23
مه

5 روش برای رفع مشکل بلوتوث که در ویندوز 10 کار نمی کند را بیاموزید

بسیاری از دستگاه هایی که ما استفاده می کنیم بلوتوث هستند. موش ها ، صفحه کلید ، بلندگوها و موارد دیگر. آنها از جمله دستگاه هایی هستند که از نوع بی سیم و بلوتوث هستند و با این فناوری به رایانه متصل می شوند. گاهی اوقات ، به دلیل مشکلات ، دستگاه بلوتوث نمی تواند به رایانه متصل شود. در این مقاله از Anzel Web ، ما 5 روش برای حل مشکل بلوتوث ، که در ویندوز 10 کار نمی کند ، به شما آموزش می دهیم.

چگونه می توان با بلوتوث ویندوز 10 مشکل را حل کرد

؟ نحوه رفع آن وقتی بلوتوث ویندوز 10 کار نمی کند

از آنجا که بسیاری از دستگاه های متصل به رایانه از طریق بلوتوث به سیستم متصل می شوند ، یک مشکل بلوتوث و خرابی می تواند بسیاری از کارهای شما را کند کند. روش های مختلفی برای عیب یابی ویندوز 10 با بلوتوث وجود دارد. در این مقاله از انزل وب ، این روش ها را آموزش می دهیم. برای اطلاعات بیشتر تماشا کنید.

با به روزرسانی درایور عدم شناسایی بلوتوث را در ویندوز 10 حل کنید

قبل از انجام هر کاری ، مطمئن شوید که بلوتوث دستگاه شما روشن است و به رایانه یا دستگاه دیگری متصل نیست. همچنین سیستم خود را یک بار راه اندازی مجدد کنید. گاهی اوقات این کار ساده مشکل را حل می کند. بهتر است سایر دستگاههای بلوتوث متصل به سیستم خود را خاموش کرده و سعی کنید فقط دستگاهی را که دارای مشکل بلوتوث است به سیستم متصل کنید. همچنین مطمئن شوید که رایانه شما بلوتوث روشن است. برای این کار ، Action Center را بررسی کنید. این بخش در گوشه پایین سمت راست صفحه قرار دارد. اگر نماد بلوتوث آبی نیست ، به این معنی است که بلوتوث خاموش است و با ضربه زدن روی آن می توانید بلوتوث را روشن کنید.

یکی از راه های حل این مشکل به روزرسانی درایور بلوتوث در ویندوز 10 است. روی منوی شروع کلیک راست کنید. روی مدیر دستگاه کلیک کنید.

5 روش برای رفع مشکل بلوتوث که در ویندوز 10 کار نمی کند را بیاموزید

سپس بلوتوث را انتخاب کنید. روی درایور دستگاه بلوتوث خود راست کلیک کنید. سپس Properties را انتخاب کرده و به تب Advanced بروید. شماره ای را که در کنار شناسه سازنده است ، یادداشت کنید. اکنون شناسه سازنده را وارد کنید. سپس مراحل تأیید اعتبار کامل شده و شما به صفحه بارگیری آخرین نسخه درایور هدایت می شوید.

متناوباً ، می توانید نام و مدل دستگاه را در وب سایت شرکت جستجو کرده و آخرین نسخه درایور را بارگیری کنید. ساده ترین راه این است که DriverFix یا سایر نرم افزارهای بروزرسانی درایور را بارگیری و نصب کنید و به آن اجازه دهید به طور خودکار درایورها را به روز کند.

برای اینکه بتوانید درایور را حذف نصب کنید ، روی منوی “شروع” کلیک کنید و به دنبال devicemngr بگردید. مدیریت دستگاه را باز کنید و دستگاه بلوتوث خود را پیدا کنید. سپس بر روی آن کلیک راست کرده و Uninstall را انتخاب کنید. در پنجره باز شده ، روی حذف نصب کلیک کنید. منتظر بمانید تا درایور سیستم را حذف و راه اندازی مجدد کند. اکنون درایور به روز شده را نصب کنید.

با راه اندازی مجدد سرویس ، مشکل بلوتوث را در ویندوز 10 برطرف کنید

برای حل مشکل ویندوز 10 با بلوتوث ، به منوی Start بروید و به دنبال services.msc بگردید. خدمات باز سرویس پشتیبانی بلوتوث را پیدا کنید. اگر این سرویس غیرفعال است و فعال نیست ، روی آن کلیک راست کرده و شروع را کلیک کنید. در صورت فعال بودن ، کلیک راست کرده و راه اندازی مجدد را کلیک کنید. صبر کنید تا روند کامل شود. سپس سیستم خود را دوباره راه اندازی کنید.

5 روش برای رفع مشکل بلوتوث که در ویندوز 10 کار نمی کند را بیاموزید

برای یادگیری نحوه فعال کردن بلوتوث در ویندوز ، به آموزش نصب ، فعال سازی و روشن کردن بلوتوث در لپ تاپ های ویندوز 10 و 3 مراجعه کنید.

با بلوتوث مشکلی که در ویندوز 10 کار نمی کند را با Troubleshooter حل کنید

برای حل مشکل عدم اتصال بلوتوث در ویندوز 10 ، به تنظیمات بروید. سپس روی Updates and Security کلیک کرده و عیب یابی را انتخاب کنید. روی بلوتوث در سمت راست ضربه بزنید و راه اندازی عیب یاب را انتخاب کنید.

5 روش برای رفع مشکل بلوتوث که در ویندوز 10 کار نمی کند را بیاموزید

تمام مراحل لازم را طی کنید و در آخر سیستم را مجدداً راه اندازی کنید.

با روشن شدن تنظیمات مشکل روشن نشدن بلوتوث در ویندوز 10 را برطرف کنید ذخیره انرژی

برای جلوگیری از مشکلات بلوتوث در ویندوز 10 ، روی منوی شروع کلیک کنید و Device Manager را انتخاب کنید. سپس نام بلوتوث را در دستگاه خود پیدا کرده و روی آن دوبار کلیک کنید. وقتی پنجره Properties باز شد ، به مدیریت انرژی بروید و علامت گزینه Allow computer را برای خاموش کردن این دستگاه برای صرفه جویی در مصرف بردارید. سپس روی تأیید کلیک کنید.

5 روش برای رفع مشکل بلوتوث که در ویندوز 10 کار نمی کند را بیاموزید

نکاتی برای آوردن نماد بلوتوث به ویندوز 10

در این زمینه نکات دیگری نیز وجود دارد که در این بخش به آنها توجه خواهیم کرد.

اگر دستگاه دارای دانگل است ، برای حل مشکل بلوتوثی که در ویندوز 10 جفت نمی شود ، آن را به پورت دیگری منتقل کنید.

5 روش برای رفع مشکل بلوتوث که در ویندوز 10 کار نمی کند را یاد بگیرید

اگر دستگاه به سیستم متصل است ، اما دیگر کاری از دست شما بر نمی آید ، بهتر است یک بار آن را از سیستم خارج کرده و دوباره وصل شوید. برای انجام این کار ، به تنظیمات بروید و نام دستگاه بلوتوث خود را در برگه دستگاه ها پیدا کنید. اکنون برای آوردن نماد بلوتوث به ویندوز 10 ، روی نام آن کلیک کرده و گزینه حذف دستگاه را انتخاب کنید. سپس رایانه را مجدداً راه اندازی کرده و دستگاه را دوباره به سیستم متصل کنید.

روش دیگر به روزرسانی ویندوز 10 است. دستگاه را به رایانه نزدیک کنید. اگر روند جفت شدن طولانی است ، مطمئن شوید که بلوتوث دستگاه هنوز روشن است. وقتی روند جفت شدن طولانی شود ، بلوتوث به طور خودکار خاموش می شود.

اگر حالت پرواز هر دو دستگاه روشن باشد ، بلوتوث ، Wi-Fi و. غیرفعال می شوند. در نتیجه ، این را نیز بررسی کنید.

بلوتوث را در ویندوز 10 مخفی کنید

برای یادگیری راه های دیگر برای حل مشکل عدم شناسایی بلوتوث ، مقاله نحوه حل مشکل نصب و عدم شناسایی بلوتوث در لپ تاپ ها و رایانه های دارای ویندوز 10 ، 8 ، 7 را بخوانید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از Anzel Web به شما آموزش داده ایم که چگونه مشکل عدم شناسایی سخت افزار بلوتوث در ویندوز 10 را حل کنید. چگونه توانستید این مشکل را حل کنید؟ لطفاً افکار و تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.