19
مه

5 مورد هک ارز رمزنگاری شده و میزان سرقت آنها

ارزهای رمزنگاری شده مورد توجه اخبار مالی برای تحریفات بازار است به گونه ای که هیچ کس تصور نمی کند. اما این بدان معنا نیست که سفر رمزنگاری بدون دست انداز در جاده بوده است.

هر چند ماه یکبار ، هک ارزهای رمزپایه خبرساز می شود ، آسیب پذیری های امنیتی در ارز دیجیتال و بلاکچین را آشکار می کند.

بنابراین ، بدترین هک های ارز رمزنگاری شده در تمام دوران ها و در واقع چه تعداد از آنها به سرقت رفته اند؟

1. هک Coincheck

 • رخ داده در: 2018

 • گزارش از دست دادن رمزنگاری: 523 میلیون علامت NO

 • زیان گزارش شده به دلار آمریکا: 534 میلیون دلار

صرافی ارز رمزنگاری شده ژاپن ، Coincheck ، افتخار بزرگترین سرقت ارز دیجیتال در تاریخ را کسب می کند.

در تاریخ 26 ژانویه 2018 ، کوینچک گفت که حدود 523 میلیون سکه NEM از کیف پول داغ وی به سرقت رفته است. در آن زمان ، ارزش این سکه ها در حدود 534 میلیون دلار بود که بزرگترین سرقت در تاریخ رمزنگاری محسوب می شود. ارزش سکه NEM با انتشار خبر تقریباً 20 درصد کاهش یافت.

اگرچه مقصر کیف پول گرم است ، Coincheck معتقد است که این یک عمل امنیتی ضعیف نیست. هکرها فقط برای دستیابی به اطلاعات لازم از طریق ایمیل هایی که کارمندان با آنها ارتباط برقرار کرده بودند ، حمله فیشینگ انجام دادند. از آنجا ، آنها بدافزار نصب کردند و هر آنچه را که لازم داشتند جمع کردند.

مرتبط: اوراق بهادار ارز رمزپایه چیست؟ آیا برای استفاده از بیت کوین به یک مورد نیاز دارید؟

Coincheck از این حمله جان سالم به در برد و در آوریل 2018 توسط یک شرکت ژاپنی به نام Money Group خریداری شد. این شرکت به زودی با پرداخت 0.83 دلار به ازای هر رمز سرقت NEM ، خسارت به قربانیان را آغاز کرد.

2. کوه Gox هک

https://www.youtube.com/watch؟v=9lJP22qa6Ak

 • رخ داده در: 2014

 • گزارش از دست دادن رمزنگاری: 850،000 BTC

 • زیان گزارش شده به دلار آمریکا: 460 میلیون دلار

کوه تبادل هک Gox احتمالاً مشهورترین هک بیت کوین در تمام دوران ها است. دستیابی به موفقیت در سال 2014 اتفاق افتاد ، زمانی که سکه نسبتاً جدید بود. این یک سری اتفاقات بود که منجر به نابودی بورس شد ، که 70 درصد از حجم معاملات بیت کوین را در روزهای اوج خود اداره می کرد.

حمله سال 2014 که به ورشکستگی ختم شد ، دومین حمله به بورس اوراق بهادار مستقر در ژاپن بود که در آن آنها حدود 850،000 بیت کوین را از دست دادند که ارزش آنها 460 میلیون دلار بود. امروز هزینه همین بیت کوین بیش از 43.2 میلیارد دلار است.

بر اساس گزارش های وایرد ، کوه. نقض Gox به دلیل عدم امنیت کدگذاری رخ داده است. تبادل سیستم نرم افزاری کنترل نسخه نداشته است ، به این معنی که رمزگذارهایی که روی همان فایل اجرا می شوند ممکن است به طور تصادفی کدهای دیگری را بازنویسی کنند.

علاوه بر این ، نرم افزارهای آزمایش نشده به مناسبت های مختلف به مشتریان ارائه شده است ، چیزی که انتظار شما از یک بورس به اندازه Mt نیست. Gox

ما می توانیم این کمبودها و خودآموزی را مقصر ضرر بزرگ بدانیم. اندکی پس از حمله ، کوه گوکس اعلام ورشکستگی کرد و مجبور شد فعالیت خود را متوقف کند. همچنین لازم به ذکر است که رئیس بورس اوراق بهادار به دلیل جعل سوابق و اجتناب از حبس کوتاه مدت مقصر شناخته شد.

3. هک Bitfinex

مرد مرموزی که بیت کوین در دست دارد

 • رخ داده در: 2016

 • گزارش از دست دادن رمزنگاری: 120،000 BTC

 • زیان گزارش شده به دلار آمریکا: 72 میلیون دلار

صرافی رمزنگاری Bitfinex یکی از بزرگترین صرافی های BTC در جهان است که از سال 2012 فعالیت می کند. در آگوست 2016 ، صرافی اعلام کرد که در مجموع 119756 بیت کوین به هکرها از دست داده است. در زمان تخلف ، ضرر 72 میلیون دلار بود و امروز بیش از 6 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.

همچنین به عنوان دومین تخلف بزرگ در سیستم عامل تبادل BTC قرار می گیرد.

هک Bitfinex حساب های چندرسانه ای را تحت تأثیر قرار داده است ، جایی که چندین امضا کننده به مدیریت بودجه و کاهش خطرات کمک می کنند. حساب های Multisig یک گام در امنیت هستند ، زیرا برای تکمیل تراکنش نیاز به چندین کلید دارید.

Bitfinex دارای دو کلید مخفی بود ، در حالی که شریک آن ، BitGo ، کلید سوم را در دست داشت. هکرها به این کلیدها دسترسی داشتند و نزدیک به 120،000 بیت کوین را در یک آدرس ناشناخته بارگیری کردند.

مرتبط: آیا خرید و استفاده از بیت کوین بی خطر است؟

طبق CoinDesk ، BTC با ارزش بیش از 623 میلیون دلار از دست رفته در هک Bitfinex ماه گذشته منتقل شد. سکه ها حدود 10 درصد از کل صندوق سرقت شده را تشکیل می دهند.

4. هک BitGrail

 • رخ داده در: 2018

 • گزارش از دست دادن رمزنگاری: 17 میلیون سکه نانو (XRB)

 • زیان گزارش شده به دلار آمریکا: 170 میلیون دلار

صرافی ارز دیجیتال ایتالیا ، BitGrail ، قربانی یک سری پیشرفت هایی شد که منجر به از دست رفتن 17 میلیون توکن نانو شد که در گذشته با نام RailBlocks شناخته می شد. این حملات در فوریه 2018 رخ داد و منجر به ضرر ارزی 170 میلیون دلاری شد.

مقامات ایتالیایی BitGrail را مسئول هک ها می دانند. پلیس گفت کسانی که بورس اوراق بهادار را اداره می کنند یا در پشت سرقت بودند یا با روشن شدن اولین حمله اقدامی برای جلوگیری از آن انجام ندادند.

همچنین نگرانی هایی وجود داشت که بنیانگذار BitGrail ، فرانچسکو فیرانو ، به توسعه دهندگان دستور داد تا قبل از نقض ، بلاکچین را منشعب کنند. توسعه دهندگان از نظارت خودداری كردند ، زیرا این درخواست به اشتباه آمدن Firano با بورس اوراق بهادار اشاره داشت.

5. هک کردن NiceHash

 • رخ داده در: 2017

 • گزارش از دست دادن رمزنگاری: 4736 BTC

 • زیان گزارش شده به دلار آمریکا: 70 میلیون دلار

بازار استخراج بیت کوین ، NiceHash ، در تاریخ 6 دسامبر 2017 برای بیش از 4700 بیت کوین هک شد. قیمت سکه های مسروقه در زمان هک شدن حدود 70 میلیون دلار بود. NiceHash معتقد است که هکر با استفاده از ایمیل فیشینگ توانسته است اعتبار کارمندان خود را بدست آورد.

این پلتفرم همچنین به کاربران خود توصیه می کند رمزهای عبور خود را تغییر دهند.

مرتبط: چرا ارز رمزنگاری شده شما به اندازه تصور شما ایمن نیست

اگرچه NiceHash نتوانست وجوه سرقت شده را بازیابی کند ، اما برای نجات اعتبار خود یک برنامه بازیابی را با هزینه های خود راه اندازی کرد. در دسامبر سال 2020 ، این سیستم عامل 100 درصد وجوه سرقت شده در هنگام هک را بازگرداند.

به ندرت پیش می آید که یک ارائه دهنده خدمات رمزنگاری به طور کامل به کاربران خود نقض امنیت را جبران کند. اما NiceHash امیدوار است که الگویی برای پیگیری دیگران باشد.

از سرمایه گذاری های رمزنگاری شده خود محافظت کنید

سرمایه بازار ارزهای رمزنگاری شده در این حدود است 2.43 تریلیون دلار، بنابراین به راحتی می توان فهمید که چرا ارزهای دیجیتال برای مجرمان اینترنتی بسیار جذاب هستند.

اگر در فضای رمزنگاری سرمایه گذاری کرده اید ، انجام اقدامات احتیاطی و استفاده از سیستم عامل هایی که مطابق با اقدامات امنیت سایبری است ، مهمتر از هر زمان دیگری است. در مورد کلاهبرداری های رایج و کلاهبرداری های رمزنگاری شده برای تأمین اعتبار خود اطلاعات کسب کنید.


muo-Security-crypto-scams-featured
6 کلاهبرداری رمزنگاری که باید قبل از خرید بیت کوین بدانید

خرید بیت کوین وقتی ارزش رو به رشد آن را می بینید جذاب به نظر می رسد. در اینجا نحوه تشخیص یک کلاهبرداری رمزنگاری قبل از جدا شدن با پول نقد وجود دارد.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.