رفتن به نوشته‌ها

6 برنامه تلفن همراه برای کمک به بیماران مبتلا به زوال عقل و مراقبان آنها

گرچه هیچ چیز پنهانی نیست که برنامه های تلفن همراه توانایی کمک به ما در زمینه های مختلف زندگی ما را دارند ، اما ممکن است تعجب کنید که تعداد فزاینده ای از برنامه ها وجود دارد که به طور خاص برای کمک به افراد مبتلا به زوال عقل طراحی شده اند. این بازی ها از بازی های حافظه تا کند کردن روند پیشرفت زوال عقل تا یادآور برنامه هایی که می توانند به بیماران مبتلا به زوال عقل کمک کنند تا استقلال بیشتری داشته باشند ، متغیر هستند.

علاوه بر این ، برنامه هایی با هدف حمایت از اعضای خانواده و مراقبان وجود دارد. بیایید نگاهی به برخی از بهترین برنامه ها برای افراد مبتلا به زوال عقل و همچنین عزیزانشان بیندازیم.

1. MemoClock

MemoClock پس از تشخیص پدرش به بیماری آلزایمر توسط Dan Mogenson ایجاد شد. این برنامه یک مراقب را به یکی از دوستان یا اقوام خود که دارای زوال عقل است متصل می کند و به آنها اجازه می دهد یادآوری را مستقیماً به تلفن شخص دیگر ارسال کنند. برای کارهای روزمره ، می توانید یادآوری های تکراری تنظیم کنید که هر روز در یک زمان هشدار ایجاد می کنند. این برنامه همچنین می تواند عکس و پیام صوتی دریافت کند.

این برنامه ضمن کمک به افراد در انجام کارهای روزمره و یادآوری قرار ملاقات ها ، با ارائه یک خط ارتباطی ساده و مستقیم به مقابله با تنهایی نیز کمک می کند. برای کار کردن MemoClock ، فرستنده و گیرنده به یک تلفن هوشمند سازگار احتیاج دارند. خوشبختانه اکثر دستگاه ها پشتیبانی می شوند.

دانلود: MemoClock برای آندروید iOS (رایگان ، اشتراک در دسترس است)

2. مغز خود را آموزش دهید

در حالی که بازی های مغزی تحریک ذهنی زیادی برای افراد در هر سنی ایجاد می کند ، اما به ویژه برای افراد مسن که در معرض خطر ابتلا به زوال عقل هستند یا از قبل با آنها زندگی می کنند بسیار مفید است.

برخلاف سایر برنامه های حافظه ، Train Your Brain به طور خاص با ذهن سالمندان طراحی شده است. این یک رابط کاربری بسیار ساده اما محرک و انواع بازی های مختلف حافظه برای انتخاب دارد. اینها شامل جفت کارت های منطبق و ذخیره لیست های کوتاه خرید است.

بسیاری از بازی های رایگان با پشتیبانی تبلیغات وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. متناوباً ، برای باز کردن قفل بازی های بیشتر و حذف تبلیغات می توانید هزینه کمی پرداخت کنید.

دانلود: مغز خود را برای اندروید آموزش دهید iOS (نسخه پرمیوم رایگان و رایگان)

3. خانه خاطرات من

خانه خاطرات من خانه

My House of Memories توسط موزه های ملی لیورپول برای افراد مبتلا به زوال عقل یا بیماری آلزایمر ایجاد شده است. با این حال ، کسی که به تاریخ علاقه دارد می تواند از آن لذت ببرد. هدف از این برنامه تحریک مکالمات معنی دار و برانگیختن خاطرات مثبت است.

در حالی که از این برنامه استفاده می کنید ، افراد و خانواده ها یا مراقبان آنها می توانند مکان های تاریخی ساده را با هم به یاد بیاورند. آنها همچنین صداهای آشنا را می شنوند که خاطرات مثبت را تشویق می کنند و باعث بهبود رفاه می شوند. اگر شی خاصی را دوست دارید یا متوجه می شوید حافظه خوبی ایجاد می کند ، می توانید آن را برای بعد ذخیره کرده و به نمایشگر حافظه اضافه کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه iPod و آهنگ های قدیمی می توانند علائم زوال عقل را درمان کنند

برای کمک به افراد مبتلا به زوال عقل ، خانواده ، دوستان و خاطرات شخصی خود را به خاطر بسپارید ، حتی می توانید عکس های خود را در یک آلبوم حافظه جدید یا موجود بارگذاری کنید.

دانلود: خانه خاطرات من برای Android iOS (رایگان)

4. متخصص زوال عقل

تشخیص زوال عقل می تواند بسیار دلهره آور باشد ، اما هرچه اطلاعات بیشتری درباره مراحل زوال عقل داشته باشید ، برنامه ریزی برای آینده راحت تر است. متخصصان ملی زوال عقل این راهنما را برای کمک به افراد مبتلا به زوال عقل و همچنین دوستان و خانواده آنها طراحی کرده اند.

این برنامه ضمن دسترسی به کتابخانه ای از اطلاعات اضافی و منابع مرتبط ، نکات مفیدی را برای کمک به شما در مدیریت و درک زوال عقل به عنوان یک بیماری ارائه می دهد. اگرچه به نظر می رسد رابط کاربری منسوخ شده باشد ، این برنامه شامل اطلاعات زیادی است و به راحتی قابل جستجو و کاوش است.

دانلود: متخصص دمانس برای اندروید iOS (رایگان)

5. مدیاسافه

به یاد داشته باشید که مصرف داروهای خود در بهترین زمان ها ممکن است پیچیده باشد ، چه رسد به اینکه وقتی با حافظه خود دست و پنجه نرم می کنید. Medisafe یک برنامه یادگیری قرص و دارو برای یادآوری رایگان و برنده جایزه است. این دارو برای سهولت در نگهداری دارو و مصرف منظم آن هر روز ساخته شده است.

بیشتر بخوانید: بهترین برنامه های یادآوری دارو

برنامه دوست این قابلیت همچنین به خانواده ، دوستان یا مراقبان اجازه می دهد تا ببینند که کاربر هر روز چه داروهایی را مصرف کرده است. او حتی ممکن است گزارشی به شما ارائه دهد تا با پزشک خود در میان بگذارید. چه یک دستورالعمل را مدیریت کنید و چه چندین مورد ، این برنامه به شما کمک می کند چه چیزی را بخورید و چه موقع آن را مصرف کنید.

دانلود: Medisafe برای آندروید iOS (رایگان ، اشتراک در دسترس است)

6. موجو

یادگیری اینکه شخصی که دوستش دارید از بیماری آلزایمر رنج می برد یا نوعی زوال عقل است ، می تواند رابطه شما را تحت فشار قرار دهد. برنامه Mojo برای کمک و پشتیبانی از اعضای خانواده یا دوستانشان طراحی شده است زیرا آنها می آموزند که چگونه مراقبان خوبی برای عزیزانشان شوند. این برنامه دارای یک مرکز مشاوره رایگان و یک فروم با مقالاتی است که برای کمک به شما در یافتن لحظات شادی در یک زمان دشوار طراحی شده است.

این برنامه همچنین دارای یک منبع غنی طراحی شده برای کمک به شما در مدیریت رفتارهای نگران کننده زوال عقل و همچنین فضایی برای به اشتراک گذاشتن تجربیات با سایر کاربران برنامه است. همچنین می توانید تصاویر مربوط به دوستان و خانواده خود را بارگذاری کنید ، گزارش های مراقبت را ردیابی کنید و از صفحه اصلی برنامه ، یادداشت ها و چک لیست های مراقبت خود را تهیه کنید.

وقتی برای اولین بار ثبت نام می کنید ، به طور خودکار 30 روز دوره آزمایشی رایگان دریافت می کنید. سپس باید دسترسی داشته باشید تا به ویژگی های اضافی برتر دسترسی پیدا کنید. به نظر نمی رسد در زمان نوشتن این برنامه ، برنامه Mojo برای iOS در دسترس باشد.

دانلود: Mojo برای Android (نسخه آزمایشی رایگان ، اشتراک لازم است)

استفاده از برنامه های تلفنی برای بیماران مبتلا به زوال عقل

طیف گسترده ای از برنامه های تلفنی وجود دارد که افراد مبتلا به زوال عقل می توانند از آنها برای بهبود حافظه و مدیریت زندگی روزمره خود استفاده کنند. همچنین برنامه های بسیاری وجود دارد که هدف آنها حمایت از مراقبان و خانواده ها است. استفاده از این برنامه ها ممکن است زوال عقل را درمان نکند ، اما می تواند زندگی با این بیماری را کمی قابل تحمل کند.

اینها تنها چند مورد از برنامه های مراقبت از زوال عقل است که در حال حاضر در Play Store و App Store موجود است ، اما موارد دیگری وجود دارد که باید مراقب آنها باشید. از آنجا که افراد بیشتری شروع به استفاده از فناوری برای مدیریت تشخیص خود در زمینه زوال عقل می کنند ، بیشتر و بیشتر این برنامه ها باید شروع به ظهور کنند.


شروع کننده بزرگ
6 بهترین راه انداز اندروید معمولی برای والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها

آیا والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ شما با تلفن جدید اندرویدی خود اشتباه گرفته اند؟ یک لانچر ساده اندرویدی می تواند کارها را آسان کند!

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید