22
آوریل

5 روش برای رفع مشکل Gboard که در Android و iPhone کار نمی کند را بیاموزید

Gboard یک صفحه کلید متعلق به گوگل است و یکی از معروف ترین و بهترین صفحه کلیدهای گوشی و تبلت است. گاهی اوقات این صفحه کلید به دلیل مشکلات کار نمی کند و خطا می دهد. در این مقاله از Anzel Web ما 5 راه حل برای حل مشکل Gboard را به شما می آموزیم ، که در Android و iPhone کار نمی کند.

عیب یابی Gboard همچنان متوقف می شود

؟ چگونه مشکلات Gboard را برطرف کنیم

از آنجا که صفحه کلید Gboard یکی از بهترین صفحه کلیدهای تلفن و رایانه لوحی است ، به صورت پیش فرض روی این دستگاه ها نصب می شود. در بعضی از دستگاه ها حتی امکان حذف آن وجود ندارد و بخشی از سیستم عامل است. این می تواند باعث آزار دهنده و مخرب شدن مشکل شود. با این حال ، با چند راه حل ساده می توانید مشکل Gboard را در آیفون و اندروید حل کنید. در این مقاله از Anzel Web ، ما به روش هایی برای حل مشکل صفحه کلید Google خواهیم پرداخت. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

با تنظیم این صفحه کلید به عنوان صفحه کلید پیش فرض و به روزرسانی ، این مسئله را با صفحه کلید Google حل کنید

برای حل مشکل Gboard در Android ، ابتدا تلفن خود را دوباره راه اندازی کنید. سپس ، در صورت ادامه مشکل ، به تنظیمات بروید و روی General یا General Management کلیک کنید. Language & input را انتخاب کرده و روی صفحه کلید پیش فرض یا صفحه کلید کنونی ضربه بزنید.

Gboard مشکلی نداره

در صفحه باز شده ، Gboard را انتخاب کنید.

Gboard مشکلی نداره

دلیل این که صفحه کلید تلفن های سامسونگ ، شیائومی و گوشی کار نمی کند ممکن است قدیمی بودن نسخه Android یا Gboard باشد. برای به روزرسانی Gboard خود به فروشگاه Google Play بروید. روی منوی سه خطی ضربه بزنید و برنامه ها و بازی های من را انتخاب کنید. سپس می توانید برنامه هایی که باید به روز شوند را در تب Updates مشاهده کنید. اگر صفحه کلید Google را در این بخش مشاهده کردید ، روی به روزرسانی در کنار آن کلیک کنید. اگر در لیست نباشد ، به این معنی است که قبلاً به روز شده است.

برای به روزرسانی Android ، به تنظیمات و سپس تب System بروید. در پایین صفحه System Update را انتخاب کنید. در صفحه بعد ، اگر Android نیاز به به روزرسانی دارد ، دکمه Update فعال می شود. در غیر این صورت نیازی به بروزرسانی نیست و سیستم عامل به روز است.

اگر این دو راه حل مشکلی را حل نکرد ، بهتر است JBoard را حذف و نصب کنید. به تنظیمات و سپس برنامه ها و سپس همه برنامه ها بروید. Gboard را باز کنید. روی Advanced کلیک کنید و سپس روی Application Details کلیک کنید. در صفحه بعدی روی حذف نصب کلیک کنید. تلفن را دوباره راه اندازی کنید. دوباره به همان روش بروید و روی Install this time کلیک کنید.

Gboard مشکلی نداره

اگر Gboard بخشی از سیستم است و قابل حذف نیست ، تنظیمات و سپس برنامه ها را باز کنید. اکنون به All Apps بروید و روی حذف نصب به روزرسانی ها کلیک کنید.

با پاک کردن حافظه پنهان و نصب نسخه بتا ، مشکل Gboard را در تلفن های Xiaomi ، Huawei و … حل کنید.

برای حل مشکل صفحه کلید Google در Android ، می توانید حافظه پنهان برنامه را پاک کنید. ابتدا تنظیمات و سپس برنامه ها را باز کنید. سپس All Applications یا Application Management را انتخاب کنید. Gboard را باز کنید. روی ذخیره سازی کلیک کنید. سپس روی Clear Cache کلیک کنید و سپس روی Clear Data کلیک کنید.

Gboard مشکلی نداره

با این کار تنظیمات صفحه کلید Google Gboard بازنشانی می شود. دستگاه را دوباره راه اندازی کنید. همچنین می توانید صفحه کلید Google را مجبور کنید. برای انجام این کار ، تنظیمات و سپس برنامه ها را باز کنید. سپس روی Gboard ضربه بزنید و دکمه Stop Force را انتخاب کنید. اگر از شما سال شد OK را کلیک کنید.

Gboard مشکلی نداره

همچنین می توانید نسخه بتا این صفحه کلید را بارگیری کنید. مشکل برخی از کاربران با این روش حل می شود. برای این کار ، به فروشگاه Google Play بروید و روی Beta کلیک کنید تا نسخه بتا برای شما فعال شود. این زمان خواهد برد.

Gboard مشکلی نداره

دستیابی به نسخه APK و نصب دستی آن نیز راه حل خوبی است. اگر پاسخی دریافت نکردید ، APK Mirror یا سایتهای بارگیری APK را باز کنید و نسخه APK صفحه کلید Google را بارگیری و نصب کنید. بهتر است نسخه قدیمی آن را بارگیری کنید.

با استفاده از حالت ایمن و تنظیم مجدد کارخانه ، مشکل Gboard سامسونگ ، شیائومی ، سونی و … را برطرف کنید

برای رفع مشکل کار نکردن Gboard ، می توانید تلفن یا رایانه لوحی خود را در حالت ایمن امتحان کنید. برای این کار ابتدا تلفن را خاموش کنید. سپس دوباره آن را روشن کنید. در این فاصله ، برای چند ثانیه کلید میزان صدا را نگه دارید. در بعضی از دستگاه ها ، باید این دکمه را سریع و مکرر فشار دهید.

سپس تلفن در حالت ایمن قرار می گیرد و می توانید این عبارت را در پایین صفحه مشاهده کنید. سپس Gboard را بررسی کنید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت ، باید آن را حذف نصب کنید. اگر با این کار مشکلی حل نشد ، صفحه کلیدهای دیگر را بردارید. در صورت ادامه مشکل ، شما چاره ای جز بازیابی تنظیمات کارخانه ندارید.

Gboard مشکلی نداره

بازگشت به کارخانه تمام داده های شما را پاک می کند. پس از همه موارد مهم بایگانی کنید. به تنظیمات بروید و سپس پشتیبان گیری و تنظیم مجدد را انجام دهید. سپس Reset All Data را انتخاب کنید.

Gboard مشکلی نداره

برای یادگیری نحوه تغییر اندازه صفحه کلید ، به آموزش نحوه حل مشکل کوچک شدن صفحه کلید Android مراجعه کنید.

چگونه با رفع null مشکل Gboard را در iPhone حل کنیم

گاهی اوقات کلمه null در کنار نام Gboard در لیست صفحه کلیدها ظاهر می شود. برای رفع مشکل Gboard در iOS و رفع این مشکل ، به تنظیمات و سپس عمومی بروید. سپس Keyboard را انتخاب کنید. صفحه کلید را انتخاب کنید و روی ویرایش در بالای صفحه کلیک کنید. روی نشانگر قرمز کنار Gboard کلیک کنید. سپس روی Delete or Delete Keyboard کلیک کنید. روی افزودن صفحه کلید جدید ضربه بزنید و سپس Gboard را انتخاب کنید.

Gboard مشکلی نداره

چگونه با غیرفعال کردن دسترسی کامل ، مشکل Gboard را در iPhone حل کنیم

برای حل مشکل Gboard در iOS ، می توانید به تنظیمات و سپس General بروید. در این بخش ، به صفحه کلید بروید و Gboard را انتخاب کنید. سپس اجازه دسترسی کامل را خاموش کنید. این امر به کلیه تنظیمات و کارهای صفحه کلید تلفن JBoard توجه نخواهد کرد. در نتیجه ، فعالیت سبک تر می تواند منجر به تصحیح خطا شود.

Gboard مشکلی نداره

از طرف دیگر ، در برخی موارد ، تبدیل این صفحه کلید به صفحه کلید پیش فرض ممکن است مشکلی را که Gboard کار نمی کند حل کند. برای انجام این کار ، به تنظیمات و سپس General بروید و از آنجا Keyboard را انتخاب کنید.

Gboard مشکلی نداره

اکنون صفحه کلید را انتخاب کرده و در بالای صفحه بر روی ویرایش کلیک کنید. در این بخش ، Gboard را پیدا کرده و آن را به سمت بالا بکشید تا این صفحه کلید به صفحه کلید اصلی تلفن شما تبدیل شود.

اگر می خواهید زبان تلفن خود را تغییر دهید ، به آموزش نحوه تنظیم و تغییر زبان صفحه کلید Android مراجعه کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله ، با Anzel Web نحوه حل مشکل Gboard را که در Android و iPhone کار نمی کند ، یاد گرفتیم. چگونه با صفحه کلید تلفن یا رایانه لوحی خود مشکل را حل کردید؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.