8
ژوئن

5 گزینه برتر برای بیت کوین های سازگار با محیط زیست

بحث بر سر تغییر اقلیم ناشی از ارز رمزپایه داغ شده است. در ماه مه 2021 ، تسلا تصمیم خود در مورد پذیرش بیت کوین را به عنوان روش پرداخت لغو کرد ، با این استدلال که این خودروساز و مدیرعامل آن استدلال کردند که ارز رمزنگاری شده به سوخت های فسیلی وابسته نیست.

در همین حال ، طرفداران بیت کوین می گویند با توجه به مقدار زیادی از ارزش ارائه شده در این فرآیند ، انرژی مورد استفاده برای ادامه کار شبکه بیت کوین منطقی است.

بنابراین ، آیا گزینه های سبزتری برای بیت کوین وجود دارد؟ آیا ارزهای رمزپایه پایدار وجود دارد؟ آنها مطمئناً این کار را می کنند – در اینجا پنج گزینه سبز برای بیت کوین آورده شده است.

وب سایت رسمی نانو

از نظر بهره وری انرژی ، شاید در جامعه ارزهای رمزنگاری هیچ علائمی محبوب تر از Nano وجود نداشته باشد. این رمز ارز که در ابتدا RaiBlocks نامیده می شد ، در سال 2015 راه اندازی شد ، توانست در عرض یک ثانیه به تأیید معاملات برسد. برای مرجع ، تمام ارزهای رمزنگاری شده دیگر بین چند دقیقه تا چند ساعت به تأیید معامله نیاز دارند.

حتی بهتر ، این انتقال ثانیه دوم برای کاربر نهایی هیچ هزینه ای ندارد – و آن را به یکی از معدود ارزهای رمزپایه بدون هزینه تبدیل می کند. نانو از نسخه اصلاح شده سازوکار اجماع Proof of Stake به نام Open نماینده صدای (ORV) ، و یک ساختار داده معامله منحصر به فرد به جای بلاکچین سنتی استفاده می کند.

در سال 2018 ، پس از هک Bitgrail ، صرافی ارز رمزنگاری شده ایتالیا ، ارزیابی نانو به طرز چشمگیری عقب نشینی کرد. در آن زمان ، Bitgrail تنها بستر معاملاتی بود که یک جفت تجاری Bitcoin / Nano را ارائه می داد. حدود 17 میلیون متعلق به کاربر نانو در این روند از بین می رود. متأسفانه ، قیمت ارز در سال 2017 – حتی در زمان گاو نر در اوایل سال 2021 – به اوج خود نرسید.

مطالب مرتبط: چرا تسلا ایلان ماسک دیگر بیت کوین را قبول نمی کند؟

صفحه وب که جزئیات ETH 2.0 را نشان می دهد

Ethereum ، دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ دنیا با استفاده از بازار سرمایه ، در حال حاضر در میان یک شبکه بزرگ ارتقا یافته است که ردپای کلی آن را به طرز چشمگیری بهبود می بخشد.

Ethereum 2.0 که Serenity نامیده می شود ، حذف سازوکار اجماع ارز رمزنگاری شده اثبات کار و پیاده سازی اثبات سهام است. در Proof of Stake ، کاربران به جای اعتبارسنجی معامله با استخراج ، به مشروعیت رای می دهند.

مرتبط: Ethereum 2.0 “آرامش” چیست؟ تمام آنچه نیاز است بدانید

اگرچه تصمیم به تصویب اثبات سهام غیرضروری به نظر می رسد ، اما چندین طرفدار پرشور ارز رمزپایه معتقدند که این مکانیزم به مقیاس پذیری و کارآیی در ازای تمرکززدایی دست می یابد. آنها استدلال می کنند که حق رأی در ارزهای مبتنی بر PoS به طور نامتناسبی به نفع کسانی است که سهم زیادی دارند و منجر به نفوذ کمتر برای مصرف کنندگان کوچکتر می شود.

بدون انتقاد ، به نظر می رسد Ethereum با ردپای کربن کوچک به ارزشمندترین ارز رمزنگاری شده در جهان تبدیل خواهد شد. در حقیقت ، یک محقق از بنیاد Ethereum تخمین می زند که ارز رمزنگاری شده پس از تغییر به Proof of Stake ، 99.5 درصد انرژی کمتری مصرف خواهد کرد.

وب سایت رسمی چیا

در مقایسه با اکثر افراد موجود در این لیست ، Chia یک ارز رمزپایه جوان است. در اوایل سال 2021 منتشر شد ، هدف آن استفاده گسترده از ارز رمزپایه است و در عین حال هزینه های معامله را پایین نگه می دارد. چیا در تلاش مستقیم برای از بین بردن بحث مصرف انرژی که اغلب با ارزهای دیجیتال همراه است ، از اثبات مکان و زمان به عنوان سازوکار اجماع خود استفاده می کند.

سازوکار اجماع متکی به اعتبارسنج های معامله است ، که مقدار مشخصی فضای ذخیره سازی رایگان در رایانه های خود دارند ، جایی که مجموعه اعداد رمزنگاری به صورت قطعه ای ذخیره می شود (بسته ها نامیده می شوند). هر چند دقیقه یک رایانه برای بررسی بلوک ها و تراکنش ها به طور تصادفی انتخاب می شود. از آنجا که این فرآیند شامل خرد کردن مداوم اعداد نیست ، همانند بیت کوین ، مصرف انرژی به شدت کاهش می یابد.

در هفته های منتهی به آزادی چیا ، هارد دیسک های مصرف کننده و شرکتی شروع به پرواز از قفسه ها در همه جا کردند. این به این دلیل است که اعتبار سنج تراکنش ها می توانند با داشتن فضای خالی بیشتر از دیگران در شبکه ، شانس انتخاب خود را بهبود بخشند.

با توجه به اینکه تقریبأ یک دهه تقاضا برای دستگاه های ذخیره سازی نسبتاً ثابت بوده است ، Chia این امکان را دارد که قیمت های بالایی را به هارد دیسک ارسال کند. بعلاوه ، از آنجا که درایو های سخت و SSD دوام یا مقاومت کمی دارند ، اشتهای نامحدود Chia برای تولید درایو این احتمال را دارد که به محیط زیست آسیب غیرمستقیم وارد کند.

وب سایت رسمی الگوراند

Algorand برای اثبات مشارکت از یک سازوکار اجماع خالص استفاده می کند ، به این معنی که چندین مزیت مشابه دارد که انتظار می رود با Ethereum 2.0 همراه باشد. ارز رمزنگاری شده به دلیل قدرت گسترده تیم توسعه بخشی از آن شناخته شد. چهره این پروژه سیلویو میکالی ، دانشمند کامپیوتر و استاد ایتالیایی در دانشگاه MIT است.

توسعه دهندگان Algorand بارها اظهار داشته اند که ارز رمزنگاری شده به گونه ای طراحی شده است که تا حد ممکن از نظر انرژی کارآمد باشد. بنیاد غیرانتفاعی Algorand همچنین در آوریل 2021 با Climate Trade همکاری کرد تا اطمینان حاصل کند که بلاکچین از نظر کربن خنثی است و کاملاً قابل ردیابی است.

مانند Ethereum ، Algorand از ایجاد قراردادهای هوشمند و NFT پشتیبانی می کند. از نظر توان معاملات ، ارز رمزنگاری شده می تواند عملکرد بهتری نسبت به رقبا داشته باشد – بیش از 1000 تراکنش در ثانیه صادر می کند. برای مقایسه ، بیت کوین فقط می تواند بخشی از این رقم را کنترل کند.

وب سایت رسمی ستاره ای

در ابتدا به عنوان جایگزین منبع آزاد برای ارز دیجیتال Ripple XRP طراحی شده است ، Stellar Lumens به یکی از ارزهای ارزان قیمت در بازار تبدیل شده است. برخلاف Ripple ، Stellar توسط یک بنیاد توسعه غیرانتفاعی پشتیبانی می شود که بر توسعه شبکه و همچنین مشارکت های متعدد آن از جمله IBM در سال 2017 نظارت می کند.

استلار از توافق نامه بیزانس فدرال به عنوان مبنای پروتکل اجماع خود استفاده کرد ، که به وی امکان دستیابی به مقیاس پذیری را داد. این سیستم از این نظر منحصر به فرد است که از یک مدل ریاضی برای رسیدن به اتفاق نظر بین گره های مختلف اعتبارسنجی از پیش تأیید شده در شبکه استفاده می کند. از آنجا که این گره ها قابل اعتماد در نظر گرفته می شوند ، نیاز به یک فرآیند تأیید انرژی زیاد از بین می رود.

با این حال ، این روش برای دستیابی به توان بالای خود ، خواص خاصی را معامله می کند. به طور خاص ، استلار نه بدون اجازه است و نه با اعتماد به نفس. این به این دلیل است که هر شرکت کننده فرصت یکسان برای اعتبار سنجی را ندارد. برای انجام این کار ، آنها ابتدا باید اعتماد به یک گره اعتبارسنجی موجود را جلب کنند. با کمتر از 100 گره فعال در شبکه Stellar ، باید دید که آیا ارز رمزپایه می تواند به اندازه رقبا غیرمتمرکز باشد.

همگام سازی با بیت کوین: راهی دشوار در پیش است

در حالی که امروز هزاران ارز رمزنگاری شده وجود دارد ، تعداد انگشت شماری قادر به عملکرد موثر هستند. حتی در بین کسانی که این کار را انجام می دهند ، بسیاری از راه حل ها هنوز نسبتاً جوان هستند و هنوز در مقایسه با فرمول آزمایش شده ارائه شده توسط بیت کوین اثبات نشده اند.

به طور خاص ، برای موفقیت ارز رمزنگاری شده ، باید مقیاس پذیری ، تمرکززدایی و امنیت را در مقادیر مساوی به دست آورد. با گذشت زمان ، ما امیدواریم که حداقل یکی از ارزهای رمزپایه فوق یک گزینه مناسب برای قهرمانان فعلی باشد.

اعتبار تصویر: Executium / Unsplash


عملکرد حفر بیت کوین
نحوه حفر بیت کوین

استخراج بیت کوین تنها راه برای گرفتن بیت کوین های تازه بریده شده است. اما آیا سخت افزار شما می تواند کار را انجام دهد؟

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.