنامه مدیریت کامپیوتر به جای کنترل پنل استفاده کنید.

6. با خط فرمان Disk Management را باز کنید

Command Prompt برنامه ای است که اکثر کاربران ویندوز با آن آشنا هستند. برای کسانی که نمی دانند ، این اساساً یک مفسر خط فرمان است که می توانید برای انجام کارهای مختلف در رایانه خود استفاده کنید.

اگر برنامه نویس هستید ، این روش را دوست دارید. آیا هنگام نوشتن خطوط دور کد روی خط فرمان ، نمی خواهید پنجره را فقط برای باز کردن مدیریت دیسک به حداقل برسانید ، درست است؟ استفاده از یک دستور برای شروع ابزار مدیریت دیسک بهتر از هر روشی است که در این موارد بسیار خاص در اینجا ارائه شده است.

با استفاده از یک جستجوی ساده می توانید خط فرمان را در ویندوز پیدا کرده و اجرا کنید. پس از ورود به کنسول ، فقط تایپ کنید diskmgmt و کلید Enter را فشار دهید.

با استفاده از خط فرمان Disk Management را باز کنید

به همین راحتی به همین ترتیب ، اگر شخصی هستید که به جای Command Prompt از PowerShell استفاده می کنید ، می توانید از دستور دقیق استفاده کنید ، زیرا در واقع یک مفسر پیشرفته تر از خط فرمان است که عملکرد CMD را با مجموعه ای از دستورالعمل های اسکریپت ترکیب می کند.

بیشتر بخوانید: Windows PowerShell چیست؟

شروع نرم افزار مدیریت دیسک Windows 10 آسان است

اگرچه فقط کافی است یکی از این شش روش را برای باز کردن برنامه Disk Management در رایانه خود بیاموزید ، اما همیشه بهتر است در مورد یک گزینه جایگزین که در برخی سناریوها بهتر است ، بدانید. نمی خواهید دستان خود را از صفحه کلید بردارید؟ از دستور Run استفاده کنید. خیلی تنبل است که دستت را از موش بلند کنی؟ از منوی میانبر استفاده کنید.

در این مرحله ، این به شما بستگی دارد که سعی کنید این روش ها را برای خودتان امتحان کنید و دریابید که کدام یک برای شما بهتر است. اگر می خواهید دستگاه جدیدی در رایانه خود راه اندازی کنید و از نحوه کار مطمئن نیستید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی دستگاه تخصیص داده نشده کلیک راست کرده و New Simple Volume را برای شروع انتخاب کنید. امیدواریم که بتوانید از دستورالعمل های روی صفحه برای یافتن موارد دیگر استفاده کنید.


پارتیشن بندی دیسک
آیا لازم است هارد خود را پارتیشن بندی کنید؟ مزایا و معایب

آیا لازم است هارد خود را پارتیشن بندی کنید؟ در اینجا نکات مثبت و منفی پارتیشن بندی هارد دیسک برای کمک به شما در تصمیم گیری آورده شده است.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.