11
آگوست

6 راه حل مشکل تغییر حالت امن در ویندوز 10 ، 11 ، 7 و ..

یکی از راه های تشخیص خطاها در ویندوز اجرای آن در حالت ایمن است. حالت ایمن درایورها و نرم افزارهای غیر ضروری شخص ثالث را برای عیب یابی آسانتر غیرفعال می کند. با این حال ، همین وضعیت ممکن است رخ دهد و سیستم شما نمی تواند در حالت ایمن کار کند.

مشکل عدم ورود به حالت ایمن ویندوز را برطرف کنید

؟ نحوه تعمیر ویندوزهایی که در حالت ایمن شروع نمی شوند

حالت ایمن یک حالت است که به شما کمک می کند برخی از مشکلات سیستم را بررسی کنید ، اما گاهی اوقات این حالت مشکل دارد. عوامل مختلف می توانند باعث شوند که حالت ایمن کار نکند. با این حال ، چندین راه برای حل این مشکل وجود دارد. در این مقاله نحوه حل مشکل عدم رعایت حالت ایمن از Anzl Web را به شما آموزش می دهیم. انتظار بیشتری داشته باشید.

با بوت کردن ویندوز به حالت ایمن با انجام اسکن های SFC و DISM مشکل برطرف شد

برای حل مشکل بوت شدن ویندوز در حالت ایمن ، روی منوی Start کلیک کنید و در نوار جستجو عبارت cmd را جستجو کنید. روی خط فرمان راست کلیک کرده و گزینه Run as administrator را انتخاب کنید. در پنجره Command Prompt ، دستور زیر را برای اسکن DISM تایپ کرده و Enter را فشار دهید:

DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth

رفع حالت ایمن در ویندوز 10

منتظر بمانید تا پردازش کامل شود. این روند کمی زمان می برد.

برای شروع اسکن SFC ، باید مطابق توضیحات یک خط فرمان را باز کنید. دستور زیر را در آن تایپ کرده و Enter را فشار دهید:

sfc / scannow

رفع حالت ایمن در ویندوز 10

منتظر بمانید تا فرآیند اسکن کامل شود. در نهایت ، سیستم را مجدداً راه اندازی کنید و سعی کنید آن را در حالت ایمن راه اندازی کنید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت ، روش زیر را امتحان کنید.

چرا حالت امن ظاهر نمی شود؟ مشکل را با Windows Startup Repair Tool برطرف کنید

دو روش برای استفاده از این ابزار وجود دارد. در روش اول ، برای رفع مشکل Windows 10 Safe Mode با Windows Startup Repair Tool ، Win + I را فشار دهید تا تنظیمات باز شود. روی Update and Security کلیک کنید. روی Restore در سمت چپ کلیک کنید. در برگه راه اندازی پیشرفته ، روی Restart Now کلیک کنید.

حالت ایمن در ویندوز 10 ظاهر نمی شود

اکنون ویندوز در حالت صفحه آبی روشن می شود. به عیب یابی> گزینه های پیشرفته> راه اندازی تعمیر بروید. حساب خود را انتخاب کرده و رمز عبور را وارد کنید. سپس روی Continue کلیک کنید تا Startup Repair شروع شود.

مشکل در حالت ایمن ویندوز

راه دیگر دسترسی به این ابزار روشن کردن رایانه است. هنگامی که آرم سازنده ظاهر می شود ، دکمه روشن / خاموش را فشار دهید و نگه دارید تا خاموش شود. این کار را دوباره انجام دهید. پس از انجام این کار دو تا سه بار ، رایانه شما حالت صفحه آبی را روشن می کند. به عیب یابی> گزینه های پیشرفته> تعمیر راه اندازی بروید. حساب خود را انتخاب کرده و رمز عبور را وارد کنید. سپس روی Continue کلیک کنید تا Startup Repair شروع شود.

اجازه دهید این ابزار کار خود را انجام دهد و سپس سیستم خود را مجدداً راه اندازی کنید و سعی کنید در حالت ایمن شروع به کار کنید.

توجه: این بخش در ویندوز 10 ، 8 ، 7 و ویستا Startup Repair نامیده می شود. در ویندوز XP ، این بخش تعمیر نصب نامیده می شود.

مشکل Windows Safe Mode را حل کرده و باتری CMOS را بردارید

برای حل مشکل حالت ایمن که ظاهر نمی شود ، روی منوی Start کلیک کنید و تنظیمات را انتخاب کنید. قابل اعتماد و متخصص. در برگه راه اندازی پیشرفته ، روی Restart Now کلیک کنید. رایانه در حالت صفحه آبی روشن می شود. اکنون به عیب یابی> گزینه های پیشرفته> تنظیمات سیستم عامل UEFI بروید و راه اندازی مجدد را کلیک کنید. کامپیوتر وارد حالت BIOS می شود. در این بخش ، به دنبال گزینه هایی مانند بازنشانی تنظیمات پیش فرض یا تنظیمات پیش فرض باشید. نام این بخش بسته به نوع و مدل رایانه متفاوت خواهد بود. وقتی BIOS پیش فرض را بازنشانی می کنید ، کامپیوتر را راه اندازی مجدد کنید.

حالت ایمن در ویندوز 10 ظاهر نمی شود

اگر در روش فوق گزینه BIOS reset را پیدا نکردید ، می توانید از روش دیگری استفاده کنید. باید کیس کامپیوتر را باز کنید. باتری CMOS را روی برد سیستم قرار دهید. این باتری شبیه باتری معمولی است که در ساعت ها استفاده می شود. بیرون بیاورید و کمی صبر کنید. باتری را تعویض کنید. کامپیوتر را روشن کن. CMOS اکنون باید به حالت پیش فرض خود بازگردد. اکنون می توانید حالت ایمن را بررسی کنید.

برای یادگیری نحوه تغییر حالت ایمن ، نحوه ورود به حالت ایمن یا حالت ایمن Windows را مطالعه کنید.

مشکل بازیابی حالت ایمن در ویندوز 7 ، 10 و … را با بازیابی سیستم حل کنید

مشکل حالت ایمن در ویندوز 7

این روش به شما کمک می کند تا سیستم خود را به زمانی بازگردانید که همه چیز به درستی کار می کند. گاهی بروزرسانی ، نصب فایل آسیب دیده و … می تواند چنین مشکلی را ایجاد کند. ما نحوه حل مشکل حالت ایمن در ویندوز 7 ، 10 و 7 را با بازیابی سیستم در هر ویندوز به طور جداگانه توضیح خواهیم داد.

در ویندوز 8 و 10 ، برای شروع بازیابی سیستم باید گزینه Advanced Boot Options را وارد کنید.

در ویندوز 7 و ویستا ، باید گزینه های بازیابی سیستم را وارد کنید. وقتی ویندوز را از دیسک نصب ویندوز شروع می کنید ، می توانید به این بخش دسترسی پیدا کنید. در ویندوز 7 نیز می توانید به برگه Advanced Boot Options رفته و این روش را از آنجا اجرا کنید.

در ویندوز 10 ، 8 و 7 ، اگر به دیسک نصب ویندوز یا فلش مموری قابل بوت دسترسی ندارید ، می توانید از رایانه دیگری با همان سیستم عامل کمک بگیرید.

با تنظیم مجدد ویندوز ، مشکل حالت ایمن که در Windows 10 ظاهر نمی شود را برطرف کنید

اگر روش های دیگر جواب نداد ، روش بازنشانی ویندوز را شروع کنید. با این کار همه تنظیمات سیستم شما پاک می شود ، اما می توانید داده های خود را ذخیره کنید.

برای رفع حالت ایمن ، که در ویندوز 10 ظاهر نمی شود ، روی منوی Start کلیک کنید و تنظیمات را انتخاب کنید. سپس به قسمت Update and Protection بروید. روی Restore در سمت چپ کلیک کنید. سپس ، در بخش Reset this computer ، روی شروع کلیک کنید. اکنون می توانید پرونده های خود را نگه دارید یا نه را انتخاب کنید. در هر صورت ، تنظیمات و برنامه ها حذف می شوند. منتظر بمانید تا روند تکمیل شود.

مشکل در خروج از حالت ایمن

مشکل حالت ایمن که بوت نمی شود را با بررسی RAM و هارد دیسک حل کنید

یکی دیگر از راه های رفع حالت ایمن بررسی RAM کامپیوتر است. البته اگر RAM سیستم شما مشکلی داشته باشد ، سیستم اصلا بوت نمی شود.

روش دیگر تست هارد دیسک است. ممکن است یک مشکل فیزیکی وجود داشته باشد. هارد دیسک را تعویض کنید. سپس باید ویندوز را دوباره نصب کنید. اگر هارد دیسک مشکلی ندارد ، مشکل از ویندوز است. با نصب مجدد ویندوز ، دستگاهی که ویندوز روی آن نصب شده است حذف می شود.

برای یادگیری نحوه خروج از حالت ایمن ، نحوه خروج از حالت ایمن ویندوز را مطالعه کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از Anzel Web نحوه حل مشکل حالت ایمن در ویندوز 10 و 7 را به شما آموزش دادیم که از چه روشی برای حل این مشکل استفاده کردید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.