1
جولای

5 موردی که مایکروسافت برای ویندوز 10 در سال 2021 باید اصلاح کند

پنج سال از انتشار ویندوز 10 می گذرد مایکروسافت در تلاش است تا یک سیستم عامل مدرن ارائه دهد که با گذشت زمان بهبود یابد. به حدی که این شرکت ویندوز 10 را “آخرین نسخه ویندوز” نامید.

در ابتدا ، ویندوز 10 به سرعت توسعه یافت ، مایکروسافت متعهد شد هر سال دو به روزرسانی ویژگی را ارائه دهد. همراه با به روزرسانی های مهم ، این به روزرسانی های جزئی ویندوز 10 را از باگی نجات داد ، یک ظروف ناقص در یک سیستم عامل منسجم که به خوبی کار می کند. اما هنوز مسیری طولانی در پیش است.

مواردی در مورد ویندوز 10 وجود دارد که حتی پس از پنج سال از انتشار آن خراب مانده است. در اینجا برخی از مهمترین مشکلات ویندوز 10 وجود دارد که مایکروسافت باید در سال 2021 به آنها بپردازد.

1. به روزرسانی های ویندوز

صفحه به روزرسانی ویندوز

به روزرسانی ویندوز خراب است. کامپیوترهای داخلی ، صفحه های مرگ آبی و خطاهای بی شماری هر بار که مایکروسافت روی به روزرسانی جدید کلیک می کند ، ظاهر می شود. برای اینکه ببینید به روزرسانی ها واقعا چقدر آسیب دیده اند ، پس از انتشار به روزرسانی جدید شرکت ، به هر تالار گفتگوی آنلاین اختصاص داده شده به ویندوز مراجعه کنید.

و با دیدن اینکه چگونه یک به روزرسانی می تواند به رایانه شما آسیب برساند تعجبی ندارد که بیشتر کاربران از آخرین نسخه ویندوز استفاده نمی کنند.

به زبان ساده ، مردم به بروزرسانی ویندوز اعتقادی ندارند. آنها نمی دانند که آیا به روزرسانی باعث بهتر یا بدتر شدن رایانه آنها می شود.

بنابراین ، مایکروسافت باید به روزرسانی های ویندوز 10 را در سال 2021 برطرف کند. اول ، این شرکت باید اطمینان حاصل کند که به روزرسانی ها تا حد ممکن بدون خطا هستند. به محض اینکه مردم دریافتند که به روزرسانی ها به چیزی آسیب نمی رساند ، احتمالاً از آخرین نسخه استفاده می کنند.

سرانجام ، مایکروسافت همچنین باید روند به روزرسانی را ساده کند و کاربران خود را در زمینه نیاز به بروزرسانی آموزش دهد. هیچ کس نمی خواهد به روزرسانی هایی را که درباره آن چیزی نمی دانند نصب کند.

2. ویندوز بر روی ARM

پردازنده کوالکام اسنپدراگون

ویندوز ARM در سال 2017 برای سازگاری ویندوز با تراشه های مبتنی بر ARM منتشر شد. و اگرچه تقلیدی که ویندوز را بر روی ARM تأمین می کند ، همچنان بهبود می یابد ، اما نزدیک به آنچه macOS ارائه می دهد نیست.

با راه اندازی دستگاه های macOS مجهز به M1 ، دیدیم که MacBooks در ARM ، اگر نه بهتر از پردازنده های مبتنی بر x86 ، به همان خوبی کار می کند. اپل همچنین به طور چشمگیری دوام باتری دستگاه های خود را بهبود بخشیده است.

مرتبط: ویندوز 10 در ARM عرضه می شود: معنی آن برای شما در اینجا است

از طرف دیگر ، تعداد انگشت شماری از دستگاه های مبتنی بر ویندوز مبتنی بر ARM که دیده ایم ، همه زیر گروه در مناطق اصلی هستند. ماندگاری آنها به مراتب بهتر نیست و عملکرد آنها اغلب از دستگاههای استاندارد ویندوز بدتر است. برخی از برنامه های قدیمی حتی در این دستگاه ها کار نمی کنند.

شبیه سازی subpar و عدم پشتیبانی مناسب دلایل اصلی این است که چرا دستگاه های مبتنی بر ARM با ویندوز نمی توانند به قول خود در مورد دستگاه های سبک و سبک با مصرف بهتر باتری عمل کنند.

به طور خلاصه ، اگر مایکروسافت بخواهد با macOS رقابت کند ، برای کار صحیح به Windows ARM نیاز دارد. از عملکرد تا عمر باتری ، همه جنبه های دستگاه های مبتنی بر ARM با ویندوز به یک سیستم عامل نیاز دارد تا انتقال از x86 به ARM را به صورت یکپارچه انجام دهد.

3. برنامه های غیر ضروری

ویندوز همراه با نرم افزاری از پیش نصب شده است که کاربران به آن علاقه ندارند. به عنوان مثال ، بازی هایی مانند Candy Crush Saga و March of Empires که از قبل با هر نسخه از ویندوز نصب شده اند ، نمونه های بسیار خوبی برای این امر هستند.

اما مشکل فقط به برنامه های شخص ثالث محدود نمی شود. برنامه های خود مایکروسافت مانند Groove Music موارد غیر ضروری به یک سیستم عامل از قبل متورم هستند. ویندوز از قبل Windows Media Player را برای پخش فایل های صوتی در اختیار دارد. نیازی به پخش کننده موسیقی دیگر در بالا نیست.

مرتبط: چگونه Bloatware را به راحتی از ویندوز 10 حذف کنیم

کافی است بگوییم که ویندوز با تورم مشکل دارد. برنامه های از پیش نصب شده نه تنها موارد الحاقی غیرضروری هستند ، بلکه همچنین موارد افزودنی هستند که تجربه کلی کاربر را تحت تأثیر قرار می دهند. به عنوان مثال ، این برنامه ها فضای ذخیره سازی مفیدی را اشغال می کنند و برخی از آنها در پس زمینه اجرا می شوند و بر عمر باتری تأثیر منفی می گذارند و عملکرد را کاهش می دهند.

2021 سال مناسبی برای مایکروسافت برای رسیدگی به مشکلات تورم ویندوز است. این شرکت باید تمام بازی ها و برنامه های از پیش نصب شده مانند Groove Music را حذف کند.

4. فروشگاه مایکروسافت

فروشگاه مایکروسافت

اگر جنبه ای از ویندوز وجود داشته باشد که همه در این کره خاکی از آن متنفر باشند ، این فروشگاه مایکروسافت است. اگر هنوز دست خود را با Microsoft Store آلوده نکرده اید ، این را به عنوان یک هشدار در نظر بگیرید. تقریباً چیزی برای گفتن در این باره وجود ندارد.

اما چرا اینقدر بد است؟

اول ، فروشگاه مایکروسافت بسیار کند است. از باز کردن برنامه ها تا بارگیری و نصب ، همه چیز مجبور به نظر می رسد. حتی پیمایش صفحه نیز آنطور که باید احساس آرامش نمی کند.

سپس مشکل اصلی فروشگاه مایکروسافت چقدر غیر قابل اعتماد است. فروشگاه فقط در مورد بارگیری برنامه ها به اندازه کافی قابل اعتماد نیست ، زیرا بارگیری بدون دلیل مشخص ممکن است خراب شود. و حتی اگر شکست نخورند ، گاهی تکمیل آنها خیلی طولانی می شود.

مرتبط: برنامه های دسک تاپ در مقابل فروشگاه مایکروسافت: چه کسی باید بارگیری کنید؟

سرانجام ، مشکل دائمی کمبود برنامه وجود دارد.

بنابراین اگر مایکروسافت می خواهد مردم فروشگاه مایکروسافت را جدی بگیرند ، باید تجربه کاربر را به طرز چشمگیری بهبود بخشد. مایکروسافت از سرعت تا قابلیت اطمینان ، تنها پس از برطرف کردن این مشکلات توسط Store می تواند امیدوار باشد که کاربران بیشتری را به خود جلب کند.

5. اعلامیه ها

اعلان ها در ویندوز 10 بسیار پیشرفت کرده اند. آنها بهتر ، زمینه ای تر و کمتر سرزده هستند. اما هنوز هم کامل نیستند.

مشکل اصلی اعلان ها مربوط بودن آنهاست. اگرچه بیشتر اعلان ها مربوط به مواردی است که کاربران می خواهند در آن قرار بگیرند ، اما مواردی وجود دارد که اعلان های نامناسب ظاهر می شوند ، مانند تبلیغات Microsoft Reward.

این س ofال از دریافت همان اعلان حتی پس از اقداماتی برای حذف آن ایجاد می شود. به عنوان مثال ، در زیر یک تصویر از اعلان Windows Defender مشاهده می شود که حتی پس از به روزرسانی Windows Defender نیز همچنان ظاهر می شود.

اعلان های ویندوز 10

به طور خلاصه ، اگرچه اعلان های ویندوز از هر زمان دیگری بهتر هستند ، اما مایکروسافت هنوز کارهایی برای انجام دارد. اعلان ها قسمت بزرگی از تجربه ویندوز 10 هستند ، زیرا برای حفظ زندگی آنلاین ما ضروری هستند. بنابراین ، مایکروسافت باید به آنها توجه کند.

امیدوارم که 2021 سالی باشد که در آن اعلان های ویندوز می توانند با آنچه در تلفن های ما وجود دارد رقابت کنند.

مایکروسافت باید ویندوز 10 را در سال 2021 اصلاح کند.

نیم دهه بعد ، وقت آن رسیده است که مایکروسافت ویندوز 10 را جلوه دهد تا بدرخشد. مواردی مانند به روزرسانی ، اعلان ها ، نرم افزارهای bloat و ویندوز در ARM باید این شرکت را برای پیشرفت در اولویت قرار دهد.

تنها پس از حل مایکروسافت از این مشکلات می تواند همه را متقاعد کند که ویندوز 10 یا ویندوز 11 آینده رایانه ها است.


مسائل مربوط به فروشگاه-ویندوز-فروشگاه
8 مورد مشترک با فروشگاه مایکروسافت و برنامه های کاربردی در ویندوز 10 (با رفع اشکال)

مشکلی با Microsoft Store یا برنامه های آن بارگیری نمی شود؟ برای عیب یابی این مراحل عیب یابی را دنبال کنید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.