27
جولای

5 گزینه برای نشانک های Google برای نگه داشتن پیوندها و سازماندهی موارد دلخواه

گوگل سرویس Google Bookmarks را از 30 سپتامبر خاموش می کند. نگران نباشید ، شما هنوز هم می توانید نشانک های خود را به این برنامه های نشانک گذاری رایگان که قطعاً بهتر هستند ، صادر کنید.

این غول اینترنتی به دلیل توقف تولید محصولات مورد علاقه Google به شهرت رسیده است ، بنابراین این بار ممکن است برای نگه داشتن نشانک های خود به دنبال برنامه ای غیر گوگل باشید. همچنین گزینه های بسیاری برای نشانک های Google وجود دارد ، از مدیران نشانه های کلاسیک گرفته تا مواردی که بر روی سازماندهی پیوندهای شما و به خاطر سپردن دلیل نگه داشتن آنها در ابتدا تمرکز دارند.

1. GGather (وب): یک گزینه کلاسیک Google Bookmark غنی از ویژگی

GGather یک مدیر نشانک کلاسیک و غنی از ویژگی است که بهترین گزینه رایگان برای نشانک های Google است

GGather یک مدیر نشانه های کلاسیک و بی هدف با بسیاری از ویژگی ها است که آن را به گزینه ای عالی برای نشانک های Google تبدیل می کند. نسخه رایگان به شما امکان وارد کردن حداکثر 2000 نشانک را می دهد و برای موارد دیگر باید به نسخه حرفه ای ارتقا دهید.

شما می توانید نشانک ها را به عنوان یک لیست متنی ساده ، شبکه ای از تصاویر ، نقشه هایی که بین متن و تصویر مخلوط شده اند ، مشاهده کنید. این تصاویر کوچک برای هر پیوند می تواند به صورت خودکار تولید شود ، یا می توانید تصویر خود را به آن اختصاص دهید. GGather از پوشه ها پشتیبانی نمی کند ، اما شما می توانید برچسب ها را به بوک مارک های گروه اضافه کنید و همه نشانک ها را در نوار کناری مشاهده کنید.

همچنین می توانید به هر نشانکی که در زیر نقشه اصلی نشان داده می شود ، یادداشت اضافه کنید. برای یادداشت های عمیق تر ، می توانید حاشیه نویسی را با هر نشانگر اضافه کنید.

به طور پیش فرض ، GGather از شما می خواهد که رتبه ها را به مقیاس پنج ستاره اضافه کنید. در ابتدا ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما اگر دائماً نشانک های خود را ارزیابی می کنید ، می توانید بعداً آنها را فیلتر کنید تا بهترین نشانک های خود را که ارزش خواندن یا بررسی را دارند ، پیدا کنید.

این برنامه فقط دارای پسوند Chrome است ، اما شما می توانید از نشانک در هر مرورگر ، دسک تاپ یا تلفن همراه استفاده کنید. همچنین می توانید “GGather.com/” را قبل از هر پیوندی اضافه کنید تا به طور خودکار در حساب GGather خود ذخیره شود.

دانلود: GGather for Chrome (رایگان)

2. Linkish (Chrome ، Firefox ، Opera ، Edge): مدیر نشانه گذاری برجسته قدرتمند

Linkish یک برنامه نشانه گذاری قدرتمند با یک ابزار برجسته منحصر به فرد برای برجسته کردن متن در پیوندهای ذخیره شده شما است

Linkish یک مدیر نشانه قدرتمند است که به طور خودکار به شما کمک می کند تا بوک مارک های جمع آوری شده در طول سالها را مرتب کنید. وقتی بوک مارک های خود را برای اولین بار وارد می کنید ، آنها را در تصاویر ، فیلم ها ، پیوندها ، متن و صدا فیلتر می کند و مرور را آسان تر می کند. و می توانید مجموعه ها (یا پوشه ها) را با زیر پوشه ها در آنها ایجاد کنید تا پیوندهای خود را سازماندهی کنید.

می توانید به سرعت یک صفحه را علامت گذاری کرده و با پسوند یا نشانک مرورگر ، برچسب و یادداشت به آن اضافه کنید. Linkish همچنین دارای یک ابزار نشانه گذاری است که می توانید برای برجسته کردن متن در یک لینک از آن استفاده کنید. این ویژگی خوبی برای یادآوری دلیل بوک مارک شدن یک صفحه است.

نسخه رایگان Linkish 500 نشانک ، 50 مجموعه و پنج لهجه صفحه را ارائه می دهد. نسخه پولی Pro این محدودیت ها را برطرف می کند و همچنین به شما امکان می دهد نشانک ها را به صورت PDF ذخیره کنید (به طوری که هرگونه تغییر در صفحه روی شما تأثیر نگذارد) و پیوندهای خراب یا تکراری را تشخیص می دهد.

دانلود: Linkish برای Chrome فایرفاکس | اپرا لبه (رایگان)

3. Quarchive (Chrome ، Firefox): جستجوی نشانک متن کامل

بایگانی را بایگانی کرده و تمام نشانک های شما را خزنده می کند تا بتوانید پیوندهای ذخیره شده خود را با متن کامل جستجو کنید

Quarchive کمی با دیگر مدیران نشانک تفاوت دارد. هدف آن کار با نشانک های مرورگر شما ، همگام سازی خودکار همه موارد دلخواه موجود است. و پس از پایان کار ، می توانید از Quarchive برای جستجوی متن کامل در تمام نشانک های خود استفاده کنید. این یکی از بهترین برنامه ها برای مدیریت سالانه نشانک ها است.

دستورالعملهای شروع به کار را در مورد نحوه تنظیم دقیق Quarchive بخوانید ، زیرا باید کلید API را در پسوند مرورگر کپی و جایگذاری کنید. پس از راه اندازی ، Quarchive همه نشانک ها را به مرورگر وارد می کند ، سپس برای جستجوی متن کامل آنها را خزیده و فهرست می کند.

در آینده ، وقتی هر صفحه ای را در مرورگر خود علامت گذاری می کنید ، Quarchive آن را همگام سازی می کند. پسوند تلفن همراه وجود ندارد ، اما اگر چیزی را در مرورگر تلفن همراه خود علامت گذاری کنید و آن را با مرورگر دسک تاپ همگام سازی کنید ، Quarchive آن را از روی دسک تاپ استخراج می کند. البته ، می توانید حساب Quarchive خود را در هر جایی باز کرده و به جستجوی متن کامل دسترسی پیدا کنید.

یک ویژگی اضافی خوب در Quarchive بحث های Reddit و Hacker News است. اگر هر یک از نشانک های شما در هر یک از این انجمن های آنلاین مورد بحث قرار گیرد ، Quarchive پیوندهای مکالمات را به شما نشان می دهد.

دانلود: کوارچایو برای Chrome Firefox (رایگان)

4. Notado (کروم ، فایرفاکس): ابتدا اتوماسیون سرویس نشانه گذاری کنید

Notado یک برنامه نشانه گذاری است که دارای یکپارچه سازی هوشمندانه برای برنامه های محبوب و تمرکز بر برجسته سازی متن مهم است ، نه پیوندهای کامل

Notado ایده برچسب گذاری از ذخیره یک صفحه وب به ذخیره قطعه ها را تغییر می دهد. برخی از متن ها را برجسته کنید ، روی آن کلیک راست کرده و برای Notado ارسال کنید. برنامه آن را به عنوان یادداشت ذخیره می کند. سپس می توانید یادداشت ها را در داشبورد Notado مشاهده کرده یا پیوندها را مرور کنید و ببینید که برای هر کدام چند یادداشت دارید.

علاوه بر علامت گذاری عادی که در هر برنامه دریافت می کنید ، Notado دارای علامت گذاری خودکار است. شما می توانید قوانین If-This-then-That را در سرویس برچسب گذاری ایجاد کنید تا کلمات یا سایت های خاصی برای دسته بندی آسان تر به طور خودکار برچسب گذاری شوند.

این برنامه همچنین به چندین برنامه معروف خواندن مانند Readwise ، Instapaper و Pinboard متصل می شود. همچنین می توانید حساب توییتر خود را پیوند دهید تا به طور خودکار تمام توییت های مورد علاقه خود را ذخیره کرده و آن را به Reddit پیوند دهید تا نظرات ذخیره شده را وارد کنید.

همچنین Notado در حال آزمایش بتا برای iOS و Android است. پس از ورود به سیستم ، دستورالعمل هایی در مورد نحوه بارگیری رایگان این برنامه های آزمایشی دریافت خواهید کرد.

دانلود: یادداشت برای Chrome Firefox (رایگان)

5. HiTabs (وب): بوک مارک ها را در پوشه ها سازماندهی کرده و پوشه ها را به اشتراک بگذارید

HiTabs یک سازمان دهنده پوشه نشانه گذاری شده با قابلیت به اشتراک گذاری پوشه ها با تیم ها است

HiTabs یک مدیر نشانه برای کسانی است که دوست دارند بوک مارک های خود را در پوشه ها مرتب کنند. هر “تب” اساساً یک پوشه است و می توانید پیوندها را به سمت بالا و پایین به یک موقعیت منتقل کنید یا آنها را بین پوشه ها منتقل کنید. نشانک های موجود خود را وارد کنید و شروع به ایجاد برگه ها کنید.

بخش را می توان به صورت عمومی ، خصوصی یا گروهی تنظیم کرد. برگه های عمومی دارای پیوند مخصوص به خود هستند که می توانید برای دیدن آنها با هر کسی به اشتراک بگذارید (حتی اگر کاربر HiTabs نباشد). برگه های گروهی به چندین کاربر امکان می دهد پیوندهایی را به بخشی اضافه کنند که برای تیم های کوچک مفید است. برگه های خصوصی فقط برای شما قابل مشاهده هستند.

متأسفیم ، هیچ افزودنی ، نشانک یا میانبری برای افزودن سریع نشانک ها به HiTabs وجود ندارد. در عوض ، باید صفحه HiTabs را باز کرده و پیوندی به پوشه مناسب اضافه کنید. دست و پا گیر است و شما به راحتی راحتی برنامه های افزودنی را از دست خواهید داد. شما ممکن است استفاده از نشانک های مرورگر خود را برای ذخیره کردن موارد دلخواه خود به طور منظم و صادرات آنها به HiTab به صورت دوره ای برای سازماندهی اتصالات خود در نظر بگیرید.

آیا لازم است از نشانک ها در برنامه مرورگر یا نشانک های خود استفاده کنید؟

با داشتن بسیاری از برنامه های علامت گذاری به عنوان گزینه ، ممکن است شما ویژگی علامت گذاری داخلی مرورگر را فراموش کرده باشید. و از آنجا که همه مرورگرهای مدرن اکنون به شما امکان می دهند این بوک مارک ها را در دستگاه های دسک تاپ و موبایل همگام سازی کنید ، به نظر می رسد بهترین راه برای ذخیره پیوندها برای موارد بعدی است.

استفاده از نشانک ها در مرورگر مشکلی ندارد ، اما توانایی دسترسی شما به مکان های دیگر را محدود می کند. نشانک های مرورگر در برخی از صفحات وب که می توانید از طریق رایانه شخص ثالث به آنها دسترسی داشته باشید در دسترس نیستند ، بنابراین به دستگاه خود نیاز دارید. این محدودیتی است که امیدواریم مرورگرها در آینده برطرف شوند ، اما در حال حاضر برنامه نشانه گذاری انعطاف پذیرتر است.


نشانک ها
5 برنامه نشانه گذاری تخصصی برای ذخیره لینک به روش های منحصر به فرد

برای نیازهای مختلف به برنامه های نشانه گذاری مختلفی نیاز دارید. این ابزارهای نشانه گذاری منحصر به فرد را امتحان کنید تا هنگام مرور وب ، تمام ارتباطات ارزشمند خود را حفظ کنید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده