3
جولای

5 ویرایشگر اسناد منحصر به فرد که مانند Word و Google Docs نیستند

وقت آن است که فراتر از Google Docs و Microsoft Word برویم. این ویرایشگران فوق العاده اسناد آنلاین ویژگی های بسیار مورد نیاز را به واژه پردازهای مدرن اضافه می کنند.

صحبت در مورد برنامه های سند همیشه به همان نام های قدیمی منجر می شود: Word ، GDocs ، LibreOffice ، Zoho و دیگران. اما نسل جدید ویرایشگر اسناد آنلاین در حال رفع نواقص این برنامه های محبوب هستند. آنها قابلیت های جدید پردازشگر متن نسبتاً کمی مانند ویژگی های مشترک نویسندگان ، ابزارهای اساسی برای پروژه های کار گروهی و طراحی آسان اسناد زیبا را معرفی می کنند.

1. پیش نویس (وب): بهترین نرم افزار آنلاین سند برای نویسندگان

پیش نویس یکی از بهترین برنامه های پردازش کلمه آنلاین برای نویسندگان است ، به ویژه با همکاری دیگران ، زیرا تاریخچه نسخه گسترده ای را برای تغییرات ارائه می دهد

پیش نویس بهترین نرم افزار برای پردازش کلمه یا اسناد برای نویسندگان ، به صورت آنلاین و آفلاین است. در حقیقت ، اگر تمایل به نوشتن زیاد دارید ، این بهترین گزینه برای MS Word و Google Docs است. تکان دهنده است که این ابزار عالی رایگان است و مرا به دست آورد.

شما می توانید لیست کامل ویژگی های پیش نویس را برای همه آنچه ارائه می دهد مشاهده کنید. در اینجا موارد برجسته ای وجود دارد که باعث بهتر شدن آن نسبت به سایر برنامه های نوشتاری آنلاین می شود:

  • کنترل نسخه: اگر همکاران تغییراتی ایجاد کنند ، سند فقط در رایانه آنها به روز می شود. همچنان می توانید این تغییرات را در سند خود بپذیرید یا رد کنید.
  • نظر بدهید: هنگام تایپ کردن ، ممکن است اغلب بخواهید گزینه های خط یا پاراگراف را امتحان کنید. اما تا زمانی که آن را درست درک نکنید ، می خواهید اصل را در جایی نگه دارید. با یک ضربه کلید می توانید متن برجسته شده را به یک نظر (در همان مکان) تبدیل کنید. در یک حرکت دیگر ، آن را به داخل سند بکشید.
  • علامت گذاری همه: با دستورات ساده Markdown می توانید لیست کارها را به هر سندی اضافه کنید. حتی اگر زبان Markdown را نمی دانید ، یادگیری دستور ساده آسان است.
  • ساده سازی خودکار: پیش نویس با یک ربات ارائه می شود که آنچه را که شما نوشته اید تجزیه و تحلیل می کند و روش ساده تری برای گفتن همان مطلب ارائه می دهد.
  • حالت همینگوی: حالت کانونی ، که در آن فقط می نویسید و نمی توانید آن را حذف کنید. این ایده از توصیه همینگوی برای “نوشتن مست ، ویرایش هوشیارانه” الهام گرفته شده است ، جایی که شما را به نوشتن بدون ویرایش افکار تشویق می کند. این را با برنامه همینگوی برای نویسندگان خلاق اشتباه نگیرید.

YADA (یک برنامه مستند دیگر) هر خط را به یک بلوک قابل علامت تبدیل می کند تا بتوانید کارت های فلش و اسناد ارجاع متقابل را ایجاد کنید

YADA (برنامه سند دیگری) رویکرد متفاوتی نسبت به اسنادی دارد که باعث تغییر برخی افراد می شود. در حقیقت ، بسیار خوب است اگر Microsoft Word یا Google Docs این ویژگی ها را در برنامه های خود بگنجانند.

برنامه وب برچسب گذاری در اسناد را معرفی می کند. هر سطر یا پاراگراف از یک سند یک بلوک جداگانه است. می توانید برچسب ها را به این بلوک اضافه کنید تا بعداً جستجو آسان تر شود. این یک ابزار مفید برای مطالعه ، تحقیق و برای کسانی است که منابع زیادی را ذکر می کنند.

دانش آموزان (و معلمان) نیز ویژگی Maps را دوست دارند. می توانید از متن و برچسب های موجود خود کارت های فلش پرسش و پاسخ ایجاد کنید. به این ترتیب می توانید از YADA برای یادداشت برداری در کلاس استفاده کرده و آنها را در حین حرکت با اضافه کردن برچسب هایی که برای کدام بخش مناسب هستند ، سازماندهی کنید.

سپس می توان از نشانگرها در نماهای مختلف استفاده کرد. به عنوان مثال ، شما می توانید از محتوای برجسته شده در یک فایل برای نمایش در سند دیگری استفاده کنید. نیز وجود دارد نمای اسلاید که فلش کارت های هر سند را به نمایش پرده ای تبدیل می کند.

3. Slick Docs (وب): اسناد زیبایی را با بلوک ها و الگوها برای کشیدن و رها کردن ایجاد کنید

SlickDocs زمینه هایی با الگوهای کشیدن و رها کردن را برای ایجاد اسناد زیبا ارائه می دهد

Google Docs و Microsoft Word طیف گسترده ای از الگوها را برای رزومه ، بروشور ، جزوات ، منوها و موارد دیگر ارائه می دهند. اسلیک اسناد نیز آنها را دارد ، اما با اضافه کردن بلوک های کشیدن و رها کردن برای تغییر یا افزودن هر عنصر در یک الگو ، بر اساس تجربه ایجاد می شود.

وقتی سندی جدید ایجاد می کنید ، یک نوار کناری با یک لیست متحرک از بلوک های از پیش طراحی شده پیدا خواهید کرد. به عنوان مثال ، در یک الگوی رزومه ، می توانید نمایه عنوان را برای سبک های دیگر عوض کنید یا این بلوک را به طور کلی حذف کنید. هر بلوک کل عرض یک سند را می گیرد.

البته متن و تصاویر موجود در بلوک قابل ویرایش است. این یک ویرایشگر متن کامل با تمام ویژگی های یک پردازشگر متن خوب است. ویرایش تصویر حتی گزینه های دیگری مانند افزودن زیرنویس یا متن جایگزین ، تغییر سبک و اندازه و افزودن پیوندها را دارد.

در هنگام ویرایش سند نگران اشتباه کردن آن نباشید ، Slick Docs تاریخچه ویرایش ها را ذخیره می کند تا به نسخه قبلی بازگردد. پس از تکمیل سندی ، می توانید آن را به صورت PDF بارگیری کرده یا به صورت آنلاین منتشر کنید تا یک URL برای به اشتراک گذاری دریافت کنید.

4. Hush Docs (وب): جایگزینی برای Google Docs ، مناسب برای حفظ حریم خصوصی

Hush Docs وقتی می خواهید از داده های خود در Google Docs محافظت کنید ، ویرایشگر اسناد خصوصی است

اگر نگرانی اصلی شما در مورد Google Docs حریم خصوصی است ، Hush Docs را در نظر بگیرید. حتی لازم نیست کاملاً به Hush Docs بروید. برای ادامه کار با Google Docs می توانید از آن برای اسنادی استفاده کنید که می خواهید بصورت آنلاین محافظت کنید.

این برنامه وب رایگان همراه با یک پردازشگر متن کامل است که داده های آن فقط برای شما یا هر کسی که با آن اشتراک دارید قابل دسترسی است. این ابزار ثبت نشده به صورت آفلاین کار می کند و پرونده ها را در مرورگر ذخیره می کند. اگر یک حساب کاربری ایجاد کنید ، می توانید فایل ها را همگام سازی کنید تا بتوانید در هر مکان به آنها دسترسی داشته باشید.

ویرایشگر سند خود دارای بیشتر مواردی است که شما می خواهید ، مانند نه قلم اساسی ، قالب بندی متن (از جمله ترازبندی ، عنوان ها و نقل قول ها) ، اعلان فضا و پشتیبانی از پیوندها ، تصاویر و فیلم ها. همچنین شامل برخی از قالب های پیشرفته برای عملیات ریاضی است. متأسفیم ، از جداول پشتیبانی نمی کند.

به همین ترتیب ، برای ایجاد یک مجموعه کامل دفتر آنلاین و خصوصی و رمزگذاری شده ، CryptPad را که فراتر از Documents است ، بررسی کنید. این یکی از بهترین برنامه های همکاری برای تیم های خلاق است.

5. عجیب و غریب (وب): اسناد تیمی همراه با نمودارهای روان ، نقشه های ذهنی ، فریم ها ، وظایف

https://vimeo.com/510836354

Whimsical خود را یک فضای کاری بصری می نامد که ترکیبی از اسناد یا پردازش کلمات با بهترین ویژگی های تخته سفید است. این مجموعه ویژگی باعث می شود که تیم بتواند با هم از هرجای دیگر روی یک پروژه کار کند.

ویرایشگر سند شامل همه قالب بندی متن ها و رسانه های معمول است. سردبیر همچنین از Markdown پشتیبانی می کند. علاوه بر این ، برخی از گزینه های قالب بندی ویژه مانند لیست کارها (کشیدن و رها کردن) و حالت کانونی برای از بین بردن تمام حواس پرتی ها و نوشتن وجود دارد. حداکثر ده مشارکت کننده می توانند از نسخه رایگان برای ویرایش اسناد در زمان واقعی استفاده کنند.

اما جادو وقتی اتفاقات دیگر را اضافه کنید واقعاً اتفاق می افتد. Flowcharts به سادگی یک بوم برای ایجاد یک سری تابلوهای بهم پیوسته است که برای هر یک از عناصر حاوی یک گزینه است. نقشه برداری ذهن می تواند به عنوان یک تمرین فردی یا تیمی اتفاق بیفتد. با استفاده از ابزارهای ساده طراحی می توانید طرح های کاملی از برنامه ها و وب سایت ها ایجاد کنید.

سپس همه چیز در سند شما ترکیب می شود ، که می تواند وارد شود یا به این موارد دیگر پیوند داده شود. سپس یک مکان برای مدیریت کل پروژه خود دارید. این چند نمونه از چگونگی استفاده از اسناد عجیب ویکی ها ، مشارکت کارمندان ، یادداشت های جلسه ، طوفان مغزی و سایر سناریوهای کار تیم کوچک را مشاهده کنید.

برنامه مشابه دیگری که ارزش بررسی دارد Nuclino است ، یکی از بهترین گزینه ها برای Google Docs برای اسناد آنلاین. Nuclino بسیاری از این ویژگی ها را شامل می شود و مانند آنچه در صورت تولد Trello و Google Docs به دست می آورید عمل می کند.

Office Suites در مقابل برنامه های مستقل

مهم نیست که با کدام یک از این واژه پردازهای زیبا همراه هستید ، انتخاب بین یک مجموعه کامل دفتر و یک برنامه مستقل است. گوگل ، مایکروسافت ، زوهو و دیگران محبوب هستند زیرا شما می توانید به سرعت بین اسناد ، صفحات گسترده و ارائه ها ، همه در یک اکوسیستم مشابه جابجا شوید.

اما گرچه برای شرکت های بزرگ مفید است ، اما برای افراد و تیم های کوچک لازم نیست. صرف نظر از خانواده یا آپارتمان آنها ، از برنامه های کاری استفاده کنید که برای شما منطقی است. به عنوان مثال ، در طول بیماری همه گیر COVID ، همه بدون توجه به Skype و تیم های مایکروسافت یا Google Meet از Zoom استفاده می کردند. پس چرا بسته عملکرد دفتر باید متفاوت باشد؟


google-docs-guide-business
Google Docs چیست؟ نحوه استفاده از آن به عنوان یک حرفه ای

Google Docs می تواند بیش از آنچه تصور می کنید انجام دهد. در اینجا هر آنچه برای تسلط بر Google Docs باید بدانید آورده شده است!

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.