23
مه

5G در مقابل 4G: کدام یک سریعتر است؟

4G انقلابی در نحوه استفاده از تلفن های هوشمند ایجاد کرده است. از زمان معرفی آن ، مردم تلویزیون را با سرعت مناسب و بدون Wi-Fi تماشا می کنند و سریع تر نمایش های مورد علاقه خود را بارگیری می کنند.

معرفی 4G همچنین باعث شده است که برنامه ها در خارج از منزل بیشتر در دسترس باشند. علاوه بر این ، افراد می توانند از طریق ویدئو با عزیزان خود ارتباط برقرار کنند – حتی زمانی که آنها در خانه نیستند.

با توجه به اینکه جهش از 3G به 4G چقدر بزرگ است ، بسیاری انتظارات زیادی از 5G دارند. و یکی از مهمترین نکاتی که باید در مورد آن صحبت شود سرعت است.

بنابراین وقتی صحبت از 4G در مقابل 5G می شود ، کدام یک سریعتر است؟

5G در مقابل 4G: تفاوت های اصلی

به زبان ساده ، 5G نسل پنجم فناوری موبایل و 4G چهارمین نسل است. در حالی که 4G پل ارتباطی 3G بود تا تلفن های هوشمند ما را واقعاً قابل حمل کند ، 5G – اگر همه طبق برنامه پیش برود – به دستگاه های تلفن همراه اجازه می دهد تا با تأخیر کمتری نیز در حال حرکت باشند.

تفاوت اصلی بین 5G و 4G در سرعت است ، به خصوص هنگامی که صحبت از بارگیری می شود. برای 4G ، حداکثر سرعت بارگیری 1 گیگابایت در ثانیه (GB / s) است. برای 5G 20 GB / s است. به همین ترتیب ، بارگیری یک فیلم یا سریال تلویزیونی با 5G زمان بسیار کمتری خواهد داشت. از لحاظ تئوری می توانید در کمتر از یک دقیقه با 5G یک فیلم سینمایی بارگیری کنید.

مرتبط: 5G چیست؟ در اینجا نحوه ایجاد سریعتر و بهتر اینترنت موبایل آورده شده است

هر دو 4G و 5G هنگام مشاهده سرعت نظری متوسط ​​خود سریع هستند. اما دوباره ، 5G از این نظر سریعتر است. در حالی که میانگین سرعت نظری 4G 100 مگابایت در ثانیه است ، 5G چیزی در حدود 200 تا 1000 است.

5G و 4G از نظر مصرف انرژی نیز متفاوت هستند. هنگامی که زیرساخت در دسترس باشد ، 5G به افراد بیشتری امکان می دهد در هر زمان و بدون اختلال در شبکه متصل شوند. این امر به ویژه برای اطمینان از اتصالات پایدار در دوره های پرترافیک مانند ساعت شلوغی بسیار مفید خواهد بود.

اگر می خواهید مقایسه ای بین انواع دیگر شبکه ها مشاهده کنید ، به مقاله ما با مقایسه سرعت 5G و اتصال 5G در برابر LTE مراجعه کنید.

سرعت 4G در مقابل سرعت 5G: کدام یک برنده می شود؟

بحث در مورد سرعت 5G در مقابل 4G کاملاً قانع کننده است که صحبت از سرعت نظری می شود. اما مهم است که به یاد داشته باشید هنگام بحث در مورد سرعت اتصال ، باید نتایج واقعی را در نظر بگیرید.

5G به خودی خود بسیار سریعتر از 4G است. اما در حال حاضر 4G زیرساخت بسیار بهتری دارد. این شبکه می تواند در مکان های دورتر به افراد دسترسی پیدا کند و اتصال پایدارتری را هنگام حضور شما فراهم کند. بنابراین در حالی که سرعت 5G در مسافت های کوتاه سریعتر است ، 4G سازگارتر است. و تا زمانی که زیرساخت 5G کاملاً توسعه نیابد ، تغییری نخواهد کرد.

س “ال “5G بهتر از 4G است” به مکان شما در جهان نیز بستگی دارد. شبکه های 5G در برخی کشورها به طور قابل توجهی بهتر از سایر کشورها هستند و داشتن زیرساخت های 5G از اهمیت برخوردار است.

به ویژه ، ایالات متحده مقصر بزرگی در مورد سرعت پایین است. Opensignal گزارشی را در اکتبر سال 2020 منتشر کرد که سرعت های مختلف 5G و 4G را در سراسر جهان بررسی می کند. 4G در هلند و کره جنوبی بالاتر از 5G در ایالات متحده انجام شده است. سرعت 4G کانادایی نیز از 5G آمریکایی سریعتر بود.

مرتبط: چگونه سرعت WiFi خود را آزمایش کنیم (و اشتباهاتی که باید از آنها جلوگیری شود)

با توجه به این موضوع ، 5G هنگام تأخیر 4G را شکست می دهد. این کاملا راحت است. برای 4G ، زمان تاخیر در حال حاضر حدود 20-30 میلی ثانیه است. اگرچه سریع است اما یک مسابقه 5G نیست که انتظار می رود کمتر از 10 میلی ثانیه تأخیر داشته باشد. در برخی موارد ، 5G حتی ممکن است از تأخیر 1 میلی ثانیه یا کمتر برخوردار باشد.

آیا 5G بهتر از 4G است؟

با ارزش اسمی ، 5G به طور قابل توجهی سریعتر از 4G است. تأخیر وجود ندارد و بارگیری پرونده های بزرگ داده بسیار آسان است. اما در حال حاضر ، این فقط در تئوری است.

در حال حاضر ، زیرساخت های 5G باید مسیری طولانی را طی کند تا بتوانیم این مورد را روی تلفن های هوشمند در همه جا ببینیم ، بخصوص در خارج از شهرها. این پروژه زمان طولانی خواهد برد و گران خواهد بود. اگرچه در انفجارهای کوتاهتر سریعتر است ، اما شبکه ها در فواصل طولانی چندان قابل اطمینان نخواهند بود.

بنابراین ، آیا 5G بهتر از 4G است؟ یک روز می شود اما در حال حاضر ، بحث باید از 4G به 5G منتقل شود – و در صورت امکان هر دو را شامل شود.


5 گرم خطرناک
آیا 5G بی خطر است یا خطرناک؟ در اینجا هر آنچه لازم است بدانید آورده شده است

توطئه گران 5G ادعا می کنند که باعث سرطان می شوند و COVID-19 را گسترش می دهند. آنها حتی به برج های سلول حمله کردند. اما آیا 5G واقعا خطرناک است یا ایمن؟

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.