رفتن به نوشته‌ها

5 روش پشتیبان گیری از برنامه ها برای تلفن Android

خرید یک گوشی جدید قطعا برای شما نیز هیجان انگیز است. ویژگی های جدید ، عملکرد بهتر و ویژگی های بیشتر. اما شاید ، مانند برخی از کاربران ، شما فکر می کنید که خرید یک گوشی جدید به دردسر راه اندازی و بازیابی داده ها نمی ارزد. بسیاری از کاربران متوجه می شوند که فرایند پشتیبان گیری و انتقال داده ها از تلفن قدیمی به تلفن جدید بسیار دشوار است. در این آموزش از Anzel Web می خواهیم به شما نشان دهیم که پشتیبان گیری و انتقال داده ها کار سختی نیست و شما را با 5 روش پشتیبان گیری از برنامه های تلفن برای Android آشنا می کنیم.

چگونه از نرم افزار نصب شده اندروید نسخه پشتیبان تهیه کنیم؟

نحوه پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات از برنامه های تلفن هوشمند Android

درست است ، این می تواند دور زده شود – اما اگر شما یک تکنسین نیستید که می دانید چه کار می کند ، نه. اطلاعات شما ممکن است به دلایلی از بین برود ، تلفن ممکن است آسیب ببیند ، ممکن است به سرقت رفته باشد ، بنابراین بهتر است قبل از وقوع حادثه ، آن را درمان کنید. همچنین می توانید قبل از پشتیبان گیری از برنامه ها ، از ROM پشتیبان گیری کنید.

بدون نیاز به نصب برنامه های افزودنی ، از برنامه های Android با Google Drive پشتیبان بگیرید

اولین پیشنهاد ما این است که از دستگاه Android خود در Google Drive با ابزارهای داخلی سیستم عامل نسخه پشتیبان تهیه کنید. در نسخه های قبلی ، کاربران فقط می توانستند عکس ها ، مخاطبین و ایمیل های خود را به جاهای دیگر منتقل کنند ، اما در آخرین به روزرسانی های این شرکت در سیستم عامل اندروید و قابلیت های Google Backup ، کاربران همچنین می توانند از اطلاعات نرم افزاری خود نسخه پشتیبان تهیه کنند. این احتمالاً ساده ترین و مقرون به صرفه ترین روش برای کاربران Android است.

انجام دادن پشتیبان گیری از برنامه های Androidابتدا مطمئن شوید که تنظیمات پشتیبان گیری در گوشی شما فعال است.

تنظیمات تلفن خود را باز کنید.

به پایین صفحه رجوع کنید.

روی System کلیک کنید.

برنامه پشتیبان گیری اندروید

مطمئن شوید که گزینه Backup to Google Drive انتخاب شده باشد.

پس از انتخاب گزینه پشتیبان گیری در Google Drige ، پشتیبان گیری از تلفن شما شروع می شود. در این زمان ، داده های شما در Google Drive ذخیره می شود. می توانید داده های خود را به تلفن جدید بازگردانید.

پشتیبان گیری برای اندروید

پشتیبان گیری از داده برنامه را در تلفن جدید بازیابی کنید

فرآیند بازیابی پشتیبان از برنامه تلفن را می توان در اولین مراحل راه اندازی تلفن انجام داد.

زبان مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی دکمه Go کلیک کنید.

برای استفاده از گزینه بازیابی اطلاعات ، روی کپی اطلاعات خود کلیک کنید.

به یک شبکه Wi-Fi متصل شوید.

بهترین برنامه پشتیبان گیری Android

در مرحله بعد ، گزینه های بازیابی ظاهر می شود. اگر تلفن قدیمی شما در دسترس است ، روی پشتیبان گیری از Android Phone کلیک کنید. در این شرایط خاص ، روی Cloud Backup کلیک کنید.

با حساب Google خود وارد شوید

پس از خواندن شرایط خدمات Google ، روی موافقم کلیک کنید.

بهترین برنامه پشتیبان گیری Android

در این مرحله گزینه های موجود برای بازیابی اطلاعات شما نمایش داده می شود. گزینه ای را که می خواهید بارگیری کنید انتخاب کنید.

روی Restore کلیک کنید.

روی Applications کلیک کنید تا نرم افزاری را که می خواهید بازیابی کنید انتخاب کنید و سپس داده های شما بازیابی می شوند.

بهترین برنامه پشتیبان گیری Android


می توانید نسخه کامل برنامه های معرفی شده را از سرویس های ایرانی بارگیری و نصب کنید.

از نرم افزار Android خود بدون نیاز به روت با نرم افزار Helium پشتیبان بگیرید

نرم افزار هلیوم یکی از بهترین نرم افزارها برای پشتیبان گیری و انتقال داده های اندروید از تلفن اندرویدی است. این برنامه نیازی به روت کردن گوشی ندارد ، به شرطی که ابتدا نصب کننده رومیزی Helium را بر روی رایانه خود نصب کرده باشید. این نرم افزار برای Windows ، Mac OS X و Linux موجود است. ما همچنین در پست های قبلی در سایت به نحوه پشتیبان گیری از برنامه های نصب شده بدون نیاز به مسیریابی اشاره کردیم.

پشتیبان گیری از داده های برنامه های Android

قبل از اتصال تلفن خود به کامپیوتر ، برنامه پشتیبان گیری برنامه Android Helium Desktop را باز کنید.

نرم افزار پشتیبان گیری برنامه Android Helium را در تلفن خود باز کنید و سپس تلفن خود را با کابل USB به رایانه خود وصل کنید.

هنگامی که کامپیوتر تلفن شما را تشخیص داد ، آن را از کامپیوتر جدا کنید.

پشتیبان گیری از داده های برنامه های Android

پشتیبان گیری در صورت جفت شدن دو دستگاه فعال می شود.

در این مرحله می توانید نرم افزاری را که می خواهید پشتیبان گیری کنید انتخاب کنید. اگر می خواهید از تمام نرم افزارها نسخه پشتیبان تهیه کنید ، Select All را انتخاب کرده و سپس روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

پشتیبان گیری از داده های برنامه های Android

سپس می توانید بایگانی خود را در حافظه داخلی ، microSD یا فضای ابری ذخیره کنید.

پشتیبان گیری از داده های برنامه های Android

پس از ذخیره داده ها ، عملیات پشتیبان گیری شروع می شود. این مرحله ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

سرانجام ، پس از تکمیل فرآیند پشتیبان گیری ، پیامی از نرم افزار به شما اطلاع می دهد.

پشتیبان گیری کامل از برنامه های Android از داده های تلفن روت شده با نرم افزار Helium

اگر تلفن Android شما روت شده است ، روند پشتیبان گیری بسیار ساده تر می شود و دیگر نیازی به اتصال تلفن خود به رایانه خود ندارید. در مطالب قبلی سایت به روش های روت گوشی های اندرویدی اشاره کردیم.

هنگامی که برای اولین بار به نرم افزار Helium دسترسی پیدا می کنید ، این نرم افزار به شما امکان می دهد به اطلاعات تلفن دسترسی پیدا کنید. اگر می خواهید فرایند پشتیبان گیری را بدون اتصال به رایانه انجام دهید ، ارائه این دسترسی به نرم افزار بسیار مهم است.

این روند همانطور که در روش قبلی توضیح داده شد ادامه می یابد.

بازیابی اطلاعات تلفن هم با روت کردن و هم بدون نیاز به ریشه کن کردن با استفاده از نرم افزار هلیوم

این روش برای گوشی های روت شده و گوشی هایی که روت ندارند یکسان است.

ابتدا وارد نرم افزار Helium شوید ، سپس تب Recovery and Sync را انتخاب کنید.

سپس باید مکان استخراج اطلاعات را انتخاب کنید.

در این مرحله ، می توانید انتخاب کنید کدام نرم افزار اطلاعات را بازیابی کند. پس از انتخاب برنامه یا برنامه ها ، روی دکمه بازیابی کلیک کنید.

پس از انتخاب نرم افزار ، عملیات بازیابی اطلاعات آغاز می شود. این عملیات بسته به میزان داده هایی که پشتیبان گیری کرده اید ممکن است کمی طول بکشد.

پشتیبان گیری از داده های برنامه های Android

از برنامه های تلفن Android خود با روت کردن با نرم افزار oandbackup پشتیبان بگیرید

یکی از بهترین جایگزین ها برای برنامه هلیوم ، برنامه oandbackup است که برای آن ابتدا باید نرم افزار F-Droid را بارگیری کنید. این برنامه در Google Play در دسترس نیست.

با استفاده از این نرم افزار می توانید به راحتی نرم افزاری را انتخاب کنید که می خواهید از اطلاعات آن نسخه پشتیبان تهیه کنید و سپس آن را بازیابی کنید.

پشتیبان گیری از برنامه های Android

برای استفاده از این نرم افزار ابتدا F-Droid را بارگیری کنید. سپس به دنبال نرم افزار oandbackup باشید و آن را بارگیری کنید.

توجه داشته باشید که دستگاه شما برای انجام این روش باید روت شده باشد.

پشتیبان گیری از برنامه های نصب شده Android با استفاده از Apps Clone Apps

اگر تلفن جدید شما یکی از تلفن های OnePlus ، Oppo ، Vivo ، Realme یا Huawei است ، هنگام راه اندازی آن ، گزینه ای را مشاهده خواهید کرد که در آن می توانید از برنامه Phone Clone برای شبیه سازی اطلاعات گوشی خود استفاده کنید. پشتیبان تهیه کنید. کافی است این برنامه را بر روی گوشی قدیمی خود نصب کرده و دستورات آن را اجرا کنید. تمام اطلاعات شما ، از جمله تصاویر ، فیلم ها و حتی برنامه های کاربردی ، به تلفن جدید شما منتقل می شود. در صورت تمایل ، می توانید از SMS پشتیبان در تلفن Android خود نیز استفاده کنید.

پشتیبان گیری از تلفن های سامسونگ و شیائومی از طریق ابر

برخی از شرکت های تلفن ، مانند سامسونگ و شیائومی ، ابرهای مخصوص خود را برای پشتیبان گیری از داده های شما ارائه می دهند که حتی بهتر از پشتیبان گیری Google است. می توانید از این ابر برای بازیابی برنامه ها ، عکس ها ، فایل ها ، مخاطبین و تنظیمات خود استفاده کنید.

توجه داشته باشید که برای استفاده از این روش ، گوشی جدید و قدیمی باید از یک شرکت باشند. به عنوان مثال ، هر دو شیائومی یا هر دو سامسونگ.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز ما 5 روش پشتیبان گیری از برنامه های تلفن های اندرویدی را ارائه کرده ایم و امیدواریم مشکلات شما را در نحوه پشتیبان گیری از برنامه های نصب شده برای Android حل کرده باشیم. می توانید نظرات ، پیشنهادات و تجربیات خود را در مورد استفاده از روشهای بایگانی برنامه های تلفن های Android در قسمت نظرات این پست به اشتراک بگذارید.

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید